Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ahmed Kalkan & Aşırı Tekfir Hastası Ebu Hanzala

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

Tevhid-Dini

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar yakın zamanda gerçekleştirilen Ahmed Kalkan ile Ebu Hanzala arasındaki
münazara kaydı olan varsa lütfen burada ya da özelimde paylaşırsa çok mutlu olurum.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hmm gerçekten var mı elinde olan varsa acilen eklerse memnun olurum.

E Çevrimdışı

emirha_K

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hmm gerçekten var mı elinde olan varsa acilen eklerse memnun olurum.

bu konuyu ahmed kalkan hocaya sorduk o dediki birbirimizle kucaklaştık kendi evimde sohbet ettik fakat biz konuşurken gizlice kayıt yapmışlar benim açımdan önemli değil fakat etik değil dedi benim tanıdığım birisinde bu konuşma varmış ondan alıp siteye ekliyebilirim açıkçası bende çok merak ediyorum tanıdığım zat ebu hanzalayı bile tekfir ediyor konuşmada ona göre ebu hanzala ahmed kalkan hocayı susturuyormuş filan dedi fakat dinlemeden konuşmak doğru olmaz ahmed kalkan hocanın akaidi belli kimseden sakladığı filan yok ondan birkaç kere alıcaktım nasip olmadı şu an buralarda değil fakat kısa sürede alabilirim

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ahmet hoca tevazu sahibi. Mesele susturup susturmamak değilde HAK karşısında kim eğilip bükülmüş bunu görme açısından münazaralar çok güzel oluyor. Ayrıca bizim içinde dışarıdan meseleleri görmede çok güzel olmakta. Kısa zamanda ekleyebilirsen sevinirim.

E Çevrimdışı

emirha_K

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ahmet hoca tevazu sahibi. Mesele susturup susturmamak değilde HAK karşısında kim eğilip bükülmüş bunu görme açısından münazaralar çok güzel oluyor. Ayrıca bizim içinde dışarıdan meseleleri görmede çok güzel olmakta. Kısa zamanda ekleyebilirsen sevinirim.
İnşaAllah kardeş ilk fırsatta alıcam siteye ekliyeceğim en güzel fikirler en doğru sonuçlar münazaralar doğrultusunda ortaya çıkarken belirttiğiniz gibi kim hak tarafında kim batıl tarafında çok rahat bir şekilde gözlenebiliyor.hepimize faydalı olur bu konuşma

I Çevrimdışı

izminçik

Üye
İslam-TR Üyesi
bu konuyu ahmed kalkan hocaya sorduk o dediki birbirimizle kucaklaştık kendi evimde sohbet ettik fakat biz konuşurken gizlice kayıt yapmışlar benim açımdan önemli değil fakat etik değil dedi benim tanıdığım birisinde bu konuşma varmış ondan alıp siteye ekliyebilirim açıkçası bende çok merak ediyorum tanıdığım zat ebu hanzalayı bile tekfir ediyor konuşmada ona göre ebu hanzala ahmed kalkan hocayı susturuyormuş filan dedi fakat dinlemeden konuşmak doğru olmaz ahmed kalkan hocanın akaidi belli kimseden sakladığı filan yok ondan birkaç kere alıcaktım nasip olmadı şu an buralarda değil fakat kısa sürede alabilirim

Aslında görmeden ,dinlemeden yorum yapmamak lazım.Ama emirhan kardeşin dedikleri doğruysa ,bu yapılanlar,çok tehlikeli,dehşet derecede rahatsız edici,ve AYIP.
Bir ilim sahibi müslüman(varsa yanındakilerle),kendisinden yaşça büyük bir başka ilim sahibi müslümanın evine,özel mülküne ziyarete gidecek,
Ev sahibi seni kucaklayacak,
sen ya da yanındaki ,ev sahibi mü'minin konuşmalarını gizlice kaydedeceksiniz..
Eee,sonra piyasa da dolaşacak bu konuşmalar.
Nasıl bir niyete sahipler ki bu kişiler..
Ya da neyin tatmini bu..
Bunun bırakın İslamı,insanlıkla alakası olamaz..

1 - “ Ey iman edenler! Kendi evlerinizden başka evlere, geldiğinizi hissettirip (izin alıp) ev sahiplerine selam vermeden girmeyin. Bu davranış sizin için daha hayırlıdır. Düşünüp anlayasınız diye size böyle öğüt veriliyor.” (Nûr, 24/27).
2 - “ Eğer evde kimseyi bulamazsanız, size izin verilinceye kadar oraya girmeyin. Eğer size, “Geri dönün” denirse hemen dönün. Çünkü bu, sizin için daha nezih bir davranıştır. Allah, yaptıklarınızı hakkıyla bilendir.” (Nûr, 24/28).
Rabbimiz izinsiz eve girmeyi yasaklamışken,başkalarının evlerine giriş çıkışlarımızla ilgili vurgularda bulunmuşken,izinsiz,habersiz birinin evinde konuşmalarını kaydetmek,hangi ahlakla bağdaşır..
"Ey inananlar! Peygamberin evlerine, yemeğe çağrılmaksızın vakitli vakitsiz girmeyin; fakat davet edilirseniz girin ve yemeyi yiyince dağılın. Sohbet etmek için de gidip oturmayın. Bu haliniz peygamberi üzüyor, o da size bir şey söylemeye çekiniyordu. Allah gerçeği söylemekten çekinmez. Peygamber eşlerinden bir şey isteyeceğinizde onu perde arkasından isteyin. Bu sayede sizin kalplerinizde onların Kalplerde daha temiz kalır. Allah'ın Peygamberini üzmeniz ve O'ndan sonra eşlerini nikahlamanız asla caiz değildir. Çünkü bu Allah katında büyük bir günahtır.Ahzab/53
Evlere girip çıkmaya ilişkin edep kurallarıyla ilgili Rabbimizin başka bir ayeti.
Cuma günü inşallah Ahmed Hoca'nın namaz kıldığı yere gidip sorucağım,bu anlatılanlar doğru mudur diye..
Doğruysa Veyl olsun bu kişilere..Eve almamak lazım demek ki onları.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ahmet hoca gerçekten mütevazi biri nasıl olduğunu az çok biliyoruz ebu hanzala ise genç bir arkadaş kanı kaynayan biri en azından Ahmet hocaya yaşından dolayı biraz daha temkinli olması lazım ilmi münazara ederken

islam ahinin dediği gibi mesele susturmak değil ilmi alanda birbirlerinin eksiğini gidermek ve ümmetin derdi ile dertlenmek

Hz.Ebu bekir (r.a) kaç tane hadis günümüze gelmiş dikkat ettinizmi ve yeri gelince taşı gediğine oturtmasınıda biliyodu

RABBİM,bu iki islam erinin ilmini çoğaltsın ve eksikliklerini gidersin inşaALLAH

T Çevrimdışı

Tevhid-Dini

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar tenkit noktasında aşırı gitmeyelim. Ebu Hanzala'nın kayıt tutması her ne kadar doğru değilse de
Ebu Emre meselesinde olduğu gibi belki sanal'a düşmesini istememiştir ama bir şekilde düşmüştür bilemeyiz.

Ama bildiğimiz ve birazda şaşırdığımız belki de takiyye adı altında Ebu Hanzala'nın Ahmed Kalkan'a "hocam" diye
hitap etmesidir. Zira Ebu Hanzala öyle tahmin ediyoruz ki birçok yönden Ahmed Kalkan'ı tekfir ediyordur.

Bekleyelim görelim belki yeni gelişmeler vardır.

E Çevrimdışı

emirha_K

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında görmeden ,dinlemeden yorum yapmamak lazım.Ama emirhan kardeşin dedikleri doğruysa ,bu yapılanlar,çok tehlikeli,dehşet derecede rahatsız edici,ve AYIP.
Bir ilim sahibi müslüman(varsa yanındakilerle),kendisinden yaşça büyük bir başka ilim sahibi müslümanın evine,özel mülküne ziyarete gidecek,
Ev sahibi seni kucaklayacak,
sen ya da yanındaki ,ev sahibi mü'minin konuşmalarını gizlice kaydedeceksiniz..
Eee,sonra piyasa da dolaşacak bu konuşmalar.
Nasıl bir niyete sahipler ki bu kişiler..
Ya da neyin tatmini bu..
Bunun bırakın İslamı,insanlıkla alakası olamaz..

1 - “ Ey iman edenler! Kendi evlerinizden başka evlere, geldiğinizi hissettirip (izin alıp) ev sahiplerine selam vermeden girmeyin. Bu davranış sizin için daha hayırlıdır. Düşünüp anlayasınız diye size böyle öğüt veriliyor.” (Nûr, 24/27).
2 - “ Eğer evde kimseyi bulamazsanız, size izin verilinceye kadar oraya girmeyin. Eğer size, “Geri dönün” denirse hemen dönün. Çünkü bu, sizin için daha nezih bir davranıştır. Allah, yaptıklarınızı hakkıyla bilendir.” (Nûr, 24/28).
Rabbimiz izinsiz eve girmeyi yasaklamışken,başkalarının evlerine giriş çıkışlarımızla ilgili vurgularda bulunmuşken,izinsiz,habersiz birinin evinde konuşmalarını kaydetmek,hangi ahlakla bağdaşır..
"Ey inananlar! Peygamberin evlerine, yemeğe çağrılmaksızın vakitli vakitsiz girmeyin; fakat davet edilirseniz girin ve yemeyi yiyince dağılın. Sohbet etmek için de gidip oturmayın. Bu haliniz peygamberi üzüyor, o da size bir şey söylemeye çekiniyordu. Allah gerçeği söylemekten çekinmez. Peygamber eşlerinden bir şey isteyeceğinizde onu perde arkasından isteyin. Bu sayede sizin kalplerinizde onların Kalplerde daha temiz kalır. Allah'ın Peygamberini üzmeniz ve O'ndan sonra eşlerini nikahlamanız asla caiz değildir. Çünkü bu Allah katında büyük bir günahtır.Ahzab/53
Evlere girip çıkmaya ilişkin edep kurallarıyla ilgili Rabbimizin başka bir ayeti.
Cuma günü inşallah Ahmed Hoca'nın namaz kıldığı yere gidip sorucağım,bu anlatılanlar doğru mudur diye..
Doğruysa Veyl olsun bu kişilere..Eve almamak lazım demek ki onları.
bir ki ay önce ahmed kalkan hocanın tefsir dersinden sonra kalemderde bir arkadaş bu görüşmeyi sordu o da dediğim gibi kucaklaştık sohbet ettik konuşmalarımızı gizlice kayda almışlar benim açımdan önemli değil fakat etik değil dedi.aynen böyle dedi maalesef geçen cuma namazından sonra ümraniye kalem-der kapatıldı artık orada cuma kılınmayacak yeni bir yer arıyorlar bana haber gelince sizede yeni kalemderin nerede açıldığını söylerim inşaAllah.

E Çevrimdışı

emirha_K

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kapatıldı derken yanlış anlaşılmaya mahal vermim maddi sıkıntıdan dolayı olduğunu söylediler kirası daha az olan bir yer arıyor kardeşler.

H Çevrimdışı

Hüseyin.

Üye
İslam-TR Üyesi
ses kaydı bende var.
münazara üç saat sürüyor.
baştan sonuna kadar dinledim.
ses kaydı için ahmed kalkan müsaade verdi, yani gizlice kayıt yapılmadı.
münazarayı dinleyen bunu anlar.

E Çevrimdışı

emirha_K

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
derslere ara verilmişti bayrama kadar bayramdan sonra başka bir yerde yapılacak herhalde bu konuda pek bi bilgim yok

E Çevrimdışı

emirha_K

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hüseyin kardeşim burada böyle bir konu açıldığını görüp ahmed kalkan hocanın bu konuda dediklerini duyduğum için mesaj yolladım bu konuyu pek fazla uzatmanında lüzümü yok ben ahmed kalkan hocadan gözümle görüp kulaklarımla duyduklarımı yukarıda yazdım eğer sizde söylediklerinizde samimi iseniz yani sizin deyiminizle ahmed kalkan hocanın müsadesi ile olduysa bu kayıt siteye yükleyin bizde faydalanalım inşaAllah.

E Çevrimdışı

emirha_K

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ses kaydı bende var.
münazara üç saat sürüyor.
baştan sonuna kadar dinledim.
ses kaydı için ahmed kalkan müsaade verdi, yani gizlice kayıt yapılmadı.
münazarayı dinleyen bunu anlar.
hüseyin kardeşim burada böyle bir konu açıldığını görüp ahmed kalkan hocanın bu konuda dediklerini duyduğum için mesaj yolladım bu konuyu pek fazla uzatmanında lüzümü yok ben ahmed kalkan hocadan gözümle görüp kulaklarımla duyduklarımı yukarıda yazdım eğer sizde söylediklerinizde samimi iseniz yani sizin deyiminizle ahmed kalkan hocanın müsadesi ile olduysa bu kayıt siteye yükleyin bizde faydalanalım inşaAllah.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaşlar konu ikili diologlara giriyor. En sevmediğim şeydir o bunu dedi bu şunu dedi.

Varsa elinde ses kaydı olan özelden bana atsın sitede yayınlayayım. Bırakın yorumu insanlar dinledikden sonra yapsın bu tür konuşmalar gıybet ya da iftiraya kadar varacak türe gidebilmektedir. Bu yüzden konuyu kapatıyorum.

Ses kaydı olan özelden bana ulaşabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt