Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Adem Özköse: “Suriye Cihadı, Tekfirci-Haricî Fitneyle İmtihan Oluyor”

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
29948.jpg

Adem Özköse: “Suriye Cihadı, Tekfirci-Haricî Fitneyle İmtihan Oluyor”
Suriye’de son süreçte patlak veren direniş grupları ile IŞİD arasındaki çatışmaları gazeteci-yazar Adem Özköse ile konuştuk.
ISLAH HABER

Çatışmada dökülen kanın Müslüman kanı olduğuna dikkat çeken Adem Özköse, öncelikle bunun istenmeyen bir durum olarak nitelendirilmesi gerektiğini belirterek; şartların İslami Cephe’yi bu arızi duruma sürüklediğini söyledi. “Bu çatışma, öncelikle Esed yönetimini sevindirecektir.” diyen Özköse, Suriye devletiyle bağlantılı yayınlarda da bu tablonun net olarak görülebileceğini ifade etti.

İLK DEĞİL

Gelinen noktanın her ne kadar moral bozucu olsa da anlamlandırılmaya muhtaç olduğunu belirten Özköse, direniş grupları arasındaki bu tür iç çatışma vakıalarının yeni bir durum olmayıp ilk kez de Suriye’de baş göstermediğini ifade etti. Bu bağlamda İslam dünyasındaki cihat bölgelerinde son 20-25 yıldır buna benzer durumların yer yer yaşandığını kaydetti. Bunun sebeplerine inilmesinin önemine dikkat çekerek, çatışmaya yol açan öncelikli faktörün zihniyet farklılığından ileri geldiğini ve taraflardan birinin bunu çatışmaya dönüştürmesine bağlı olarak da sorunların derinleştiğini ifade etti.

SURİYE CİHADI, TEKFİRCİ-HARİCÎ FİTNEYLE İMTİHAN OLUYOR

Suriye’de son olarak kamuoyuna yansıyan ve devam eden direniş grupları ile IŞİD arasındaki çatışmaların da en temelde zihniyet farklılığından kaynaklandığına dikkat çeken Adem Özköse, arka planı olan bir dizi sorunun bu sonuca yol açtığını ve İslami Cephe’nin bu durumun gönüllüsü olmayıp şartların kendisini buna sürüklediğini söyledi. Usuli farklılıkların öteden beri taraflar arasındaki mevcudiyetine dikkat çekerek, IŞİD grubunun İslam savaş hukuku ve ahlakına aykırı düşen kimi icraatlarının önce diplomatik girişimlerle sonlandırılmaya çalışıldığını ancak söz konusu grubun ısrarcı tutumu sonucunda bu noktaya gelindiğini ifade etti. Buradaki ısrarın tekfirci-Harici zihniyeti çağrıştırdığını belirten Özköse, “Suriye cihadı bugün tekfirci-Harici fitneyle imtihan olunmaktadır.” dedi.

DİRENİŞ, TEKFİRCİ-HARİCİ AŞIRILIĞA İNİRGENEMEZ!

Suriye direnişinin bir takım mihraklarca öteden beri el-Kaide’ye indirgendiğine dikkat çeken Adem Özköse, son çatışmaların bir anlamda karalama ürünü bu tezi boşa çıkardığını söyledi. Özköse, bu bağlamda şunları kaydetti:

“Bu tekfirci-Harici gruplar; İslam’ın adalet, savaş hukuku ve ahlak anlayışını çiğneyen bu aşırı gruplar Suriye direnişinin tamamını asla yansıtmıyorlar. Bunun altını özellikle çizmek gerekiyor. Bu zihniyet çok küçük bir grup olup direnişin ana gövdesini teşkil etmiyor. Suriye direnişinin ana gövdesi İslam savaş hukukuna, hak ve adalete önem veren gruplardan oluşmaktadır. Bunların büyük bir kısmı zaten İslami Cephe adıyla birleştiler. Nusra Cephesi de, her ne kadar bazı nedenlerden dolayı bu cephe içerisinde olmasa da, şu ana kadar izlediği mücadele metodunda tekfirci-Harici gruplarda görülen aşırılıkları eylemlerine yansıtmadı.”

ÖLÇÜSÜZ GRUPLAR HAK, ADALET ve ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİNİ KİRLETİYOR!

Suriye halkının bu tip gruplara tavır aldığını belirten Özköse, bu tip oluşumların İslam dünyasının hak, adalet ve özgürlük mücadelesini lekelediğini söyledi. Bunun olumsuz sonuçlarının yakın zaman önce Irak’ta da yaşandığına ve buradaki Sünni direnişin etkisiz hale gelmesinin ve Irak direnişinin imaj zedelemesi yaşamasının en önemli nedeninin bu aşırılık yanlısı ölçüsüz gruplar olduğuna dikkat çeken Özköse, bu fitnenin Suriye’yi de adeta Iraklaştırmak istediğini ifade etti.

IŞİD’İN ÖLÇÜSÜZLÜĞÜ KABUL EDİLEMEZ!

İslami Cephe’nin IŞİD ile savaşmaya gönüllü olmadığının altını çizen Adem Özköse, ancak IŞİD’in olayları bu noktaya getirdiğine dikkat çekerek söz konusu grubun el-Kaide içinde de sorun olduğunu söyledi. Bu grubun gerek Nusra ve diğer kesimler, gerekse de İslami Cephe’ye karşı edindiği söylem ve eylem biçiminin kabul edilemez olduğunu belirterek, şartların İslami Cephe’yi çatışmaya sürüklediğini ancak Cephe’nin IŞİD’e karşı müntesipler düzeyinde ölçülü ve kuşatıcı bir dil geliştirdiğini kaydetti.

Buna karşılık olarak IŞİD’in Suriye İslami Cephesi’nin kontrolündeki bölgelere canlı bomba göndermeye başladığına dikkat çeken Adem Özköse, daha ömrünün baharındaki müntesiplerin yanlış bir yönlendirmeyle bu duruma sürüklenmesinin çok üzücü olduğunu belirterek yönetim bazında bu arızi durumlara yol açan zihniyet sahipleriyle hesaplaşmanın kaçınılmaz olduğunu sözlerine ekledi.

HALKLA İYİ İLİŞKİLER KURAMAMIŞ YAPILARIN GELECEĞİ YOK!

Son 10-15 yılını genellikle cihat bölgelerinde geçirdiğini ve gözlem ve tecrübeleri sonucunda bir durumu net şekilde anladığını belirten Adem Özköse, şunları kaydetti:

“Yerel olmayan, yani yerel halkla iyi ilişkiler kuramamış, değerlerini benimseyememiş; savaşırken, hak ve adalet ölçülerine riayet etmeyen; kendisini İslam dünyasının genelinin onaylamadığı bir takım aşırı fikirlere kaptırmış; orta-vasat yolda olmanın mahiyetini kavrayamamış hareketler her yerde sorun oluyorlar.”

MERHAMETİ OLMAYANIN İNSAFI DA OLMAZ!

Bu yapıların, olanca samimiyetine rağmen zihniyet dünyası itibariyle çok ciddi sorunları bulunduğunu ve özellikle de merhamet duygusundan yoksun olduklarını belirten Adem Özköse, eylem sahasına yansıyan örnekler aktardı. Direniş ahlakı bağlamında Selahaddin-i Eyyübi portresinden çıkartılması gereken birçok ders olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“Selahaddin-i Eyyübi neden tarihe mal olmuştur? Neden hem İslam düşmanları hem de Müslüman halklar ona hayranlık duymuştur? Çünkü Selahaddin cihat ederken hakkı ve adaleti gözetmiş, halkla iyi ilişkiler kurmayı önemsemiş, insaf ve merhameti elden bırakmamıştır.”

BİR YERLERE TEVHİD BAYRAĞI ASARAK “’İSLAM DEVLETİ’ KURDUM” DEMEKLE OLMAZ!

Yine bu zihniyet dünyasının içinde bulunduğu en önemli açmazlardan birisinin de “İslam devleti” yaklaşımında görülebileceğini belirten Adem Özköse, birçok sorunun temel olarak buradan kaynaklandığına dikkat çekerek şu tespitlerde bulundu:

“Birçok kardeşimiz ‘İslam devleti’ derken bundan hadlerin uygulanmasını anlıyor. Böyle bir şey olamaz! İslam devleti denen şey bir düşünce işidir, bir kültür işidir, bir hukuk işidir, bir sanat işidir. Bu, ne sadece hadlere hapsedilebilir ne de dayatılabilir. İslam devleti bir süreç meselesidir. Sadece hadleri uygulamak için bir yere tevhid bayrağı çekmekle bu iş olmuyor. İslam devleti kurmak bu kadar basit, bu kadar kolay olmaz, olamaz!”

Suriye halkının dininin, namusunun, maslahatının ve daha önemlisi fizyolojik varlığının bile tehdit altında olduğu bir zeminde bu durumu yok sayarcasına kalkıp kendince devlet ilan etmenin anlaşılabilir bir yanının bulunmadığını belirten Özköse, bir de kendince “İslam devleti” ilan edip bunun savunmasına soyunmanın ve işi Müslüman kanı dökmeye vardırmanın kabul edilemez olduğunu ifade etti. Adem Özköse, sistematik katliamların gerçekleşmeye devam ettiği bir zeminde zulmün defini öne almak yerine birtakım siyasi projelerin inşasına öncelik verilmesinin İslami olamayacağını ve bunun Suriye halkına da bir fayda veremeyeceğini söyledi.

Son sürecin birçok noktada ibretamiz gelişmeler öne çıkardığını belirten Adem Özköse, bu bağlamda IŞİD’in zihniyet dünyası ve eylem tarzına karşı çıkan Ahraru’ş-Şam gibi hareketlerin “hain” olarak tanımlanmasının gülünçlüğüne dikkat çekerek şunları kaydetti:

“Ahraru’ş-Şam gibi gruplarla alakalı olarak daha düne kadar ‘Bunlar CİA ile bağlantılı, arkalarında batılılar var’ gibi basit suçlamalar İranlılar tarafından yapılırdı. Bugün son olaylarla bağlantılı olarak aynı dili tekfirci gruplar ve bunlarla bağlantılı yayın organlarının kullanmaya başlaması ibretamiz bir tablo olup ciddi bir paradoksu yansıtmaktadır.”

SURİYE CİHADI, BU FİTNEDEN MÜMKÜN OLAN EN AZ ZARARLA ÇIKAR İNŞALLAH

Sonuç olarak İslam dünyasının dört bir yanından gençlerin Suriye halkının özgürlük mücadelesine destek olmak için bölgeye akın ettiğini belirten Adem Özköse, bu gençlerin samimiyet ve fedakârlığının bu yanlış adrese kanalize olduğu için heder edildiğine dikkat çekerek; bu durumun son derece moral bozucu olup üzüntü verdiğini ifade etti. Dökülenin sonuçta Müslüman kanı ve sevinenin ise zalimler olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti:

“Ama sonuçta gerek muhalefet gerek iktidar durumunda ortaya çıkan bu durumla bir şekilde hesaplaşma kaçınılmazdı. Bugün olmasa yarın öbür gün yine bu duruma gelinecekti. Sonuç olarak bu istenen, arzulanan değil arızi bir durumdur. Bu tip gelişmelerin her ne kadar kazananı olmasa da mümkün olan en az zararla içinden çıkmak gerekmektedir. İnşallah Suriye cihadı da bu fitne durumundan mümkün olan en az zararla çıkacaktır diye temenni ediyorum.”

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alçak, kancık şerefsiz adi bir köpek olan bu özköse'nin ne mal olduğunu defalarca gördük.Bu adamı iyi bir adam sanıyordum kendime de kızıyorum artık.Bu adi herife sorun bakalım ırak el kaidesi ve onun kurduğu ve desteklediği el nusra cephesini devreden çıkarınca geriye kalan mucahidler esed'e bu kadar darbe indirip kazanımlar elde edecek miydi?ilk ayaklanmayı halk başlattı ve bazı mucahid gruplar savaşa başladılar ama esed köpeği iran,rusya,çin,hizbuşşeytan,ıraktaki rafizi hükümeti,ve rafizi köpeklerin çoğunun desteğini alarak direnişe üstünlük sağlıyordu malesef .Bu savaşı kim dengeledi acaba?ıraktaki el kaide'nin kurduğu nusra ve bağlantılı gruplar değil mi?şimdi bunlar mı kötü oldu?Işid gitse tamamen çekilse suriye'den o zamanda nusret cephesine saldıracak ve sataşacak bu şerefsizler topluluğu.Ki zaten hakan albayrak adlı herif zaten şimdiden nusra'yı da eleştirmeye başladı bile.Niye çünkü demokrasiyi ve seçimleri reddettiği için.Bunların köküne kibrit suyu.Bu artık eleştiri falan değildir.Bu resmen yalan ve yanlış şeyleri abartılarla süsleyip insanları kandırmaktır.Başka birşey değil.Site yönetimindeki kardeşlerime ricada bulunuyorum Işid veya nusra yada başka bir mucahid grubu kötüleyen,yanlış tanıtan yazılara,konulara ve kişilere müsaade etmeyin lütfen.Konuyu açan şahsı insanca uyarıp yanlış yaptığını belirttim.Ama anlamak nerede bu şahıs nerede?sürekli nerede karalama haberi varsa onları toplayıp siteye getiriyor.Madem samimisin o halde destek içerikli haberleri de getirde görelim o zaman.Sadece olumsuz haberleri özenle seçip getiriyorsun.Üstelik çoğuda yalan olan haberler.Araştırma yapmadan kötüleyip duruyorsun.İnsanların çoğu zaten tevhid ehlini sevmez ki çoğunluğun karalama yapması dinde delil değildir.Samimi müslümanlar bile fitneye düşüp düşmanlık besliyorlar o derece kuvvetli medya propagandası var.Bunu kaç kere belirteceğim?eleştiri yapmak isteyenler samimi insanlar olsalardı eleştirilecek yerleri de vardır elbette.Mesela şeyh eymen zevahiri'ye itaat etmeliydi etmemesi bir hataydı.Bu ve buna benzer şeyler.Ama siz(konuyu açan kişi) işin suyunu çıkardınız artık yapmadığı kötü işleri de mucahidlere iftira olarak atıyorsunuz

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Akide yok,menheç yok,itikad yok.Böyle bir adamın İslam adına konuşma yetkisi de yok."

Son kısmına katılmakla beraber, ilk ifadelerinle ilgili müçtehidlerden delil sunmanı bekliyorum.

Bir kavme olan kininiz sizi adaletten ayırmasın.

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
yazıyı okumadım, çünkü biliyorum ki mucahitlerin aleyhine yazmaktan başka bir şey beceremez o yüzden okuyup zahmete girmeyin.

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adem Senin geçmişini de biliyoruz. Akp genç kızlarına Dini tebliğe devam etsene orda burda havlamak yerine

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kişiye kin besleyip adaletten ayrılmayalım kardeşler,ilk zamanlarda bende işid e kızdım ama oturduğumuz yerden yorum yapıyoruz.fitne zamanı kendinizi müşrik münafık ve belamların hizmetçilerinin haberlerine fikirletine zihinleri kapatalım.çünkü bulanıyoruz kardeşler.Allah hüküm vericilerin en iyisidir.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alçak, kancık şerefsiz adi bir köpek olan bu özköse'nin ne mal olduğunu defalarca gördük. .
Yakışmıyor bu tabirler. Yorum sahibini tanımıyorum fakat sözler gittiği yere yakışsa bile! Çıktığı yerden izler taşımalı. Dışarıda müslümanlardan duymadığım bir sözü buralarda okuyorum. Böyle olunca insan haklı olsa bile haksız gözüküyor davasında. Hakaret edince söylenilen sözler kıymet mi kazanıyor. Bir çok konudan haberimiz olmadığını, olanların bir çoğunu ise idrak etme imkanına sahip olmadığımızı çoğumuz ifade ediyor. Hal böyle iken bu mevzuyu ''mahalle kavgasına'' dönüştürmeye lüzum var mı?

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adamı Hilal tv'deki Pusula isimli Belgeselden görmüştüm. dünyayı geziyordu... Pek hakkında bilgi sahibi değilim ama EL KAİDE bu ümmetin sırtında kamburdur sözünden sonra benim gözümde bitmiştir...

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ehraruşşam suriyede ''harici'' olarak adlandırılan gruplardan dahi destek alıyordu bir zamanlar. Şu an suriyeye bu davaya Allah için hayatını ortaya koymak için gidenler, bu gün böyle fitneler ile karşılaşıyorsa. Buradaki insanların etkilenmemesi mümkün mü?

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şüphesiz Suriye'de çeşitli grupların birbir haklarına yönelik bir takım saldırıları olmuştur. Ancak açıkça söylemek gerekir ki Irak-Şam İslam Devleti grubunun diğer hareketlere karşı yanlış tutumunun bu tartışmalarda çok fazla yeri vardır.

Buna ek olarak bilinen İslami gruplar arasında problemlerin şahitliğine ve yargısına götürülecek güçlü bir şer'i yapının olmaması da problemlerin ana kaynaklarındandır.

Burada dile getirilmesi gereken konulardan birisi Rakka'daki Nusret Cephesi emirinin durumudur. IŞİD onu esir aldı ve onu dinden çıkmakla itham etti. (ebu muhammed cevlani)

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adem özköse bir proje ve görevini yapıyor.

Kendisinin nasıl bir alçak olduğunu herkes bilir.!

Umarım Allah ona Hak ettiği musibeti en kısa zamanda mukaddim ismi ile verir.! Amin.!

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
https://www.islam-tr.org/konu/isid-islam-cephesi-komutanini-oldurdu.36358/
yahya abbas müsavi linkli sahis sen bu sitede finte haberi yayıyorsun gel dürüst ol 1990 lılardaki asıl fitneyi aç burda sözde hizbullah menzil çatişmasını anlat tabiki dürüstsen açiklaki birde muslümanlari nasıl satırla doğrandiğini ve canlılı gömüldüğünü birde sana ben yardim edim söz bilği için resim için sen yapmasan ben yapacam !!!!
Öncelikle şunu belirteyimki adem özköseyle ortak bir yanım yok,hatta onu pek sevmiyorum(şahsıyla bir sorunum yok,sadece islami kesimlere haksız bazı ithamlarından dolayı sevmiyorum),bunuda sana şirin olmak için demiyorum,suriyede mahpusken şahsen ona çok dua ettik ailece,ama geldikten sonraki davranış ve sözlerinden dolayı hayal kırıklığı yaşadım ve daha bir kaç sebeb daha var....bunu paylaşmamın sebebi dediklerini onayladığım anlamına gelmiyor,bilakis bir başka açıdan suriyeye bakanların bakış açılarını bilmek adına bunu paylaştım,eğer fitneci olmanın ölçüsü bu tür haberi vermekse senin bakış açına göre ben fitneci oluyorum,şayet burada sürekli aynı bakış açılarından haber verilse meseleler net anlaşılmaz,müslümanın meselelere sadece kendi bakış açısıyla değil,diğer kesimlerin bakış açılarınıda bilirse ona göre daha sağlam ayakları yere basar,tahlil eder ve ona göre bakışı netleşir,bu araştırmaya sebebiyet verir.Bugün bu tür haberleri verenler fasık medya tek değildir,daha düne kadar suriye mücadelesine destek veren ve hatta şuanda bile destek veren kesimler veriyor,meselahaksöz,ıslah haber vb sitelerde bu haberler veriliyor,dünkü haberlerini buradan veriyorken fitneci olmuyordumda şimdimi fitneci oldum.fitneciliğin ölçüsü keyfi ve gurub taasubçuluğumudur?benim cemaatime dokunursan fitnecisin,dokunmazsan iyisin,varmı büyle bir anlayış.Bana karşı tutumunun sebebini biliyorum,mesajına bakıyorumda nasıl öfkeli olduğun belli oluyor,buyur hodri meydan okuyorum sana,dediklerinin doğruluğunu isbatla tüm site önünde senden özür dileyeceğim,abdestimden şüphem yok,onun için yazacaklarındanda çekinmiyorum,hem varsa canlı gömme vb alçakça işler buyur isbatlada beraber lanetleyelim...Bak düşün,bir adem özkösenin bu durumuna bile şiddetli tepki vermişsin,eğer samimiysen çık şu şu sebeblerden dolayı dedikleri doğru değildir de,eğer istersem onun bazı tahlillerinin yanlış olduğunu yazabilirim kendi fikrimce..,ama zaten bunu yapan kardeşler çoktur,o zaman bırakta herkes aynı nakaratı tekrarlamasın,birazda değişik pencereden bakıp meseleyi okuyalım,dediklerimiz illa doğrudur diye bir kural,sonuçta orada değiliz ve meseleyi net bilmiyoruz,gelen haberler özerinden meseleyi öğrenmeye çalışıyoruz,..ama ne yapıyorsun haberi yayınlayanı bir başka suçlamayla suçluyorsun..
Tüm site şahid olsun,delillerini hürriyet,milliyet ve fasık medyadan getirme,şahidi olduğun birebir şeyleri yaz,yazki kim zalim ,kim din düşmanı herkes bilsin,öfke fikrin önüne geçmesin,müslüman adil olandır,kimseyi aklayıp paklayacak değilim,bildiğim neyse onu yazarım,diyarbakırda cami çıkışında satırla doğranan varsa bir mağduruda benim ve halende Rabbim şahid sağ kolumda izi var,eğer yazacaksan buyur yaz,seni engelliyenmi var kardeşim.

Not..Ayrıca bundan sonra yayınladığım bir haberin altına katılıyorum veya katılmıyorumdiye bir ibaremi düşeyim,birisi haber hoşuna gitmese fitneci diyor,niyeti fitne olana ALLAHcc lanet etsin.herkeste illa senin gibi düşünecek diye bir kuralda yok,yani senin gibi düşünmeme hakkım yokmu?her senin gibi düşünmeyen fitnecimi oluyor?Eğer bana karşı öfken varsa aşırıya gitme,benim özerimdende bir yere saldırma,çünkü ben kimseyi temsil etmiyorum,lakin uzağındada değilim,kendimize göre bildiğimiz ve gördüğümüz ve hatta yaşadığımız şeyler var,ama saldıracaksanda adaletli ol,vallahi adil yazarsan seni desteklerim,yanlışada yanlış derim,eğer sende bunu yapabileceksen buyur seni bekliyorum,hiç çekinme yaz..

selametle..

Alçak, kancık şerefsiz adi bir köpek olan bu özköse'nin ne mal olduğunu defalarca gördük.Bu adamı iyi bir adam sanıyordum kendime de kızıyorum artık.Bu adi herife sorun bakalım ırak el kaidesi ve onun kurduğu ve desteklediği el nusra cephesini devreden çıkarınca geriye kalan mucahidler esed'e bu kadar darbe indirip kazanımlar elde edecek miydi?ilk ayaklanmayı halk başlattı ve bazı mucahid gruplar savaşa başladılar ama esed köpeği iran,rusya,çin,hizbuşşeytan,ıraktaki rafizi hükümeti,ve rafizi köpeklerin çoğunun desteğini alarak direnişe üstünlük sağlıyordu malesef .Bu savaşı kim dengeledi acaba?ıraktaki el kaide'nin kurduğu nusra ve bağlantılı gruplar değil mi?şimdi bunlar mı kötü oldu?Işid gitse tamamen çekilse suriye'den o zamanda nusret cephesine saldıracak ve sataşacak bu şerefsizler topluluğu.Ki zaten hakan albayrak adlı herif zaten şimdiden nusra'yı da eleştirmeye başladı bile.Niye çünkü demokrasiyi ve seçimleri reddettiği için.Bunların köküne kibrit suyu.Bu artık eleştiri falan değildir.Bu resmen yalan ve yanlış şeyleri abartılarla süsleyip insanları kandırmaktır.Başka birşey değil.Site yönetimindeki kardeşlerime ricada bulunuyorum Işid veya nusra yada başka bir mucahid grubu kötüleyen,yanlış tanıtan yazılara,konulara ve kişilere müsaade etmeyin lütfen.Konuyu açan şahsı insanca uyarıp yanlış yaptığını belirttim.Ama anlamak nerede bu şahıs nerede?sürekli nerede karalama haberi varsa onları toplayıp siteye getiriyor.Madem samimisin o halde destek içerikli haberleri de getirde görelim o zaman.Sadece olumsuz haberleri özenle seçip getiriyorsun.Üstelik çoğuda yalan olan haberler.Araştırma yapmadan kötüleyip duruyorsun.İnsanların çoğu zaten tevhid ehlini sevmez ki çoğunluğun karalama yapması dinde delil değildir.Samimi müslümanlar bile fitneye düşüp düşmanlık besliyorlar o derece kuvvetli medya propagandası var.Bunu kaç kere belirteceğim?eleştiri yapmak isteyenler samimi insanlar olsalardı eleştirilecek yerleri de vardır elbette.Mesela şeyh eymen zevahiri'ye itaat etmeliydi etmemesi bir hataydı.Bu ve buna benzer şeyler.Ama siz(konuyu açan kişi) işin suyunu çıkardınız artık yapmadığı kötü işleri de mucahidlere iftira olarak atıyorsunuz

Eğer hakkımdaki fikrin değişecekse,istediğiniz tarzda haberleride ekliyeceğimden emin olabilirsin kardeşim.Birbirimizi anlama ve sevmenin ölçüsü haberlere göre değişmemeli..Bir haber veriyorum ardındada savunma mesajı yazmak zorunda kalıyorum acaba gerçektende sorun bendemi ciddi ciddi düşünmeye başladım.Bundan sonra farklı veya muhalif bakış açılarına göre haber yayınlamayalımmı?o zaman sitede fethullah gülenin el kaide vb islami hareketlere laf atan sözlerinide paylaşmayalım veya müslümanlara düşman olanların mücahidler hakkındaki mesajlarınıdamı eklemeyelim?her ekleyen eklediğinimi destekliyor?Bence siteyi büyle boğmayın kardeşim,bırakın herkes makul yani haddi aşmayan farklı konularıda paylaşsın,elbette kalkıpta burada zalimlerin veya zalimlere destek olanalrın propagandası yapılamaz,ama birde bu alçaklarda ne diyor bilmeye heppimizinde hakkı yokmu?
Eğer birilerinin fikri bir haberle değişecekse bırak değişsin,çünkü zaten onun anlayışı kökleşmemiş ve ondanda bişey çıkmaz...
selametle

yahya abbas müsavi sen particisin mücahidleri kötüleyen demokrasiyle islamı bağdaştırmaya çalışan haberleri getirip duruyorsun..sende hüdaparla akpartiye oy mu arıyorsun
ALLAHcc senden razı olsun kardeşim..

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Akhiler,Adem Özkösenin yazılarının burada yayınlanması,haberi ekleyen kişiyi Özkösenin fikirlerini paylaştığı anlamını çıkarmaz.Yahya kardeş hakkında hemen suizan etmeyiniz.İslamı ve cihadı karalama amaçlı yazıları siteye alırken,"site haber başlığını,haberi onaylayan şekliyle değil,haberi eleştiren bir içerikle"manşet yaparsanız bu haberin hangi tarafında olduğunu göstermiş olursunuz.Mesela bu habere,adem özköseye kızdığım için eklemiş bir yazı olarak,ben olsam,Adem Özköseden Suriye Cihadına Cahiliye Bakışı" gibi bir başlık koyardım.Haberin kendi başlık ve manşetine sadık kalırsanız onların görüşlerini de reklam yapmış olursunuz.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adem özköse ne kadar üçkağıtçılık yapsada ahraruş şam hakkında söylediklerinin bazıları doğru.Bu olaylar başladığı andan itibaren vahdet haber gibi işide yakın haber siteleri saldırmaya başladı.Hemen Ahraruş şam gerçeği diye bir şeyler yayınladılar.Mücahidler arasında tarafsızlığı değil taraflılığı ölçü aldılar.Adem özköseye gelecek olursak ulan bağnaz adam sen kimsin ki mücahidler arasındaki bu olayları yorumluyorsun demek isterdim yüzüne karşı...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdülfettah kardeşim,Rabbim senden razı olsun.haberi verirken mümkün olduğunca hiç bir şeyine dokunmak istememki orjinalliği bozulmasın,bazen insanlar haberi asıl başlığıyla arar ama bulamaz,bazende değiştirdiğimde oluyor ama önemli konuların başlığını olduğu gibi aktarma huyum var.yinede önerin için ALLAH cc razı olsun,dediğin şekildede yapılabilir.
selametle..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaslar bazi durumlardan dolayi nete cok giremiyoruz, girdigimiz zamanda meseleleri bastan sona okuyamiyoruz.

Allah icin birbirinize ne dediginize dikkat edin, ihtam etmeden önce sorunlu olan meseleyi teshis edip düzeltme yoluna gidelim, suan bunu yapmadigimiz icin kendi kabugumuzdan cikamadik, nefsimize (imandan dolayi kin oluyor anliyorum) uymayalim, acele etmeyelim.

Burasi forum sitesi, bizler bilerek kisilerin pisligini dökmek icin haberleri ekleyecegiz ya da bilmeyenler bilmeden ekleyecek ve biz altina o inancda olan kisiyi anlatacagiz.

Bazi seyleri bu forumda saklarsak kimin ne mal oldugu ortaya cikmaz, mesele en basit örnek bu adem denen sahsin ne mal oldugunu burada konularda insanlar yeni konu acarak ya da yorum yaparak reelde olanlari paylasmasaydi bugün hala hemen hemen bircogu ademe karsi sevgi besleyecekti.

Allah icin sabrli olun ve dikkat edin.

Ama bir kisi israrla bir konuda müsriklerin kendi cikarlarina ekledigi haberleri ekliyorsa ve bizimde gözümüz kör olup göremediysek o zaman yazin. El insaf sanki konuyu acan kisinin tüm haberleri siilerin haber sitelerinden alinmis havasi var.

Lütfen, dikkat edin, bugün hatalari konusma zamani degil, bugün hatalarla saflari SIKLASTIRMA zamani.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yahya abbas müsavi kardeş,birbirimizi anlamak veya sevmekle alakalı birşey değil tabiki birbirimizi seveceğiz sonuçta müslümanız biz.Ama sürekli bu tarz konular açınca bende bu doğrultuda düşündüğün izlenimi oluşuyor.Eğer dengeli bir şekilde her türden haberi paylaşıyor olsaydın o zaman bu kadar sert tepki vermezdim.Yanlış düşünceye kapılma sana karşı bir düşmanlığım yok.Elbette farklı düşünebilirsin.Zaten bu sitede pekçok kardeşimizde farklı düşünüyor belkide. Ama mucahidlere tekfirci-harici demek çok ağır bir itham(öyle mi düşünüyorsun bilmiyorum ama eklediğin haberler hep bu yönde) hep bu tarz haberleri ekleyince öyle söylemeye çalıştığını yada ima ettiğini düşünmeye başlıyor insan sonuçta amacını bilmek mümkün olmuyor.İncittiysem kusura bakma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt