Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Afganistan'dan İşid'e Biat Videosu Hakkında Bilgisi Olan Var mı?

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bana IŞİD'in bu cepheleri mürted saydığına dair vesikalarını bir şekilde ulaştırırmısın hocam. İster konu altından ister özel mesaj yoluyla -konuyu daha fazlameşgul etmemek için-.

Arkadaşım çoğu kişi; Irak'tan Türkiye'ye sığınanların IŞİD'nden kaçtığını sanıyor, o gelenlerin PKK/PYD/Peşmerge gibi güçler tarafından zorla göç ettirildiğini biliyor muydun?

Neyse ben bıktım vesikasız konuşanlardan. Kanıtsız onuşanların sözleri sadece bir melodi gibi geliyor kulağıma.
-Benim bilmediklerim varsa öğretin lütfen-
ırakta bizde ışidi destekliyoruz ama suriyede mücahitlere yapılan zulmü görmemek için kör olman lazım bende gaziantepde yaşıyorum burda kimi tanıyorsun tanımıyorsun muhabbetine girmeyecem ilim ehli el kaide bize ışidin haksızlık ypatığını söylediler vede bunu görüntüyle olsun başka şekilde olsun kanıtladılar gözünün önündekini reddetmen hayret doğrusu biz 30 senedir cihadın mücahidlerini alimlerini değilde ıraka savaşmaya gitmiş 3 5 kişiyemi inanacaz senin o arkadaşların suriyeye gitmişmi onu söyleyin önce kusura bakma senin arkadaşlarında bize kanıt değil ozaman

Talha bin Asım el-Türkî Çevrimdışı

Talha bin Asım el-Türkî

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ırakta bizde ışidi destekliyoruz ama suriyede mücahitlere yapılan zulmü görmemek için kör olman lazım bende gaziantepde yaşıyorum burda kimi tanıyorsun tanımıyorsun muhabbetine girmeyecem ilim ehli el kaide bize ışidin haksızlık ypatığını söylediler vede bunu görüntüyle olsun başka şekilde olsun kanıtladılar gözünün önündekini reddetmen hayret doğrusu biz 30 senedir cihadın mücahidlerini alimlerini değilde ıraka savaşmaya gitmiş 3 5 kişiyemi inanacaz senin o arkadaşların suriyeye gitmişmi onu söyleyin önce kusura bakma senin arkadaşlarında bize kanıt değil ozaman

Zaten ben size bir şey kanıtlamaya çalışmıyorum hocam. Allah'a emanet olun.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir video izledim burada paylaşacaktım ama kardeşin facesini kapatmış kafirler video da birkaç ışidci var ve arapça cephetun nusra mürteddin diyor daha sonra eline büyük bir bıçak alıp cevlani mürteddin diyor. isteyen inanır isteyen inanmaz bizzat gördüm ve duydum zaten nusret cephesi mücahidleri esada karşı savaşırken ışidin gelip mücahidleri arkadan vurduğunu biliyoruz.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eğer incanews'teki haber doğrulanırsa, işid'in küresel cihadı bitirme projesi olduğu düşünülebilir.İnşallah haber yalandır. Tabii Taliban başkalarına benzemez. İşid'in üzerinden silindir gibi geçer ki böyle bir şey olmamıştır inşallah.

Kanaatimce, ehli sünnet'in cihat hareketleri bu aşırı akımlara karşı artık harekete geçmeli, Molla Ömer çatısı altında birleşerek bu zalimliklere artık bir dur demekli artık mızrak çuvala sığmaz oldu. İşid Musul hariç önemli hiçbir kenti ele geçirmedi (geçiremedi). Ama kazanım hırsızlığını iyi yapıyor. Suriye, Libya ve şimdi de Afganistan'da bu hırsızlıklara başlamış görünüyor (habere göre konuşuyorum).

Afganistan'da o kadar düşman varken Taliban'a saldırmak işid için sonun başlangıcı olabilir. İşid'e karşı artık dur demenin zamanı geldi. Meydanı boş bulduklarından ve ehli sünnet'in merhametinden istifade ederek zorbalık ve zulümle elde ettikleri geçici kazanımların hesabını verme zamanı geldi.

Kuşatma altındaki Halep'te esed'i değil de mücahidleri vuran, Guta'da bir karış toprak parçasını karıştıran, Afganistan'da Nato ve kuklalarını bırakıp asrın yiğitlerine saldıran (umarım haberler gerçek değildir.) bu hareket ümmetin başına büyük bir musibet olarak çöktü. Şimdi neden Ebu Maria Al Kahtani'den bu kadar nefret ettiklerini ve ona akıl almaz ithamlarda bulunduklarını anlıyorum. İçlerinden gelen ve onları en iyi tanıyan o olduğu için hakikatlerin dillendirilmesi ve ona göre tedbir alınmasını tavsiye edecek bu lider onları gerçekten rahatsız ediyormuş meğer.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Taliban'a saldırma yokmuş ... bizzat Taliban tarafından yalanlanmış ...

yakın zamanda netleşir. Kaosun büyümemesi için yapılan siyasi bir açıklama da olabilir, bekleyip göreceğiz. Benim bildiğim Afgan Talibanı bu saldırı kim yaptıysa onu yaptığına misliyle pişman eder.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yakın zamanda netleşir. Kaosun büyümemesi için yapılan siyasi bir açıklama da olabilir, bekleyip göreceğiz. Benim bildiğim Afgan Talibanı bu saldırı kim yaptıysa onu yaptığına misliyle pişman eder.
kardeş demokrasi mi ki bu siyasi bir açıklama olsun taliban sözcüsü zabiullah mücahid yalanlamış yok öyle birşey demiş.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ve duyuruda Nusret cephesinide kapsadığı bildiriliyor. Ayrıca tevbe kapısının şartıda MÜRTED OLDUĞUNU KABUL ETMESİ GERELTIĞİNİ yazıyorlar. ve bu nusraya mürted olduğunu Söylediklerinin sadece bir delilidir.haber takvaHaber ve ıslahHaber de de paylaşıldı. ordan bakabilirsin.

Üst Ana Sayfa Alt