Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Alenen Şirk İşleyen Birisinin Kestiği Kurban Yenir mi?

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum.
Alenen şirk işleyen (oy vermek,tağutları desteklemek vb) birisinin kestiği kurban alınır mı, yenir mi?

Bin Yusuf Çevrimdışı

Bin Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mesaj sahibine uyarı:
"Aşırı tekfir hastalarının sitesinden alıntı yapılan hatalı yazı içeriği silindi!"
Abdulmuizz Fida

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tawhid org sitesini bi ara takip ediyordum. O sitenin adamını kadar tekfirde ifrada kaçan biri görmedim.Ben de deminki yazıyo görünce şaşırdım. Net bir cevap için beklemedeyim ?

Bin Yusuf Çevrimdışı

Bin Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mesaj sahibine uyarı:
"Aşırı tekfir hastalarının sitesinden alıntı yapılan hatalı yazı içeriği silindi!"
Abdulmuizz Fida
Vallahi benim söz konusu site ile ilgili bir bilgim yok sadece tafsilatlı bir cevap ararken tavakuf etti.
Sorunuzla alakalı olarak şunu söylemek istiyorum ki cehaletinden ötürü sırf küfür olan bir fiil ile amel ediyor diye kimseyi tekfir etmem şayet kendisi ne söylediğini ve yaptığını bilerek inkarda bulunuyorsa müstesna. Kendisini İslam dışı olarak gören veya bile istiye açık küfür fiilleri işlerse kestiği yenmez zira mü’min veya kitap ehlinden olmak şarttır.

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum.
Alenen şirk işleyen (oy vermek,tağutları desteklemek vb) birisinin kestiği kurban alınır mı, yenir mi?
Oy vermek şirk olsa da çoğu halk oy vermenin gerçek manasını bilmiyor, verdiği oy ile yöneticilerin neler yaptığını bilmiyor. Şirk açık olsa da çoğu halk hakikatinden habersiz. Dolayısı ile bu kişiler tekfir edilmediği için Müslüman olarak görülür ve kendisine de Müslümanlara ne yapılıyorsa o yapılır.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hiçbirsey ahiret yurdundan daha tatlı daha guzel değildir.Ama oraya ulaşmak ıcınde dunyada bir bedel ödemek gerekiyor.Hakkı bilen kardeslerle bırlıkte hareket etmek gerekiyor.

İnsanlar ALLAH ı yaratıcı olarak goruyorlar lakın ona itaat te geri kalıyorlar.Bunun cezasını rabbımız elbette odetecektir.
Bize dusen dogru bıldıklerımızle amel etmektir.Yani sahih bılgı ıle hareket etmelıyız.ALLAH a itaat etmeli rasulunu takıp etmelıyız.

ALLAH a şirk koşan bir kimse ile muslumanın,hakkı teblıgden baska bır ısı olamaz.

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hiçbirsey ahiret yurdundan daha tatlı daha guzel değildir.Ama oraya ulaşmak ıcınde dunyada bir bedel ödemek gerekiyor.Hakkı bilen kardeslerle bırlıkte hareket etmek gerekiyor.

İnsanlar ALLAH ı yaratıcı olarak goruyorlar lakın ona itaat te geri kalıyorlar.Bunun cezasını rabbımız elbette odetecektir.
Bize dusen dogru bıldıklerımızle amel etmektir.Yani sahih bılgı ıle hareket etmelıyız.ALLAH a itaat etmeli rasulunu takıp etmelıyız.

ALLAH a şirk koşan bir kimse ile muslumanın,hakkı teblıgden baska bır ısı olamaz.

bu bazen en yakınımız kardesımız dahı olabılıyor.Nasıl Anlaşabılıyormusunuz?.

Ebu cehıl gıbı ALLAH goruyor bılıyor dıyor.Lakin onun duzeltmeye guc yetıremeyecegını ıddaa edıyor.

ALLAH ıslah etsin vallahı ne zor bır durum.

Çevremizde, ailemizde bu gibi imtihanlarla karşılaşıyoruz. Söylediğiniz gibi çok zor bir durum.
Rabbim imtihanlarımızda bizleri muvaffak kılsın.

Üst Ana Sayfa Alt