Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ahraruşşam'dan Demokratik Söylemler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Noldu takiyyeye mi gectin. Burden ilmin yok o sahalar icin. Adnani serefsizin agzindan cikanlarida duymusundur ozaman. Taliban pakistan istihbaratina calisiyor dedi. Vardir turkce alt yazili al dinle. Onlara acimayan diyor kopek kurusu. Birak bu ayaklari. Libyada haricilerde zevahiriyi ölü ariyorlar. Ilmin yokmus hadi ordan!
selamun aleykum ahi. dewleci olduğuna dair bir delilin var mı biraz aşırı gidiyorsun sanki ahi sakinleş inşallah.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum ahi. dewleci olduğuna dair bir delilin var mı biraz aşırı gidiyorsun sanki ahi sakinleş inşallah.
Haklisin ahi. Gecenlerde boyle biriyle konusdum bunlari anlattigimda hicbisey yokmus gibi davraniyordu ve diger mucahidlerin"kufrlerini" guya anlatiOrdu ona benzettim. Allah razi olsun nasihatin icin. Aleykumus selam.

islamic world Çevrimdışı

islamic world

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Noldu takiyyeye mi gectin. Burden ilmin yok o sahalar icin. Adnani serefsizin agzindan cikanlarida duymusundur ozaman. Taliban pakistan istihbaratina calisiyor dedi. Vardir turkce alt yazili al dinle. Onlara acimayan diyor kopek kurusu. Birak bu ayaklari. Libyada haricilerde zevahiriyi ölü ariyorlar. Ilmin yokmus hadi ordan!

Yalan söylemekten Allah'a sığınırım.
Allah kalplerin özünü bilmektedir.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yalan söylemekten Allah'a sığınırım.
Allah kalplerin özünü bilmektedir.

Bana cvb vermiyorsun kaciyorsun yazdiklarimdan bana cvb vermenede gerek yok artik. Kisa kisa cvblar veriyorsun ama is tekfire gelince dokturuyorsunuz. Her konuya detaylica bakiyorsunuz kim ne demis. Isine gelmeyince ilmim yok..

islamic world Çevrimdışı

islamic world

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bana cvb vermiyorsun kaciyorsun yazdiklarimdan bana cvb vermenede gerek yok artik. Kisa kisa cvblar veriyorsun ama is tekfire gelince dokturuyorsunuz. Her konuya detaylica bakiyorsunuz kim ne demis. Isine gelmeyince ilmim yok..

Senden neden kaçayım? Ben ahlakım gereği hakkında ilmim olmayan konularda tartışmam. Bununla beraber bir şey hakkında ilmim yoksa o konudaki ilim eksikliğimi de söylemekten utanmam. Allah bu özelliğim konusunda bana samimi olmayı nasib etsin.

Resulullah(sav) şöyle buyurdu:

"Kim haklı olduğu halde tartışmayı bitirirse ona cennette köşk yapılır."

Furkan el turki Çevrimdışı

Furkan el turki

Kötü Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aqhiler kardeşin üstüne çok gidiyorsunuz o sadece insanların ve menheclerinin her an değişebileceğini, sırat-ı müstakimi bırakıp demokrasi gibi halkların özgürleşmesi gibi beşeri söylemlerin içine girebileceklerini yalnızca hatırlatmak istemiş ki tarih bu gibi sapmalarla doludur...

Kaldı ki bu haber doğrulanırsa biz yine İşıd'e karşı sergiledimiz bu nebevi duruşu Ahrar Sham'a karşı terk mi edeceğiz?

Biz onların kalplerini ve gözlerini, ilkin inanmadıkları gibi tersine çeviririz ve onları tuğyanları içinde şaşkınca dolaşır bir durumda terk ederiz.
En-am,110

Unutmayalım ki kalpler Allah svt'nın elindedir o'dur ancak dilediğini hidayete dilediğini tuğyana sevk edecek olan...

Rabbim Ahrar Sham mücahidlerine basiret ve feraset nasib etsin, attıklarını isabetli kılsın...

Ebu Hamza el-Amédi Çevrimdışı

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu mervan akhi ahraruş şama mı iman ettin sakin ol biraz. Velev ki o paylaşan dewleci biri. bir kafire ne kadarda yumuşak yaklaşıyoruz, temiz konuşuyorz da bir muvahhid müslüman hata edemez mi? o kafirden daha cok yumusaklığı nasihatı hak etmiyor mu? konuyla ilgili konuşacak olursak ahrar geçenlerde bir açıklama yaptı resmi olmadıkça tekil açıklamaları ciddiye almayin diye. onlar mücahid kardeşlerimizdir. bu haberi çok önce ben sitede paylaşmıştm fitneci olduk çıktık. nasihat edilmeden, harici , cehennem köpeği, tekfirci olduk. kardeşler Allah için Rasulullah -aleyhisselam - hadiste Din nasihattır buyuruyor biraz sakin yumuşak olun birbirinize karşı klavyede de Allah ın şeriatı geçerli bunu unutmayın.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu mervan akhi ahraruş şama mı iman ettin sakin ol biraz. Velev ki o paylaşan dewleci biri. bir kafire ne kadarda yumuşak yaklaşıyoruz, temiz konuşuyorz da bir muvahhid müslüman hata edemez mi? o kafirden daha cok yumusaklığı nasihatı hak etmiyor mu? konuyla ilgili konuşacak olursak ahrar geçenlerde bir açıklama yaptı resmi olmadıkça tekil açıklamaları ciddiye almayin diye. onlar mücahid kardeşlerimizdir. bu haberi çok önce ben sitede paylaşmıştm fitneci olduk çıktık. nasihat edilmeden, harici , cehennem köpeği, tekfirci olduk. kardeşler Allah için Rasulullah -aleyhisselam - hadiste Din nasihattır buyuruyor biraz sakin yumuşak olun birbirinize karşı klavyede de Allah ın şeriatı geçerli bunu unutmayın.

Kardesim imanimiz ahrara degil merak etme. Sen diyorsunki kafire yumusak oluyoruz muvahhide sert. Bu sapik gulatcilarin isi bu kafire yumusak olurlar muslumanin boynuu vururlar. Kendisid3 samimi degildi. Hemen bikere itibar edilmeyen haberi alip buraya atiyor isidin pisliklerini söyledim ilmim yok diyor. Yok bu sozleri soyeyenide yok bu sözleri karsi cikmayanlarida tekfir ediyorim diyor. MashaAllah tekfirde usta kardesimiz meselelere yavas yaklasmadada böyle usta olsa ya. O yüzden hararetlendim biraz. Khayran yazmayin kardesim bana. Sinirliydim hadi herkese hayirli geceler selamun aleykum.

islamic world Çevrimdışı

islamic world

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ahrar'da söylenmiş bu küfür sözünü savunmak için alakasız örnek verirsen böyle cevap alırsın. İtibar edilmeyen haber dediğin Ahrar dış ilişkiler sorumlusunun yazısı.

Elbette ben, 'bi grup ve ideolojiye bağlı olmayan özgür devlet kuracağız' diyen adamı tekfir ederim. Bu fıkhi değil akidevi hatadır. İsa Allah'ın oğludur, peygamber sadece Araplara gelmiş diyenin küfrü gibidir. Burda bu sözü küfür görmeyenin de yüzüne tükürürüm. Ondan da beriyim, zira daha şeriatı anlamamış, tevil şarlatanı olmuştur.

Adam demokrasiyi özendiriyor,
Sen diyorsun Işid Nusra Taliban.

Bana ne onlardan, konu bu mu?

Üstte Işid Nusra arasındaki fitnenin sebebinin bile Ahrar olduğunu söyledim! Yani yine odağım Ahrar, onu bunu temize çıkarmak, şunu bunu da savunmak değildir.

Ama senin gibi saygısız insanla konuşup senin seviyene düşmek istemiyorum, bu sebeple lütfen konumu terk et. Kendi konularında istediğin kadar nefret saçabilirsin.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
gereksiz tartışma uzayacak haber ortada bakan baksın. kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt