Video Akabe Vakfı Kur'an Okulları Müdüresinin Öz Oğluna Yaptığı Zulûm

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
Akabe Vakfı Kur'an Okulları Müdüresinin Öz Oğluna Yaptığı Zulûm

Akabe Vakfı Kur'an Okulları Yöneticisi Zeynep Çakıl ve Eşinin
İnancımdan Dolayı Bana ve Aileme Yaptığı Zulûm

Anne Zeynep Çakıl
çakıll.jpg

Son düzenleme:

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
Üye
Böyle anne olmaz olsun.
İnsan, kendi oğluna böyle zulüm yapar mı? Ben bu kardeşimizin yerinde olsam bu kadını annelikten reddederim..

Muvahhîd!

Ham düşünceleri, ancak akıl pişirir!
Üye
Mus'ab b. Sad'dan, o da babasından -Allah ondan razı olsun- şöyle dedi:

Onun hakkından Kur'an'da bazı ayetler inmiştir. O şöyle dedi: Sa'd'ın annesi oğlu dininden dönene kadar asla konuşmayacağına ve yiyip içmeyeceğine dair yemin etti Annesi ona dedi ki:

-Sen Allah'ın anne ve babana iyilik yapılmasını emrettiğini söyledin. Ben senin annenim. Ben sana dininden dönmeni emrediyorum.

Sa'd'ın annesi bu şekilde üç gün kaldı. Sonunda açlık ve susuzluktan dolayı bayıldı. O kadının 'Umâra adındaki oğlu kalktı ve ona su verdi. Bunun üzerine kadın Sa'd'a beddua etmeye başladı. Bunun üzerine Allah 'Azze ve Celle' şu ayeti indirdi:

Eğer anne baban, hakkında bilgin olmayan bir şeyi bana ortak koşman için seni zorlarlarsa bu durumda onlara itaat etme ama yine de onlara dünyada iyi davran (Lokman/15)

[Muslim/1748]

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
Üye
musab bin umeyr geldi aklıma annesi bir kolundan çekiştiriyordu atalarının dinini değiştirme onlar senin beynini yıkamışlar diyordu. musabı hapsediyordu ama ne fayda iman ateşi düşmüştü birkere yüreğine... bana öyle geliyorki bu ailesi bu kardeşin piskolojisini baya bi bozmuş. umarın ailesinin idda eddiği tarzda bir şiddet olayı da yoktur. Allah cc. yaar ve yardımcısı olsun. müslüman birinden piskolojik destek almasında fayda görüyorum. bu hususta da kardeşimize destek olunması gerektiğini düşünüyorum. en azından onu bu sıkıntıdan kurtarmak için çocukların eğitimine sponsor bulunabilir. ki özel bir okulda eğitim alabilsinler.

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt