Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Alevilerden Müslümana Linç Girişimi! (video)

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yanlış yapıyorsunuz. Alevilerin bazıları müslüman (iman konusundan) ve bazıları kadirdir.

Aslında Tuzlucayirda davet yapıcanki, sevap kazanmak için. Peygamber'in de ailesine vs. Müşrikler zarar vermiştir.

Ve bir kimse seni vurursa, sen şehitsin inşallah. Allah yolunda ölenler değil mi anlamı zaten?

Allahtan kork, kâfirlerden değil....

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yanlış yapıyorsunuz. Alevilerin bazıları müslüman (iman konusundan) ve bazıları kadirdir.

Aslında Tuzlucayirda davet yapıcanki, sevap kazanmak için. Peygamber'in de ailesine vs. Müşrikler zarar vermiştir.

Ve bir kimse seni vurursa, sen şehitsin inşallah. Allah yolunda ölenler değil mi anlamı zaten?

Allahtan kork, kâfirlerden değil....
Subhanallah nerde musluman alevi göstersene bize Alevilik islamdan değildir.Sen inşallah siteyi biraz karıştır tevhidi öğren böyle hizbusseytana laf söyleme alevilerdende musluman var diyerek olmaz.Net bir akiden olacak ki kim nedir ne değildir ayırt edebilesin.

E Çevrimdışı

ebu muvahhid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sehit 58 sen nediyorsun farkindamisin acaba cok merak ediyorum ne muslumani aleviler sahabelere kufr ediyorlar sen nerde kaldin alevilik diye biseyde yok hem bunlar si kafirleri dine sonradan birseyker katip onunla amel eden ler bunlara kafir demeyende kafirdir

Bilal-i Habeşi Çevrimdışı

Bilal-i Habeşi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sehit 58 sen nediyorsun farkindamisin acaba cok merak ediyorum ne muslumani aleviler sahabelere kufr ediyorlar sen nerde kaldin alevilik diye biseyde yok hem bunlar si kafirleri dine sonradan birseyker katip onunla amel eden ler bunlara kafir demeyende kafirdir
Ayrica bunlarin ibadetleri de farkli, ayri bir din bunlar, ayrica pek cogu hiristiyanlarin hac takmasi gibi boyunlarina hz.Alinin kilicini takiyorlar, sorsan hicbirtanesi biz muslumaniz demez, biz aleviyiz derler, resmen ayri bir din kurmuslar!

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bilal aleviler sadece yezid i sevmez sahabeye hakaret edeni maoist solcu kesimi şialıkla alevilik ffarklı

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sehit58
Yorumlarindan bazi seyleri acik ediyorsun ...
1) Demokrat olman
2) partici olman
3) Ilmini fasık sitelerden alman
4) Dinin temel esaslarini yok sayan kisileri Islamdan bilmen --> Mürcielik???

Yol yakinken dön bence bu yoldan ...

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Tartusinin şia kitabinin sadece başini oku anlicaksin şia kimdir.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sehit58
Yorumlarindan bazi seyleri acik ediyorsun ...
1) Demokrat olman
2) partici olman
3) Ilmini fasık sitelerden alman
4) Dinin temel esaslarini yok sayan kisileri Islamdan bilmen --> Mürcielik???

Yol yakinken dön bence bu yoldan ...
Kardeşim bu arkadaşı dinde cahil olabileceğini gözardı edip ' bakın bakın aramızda kafir var onu ifşa edelim ' dercesine eleştirmişsin... Allah Rasûlu müşriklerin müslümanlar arasına koyduğu ajan münafıkları bildigi halde bu münafıkların kesinkes müşriklerin tarafında oldukları belli olmadan hiçbişey yapmadı onlara... ki bu adam ajan değil; ki üstelik ülkemizde cogu insan , küfr ve şirk üzre oldukları halde kendilerini islamdan sayıyorlar bunun sebebi gerçek dini bilmiyor olmaları, yoksa asla hiçbirinin niyeti islama düşmanlık etmek değil.. bende bu siteye üye olmadan evvel asla ve asla oy vermenin Allaha şirk koşma anlamına gelebilecegini aklımın ucundan dahi geçiremezdim ne yani şimdi bu yuzden ben Bu siteden önce müslüman değil miydim bu site ile mi müslüman oldum ??? Ki bir yandan o arkadas doğru söylüyor hakiki İslamı araştırıp inceleyen namaza yönelen Alevilerde var fakat aile ve çevre ortamları yüzünden ne kadar hakiki İslamı ögrrniyorlar ayrı ama tek bildigim senin bu yöntemin adam kazandırmaz kaybettirir !!!!!!

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
herkes kendi karşılaştığı türle alıntı yapıyor. şii lik taraftarlık olarak islamın içindendir ,,herhalde kimse kalkıp da hz alinin yanındakilere kafir diyecek değil ya da hz hasan ile hz hüseyine,, yani yanlış bilmiyorsam ilk şiiler onlar ,, inanç olarak şiilik ise başka bir şey. hatta bu sebebden dolayı aslında şii değil rafızı denmesi gerektiğini zira şiiliğin aslen islamın içerisinde olduğunu (ilk şiiler sebebi ile) savunanlara da rastladım ! Alevilikde sonradan çıkma bir kelime ilk dönemlerde bunlara osmanl ı ve selçuklu topraklarında ışıkçı deniyor !!! Zaman içerisind e kelimelerin anlam kayması olmuş . Yerel inançlar paganlar şunlar bunlar hepsi merkezi sunni otoritelere karşı koymak için "hz Ali taraftarlığı etmiş gibi" gibi bir durum söz konusu herhalde. Ve bu seebden dolayı bir yerd eşiiler şöyledir dediğin zamanbir şii kalkıp hayır biz öyle ninamıyoruz şöyle inanıyoruz gibisinden bir laf edebilemekte ! Kendi tanıdıklarımla karşılaştırınca doğru söyleeme ihtimali var diyorum !

Bu arada forumdaki yetkili kişilere fazla kafa arışıklığı olmaması için özelden sorma durmumuz olabiliyor mu ki ?

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben Sirk ve Akide ile çok çalışıyorum ve sadece birisi bu sitede daha bilimidir. Hepsi cahil ve Haricilik yapmaya çalışıyorsunuz. ALEVILERin bazıları beş şartını kabul ediyor, ve bazıları etmiyorlar. Onlar Müslüman veya Kafir ayrımı ordan yapılır. Mesela bazı aleviler camilere karşı çıkıyorlar (bu küfürdür) ve bazıları kendileri alevi diyorlar ve kendileri kuran okuyup cami yapıyorlar. Hz Ali efendimizi çok seviyorlar. Bu sapıklık değil, bu günahda değil. Ama mesela hz ali hz Ebubekir veya Hz Ömer den yüksek demesi küfürdür. Niye? Bu kişi hz Ebubekir ve hz Ömer'in sahih hadislerle belirlenmiş yüksekliğini inkar ediyorki bu büyük küfür. Ve böyle bazı aleviler murted oluyorlar. Bazıları bunları yapmıyorlar, kendilerine Aleviler diyorlar, ve inşallah müslümanladir.

Sizler gerçekten İman ne olduğunu mu öğretmek istiyorsunuz, cehennem.... Kö..... Leri

Bizler Alevi köylerinde Tebliğe gittik, yani nesiyoesunuz??? Başlatmayın sizin Akide ve Sirk veya Cehalet yoktur moktur meselesi. Wallahi herkesi kafir yapıyorsunuz. Alevilerin 98% Kafir olabilir ama 2% değil.

Ve ben demokrat değilim. Ara beni adamsan. Ozaman konuşalım.....

E Çevrimdışı

ebu muvahhid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sen fitne cikaran kafir bi alevisin alevilin ne oldunu bile bilmiyorsun ustelik burdaki muslumanlara cehennem kopegi diyorsun terbiyeni takin hattini bil munafik

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben Alevi Malevi değilim birincisi ve ikincisi ben dediğim ki, her "alevi" kafirdir hükmünü yanlış buluyorum. Ve harıcılık yapmamamanisi istiyorum. Tmm mi? Adamlar hepsine kafir deme. Eğer birisi müslümansa kendin kafir olabilirsin. Fitne çıkartmak asla istemem. Münafık, Kafir ile itham etme bana. Ben herkeşe umumen kafir olduğunu söyleme.

Soru 1: Namaz kılan ve Kur'an ve Sünnete ve Mezheblere inanan ama kendisi hz Aliye sevgisi büyük olan bir kimse kafirdir mi?

Soru 2: Namaz kalmayan ve Kur'an okumayan ve Hz Aliye Peygamber diyen veya İlah ilan eden kafir midir?

Cevap1 : Hayır
Cevap2: Evet

Senin cevaplarını görelelimde ozaman senin gerçek yüzün doğruya çıkar.

Ve Videodaki Alevi bir Kafirdir, niye? Müslüman doğru oldu halde karşı cıktı için kafirdir.

Hatta bana kaç kişi benim ailemden Mezhepsiz sapık diye itham ettiler. Niye? Sadece İbni Teymiyye hzlerinden konuştum diye.

E Çevrimdışı

ebu muvahhid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sorunun birincisi namaz kilmakla kur an okumakla musluman mi olunuyor hayir musriklerin cogu namaz kiliyo kuran okuyo benim babamda dahil mesebkere inaniyor ama tevhid akide olmadan muskuman olunmuyor o yuzden once tevhid tagugutu inkar et ondan sonra yirtinirsin ha hazireti aliyi cok seviyor sevgide asirilik insani sirke goturur bunuda ogren ben senin hacan degilim ok

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben Sirk ve Akide ile çok çalışıyorum ve sadece birisi bu sitede daha bilimidir. Hepsi cahil ve Haricilik yapmaya çalışıyorsunuz. ALEVILERin bazıları beş şartını kabul ediyor, ve bazıları etmiyorlar. Onlar Müslüman veya Kafir ayrımı ordan yapılır. Mesela bazı aleviler camilere karşı çıkıyorlar (bu küfürdür) ve bazıları kendileri alevi diyorlar ve kendileri kuran okuyup cami yapıyorlar. Hz Ali efendimizi çok seviyorlar. Bu sapıklık değil, bu günahda değil. Ama mesela hz ali hz Ebubekir veya Hz Ömer den yüksek demesi küfürdür. Niye? Bu kişi hz Ebubekir ve hz Ömer'in sahih hadislerle belirlenmiş yüksekliğini inkar ediyorki bu büyük küfür. Ve böyle bazı aleviler murted oluyorlar. Bazıları bunları yapmıyorlar, kendilerine Aleviler diyorlar, ve inşallah müslümanladir.

Sizler gerçekten İman ne olduğunu mu öğretmek istiyorsunuz, cehennem.... Kö..... Leri

Bizler Alevi köylerinde Tebliğe gittik, yani nesiyoesunuz??? Başlatmayın sizin Akide ve Sirk veya Cehalet yoktur moktur meselesi. Wallahi herkesi kafir yapıyorsunuz. Alevilerin 98% Kafir olabilir ama 2% değil.

Ve ben demokrat değilim. Ara beni adamsan. Ozaman konuşalım.....
Kardeş seni savunduguma bin pişman ettin üstelik adamı tehdit ediyorsun edep bölümünü biraz gezin ve kendine gel !!!!! Haklı bile olsan müm in hakarete misli ile yahut selam ile karşılık verir

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hakaret istemiyorum ama benim firenim dutmuyor. Benim yüz bin tane problemlerim var. Ama herkesi kafir ilan etmek yanlış. Ve Alevilerin çoğu doğru yol üzerinden olmadıklarını biliyorum. Ama hepsine kafir deme diyorum. Allah bin Balami versin eğer ben Sirki savunuyorsam. Ve videodaki kişiler elbette kafır olduklarını bilmiyorum. Yani sanki onların kafir olmamalarıni söyledim. Allah korusun. Wallahi bana demokrat, Alevi, münafık, cahil ile itham ediliyorum. Ben hiç birşey bilmiyorum gibi bana itham ediliyor. Ben onların küfürlerine hiç birşey demedim ama biraz olsa kısas yaptım.

E Çevrimdışı

ebu muvahhid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Arkadasim anlamiyormusun hala israr ediyorsun kisi tevhidi ogrenmeden akidesini duzeltmeden musluman olamaz ne camisinden bahs ediyorsun hepsi musrik kesimin kosede bucakda muslumanlarin mescidleri var

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Demokrat = Kafir
Münafık = Kafir

Akidesi doğru veya yanlış olduğunu nerden biliyorsun. Nasıl ölçüyorsun ki öğrenek?

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakaret istemiyorum ama benim firenim dutmuyor. Benim yüz bin tane problemlerim var. Ama herkesi kafir ilan etmek yanlış. Ve Alevilerin çoğu doğru yol üzerinden olmadıklarını biliyorum. Ama hepsine kafir deme diyorum. Allah bin Balami versin eğer ben Sirki savunuyorsam. Ve videodaki kişiler elbette kafır olduklarını bilmiyorum. Yani sanki onların kafir olmamalarıni söyledim. Allah korusun. Wallahi bana demokrat, Alevi, münafık, cahil ile itham ediliyorum. Ben hiç birşey bilmiyorum gibi bana itham ediliyor. Ben onların küfürlerine hiç birşey demedim ama biraz olsa kısas yaptım.
Kardeş firenim tutmuyor ne Allah belamı versin diye yemin etmek müslümana yakışmaz lütfen dikkatli olalım !!