Ahrar-ı Şam'dan Bayram Mesajı

farkındayız

Yeni Üye
Üye
39627.jpg
08 Ağustos 2013 Perşembe 17:28
Ahrar-ı Şam'dan Bayram Mesajı


Ahrar-ı Şam Hareketi Genel Komutanı Hamawi, bayram için yayınladığı açıklamada birlik mesajı verdi.

Suriye İslam Cephesi ve Ahrar-ı Şam İslamiyye'nin genel komutanı Ebu Abdullah Hamawi'den Ramazan Bayramı için yayınladığı açıklamada 3 yıla yakındır devam eden Suriye direnişinin yiğit mücahitleri başta olmak üzere tüm destek veren Müslümanlara ve Ümmet'e birlik çağrısında bulundu.
***

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHIN ADIYLA

“Biz ise istiyorduk ki yeryüzünde ezilmekte olanlara lütufta bulunalım, onları önderler yapalım ve onları varisler kılalım. Yeryüzünde onları kudret sahibi kılalım ve onların eliyle Firavun’a, Haman’a ve ordularına çekine geldikleri şeyleri gösterelim” (Kasas-5/6)
Mustazaflara yardımcı olan tağut ve müstekbirleri zillete düşüren Allah-u Teâlâ’ya hamd-u senalar olsun. Salat ve selam hidayet rehberi olan peygamberimiz Muhammed’in (s.a.v) üzerine olsun.
Allah-u Teâlâ müminler için zafer ve fetihlerle dolu mübarek bir aydan sonra gelen Ramazan bayramı dolayısıyla bütün İslam ümmetinin bayramın kutlarım. Bu kutlamayı özellikle Şam’da cihat meydanlarında sabır ve direniş gösteren, canlarını Allah’ın rızasını kazanmak için veren, sabreden ve zaferi bekleyen kardeşlerime hediye ediyorum. Ki onlar zalim düzenin cephelerini tek tek düşürüp, direnişin bağlarını ellerinde tutup, savaşı kendi bölgelerine çekmişlerdir. “O kitap ehlinden inkar edenleri ilk toplu sürgünde yurtlarından çıkarandır onlarda kalelerin kendilerini Allah’tan koruyacağını sanmıştır ama Allah’ın emri onlara ummadıkları yerden geldi o yüreklerine korku düşürdü. Öyle ki evlerini hem kendi elleriyle hem de müminlerin elleriyle yıkıyorlardı. Ey basiret sahipleri ibret alın” (Haşr-2)

“Hani rabbiniz şöyle buyurmuştu andolsun eğer şükrederseniz elbette size nimetimi artırırım” (İbrahim-7)
Şükrün gerekliklerinden biri Allah’ın zaferi gelene kadar tüm zorluklara rağmen hak üzere durmaktır. Onlar (düzenin adamları) ümmetin uyanmasından hür kararlarını elde etmelerinden korkmaktadır. Suriye direnişinin 2 yılı aşmasına rağmen fitne tohumlarını direnişçilerin arasına atıp safları ayırmaya çalışmaktadırlar. Ki bu direnişin kutlu gayesine ulaşmasını engellemek için çaba sarf etmektedirler. Bunun için kendilerince barış için çözüm sunmaktadırlar ama bu çözümlerin hepsi tağuti sistemin keyfine göre sunulmaktadır.
Şehitlerin kanları satılmakta ve ümmetin hakları gasp edilmekte Allah ve resulünün emrettiği gibi yaşamalarını engellemek için uğraşmaktadırlar.
Ey temiz halkımız Allah-u Teâlâ bu direnişte sizinle birliktedir, emaneti taşımak için bu direnişin evlatlarıyla tek bir saf olun ve sakın haklarınızdan taviz vermeyin. Ne kadar kurban verdiniz ne kadar zülüm çektiniz. Allah’ın zaferi yakındır ve bilin ki zafer bir saatlik sabırdır ve Allah kulunun yanındadır.
Bilin ki umudunuzu boşa çıkarmayacak evlatlarınız vardır ve Allah-u Teâlâ’nın rızasının yolundan asla vazgeçmeyecekler ve halkı için onlarla beraber kurşun gibi tek saf halinde duran evlatlarınız vardır. Sizi bu yoldan ayıracak fitneci münafıklara kulak vermeyin ve Allah-u Teâlâ’nın sağlam ipine sarılın. “Ey rabbimiz üzerimize sabır yağdır ayaklarımız sağlam bastır ve şu kafir kavme karşı bize yardım et.” (Bakara-250)
Kürt kardeşlerimin de bayramını kutlar ve onlara derim ki sakın PKK ,PYD ve yandaşlarının oyunlarına gelip onların tuzaklarına düşmeyin. Sizi ve Arap kardeşlerinizi birbirinize düşürmek istemişlerdi. Ama çabaları boşuna çıktı ve bütün oyunları açığa çıktı. Zalim düzenin yandaşlarıyla beraber size yaptığı zulmü hatırlayın . Size zulmedenler karşılarında Allah-u Teâlâ’nın gazabını bulacaklardır.
Cihat ve direnişte bizimle aynı yolda yürüyen birlikler, gruplar ve Özgür Suriye Ordusu’ndan olan kardeşlerimize gelince; Ey sadıklar Allah-u Teâlâ sizi Müslümanların canlarını mallarını dinini ırz ve namuslarını korumak için seçmiştir. Ve sizi İslam’ın zirvesine yükseltmekle keremlendirmiştir. Ve hatırlayalım ki hidayet yolunun gerekliliklerinden biri Allah’ın emirlerine, peygamberin (sav) sünnetine uymaktır. Ki bu kurtuluş ve zaferin kapısıdır. Saflarınızı sıklaştırın ki sizi ayırmak için kurulan tüm komplolar ve fitne tohumları ayaklarınızla savrulsun, direnişçi kılığına bürünüp de sizi ayırmaya çalışanlara karşı dikkatli olun çünkü onlar ibn-i Sebe’nin yolundan gidip Müslümanların arasına fitneyi düşürür. Özgür Suriye Ordusu’nda ayrılıkların yaşanmasına ve her iki tarafında silahlanmasına sebep olmuşlardır. Hadiste geçtiği üzere (şeytan Arap bölgesinde namaz kılanların ona itaat etmelerinden umudunu kesmiştir, ancak onların arasını bozmuştur.) (Allah’a, resulüne ve ahiret gününe iman ediyorsanız, bir konuda ihtilafa düştüğünüz zaman Allah’a ve resulünün emirlerine dönün.)
Suriye İslam cephesindeki ve Ahrar-uş Şam hareketindeki kardeşlerim; Allah dünya ve ahirette yüzünüzü parlatsın, Allah-u Teâlâ faziletlerini üzerinize tamamlasın ki Allah’ın dinine uyan şeriatla hükmeden yeni bir neslin yetişmesi için öncü olasınız. Allah yolundaki cihadınıza devam edin. Siz rabbinizle bir anlaşma yaptınız ve bütün gayeniz Allah’ın rızasını kazanmak olsun, bizi cennete sokan ve ateşten uzak tutanın rızasını kazanmak için bu yoldayız.
Sonuç olarak malıyla canıyla halkımızın yanında duran onların dertlerini dert edinen herkese sonsuz şükranlarımı sunarım ki onlar kalplerini ve evlerini bize açtılar ve sabırlı halkımızın yanında oldular.
Allah’ım zaferini çabuklaştır, bize doğru yolu göster ve bu yolda bizi sabit kıl ve kullarına kötülüğü düşünen herkesi kahr-u perişan eyle. Sen bunlara muktedirsin. Salat-u selam Hz. Muhammed’in üzerine, ehl-i beytine ve ashabının üzerine olsun.
logolar.jpg
 

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt