Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Adem Özköse, Suriye’den kısa notları aktardı

Ö Çevrimdışı

Ömer Hattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Suriye halkı kararlılığından hiçbir şey kaybetmemiş. Her ne olursa olsun Esed devrilene kadar bu mücadele sürecek gibi gözüküyor.

-Mücahidlerin kontrolü altında olan bölgeler daha organizeli hale gelmiş. Esed devrildiğinde ülkedeki yönetimi devralacak mekanizma şimdiden oluşmaya başlamış.
-Mücahidler her ne kadar havaalanları, askeri karargâhlar alarak cephede ilerlemeye devam etseler de savaş uçakları karşısında çok etkili önlemler alamıyorlar. Örneğin mücahidler bir süre önce Lazkiye çevresinde ele geçirdikleri yüzlerce köyden savaş uçaklarına karşı bir şey yapamadıkları için çekilmek zorunda kalmışlar.
-Esed’e son darbenin vurulması için mücahidlere mutlaka ama mutlaka ağır silahların verilmesi gerekiyor. Yoksa savaş daha uzar.
-Ahraruş Şam, Livaut Tevhiyd, Livaül İslam, Nusret Cephesi, Furkan Tugayları gibi İslami gruplar halk tarafından çok seviliyor. Ve bu gruplar her geçen gün daha da güçleniyor, ön plana çıkıyor.lar.
-Fakat Suriye’de kiminle konuştuysak Irak Şam İslam Devleti isimli gruptan yaka silkiyor. Irak Şam İslam Devleti grubunun zulmüne uğramış kişilerin anlattıklarını dinledikçe hayretler içinde kaldım.

-Esed yönetimi, İran ve Batı medyası muhtemelen tekfir zihniyetine sahip kişilerin yaptıkları aşırılıklar üzerinden Suriye direnişini karalamaya çalışacak. Fakat bu bir ilizyon, çünkü bu tip kişiler gerek fikir gerekse de tarz olarak asla Suriye direnişini temsil etmiyorlar.
-Suriye halkı çok zor badirelerden geçti. Bu asil mücadeleyi, şanlı cihadı her durumda ayakta tuttu. İnşallah Suriyeliler, mücahidler bu sefer de içinden geçtikleri zorlukları aşacaklar. Buna inancım tam…
-Suriye’yi çok özlemişim. Yine Suriye’de geçirdiğim her dakika, her saat benim için çok değerliydi. Yaşadıklarım tekrar gözümde canlandı.
-Ve son olarak Allah var problem yok…
-Adem Özköse-

ademin ISIS ile problemi var galiba devamlı onlardan bahsediyor.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adem Özköse'yi de iyi bir adam sanırdık mücahidlerle röportaj falan yapıyordu.Cihad bölgelerini geziyordu.Ama gördük ki üç kağıtçının biriymiş sadece bu değil ki el kaide mücahidlerini kötüleyen akp işbirlikçisi sancaktar dergisinde bulunmaya devam etmesi de gerçek yüzünü gösteriyor.Ben her zaman müslümanlara karşı iyi niyetli olmaya çalışıyorum ve hüsnü zanda bulunuyorum.Ama adem özköse gibi müslüman kişiler bile tağutlara uşaklık yapıyorlar ne diyeyim Allah ıslah etsin.Kime güveneceğimizi şaşırdık.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Irak ve Şam İslam devleti örgütü'nün de bazı hataları var bunu söylüyorum tekfirde bazı hatalar yapabiliyor zaman zaman içindeki bazı kişiler. Ama adem köse'nin yaptığı şey iftira atmaktır başka birşey değil.Suriye halkının yaka silktiği falan yok.Şeriatı seven masum ve temiz Suriye halkı niye mücahidlerden rahatsız olsun?Üstelik kimse Işid mücahidlerinin iyi yönlerinden bahsetmiyor hep hatalarından bahsediyorlar.Nusret cephesi Irak İslam devletinin eliyle kurulmadı mı?Suriye'deki savaşta beşşar esed köpeğinin düzenli ordusuna karşı ve güçlü silahlarına karşı bu fedakar ırak mücahidleri(ırak islam devleti) savaşı dengelemedi mi?bunlardan hiç bahsetmiyorlar.Sadece hatalarından bahsediyorlar.Yazıklar olsun adem özköse'ye ve onunla birlikte sancaktar dergisine

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
الدولة الاسلامية في العراق والشام‎ Dawlat al-ʾIslāmiyya fi al-'Iraq wa-l-Sham haricinde diğer söylediklerine katılıyorum.Fakat son zamanlarda الدولة الاسلامية في العراق والشام‎ Dawlat al-ʾIslāmiyya fi al-'Iraq wa-l-Sham hakkında söyledikleri beni kaygılandırıyor.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bence son zamanlarda Işid mücahidleri, haber sitelerinde ve çeşitli İslami kesimlerde sürekli suçlu ilan edilmesi ve atılan çeşitli iftiralar sebebiyle insanların aklı bulandırılmaya çalışılıyor.Ben çok araştırıyorum.Ve izlenimlerim şudur ki Işid grubu Kuran'a ve sünnete ve Şeriat hükümlerine sıkı sıkıya bağlıdır.Hatta bu konuda o kadar titizdir ki bu tağut devletler ve yerli işbirlikçileri(adem özköse,sancaktar dergisi elemanları) korkuya kapılıyorlar.Bakıyorum nusra ve Irak İslam devletinin birleşme durumu iptal olunca en çok abd'liler sevinmişti.Adeta rahatlamışlardı.Mesela Nusra cephesi demokrasiyi tamamen reddedip Şeriat istediğini söyleyince hakan albayrak tamamen kudurdu.Bunları anlamak zor değil.Açıklamalarıyla belli oluyor hemen.

ebuDher Çevrimdışı

ebuDher

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adem Özköse'yi de iyi bir adam sanırdık mücahidlerle röportaj falan yapıyordu.Cihad bölgelerini geziyordu.Ama gördük ki üç kağıtçının biriymiş sadece bu değil ki el kaide mücahidlerini kötüleyen akp işbirlikçisi sancaktar dergisinde bulunmaya devam etmesi de gerçek yüzünü gösteriyor.Ben her zaman müslümanlara karşı iyi niyetli olmaya çalışıyorum ve hüsnü zanda bulunuyorum.Ama adem özköse gibi müslüman kişiler bile tağutlara uşaklık yapıyorlar ne diyeyim Allah ıslah etsin.Kime güveneceğimizi şaşırdık.

Allah senden Razi olsun karde$im....Al Wala vel Baraa yI cogu müslüman (veya ben müslümanIm diyen) anlamamI$tIr.

Bu konu cok basit! Hepimiz insanIz ...herkez hata yapabilir...diyelim ahrar al sham...onlardan yüz de yüz bu sava$ta en azIndan bir kere sucsuz birisini öldürmü$türler...ama ben $imdi cIkIpda ahara al sham hepsi kötü demem yanlI$ olur! Hepsini bir cuvala koymak IrkcIlIk gibi olur...bizim dinimizde...müslüman öbür müslümana sövmez...hata yapsa dahil ona nasihat vermeye calI$Ir ve onun hatasInI kapatmaya calI$Ir...ama dedi kodu yoluyla fitne cIkarmZ, cünkü ümmeti dü$ünür...

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye yıllardır esed zulmü ile yaşadılar,şeriati o nedenle göremediler..onların pek çoğunun mücadelesi esede karşı doğan tepkiydi ve bunuda ilk kullanan esedden kaçan askerlerin oluşturduğu ÖSO oluşturduğu gruptu ve esed sonrası icra makamındada bütük ihtimalle onlardan kurulu bir yönetim senaryoları üzerlerine kurulmuştu sistem, ama ne zaman bilinçli şeriati bilen ve onların oluşturduğu bir ordu çıktı meydana hemen nusra cephesi üzerinden onlar karalanıp aslında şeriati kötüleyip ilgili rejim sistemini kurdurmamak için hemen karalamalar başladı yok bilmem neymiş muhaliflere destek verilmemesinin sebebi mevcut grupların şeriat istemesinden kaynaklabiliyormuş diye,ama bu tutmadı halk gerçeği anlamaya daha doğrusu şeriati benimsemeye başlayınca işte o zaman kıyamet kopmaya başladı esed sonrası suriyede islami rejim kuruluyor aman dikkat..işte meesle bu ŞERİAT..zira bu sistem Türkiyede dahil ortadoğuda her ülkeyi rahatsız edecek düzenleri bozulacak.

Üst Ana Sayfa Alt