Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Alkol Alan Arkadaşa Tavrımız Nasıl Olmalıdır?

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konu sonuclandi. Maalesef ilettigim ayet, hadis, alkol zararlari vb fayda vermedi. Aksine; dindarlarin bu yuzden bu halde oldugu, ailesindeki omru boyunca dindar ibadet eden insanlardan bile benim gibi bir tavir gormedigi seklinde bir cevap ve hatta sonu hakaretlere varan bir mesajla ve beni engellemesiyle karsilastim..

( @Nesîbe Lena arkadasa ozelden mesajlasmamizi ilettim. Farkli bir goz olarak...)

Bu arkadasima ise karsilik vermedim. Yanimda alkol alma demekten; buralara getiren insandan zaten hayir gelmez bana. Kendi inandigini din edinip, benim dinimle alakali ricama saygi gostermeyip, bir de alkolune saygi bekliyor. Allah islah etsin..

Konuya katkisi olan arkadaslardan tekrar Allah razi olsun.

Konu kapatilabilir.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Davet amaçlı bende bazı arkadaşlarımı bırakamamıştım en sonunda baktım ki onlar haftasonu sohbete gelmiyor ama ben onlarla haftasonu maç için kafeye gidiyorum. Bu durumun ne yazık ki orta yolu yok.
bu cok kilit bir nokta. Bu tarz arkadaslik veya baska iliskilerde aslinda bizim taviz vermemiz yanlis cünkü; Bakara 120 de Allah der ki „Onların yolunu takip etmedikçe Yahudiler ve Hıristiyanlar asla senden razı olmayacaklardır. De ki: “Allah'ın yolu biricik yoldur.” Sana ulaşan bu bilgiden sonra onların arzularını takip edersen, Allah'tan sana ne bir dost, ne de bir yardımcı vardır.“ yani biz ne kadar davet amaciyla taviz versek de aslinda durum bu sekildedir, onlarin dinini kabul etmedigimiz sürece hosnut kalmazlar „yaranamazsin“ derler bizim memlekette, bilmiyorum türkcede kullanilan genel bir kalip midir.

Üst Ana Sayfa Alt