Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Alışveriş Merkezinde Çocuklara İçki İkramı!

S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Resim_1355670477.jpg

Müşteriler arasındaçocukların da olması ve birçoğunun dağıtılan içkiden almasıdikkat çekti. Yaşananlara tanık olan bazı vatandaşlar, çocuklaraiçki ikram edilmesini `rezalet` olarak tanımladı.

Alkollüiçki firmalarından bazıları İstanbul`daki büyük bir alışverişmerkezinde tanıtım amacıyla stant açtı. Bu kapsamda alışverişiçin gelen müşterilere bedava içki dağıtıldı. Canlı müzikgrubunun dinletisi ve ışıklandırmalar ile promosyonun yapıldığıalan adeta bir eğelence mekanına dönüştürüldü. Çocuklarıylagelen yüzlerce müşteri bedava içki dağıtılan stantlara koştu.Müzik eşliğinde eğlenen ve alkol alan bazı ailelerin çocuklarınada içki sunması gözlerden kaçmadı. İlköğretim çağındakiçocukların tanıtımı yapılan içkiden içmesi kameralarayansıdı.

18 yaşın altındaki gençlere içki satışıbile yasakken, tanıtım amacıyla kurulan stanttaki görevlilerinilköğretim çağındaki çocuklara içki sunması dikkat çekti.Arkadaşıyla birlikte alkol yudumlarken kameralara takılan ve 15yaşında olduğunu belirten bir çocuk, alkol dolu kadehin sarhoşolduğunu düşündüğü bir kadın tarafından kendisineverildiğini söyledi. Bir kişinin ise yanındaki 8-9 yaşlarındaiki çocuğa elindeki bardaktan içki vermesi dikkatçekti.

Alışveriş merkezine gelen bazı vatandaşlaryaşananlara tepki gösterdi. 18 yaşından küçüklere içkiverilmesini eleştiren vatandaşlar, durumu "Tek kelime ilerezalet." diye tanımladı. Vatandaşlar, 18 yaş altındakiçocukların sigara ve alkole özendirilmemesi gerektiğinibelirterek, çocuklara sigara ve alkol verilmesini, kullanmalarınınsağlanmasını doğru bulmadıklarını söyledi. (Cihan)

kaynak : dogruhaber

Resim_1355670477.jpg

S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
O rezalete suç duyurusu
TAPDK, bir alışveriş merkezindeki ''şarap tadım günleri'' etkinliğinde çocuklara alkollü içki içirildiği iddiaları üzerine yaptığı inceleme sonrasında olayın sorumluları hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK)'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, yazılı ve görsel basında ''AVM'de rezalet, çocuklara içki içirdiler'' gibi başlıklarla kamuoyuna yansıyan ''şarap tadım günleri'' etkinliği ile ilgili olarak kurum tarafından inceleme başlatıldı.

Açıklamada şöyle denildi:

''Mevcut yasa ve yönetmelikler çerçevesinde yapılması gereken ve yalnızca 18 yaşından büyüklere yapılacak olan bir etkinlikte tespit edilen kabul edilemez görüntüler ayrıntılı olarak incelenmiş ve yapılan değerlendirmeler sonucunda, kurumumuz tarafından olayın sorumluları hakkında ivedilikle suç duyurusunda bulunulmuş, stand kiralayan alkollü içki firmaları konuyla ilgili olarak 4733 sayılı kanun kapsamında yazılı olarak uyarılmıştır.

Konuyla ilgili yapılan uyarıda söz konusu aykırılığın tekrarı halinde uyarı yapılmaksızın Kurum tarafından verilen belgelerin iptal edileceği bildirilmiştir. Diğer taraftan, özellikle çocukları ve gençleri alkolün zararlı etkilerinden korumaya yönelik benzer etkinliklerin kurallarını belirleyen mevzuat hükümleri güncellenmekte olup, devam eden çalışmaların neticeleri kısa süre içinde kamuoyuna duyurulacaktır''

kaynak : timeturk

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Sistemi anlamayanlar sistemin çöpleriyle oynuyorlar.Sistemi eleştiremeyenler,azmettirenin sistemin kendisi olduğunu söyleyemiyorlar.Sistemi süsleyenler sistemin çirkin taraflarını bir türlü bulamıyorlar.Dolayısıyla bu tür haberler ile sistemin güzelce süsleyerek reklamını yapmaktan başka bir şey ifade etmiyor.

S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ne yazikki biz müslümanlar olarak biraz daha uyumaya devam edersek, 3-5 seneye kadar tiyatroda olsa bir suç duyurusu bile olmayacak... cuma namazını suç diye yayınlayan o. kanallar medeniyet türkiyede en medeni en çağdaş ülke diye yayınlarlar bu haberleri çocuklada röportaj yapıp nasıldı güzelmiydi beğendinmi diye sorarlar...ne zaman öfkeleneceğiz???

Üst Ana Sayfa Alt