Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Afganistan`ın Siyasi Durumu ve Rabbani`nin Katli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
daldan dala değil anlayana ben ne particiyim nede cemaatçi nede kör bir taasupçu buyrun ne varsa ortaya koyun benim bildiğim yapıp ta üstlenmeyan savaş ve siyasi taktiği pkk uygular müslümanlar yaptıysa yaptım der ha direk sölemezse ya dolaylı yoldan der yada susar hep böleydi ne zaman değişti bu taktik

Burhaneddinin gebertilmesinden dolayı bayağı içine oturmuş olacak ki devamlı bu konuda yazılar taşıyorsun buraya!. Senin dar ve demokrat kafan değişmediğine göre muslumanların savaş taktikleri de değişmedi!
Veziristan'dan Mucahidlerden Al, bu haberi oku, tercume et ve ardına düştüğün Burhaneddinin neden gebertildiğini öğren!

Hoin Rabbony fidoiylar nishonida (Hain Rabbani, İstişhadilerin Hedefinde)

original_rabbani_4e78b3e7c4ba9.jpg
22 shavvol, seshanb ve Cooney (20 Eylül) Peki Dieri Afғonistondan zhaҳonga yanga tarқaldi yağma iҳod.Aslida ҳar soatda turli khabarlary oқimi chiқib turadi dierdan olacaktır. Lekin gal yağma ўzgacha bўldi. Toliblar bilan sulҳ қilish қўmitasi (kofirlar sağım sulҳdeganda hienatni, Tinchlik deganda Urush hiçbir tushunishadi) raisi Burҳoniddin Rabbony navbatdagi fido ҳamla natizhasida ўzining uyida Besht ҳamtovoғi bilan ўldirildi chiққan olacaktır.
Hўsh Burҳoniddin Rabbony ўzi kim?
* 1980-1989 yillar davomida ўzining raҳba olarak
ap_burhanuddin_rabbani_death_attack_thg_110920_wg.jpg
rlig Idaho Afғoniston Islom Jamiyat Tanzim bilan SSCB bosқiniga қarshi zhiҳod қildi. Islom ummati Romatizma bўlazhak Islom davlatning amirul mўmini Deb Umid қilardi. Malumki, met 1 afғon zhiҳodida afғon halқi Bir ​​Yarim milyon қurbon ve Kuş. Lekin, SSCB sharmanda bўlib maғlub bўlgach,muzhoҳidlar Islom ғoyalarini esdan chiқarishib, ummatning ҳamma umidinipuchga chiқarib, ўzaro mansab, tung talashishga shўnғib ketishdi. Alloҳ taoloning Şeriati tatbiқ қilinmadi, afғon kommunistl
_1612898_trioap300.jpg
Arik Jazo berilmadi. Komünist Nazhibulloҳ davridagi rusning tarbiyasini OLGA kofir Davlat Cihazlar Rabbony prezidentlik davrida ҳam tўlaligicha ўz Ishin davom ettiraverdi kirişler. Sobiқ muzhoҳidlarning solungaç ўzaro tung talashishlaridan afғon halқining zhonlari ҳalқumlariga keldi elekler. Afғoniston zhiҳodiga bўlgan Ushba Katta tarikhy hienatda Sharri fasod raҳbariRabboniyning ulushi Katta bўldi.
* Burҳoniddin Rabbo NIJ ўzi başkan b ўlg
Rabbani_Putin_22_October_2001.jpg
tr 1992 - 1996 Birinci illarda ўsha vaқtlarda uyғongan Tozhikiston zhiҳodiga ҳam Katta hienat қildi. Afғonistonga ҳizhrat қilgan minglab tozhik muҳozhirlarni ҳaydab, kukla başkan Imomali Raҳmonўvga taslim қilishda Rabboniyning tozhik muҳozhir Adaları muzhoҳidlariga bўlgan bosimi ҳal қiluvchi omillardan bўldi Beery mini. Shur Bilan Rabbony Movorunnaҳr dieridagi birinchi zhiҳod urinishini Rusya wa Eronning siesy foydasiga ҳal bўlishda muҳim rўl ўynadi.
* Ўzbekiston Islom Ҳarakati asoschisi Muҳammad Toҳir "Foruқ" Movorounnaҳr musulmonlariga Ansori izlab, 1994 Yili Burҳoniddin Rabbony bilan uchrashganida "Islom Profesör" Ning gaplari zhuda ғalati bўldi.Muҳammad Toҳir yılında "Foruқ" қa қarab "B olacham, olacak zamonada ishlarim yurishsin desang, ҳadeb" Islom, ҳizhrat, zhiҳod "deyavermagin kirişler." Baynalmilal, birlashgan millatlar tashkiloti, halқaro ҳuқuқ "Dega gaplardan gapirgin" - Deb zhavob Bergan AdalarıAnsori қilish masuliyatidan ўzini olib қochgan EDI yüz.
