Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ahmet Kalkan Ve Mehmet Pamak Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İslam ve Hayat
kardeşlerim ben bu hocaları Allah için seviyorum ama bu verdiğim linkte ve daha önceden de gördüğüm bazı sıkıntılar beni üzmekte sitelerinede ben gereken yorumuda yazdım.Bu sitede onlara aiittir zaten..Ama onların hala eski iran sempatisi şia sevgisi beni üzüyor hala humeynı mustafa çamran gibi insanların islam ümmetinin bir ferdi olduğunu tahayyül ediyorlar.Vallahi onlara güzelce nasihat edilmesi taraftarıyım hocalarımızda olsa hatalarını bu büyük akidevi farklilıkları onlara anlatmalıyız.Ben inanıyorum ki hoca olmalarına rağmen şia hakkında selefin yolunu iyi bilmememlerindendir bu hataları.Ve kardeşlerimiz bu siteye bu linke ve bu tip konulara yönelip bunlara hataların söylemeli ve uyarmalıdırlar.Benim düşüncem budur.Rabbim ümmeti pak,temiz tevhid akidesinde birleştirsin.Rabbul alemin onlara şia akidesini şiileri anlamayı ve onların yaptığının inkılap olmadığını şer saçan bir devlet kurduklarını göstersin..

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslam ve Hayat
kardeşlerim ben bu hocaları Allah için seviyorum ama bu verdiğim linkte ve daha önceden de gördüğüm bazı sıkıntılar beni üzmekte sitelerinede ben gereken yorumuda yazdım.Bu sitede onlara aiittir zaten..Ama onların hala eski iran sempatisi şia sevgisi beni üzüyor hala humeynı mustafa çamran gibi insanların islam ümmetinin bir ferdi olduğunu tahayyül ediyorlar.Vallahi onlara güzelce nasihat edilmesi taraftarıyım hocalarımızda olsa hatalarını bu büyük akidevi farklilıkları onlara anlatmalıyız.Ben inanıyorum ki hoca olmalarına rağmen şia hakkında selefin yolunu iyi bilmememlerindendir bu hataları.Ve kardeşlerimiz bu siteye bu linke ve bu tip konulara yönelip bunlara hataların söylemeli ve uyarmalıdırlar.Benim düşüncem budur.Rabbim ümmeti pak,temiz tevhid akidesinde birleştirsin.Rabbul alemin onlara şia akidesini şiileri anlamayı ve onların yaptığının inkılap olmadığını şer saçan bir devlet kurduklarını göstersin..
ahmed kalkan konusunda epey yazılmıştı forumda.kendilerine doğru bir şekilde anlatılması lazım,kendileri özellikle şia propagandası için yapmıyorlar bunu,hatta şu anki iran-hizbuşşeytan ı desteklediklerini bile düşünmüyorum,suriyedeki zulüm için mehmet pamak ın vakıf sitesinde paylaşımlar görmüştüm.fakat işte bazı eksik noktalar var,bunlar tamamlanırsa doğruca saygılıca anlatılırsa kendilerinin de taassup ehli olmadıklarını düşünüyorum.

M Çevrimdışı

mustafa_mardin

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ahmet kalkan malum şii blokunu destekleyen bir kimse. ama tek yanlışı bu değil. akidesinde de bariz şekilde mutezili ve harici söylemler var. hadis müktesebatı ile sorunlu. isim ve sıfat tevhidinde de zaten selefi bi duruşu yok. daha tevhid noktasında bile hatalı. mehmet pamak ise eski ülkücü şimdilerin radikal islamcısı. din ve ideoloji arasındaki farkı anlayamamış. islami ilimlerde koca bir sıfır. ayet yok hadis yok felsefe çok. hamza türkmenin bi değişik hali. öğüt nasihatten anlayan biri de değil. dediğim dedik havasında katı bi taassubu var. "kendini ehli sünnete nisbet ediyormusun" bu soruyu samimi olarak cevaplamayan bir kimseye itibar edilmemeli.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kendileriyle ne yüz yüze ne de sanal olarak konuşma görüşme şansım olmadı,konuşmalarını dinledim yazılarını okudum."koca bir sıfır" demişsin abi,aksine çok doğru şeyler söylüyordu 2 si de.hataları vardır fakat şu ana kadar onları biraz anladıysam dediklerine tamamen doğru diyemeyeceğim.günümüz türkiyesinde muvahhid hocaların az oluşu bizi birbirimize itmeliyken birbirmize düşman kesiliyoruz.bir yanlışım varsa uyarın.

M Çevrimdışı

mustafa_mardin

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mutezile ve hariciye söylemlerinden birkaç tane söyleyebilir misin merak ettim.
Hadis konusundaki söylemlerinde kendisini fıska veya küfre sokacak bir örnek verirmisin.
Ehli sünnette selefi olmaksızın İsim ve sıfat konusundan sapmış görüşünden örnek verirmisin,
Eski ülkücülerden muvahhid adam çıkmazmı.

"koca bir sıfır" demişsin abi,aksine çok doğru şeyler söylüyordu 2 si de

ben koca bi sıfır derken islami ilimlerde (tefsir-fıkıh-hadis-akide) vs. dedim ve bunu da sadece mehmet pamak için söyledim. ahmed kalkan mevzu dışı. her insanın + ları ve - leri vardır illaki kimse tamamen siyah yada beyaz değil elbet.

muvahhid hocaların az oluşu bizi birbirimize itmeliyken birbirmize düşman kesiliyoruz

ben kimseye düşman kesil demiyorum zaten. doğruları al yanlışları terket.

mutezile de cehmiyye de şiiler de kendine muvahhid diyor. onlar da tevhid ehli olduklarını iddia ediyor zaten. herkes sözde muvahhid ama kime göre neye göre? :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

mustafa_mardin

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ebu zerkayı türkiyeli selefileri daha doğrusu kendini selefi zanneden tekfircileri ve zahiri takımı eleştirirkenki uslubundan ötürü hatalı bulduğum anlar oldu. gün geçtikçe neden sitem ettiğini daha iyi anlıyorum. adam haklı. çözmüş meseleyi. türkiyede selefiyim diyenlerin %90 ı kuran okumayı dahi bilmez dediklerinde o kadar da değil canım insaf yahu diyordum artık inanıyorum. demek ki bi bildiği var. zira basit bir cümleyi kısa bir paragrafı bile anlamaktan aciz arkadaşlar var.

Bazı hataları olabilir ama bu tekfir etmeyi gerektirmez Hamza Türkmen demişinde ondaki sorun nedir?

iyi de ahmed kalkanı veya başkasını tekfir eden kim?
onu nereden çıkarıyorsun?
hangi hayal dünyandan ürettin?
yazdığımı okumadan direk mevzuya niye dalıyorsun?
niye böyle yapıyorsunuz?

senin gibi arkadaşlar yüzünüzden tasavvufçular imparatorluk kurdu selefilik türkiyede yerlerde sürünüyor...

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İyide ben sana Hamza Türkmeni sordum samimi bir şekilde o koyu aldığın yeri sana demedimki genel olarak dedim niye üzerine alındınki sana tekfir ettin demedim yani eğer öyle anlaşıldıysam hakkını helal et

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
akhiler ben vallahi yeni yeni bilgiler öğreniyorum inşallah hayırlı olur ama muvahhid kardese katılıorum vallahi hoca yokluğundan kim tağuttan beriyim dese bid'atlerden uzağım dese koşuyorum ona doğru bende böyle bir haldeyim.inşallah önümüzdeki günlerde kalkanın derslerinede iştirak edecem bakalım ne kadar doğru ne kadar yanlış mustafa mardin akhimin dediği gibi doğruaları alalım yanlışları bırakalım Rabbim kur'an ve sunnete göre süzebilmeyi yanlışlara dalmamayı nasip etsin..

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ahmet Kalkan hoca nasıldır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt