Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Adil Kullanım Kotası Kuralları Değiştirildi

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
adil-kullanim-kotasi-btk.jpg

Ülkemizin kanayan yaralarından birisi olan Adil Kullanım Kotası en son meclise kadar uzanmıştı hatırlayacak olursanız. Ardından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Adil Kullanım Kotası üzerinde iyileştirme çalışmaları yaptıklarını ve yakın zamanda değişikliklerin olacağını söylemişti. Her ne kadar bu haberimizde "AKK Kaldırıldı" başlığını atamasak da, biraz biraz değişiklikler gündeme geliyor. Ancak 2018 yılında AKK tamamen kaldırılacak.

Gece 02:00 - 08:00 Arası İnternet Kullanımı AKK Dahil Edilmeyecek

Birazdan aşağıda okuyacağınız AKK iyileştirmelerinde dikkatimizi çeken önemli bir detay oldu. BTK tarafından alınan karara göre, bundan sonra gece saat 02:00'dan 08:00'a kadar gerçekleştirilecek internet kullanımları AKK'ye dahil edilmeyecek. Bu demek oluyor ki, oyuncular internet üzerinden oyun indirirken, bu saatlere çok dikkat edecek gibi.

BTK tarafından Adil Kullanım Kotası ile ilgili değiştirilen maddeler ise şu şekilde;

❱ Bundan böyle her türlü duyuru, reklam ve tanıtımlarda AKN değeri ve AKN sonrası erişim hızına açıkça yer verilecek.

❱ Bilgilendirmeler tüketiciye mail, posta veya mesaj olarak bildirilebilecek.

❱ Kullanıcılar AKK değerinin %80'ini veya %100'ünü kullandığında erişim hızı hakkında abonelere ücretsiz olarak kısa mesaj ile bilgi verilecek.

❱ Mobil şebekelerde işletmeciler tarafından AKK sonrasında veri indirme hızı minimum 128 Kbps olacak.

❱ Sabit genişbant internet hizmetlerindeki AKN sonrası erişim hızının % 50 oranında arttırılacak.

❱ Saat gece 02:00 ile 08:00 arasındaki internet kullanımları AKK'ye dahil edilmeyecek. (Bence en iyi madde bu)

❱ AKK uygulaması 31.12.2018 tarihinde sona erecek. (Asıl bomba da bu)

Önemli NOT: BTK tarafından yapılan açıklamaya göre, yukarıdaki maddelerin yürürlüğe girmesi 2 ay içerisinde sağlanacak ve durum hakkında resmi bir açıklama yapıldıktan sonra yürürlüğe girecektir.

akk-btk-aciklama.png

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Tamam 2018 de olcakda bunun haberini önceden vermemislermiydi demek istemistim :)
Verdiler kardeşim,foruma eklemek istedim.Site rankını yükseltmeye çalışıyorum.Eski konu olsa bile paylaşıyorum.Tabi daha önce burda paylaşılmamış olmak şartıyla,Bide şu açıdan düşün senin haberin olmuş olabilir.Bu haber daha eski bi haberde olabilir,ancak burdaki kardeşler duymamışda olabilir.Sana liste halinde örnekler sayabilirim.Böyle düşünürsek foruma giden gelen çok olur.Adam bu vesile ile tevhid konularınada bakar belki,imanına vesile oluruz belkide,AllahuÆlem..
Biz forumda olmayan konu paylaşımları yapalımda eski ve yeni farketmez,ne kadar çok konu olursa google arama moturunda o kadar kişi buraya uğrar,AllahuÆlem birşeylere vesile oluruz.En azından foruma girdiğinde bile bi reklama tıklasan bu forumun yararına yıllık hosting parasını çıkartır biiznillah.
yanlış anlama sakın bu benim şahsi düşüncem ,sana binaen değil,umuma söyledim.
Buradaki devamlı aktif olan kardeşler haftada 3 konu paylaşsa,gelenimiz gidenimiz çok olur.Buda site amacını ve forum yöneticilerinin maddi ve manevi çabalarını boşa çıkartmaz.

M Çevrimdışı

Meliksah Kayaaaa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Verdiler kardeşim,foruma eklemek istedim.Site rankını yükseltmeye çalışıyorum.Eski konu olsa bile paylaşıyorum.Tabi daha önce burda paylaşılmamış olmak şartıyla,Bide şu açıdan düşün senin haberin olmuş olabilir.Bu haber daha eski bi haberde olabilir,ancak burdaki kardeşler duymamışda olabilir.Sana liste halinde örnekler sayabilirim.Böyle düşünürsek foruma giden gelen çok olur.Adam bu vesile ile tevhid konularınada bakar belki,imanına vesile oluruz belkide,AllahuÆlem..
Biz forumda olmayan konu paylaşımları yapalımda eski ve yeni farketmez,ne kadar çok konu olursa google arama moturunda o kadar kişi buraya uğrar,AllahuÆlem birşeylere vesile oluruz.En azından foruma girdiğinde bile bi reklama tıklasan bu forumun yararına yıllık hosting parasını çıkartır biiznillah.
yanlış anlama sakın bu benim şahsi düşüncem ,sana binaen değil,umuma söyledim.
Buradaki devamlı aktif olan kardeşler haftada 3 konu paylaşsa,gelenimiz gidenimiz çok olur.Buda site amacını ve forum yöneticilerinin maddi ve manevi çabalarını boşa çıkartmaz.
Tamamdır akhi Allah razı olsn
Cezakallahu hayran.

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yetersiz bir düzenleme bence, uzak doğu ülkelerinde çok daha ucuz, hızlı ve kotasız..