* Burҳoniddin Rabbony 199 6
Ali-Khamenei-Burhanuddin--007.jpg
yildan 2001 zil sesleri yilgacha besh yil Alloҳning Şeriati bilan ҳukm қ iki en Tolibon ҳukumatiga boғiylik қilib, Faol ravishda қurolliisenchilarga raҳb Arlik қildi olabilir.Mukammal Ross Ia, Ҳindiston, Aarontomonidan ҳamma taraflama iқtisodi Aralık ҳarby, siesy қўllab-қuvvatlanib Turdi de Bund. Boo Bilan Rabbony sobiқ SSCB zhumҳuriyatlari Thomon bўladigan muzhoҳidlarning yurishini tўsishda Rusya uchun bemisl "қalқon" vazifasini ўtadi.
* Қarib қuyilmagan 2001 Yili malun Elon қilgan Saliba yurish Aini muddao bўldi içinde sobiқ uchun Başkan Bush dazhzhol olacaktır. Biz "Labban" Deb dunedagi yagona Islom ҳukumat bўlmish Afғoniston Islom Amirligini қulatishda Katta zhonbozlik kўrsatdi chaқiriққa olacaktır. Natizhada zhaҳon musulmonlarining Umid bўlib Thurgau yagona Islom Davlat қulatildi
rabbani-karzai.jpg
, Ўn minglab musulmonlar shaҳid bўldi, minglab Arap azham muҳozhir Adaları muzhoҳidlar Asher olinib Amerikaga pullab yuborildi ..
* Ohirgi ўn yil davomida Amerika ўziNing malay Karzai ҳukumatini mustaҳkamlash yўlida, bosқinchilarga қarshi kўtarilgan musulmon halқni bostirishda Burҳoniddin Rabbony ўzining Barch iқtidori va "tazhriba" mavi salibiylar hizmatiga sarfladi .. Ba-Ohira oқibatda de ......
Alloҳga ҳamdlar bўlsinki, olacak қari murtadning қatl қilinish voқeasi mintaқada Amerika wa ha NATO қarshi Peki olib boraetgan muzhoҳidlarning ulkan iҳod
69823609-burhanuddin-rabbani.jpg
yutuқlaridan San ALADI. Alҳamdulillaҳ, Islom ummatiga hienat қilib e laetgan Rabbony ўlimi zhaҳonning sohta etakchilar BMTni Adası Americana chuқur қayғuga solib қўydi için.Afғonistonda talafot botқoғiga botib қolgan Amerika askarlarining ayanchli aҳvoliga tashvishda Thurgau Ўbama uchun ishonchli malayni yўқotgani ўlgan ustiga tepgan bўldi olacaktır. Bundan 10 yil oldin ҳam 9 Eylül 2001 Yili Burҳoniddinning Ang yaқin niteliğindeki dizelerde Adası zhang қўmondoni bўlgan Aҳmadshoҳ Mesut ҳam Arap muzhoҳidlari tomonidan huddi gürültü usu l bilan yўқ қiling en EDI.
Rabboniyning ўlimi Afғonistonda Katta ўzgarishlarga olib kelishi, kutilaetgan fatҳ nusratni tezlashtirishi mumkin. Tozhik, ўzbek, ҳazora, Türkmen halқlari orasida etiborli Shakhsei sanalib, omi halқ ichida Қuron, ҳadis ruҳini buzib kўrsatar, musulmonlarni shaytonningamali Adaları Fikri bўlgan demokrasi қonuni ostida yashashga undardi içinde Chunki.
Amerika asker wa NATO bilan Bir safda yўқ қiling olarak
burhanuddin-rabbani.jpg
MR afғon mürted askarini shaҳid ҳisoblardi. Ba Shu Bilan Birge yanga salibchilar yok Tolibon ҳuzhumlari ҳimoya қilish ha ўz halқining eshlarini tinmay chaқirib kelardi verilmiştir. Ҳozir mintaқada ҳaқ wa ku botil orasidagi acele қizғin pallag ve kirib, yuқori poғona gve chiқib bormoқda. Şeriat fidoiylarining azimati Tufayli Botilning Rabboniydek Yana Bir kўzi uzib Olinda. Alҳamdulillaҳ. Alloҳu ekber! Nasrum minalloҳi Adaları fatҳun қarib.
Andy navbat қolgan usta munofiқ murtadlar - Sayef, Abdulloҳ Abdulloҳ, Faҳim, Muzhaddidy, Dўstum Adaları boshқalarga, inshaAl loҳ!
Ohirgi yigirma yilini Islom Nuri eyilishiga қarshi kurashga sarflagan 71 eshli mürted Rabboniyning ayanchli hotimasi Barch musulmonlarga ibrat bўlishga arziydi Umrining.Sıfır amallar hotimasiga қarab etibo pra olinadi.
Barch olamlar Parvardigori Alloҳga ҳamdu Sano lar bўlsin.
"Muvaҳҳid" adresinden Abd Samad

143 2 yil, 25 shavvol

20 1 1 yil, Eylül 23

http://www.furqon.com/Maqolalar/rabboniy.html

Google Google Translate

U Çevrimdışı

Umm Abiha

Üye
İslam-TR Üyesi
he he neymiş yazılar talibanın dergisi mi var varsa bana gönder kardeş bide kimse eleştirilmez diye bir kaide yok yanlışı varsa eleştirilir insanı ne kadar tanırsan okadar konuşursun ve bir çoğunun günahına girmişsin demektir vesselam

Ewet Var..

Al-Samoud+(Al-Samood)+Taliban+Afghanistan+EDIT.png

Talibanın çıkardığı Al samoud (Direniş) dergisi dışında çıkardığı üç dergi daha bulunmaktadır. Bunlar Arapça pashto we dari dilinde yayınlanmakta.

bekle Çevrimdışı

bekle

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Burhaneddinin gebertilmesinden dolayı bayağı içine oturmuş olacak ki devamlı bu konuda yazılar taşıyorsun buraya!. Senin dar ve demokrat kafan değişmediğine göre muslumanların savaş taktikleri de değişmedi!
Veziristan'dan Mucahidlerden Al, bu haberi oku, tercume et ve ardına düştüğün Burhaneddinin neden gebertildiğini öğren!

yemin içe bilirimki ben burhaneddin rabbaniyi öldürüldüğü sırada öğrendim daha önceleri sadece ismini duymuştum ama bu kadar da geniş değil hem okadar mücahid şehid ediliyor içime oturmayacakta bir kişinin ölmesimi benim içime oturacak valALLAHİ yanılıyorsunuz ve günehımı alıyorsunuz

site içinde ALLAH razı olsun
fakat bu rusca
çevirisi hiç olmuyor

Abdulmuizz Fida

Admin
yemin içe bilirimki ben burhaneddin rabbaniyi öldürüldüğü sırada öğrendim daha önceleri sadece ismini duymuştum ama bu kadar da geniş değil hem okadar mücahid şehid ediliyor içime oturmayacakta bir kişinin ölmesimi benim içime oturacak valALLAHİ yanılıyorsunuz ve günehımı alıyorsunuz

Peki bundaki amacın ne ? Neden Burhaneddin ölmüş gitmiş? Amacın mucahidleri mi kötülemek? Tanımadığın birini, mucahidlere karşı neden savunuyorsun? Veya farz-ı misal diyelim ki mucahidler öldürmedi; İslami olmayan bir gurup öldürdü. Kim öldürdü diya bir bilgin yok, Israrla aynı konuda mesaj yollayarak amacın ne ? Burhaneddin le aranda bir bağ mı var ? Yoksa oy mu kullanıyorsun?

bekle Çevrimdışı

bekle

Üyeliği İptal Edildi
Banned
belki belki veya yine belki bunlar zandır ben hiç oyda vermedim kullanmadımda kardeş benim rabbaniyle bir ilişkim yok veya mücahidleri karalamak içinde vermedim bu yazıyı vermem deki sebep afkanistandaki siyasi yapı ve boşluk tu. analiz adam yazmış biraz değişik buldum ve buraya attım başka bir niyetimde yok

bide neden savunayım ki

Abdulmuizz Fida

Admin
Bu ilk konu olsa önemli değil fakat aynı konuda 3 tane başlık oldu sanırım. Bazı meseleleri dar düşünerek , veya masa başında düşünenelerin siyasi yorumlarıyla anlaşılacak işler değildir. Hele ki ölen şahıs muvahhid biri değilken. (Yukardaki resimde Burhaneddinin, Munafık Ajan Karzaiye sevgi dolu bakışını anlayabiliyorsun değil mi?)
Böyle mesajları buraya taşıdığın zaman buradaki üyelere verdiğin mesajı düşünmeye çalış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt