Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ailesi için gözlerini ve böbreklerini satacak!

K Çevrimdışı

Küresel Haber

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Suudi Arabistan’da bir vatandaş ailesine bir barınak temin edebilmek için organlarını satmaya karar verdi. Suudi vatandaşın bu hali, zihinlere ‘petrol zengini bu ülkenin paraları nereye gidiyor’ sorusunu getiriyor!

Küresel Haber / Haber Merkezi / Özel Haber

Yaşadığı maddi zorluklar nedeniyle oturduğu evden çıkarılmak üzere olan Suudlu bir vatandaş ailesine uygun bir barınak bulabilmek için böbreklerini ve gözlerini satmaya hazır olduğunu duyurdu. Yıllarca milli muhafız olarak çalıştıktan sonra emekli olan Mutab Eş Şelahi isimli vatandaş, ailesiyle beraber ne yağmurdan ne de sıcaktan koruyan bir evde oturuyor. 4 kişiden oluşan ailesi için hiç de güvenilir olmayan bu evin kirasını dahi ödeyemeyen Eş Şelahi bu nedenle yeni çözüm yolu olarak organlarını satmaya karar verdi.

Eş Şelahi, Enha Haber sitesine yaptığı açıklamada şöyle dedi: ‘Sağlık koşullarım nedeniyle erken emekli olmak zorunda kaldım. Emekli maaşım 2093 riyal (1000 tl kadar) ve ne yazık ki bu para gereksinimlerimizi karşılayabilmek için yeterli değil. Acınacak durumdayız. Bir binanın bitişiğinde çinko malzemeden prefabrik tarzı bir evde yaşıyoruz.’

Durumuna bir çözüm bulabilmek için aşiretine başvurduğunu da dile getiren Eş Şelahi içlerinden ancak birinin 100 riyal bağışta bulunduğunu diğerlerinden hiçbirinin yardım etmediğini söyledi.

Ardından şöyle ekledi: ‘Krala bir telgraf gönderdim. Riyad’daki İskan Kamu Kurumu’na havale edildim. Kendileriyle her iletişim kurmaya çalıştığımda bana ‘bir sene sonra ara’ diyorlar. Onları en son bu yılın ramazan ayında aradım. Bana ‘bir buçuk yıl sonra bizi ara’ dediler. Telgrafı göndermemin üzerinden 3 sene iki ay geçti ve hala bekliyoruz.’

Üst Ana Sayfa Alt