Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Ahmet Kalkan'ın Kitapları Güvenli midir?

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
Selamün Aleyküm Arkadaşlar Ahmet Kalkan nın Kitapları güvenlimi mesala gençler için akaid kitabı veya cahiliye ile ilgili putlarla ilgili vs Güvenli mi alacam da

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam
Tevhid konularini cok guzel anlatiyor ancak akaidde ehli sunnetin yolunu izlememektedir.

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
Ve aleykum selam
Tevhid konularini cok guzel anlatiyor ancak akaidde ehli sunnetin yolunu izlememektedir.
Kitabındaki metinler dikkatimi cekti ondan sordum yani tekfiri ve tevhidi güzel anlatır gibi yani daha detaylı bir tevhid akidesi kitabı ben hiç denk gelmedim hadis veya sünnet ile ilgili bir şeyine ama herhalde bir yerde yanlış hatırlamıyorsam Bırak sakalı şalvarlı mi ne butur şeyler diyordu

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
Kitabındaki metinler dikkatimi cekti ondan sordum yani tekfiri ve tevhidi güzel anlatır gibi yani daha detaylı bir tevhid akidesi kitabı ben hiç denk gelmedim hadis veya sünnet ile ilgili bir şeyine ama herhalde bir yerde yanlış hatırlamıyorsam Bırak sakalı şalvarlı mi ne butur şeyler diyordu
Kardeşim almama gerek kalmadı play store de uygulama yapmışlar kalemder ekibi külliyat olarak

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu sitede arama ekranina yazin, epey tartisildi. Ozamanlar ben de sizin gibi yazmistim.

Hala da tevhid vb konularindaki video ve yazilarini begeniyorum.

O salvar meselesni duymadim. Sikinti su; tum hadisleri Kur'an'a arzetme dusuncesi var ve Kabir azabi, İsa'nin nuzulu vb konulari da kabul etmiyor. Mutevatir gelmedikce, inanca ait birseyi kabul etmiyor.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim almama gerek kalmadı play store de uygulama yapmışlar kalemder ekibi külliyat olarak
Evet ama guncelleniyor mu bilmiyorum. Bende 2 ciltlik Muslumanin Akaidi idiydi sanirim. Almistim ama bir kismini okumadan sattim. Kafa bulaniyor neticede, aralarda mutlaka kendi inancina dair yorumlar var.

Ozellikle akaidi iyi bilmeyen biri icin sakincali olur kanimca. (Ben de oyleydim. Satarken de uyardim ama almak isteyen kisi, ozellikle farkli dusunen hocalari okumak icin ozellikle aliyormus)

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
A Çevrimdışı

Ahmed bin Teymiyye (R.H)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu sitede arama ekranina yazin, epey tartisildi. Ozamanlar ben de sizin gibi yazmistim.

O salvar meselesni duymadim. Sikinti su; tum hadisleri Kur'an'a arzetme dusuncesi var ve Kabir azabi, İsa'nin nuzulu vb konulari da kabul etmiyor. Mutevatir gelmedikce, inanca ait birseyi kabul etmiyor.
Bugun bu konuyla ilgili bir sey okudum atmak istiyorum .

27473

A Çevrimdışı

Ahmed bin Teymiyye (R.H)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet ama guncelleniyor mu bilmiyorum. Bende 2 ciltlik Muslumanin Akaidi idiydi sanirim. Almistim ama bir kismini okumadan sattim. Kafa bulaniyor neticede, aralarda mutlaka kendi inancina dair yorumlar var.

Ozellikle akaidi iyi bilmeyen biri icin sakincali olur kanimca. (Ben de oyleydim. Satarken de uyardim ama almak isteyen kisi, ozellikle farkli dusunen hocalari okumak icin ozellikle aliyormus)

Mesela recm meselesinde ayette kastedilenin bekarlar olduğunu herkes anlamayabilir. Bunu kurana arz ettiginde de kendince sıkıntı cikabilir. O yuzden bu hadislerin kurana arz meselesini gercek anlamda muhaddisler yapmali.

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned

O zaman sorun var onda biz kabul ederiz

Üst Ana Sayfa Alt