Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aklımdaki Akhi (üye)

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi

düsündügün için Rabbim senden razi olsun akhim, hatta Rabbim düsünenlerden razi olsun..

arada bir bakip çikiyom, insanlari anlamaya çalisiyom, hatam nerden onu bulmaya çalisiyom...

1_kendimi çok çabuk sevdirmem bazilarini kiskandirmis olmali
ya herkes gerçekten beni seviyor yada ben öyle zannediyom, insaAllah yanilmiyorumdur, yada birakin nasil zannediyosam öyle kalsin : ) ben Allah için hepinizi seviyom
2_her konuya her mesaja ilk ben atliyormussum, sanki kendileri müdürde buranin bekçiligini yapiyorlar
3_benimle her tartisan kisi benim ilgi çekmek istedigimi söyler, bazen karsimda 1 kisi varmis ve 4-5 tane hesap açmis gibime geliyor, neden bu lafi bana derler, herhalde cevabi 1'de(bu lafim filan kisiye degil üstüne alinanlara)

gerisini bosver akhim hem konu uzar hemde bahsedilmeye hiç degmez

eskisi gibi sohbet muhabbet olsa belki bende katilmak isterim ama uzun zamandir yok, eger sende yazmasaydin bu mesajida yazmazdim, kendine iyi bak akhi
seni Allah için seven kardesin ahmet

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
düsündügün için Rabbim senden razi olsun akhim, hatta Rabbim düsünenlerden razi olsun..

arada bir bakip çikiyom, insanlari anlamaya çalisiyom, hatam nerden onu bulmaya çalisiyom...

ya herkes gerçekten beni seviyor yada ben öyle zannediyom, insaAllah yanilmiyorumdur, yada birakin nasil zannediyosam öyle kalsin : ) ben Allah için hepinizi seviyom
2_her konuya her mesaja ilk ben atliyormussum, sanki kendileri müdürde buranin bekçiligini yapiyorlar
3_benimle her tartisan kisi benim ilgi çekmek istedigimi söyler, bazen karsimda 1 kisi varmis ve 4-5 tane hesap açmis gibime geliyor, neden bu lafi bana derler, herhalde cevabi 1'de(bu lafim filan kisiye degil üstüne alinanlara)

eskisi gibi sohbet muhabbet olsa belki bende katilmak isterim ama uzun zamandir yok, eger sende yazmasaydin bu mesajida yazmazdim, kendine iyi bak akhi

ahmet kardeşim özlettin kendini.Nasılsın?iyisin inşallah.Sen kafana takma bunları.Biz seni ve bütün müslüman kardeşlerimizi elbette seviyoruz.

sivas'a gelebilecek misin akhi?o durum ne oldu?bir sorun yoktur inşallah.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

akhi biz seni Allah için sevıyoruz. canını sıkma inşallah. biz ozluyoruz senın yazmalarını. mahrum etme bizi senden :)

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Aglatacaksiniz beni :'( Rabbim hepinizden razi olsun, ne sıkıntınız varsa gidersin, sizleri firdevs ile mükafatlandirsin ve Allah yolunda sehid olmayi nasip eylesin, Amin

ahmet kardeşim özlettin kendini.Nasılsın?iyisin inşallah.Sen kafana takma bunları.Biz seni ve bütün müslüman kardeşlerimizi elbette seviyoruz.

sivas'a gelebilecek misin akhi?o durum ne oldu?bir sorun yoktur inşallah.

Hamdolsun akhim iyiyim Allaha sükür, insaAllah sizlerde iyisinizdir
biletleri aldik Allah izin verirse yakinda gelecegiz

akhi biz seni Allah için sevıyoruz. canını sıkma inşallah. biz ozluyoruz senın yazmalarını. mahrum etme bizi senden :)

estagfirullah akhim benim yazilarim hepinizin yazilari yaninda bos ve cahilce, gerçek olan bu, ben akhilerin güzel yazilarindan istifade ediyom, eger birseyler ögrenebilmissem ne mutlu bana.. baska nedesem bilmiyom suan aklima bisey gelmiyor, kalbim çok sey söylüyor fakat yazilar ile bunu ifade etmek çok zor

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
l

Allah razı olsun Allah sıkıntılarını gidersin Allah için ben yazmanı çok isterim .Aynen devam İnşeallah

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

biz dururken arada bakıp çıkmak sanamı kaldı akhi
biz bakıp çıkanlar olarak,senin yorumlarının yokluğundan şikayetciyiz.
şikayetimizin karşılığı olarak günde en az 10 yorum ile cezalandırılmanı öneriyorum

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
biz dururken arada bakıp çıkmak sanamı kaldı akhi
biz bakıp çıkanlar olarak,senin yorumlarının yokluğundan şikayetciyiz.
şikayetimizin karşılığı olarak günde en az 10 yorum ile cezalandırılmanı öneriyorum

Allah razi olsun akhi mesajin bana tebessüm ettirdi : ) böyle bir ceza beklemiyordum

gerçekten su aralar moralim bozuktu, bazi problem ve sıkıntılar vardı ama birkaç mesajlarinizla bana büyük mutluluk ve moral verdiniz, bu bana dahada (dayanma)güç kuvvet verdi bi-iznillah

Rabbim hepinizden razi olsun

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razi olsun akhi mesajin bana tebessüm ettirdi : ) böyle bir ceza beklemiyordum

gerçekten su aralar moralim bozuktu, bazi problem ve sıkıntılar vardı ama birkaç mesajlarinizla bana büyük mutluluk ve moral verdiniz, bu bana dahada (dayanma)güç kuvvet verdi bi-iznillah

:harika::harika::harika: Bu biiiirr en az 9 tane daha isterik :)

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

akhi bizim durumumuz biraz farklı
bir sıkıntımız olduğunda paylaşıcak çok insan var çevremizde
paylaşmak istediğini paylaşamamak gerçekten zordur.
senin gibi fransada yaşasam havadan geçen bulutu bile buraya yazardım.
birileri çıkıp bize ne kardeşim sizin evi gölgelendiren bulutlardan derdi elbette fakat herkesten anlayış beklemekde gerekmiyor.
çatlak sesler çıktığında umursamamayı öğreneceksin
şunu iyi biliyorsunki bu forumda çok sevilen nadir kişilerdensin ve sevilen kişiler kaybolursa bizim gibi bakıp çıkanlarada pek birşey kalmaz

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
akhi bizim durumumuz biraz farklı
bir sıkıntımız olduğunda paylaşıcak çok insan var çevremizde
paylaşmak istediğini paylaşamamak gerçekten zordur.
senin gibi fransada yaşasam havadan geçen bulutu bile buraya yazardım.
birileri çıkıp bize ne kardeşim sizin evi gölgelendiren bulutlardan derdi elbette fakat herkesten anlayış beklemekde gerekmiyor.
çatlak sesler çıktığında umursamamayı öğreneceksin
şunu iyi biliyorsunki bu forumda çok sevilen nadir kişilerdensin ve sevilen kişiler kaybolursa bizim gibi bakıp çıkanlarada pek birşey kalmaz

ögrendim akhi ögrendim, hergünde yeni birseyler ögreniyom, hayata dagir, islama dagir, kendime dagir, sabretmeyi, yeri gelince susmayi....
1 musibet bin nasihattan daha iyidir diye söylenen söz bence bosa söylenmemis
eger ben bu forumda samimi olmasaydim ve herkes beni çok sevdigini söyleseydi çok büyük bir depresyon geçirebilir hatta dahada kötüsü olabilirdi, ama Rabbime sükürler olsunki kardeslerim beni samimi davranmama ragmen seviyor bu ise tam tersine beni daha çok mutlu ediyor, insaAllah dogru izah etmissimdir : )

:harika::harika::harika: Bu biiiirr en az 9 tane daha isterik :)

bununla beraber 4 etti akhim, walla konusturmasini biliyorsunuz:)

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler ,
Nereyeböyle ile Ahmet el Sivasi nin aralarını düzeltip onları barıştırmalıyız.
Dinimiz Barış kardeşlik ve sevgi dinidir.
Bir müslümanın diğer bir müslümana üç günden fazla dargın durması helal olmaz... buhari edeb.57<

Kim iyi bir işte aracılık ederse, ona onun sevabından bir pay vardır; kim de kötü bir şeyde aracılık yaparsa, ona o kötülükten bir hisse vardır. Allah, her şeyin karşılığını verir.Nisa - 85

10387298_1620861924811700_2770913389959622586_n.jpg

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Kardeşler ,
Nereyeböyle ile Ahmet el Sivasi nin aralarını düzeltip onları barıştırmalıyız.
Dinimiz Barış kardeşlik ve sevgi dinidir.
Bir müslümanın diğer bir müslümana üç günden fazla dargın durması helal olmaz... buhari edeb.57<

Kim iyi bir işte aracılık ederse, ona onun sevabından bir pay vardır; kim de kötü bir şeyde aracılık yaparsa, ona o kötülükten bir hisse vardır. Allah, her şeyin karşılığını verir.Nisa - 85

10387298_1620861924811700_2770913389959622586_n.jpg

abla ben zaten herkesi kardesim olarak görüyorum, hiç kimse ile küs ve dargin olmak istemem heleki mümin bir kardesimle, eger ben birisini kirarsam zevk duymam aksine kafayi yerim

1 ay önce filandi herhalde, kaldigimiz yerde kötü bir olay olmustu ve ben çok çok sinirlenmistim, foruma girdigimde ise birkaç akhi bana saka filan yapmisti ben sinirli olmama ragmen onlari kirmadim ve sakalarina karsilik verdim ve onlarla beraber tebessüm ettim
yani ben sinirli oldugum zaman burdaki kardeslerimden neden hinç ve hersimi çikarayimki

birde bir ara gerçekten çok kötüydüm ve bu 3 hafta filan sürmüstü, geceleri uyuyamaz olmus, az yemek yer olmus ve kafam çatliyordu agridan ama ben bu 3 hafta içinde hiç bir akhiyi kirmadim ve üzmedim, 'benim derdim bana yeter siz daha isin girgirindasiniz' yani eglenmeyi seviyorsunuz filan demedim, saka olunca sakaci oldum yani sinirimi hiç yansitmamaya çalistim, insaAllah bunu basarabilmisimdir, tüm insanlar olmak üzere müminlerin kalbini kirmaktan nefret ederim, sinirimi belli etmem ve içime atarim

o kardesin suçu filan yok tek suçlu benim, onun bana basit bir olay yüzünden verigi tepkiyi o bana asirisini yapinca ben vermeliydimki beni hafife almasin, kalp kirmamak gerçektende insana bazen bela oluyor, ben kimseyi kiramiyor fakat insanlar ceviz kabugunu doldurmayan seyer yüzünden aslan kesilip her firsatta kalbimi kiriyor bense buna yillardir sabrediyom ve halada devam ediyom, iyimi ediyom bilmiyom ama böyle devam ediyor iste...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biz bir ara medresei yusufiyeye girince ,bizi kapıda karşılayan değerli bir kardeşimizin şu sözü aradan yıllar geçmesine rağmen hiç unutmuyorum ve daima aklımda tutuyorum..
Bak hattab kardeşim,seni buraya getiren Rabbime hamd olsun,artık kardeşlerinin arasındasın,nasılki nizamiyede şahsi eşyalarını ve kimliğini emanete teslim ettin ve çıkışta alacaksın,aynı şekilde o nizamiyede öfkeyi ve sinirinide orada bırak,buradakiler kardeşlerindir ve bunlar burada bize lazım değildir,buradakiler kardeşlerindir ve onlarla güzel ahlakı kuşanarak islamın mükemmel kardeşliğini sergile,biz sana öfkeyi ve siniri at demiyoruz,nizamiyede bırak,çıkınca onları al,onlar islam düşmanlarına karşı lazımdır ve onları muhakkak kullan ama burada olmaz,burada bize lazım değil..
işte o değerli abemin sözü her dem aklımdadır...Bu sözü sitedeki kardeşlerinde almasını ve unutmamasını diliyorum.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Biz bir ara medresei yusufiyeye girince ,bizi kapıda karşılayan değerli bir kardeşimizin şu sözü aradan yıllar geçmesine rağmen hiç unutmuyorum ve daima aklımda tutuyorum..
Bak hattab kardeşim,seni buraya getiren Rabbime hamd olsun,artık kardeşlerinin arasındasın,nasılki nizamiyede şahsi eşyalarını ve kimliğini emanete teslim ettin ve çıkışta alacaksın,aynı şekilde o nizamiyede öfkeyi ve sinirinide orada bırak,buradakiler kardeşlerindir ve bunlar burada bize lazım değildir,buradakiler kardeşlerindir ve onlarla güzel ahlakı kuşanarak islamın mükemmel kardeşliğini sergile,biz sana öfkeyi ve siniri at demiyoruz,nizamiyede bırak,çıkınca onları al,onlar islam düşmanlarına karşı lazımdır ve onları muhakkak kullan ama burada olmaz,burada bize lazım değil..
işte o değerli abemin sözü her dem aklımdadır...Bu sözü sitedeki kardeşlerinde almasını ve unutmamasını diliyorum.

Allah senden razi olsun abi,
ilk kayit oldugum zamanlar ben çok sabirsiz birisiydim, 5 dakikada mesajima cevap gelmezse sinirlenir üzülürdüm fakat bana sabirla ilgili bir mesaj yazmistin ve bu beni hem sasirtmisti hemde etkilemisti ama sonunda beni çok mutlu edip bazi seyleri görmeme vesile olmustu, abilerimin ve kardeslerimin güzel ve tatli dille bana verilen ögütler karsisinda hem sevinir hem hüzünlenirim, beni görmedikleri ve tanimadiklari halde güzel nasihat edenler oldugu için... böyle bir siteye üye oldugum için çok mutluyum

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
islam kardeşliğinin tadını alabilirsek,muhteşem bir lezzet ve tadı var,ama malesef bizler nefsin ve şeytanın tuzaklarına çabucak ve sabırsızca aldanıp,o lezzetten kendimizi mahrum etmede aceleciyiz...
medresei yusufiyedeyken,bir ara şiddetli rahatsızlanmıştım,öyleki ağrıdan kendimden geçtim,gözlerimi açınca bir kardeşin özerimde kuran okuduğunu,ve ağladığını,yanaklarından gözyaşlarının geldiğini görünce (ki şuan bile beni duygulandırdı)bende ağladım,o gözyaşları adeta bana bir ilaç gibi geldi,elbiselerimi yıkamak için birbirleriyle(hasta olduğumdan dolayı ben yıkayamıyordum) adeta tatlı bir kavgaya girme sahnelerini unutamıyorum..işte bunun adı islam kardeşliğidir..büylesine güzel cevherlerle donanımlı olan kardeşleri bir anlık nefsi sebeblerle kırmak doğru olurmu?gidipte helallik almak velevki haklı bile olsan en güzel ahlaktır,insanın müslüman kardeşinden özür dilemesi,ve haklı olsada bir adım geri atması eksiklik değil,imanın lezzetidir,ihlasın göstergesidir..Rabbim cümlemizi bu güzel ahlak sahibi kardeşlerden etsin...

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abla ben zaten herkesi kardesim olarak görüyorum, hiç kimse ile küs ve dargin olmak istemem heleki mümin bir kardesimle, eger ben birisini kirarsam zevk duymam aksine kafayi yerim

1 ay önce filandi herhalde, kaldigimiz yerde kötü bir olay olmustu ve ben çok çok sinirlenmistim, foruma girdigimde ise birkaç akhi bana saka filan yapmisti ben sinirli olmama ragmen onlari kirmadim ve sakalarina karsilik verdim ve onlarla beraber tebessüm ettim
yani ben sinirli oldugum zaman burdaki kardeslerimden neden hinç ve hersimi çikarayimki

birde bir ara gerçekten çok kötüydüm ve bu 3 hafta filan sürmüstü, geceleri uyuyamaz olmus, az yemek yer olmus ve kafam çatliyordu agridan ama ben bu 3 hafta içinde hiç bir akhiyi kirmadim ve üzmedim, 'benim derdim bana yeter siz daha isin girgirindasiniz' yani eglenmeyi seviyorsunuz filan demedim, saka olunca sakaci oldum yani sinirimi hiç yansitmamaya çalistim, insaAllah bunu basarabilmisimdir, tüm insanlar olmak üzere müminlerin kalbini kirmaktan nefret ederim, sinirimi belli etmem ve içime atarim

o kardesin suçu filan yok tek suçlu benim, onun bana basit bir olay yüzünden verigi tepkiyi o bana asirisini yapinca ben vermeliydimki beni hafife almasin, kalp kirmamak gerçektende insana bazen bela oluyor, ben kimseyi kiramiyor fakat insanlar ceviz kabugunu doldurmayan seyer yüzünden aslan kesilip her firsatta kalbimi kiriyor bense buna yillardir sabrediyom ve halada devam ediyom, iyimi ediyom bilmiyom ama böyle devam ediyor iste...

Bir haftadır yoktum, mesajları yeni görüyorum.
böyle düşünmene çok sevindim, inşaAllah nereyeböyle kardeşimizde senin gibi hissediyor ve düşünüyor.
ümmet kan ağlarken biz birbirimize mi düşelim..düşmana düşmanlık yapılır, şimdi kardeşlik zamanı.

Allah, duygusal durumlarımıza müdahale eder. Size yeniden huzur verebilir; sizi yaralayan her neyse, endişe, korku, keder, öfke, her ne duygu ya da şey yaşandıysa, Allah o yarayı tamamen yok edebilir.

| Nouman Ali Khan