Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Afgan Ve Şam Cihadının Mücahidi Diyarbakırlı Şehid Furkan Serin

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şehid Furkan Serin aslen Diyarbakırlı olup 1990 yılında Adana’da doğup orada büyüdü. Furkan Serin (Ali) küçük yaşlarından itibaren ailesinden dini eğitim ve terbiye aldı. Allah’ın bir ikramı olarak İslami şuura sahip bir aileye sahipti.

Furkan öğrendiği ilimle amel etmenin gerektiğini biliyordu. Şeyhulislam’ın dediği gibi; “Kitap yol gösterir, demir ise onu destekler!” Haçlılar’ın Afganistan İslam Emirliğine saldırısına kayıtsız kalamazdı. Henüz gençliğinin baharında 18 yaşında iken okuduğu liseyi bırakıp Allah yolunda cihada çıkma kararı aldı. Horasan dağlarına hicret eden Furkan, 5 yıl Afgan cihadında Haçlılara karşı savaştı.

Düşmanın Horasan dağlarında darmadağın olduğu, zaferin mücahidlerin lehine döndüğü bir süreçte, Allah’ın lütfuyla mübarek Şam topraklarında cihad sancağı kalktı. Furkan Kudüs’e yürüyecek, Mesih’i bekleyen ordunun yaklaştığını görünce Şam cihadına katılma niyetiyle Türkiye’ye döndü.

Bir müddet ailesiyle hasret giderdikten sonra Şam cihadına katıldı. 2,5 ay kaldıktan sonra omzundan yaralanıp Türkiye’ye döndü. İyileştikten sonra tekrar Şam’a döndü ve 5 ay kadar mücadelesine devam ettikten sonra ABD’nin Nusret Cephesi’ne Tevvame hava saldırısı sonucu henüz 25 yaşındayken 15 arkadaşıyla birlikte çok istediği şehadete kavuştu.

Şehid olduğunda henüz 2 aylık evliydi. Şehidin amcası ve bir abisi de (Cafer rahimehullah) Afgan cihadında kahramanca çarpışıp şehid düşmüştür.

Şehid Furkan güler yüzlü, sevecen, mücahidleri güldürmeyi seven biriydi. Emirlerine karşı son derece itaatkâr ve son derece ahlaklı bir mümindi. Gereğinden fazla konuşmazdı ve diğer mücahidler gibi örnek alınacak bir şahsiyetti.

Şehadet haberi babasına ulaştığı gün babası bir rüya görür. Rüyasında daha önce Afganistan cihadında şehid olan oğlu Cafer’i şehid Furkan’ın elini tutup götürdüğünü görür ve uyandığında Allah’a hamd eder. Allah şehadetini kabul etsin…

Resulullah (sav) buyurdular ki:

“Cennete giren hiç kimse dünyaya geri dönmek istemez, yeryüzünde olan her şey orada vardır. Ancak şehid böyle değil. O, mazhar olduğu ikramlar sebebiyle yeryüzüne dönüp on kere şehid olmayı temenni eder.” (Buhari, Cihad, 5)
 
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
İnna lillah ve inna ileyhi raciun
 
ehli yemin Çevrimdışı

ehli yemin

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Memleketimde böyle erlerin varligi beni sevindiriyor acikcasi , Allah sehadetini kabul buyursun ; böyle yigitlerin sayisini artirsin .
 
Üst Ana Sayfa Alt