Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Allah gönlümüzden geçen sıcacık dualarımızı kabul eylesin Amin.

A Çevrimdışı

ahlal

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
(s.a.)
öncelikle nasıl bir uykudur bu rengarenk dünya şamatası
nasılda daldı gözlerimiz bu gaflete zaman 24 saat değil bir anlık yaş 28 oldu geçmişe dönüp baktığımda elde var sıfır yedim içtim il il (yurtdışı yurtiçi)gördüm dokundum heveslendim irademe boyun eğdim prangalarına ayak uydurdum elde ettim bıktım usandım yeri geldi zamanında ulaşmak için çaba ve zaman harcadığım objeleri duyguları düşünmeden bir kalemde çöpe attım talan ettim yeri geldi umursamadım şükrettim her zaman içtendi her zaman içtendi bunu yadırgayamam herşeyim vardı ama huzursuzdum mutsuzdum başkasının görüp imrendiği benim sahip olduklarımın değerini bilmemem (iyi mütevazı değer veren bir eş maddi anlamda refahlık aile saadeti sağlık annem babam sağ vs. sahiptim.hala sahibim hamdolsun ki ama o zaman sıradan geliyordu ve mutsuzdum işte ötesi yok
silkelendim er nihayetinde Allah ın izni ile yolum aydınlık yolu
namaz kılmamak için bahane üreten iradesiz iradem şimdi vakti gelmeden abdest alır ezanı bekler oldu beklerken kuran okur tesbih çeker oldu harıl harıl internette dini bilgiler araştırır kendime arşiv oluşturur oldum yüzüm gülmeye tebessüm etmeye yüreğim kanatsız kelebek gibi uçmaya başladı çok değil 1 haftadır bu ahiret için koşuşturmaya başlamam bu tokatı kendime atışım her dünya işi ile meşgul oluşumda öbür dünyayı ölümü düşünür içim sızlar nasıl sorgu sual vericem derdım derkende harekete geçmezdim kendimi çok genç görüşümden ya da şeytanın saçma sapan bahanelerini kendime maazeret bilmemden ötesi yok belli ki ama hep yüce Mevlam a dua ederdim doğru yola aşıla yarabbim öle bir geleyim ki sana eksiksiz gönülle içten bağlı sadık arındır beni ruhumu beni terbiye et diye
Gözüm aydın gönlüm huzurlu ne büyük bir ihtişam yaradana yönelmek tövbe etmek cenneti ve peygamber efendımız Muhammed Mustafa (s.a.v.) şefaatini istemek
ne büyük bir huzur ki namaz kılmak, kuran okumak yılmamak bıkmadan usanmadan affedilmeyi istemek ben bilgisayar programcısıyım işim gereği hep teknolojı hep yenılık hep devrım düşündüm arastırdım tasarladım internet ortamında şimdi ben kendim için ahiret için saatimi çalıştırmaya başladım araştırıyorum yapıyorsam dosdoğru ezbere değil bilerek yapmak için.facebook ve benzeri yazışma paylaşım adreslerınden resımlerımı kaldırdım yazılarımı dünya görüşümü arkadaşlar ile gereksiz şimdi anlıyorum kı zavallı ucuz dünya paylaşımlarını sildim şimdi profılımde dini resim ve peygamber efendimizin sözleri yer alıyo hergün bıkmadan usanmadan bilgi atıyorum paylaşıyorum eminim şaşırıyorlar şaşırsınlar umarım birgün şaşıranlarda silkelenir ve kendine çeki düzen verir eşim ise sabancı holding te makine mühendisi (artık namaz aşkı ve ilim aşkı onada bulaştı )iş yerınde yapamasada eve geldığı zaman kazaları yapıyor ne mutlu ne muhteşem bir durum evim çiçek bahçesi koklayamasamda dokunamasamda ruhumu arındıran bir dokunuş var biliyorum
.ne kadar insanları şeytani düşüncelerden ve zavallı şeytandan uzaklaştırırsam o kadar bana yararlı olur islami düşünce geliştikçe uygulandıkça sokakta rahat dolaşabileceğiz evimize takılan çelik kapının kaç güvenlik kilidi olucak diye arastırmıycaz evımıze arabamıza dukkanımıza kamera alarm taktırmayacaz sözümüz söz olucak yediğimiz içtiğimiz helal söylediğimiz sağlam olucak aç açıkta kimse kalmayacak çünki , karşı komşumuz açken biz uyuyamayacağız ruhumuz arınınca vesvese dedikodu kıskançlık cimrilik nafile.işlemieyecek bedenimize beynimize en azından çevremdeki insanların düşüncelerini değiştirirsem yüce Mevlam a daha yakın olurum.tabiki herkezin dini inancı var benimde vardı şüphesiz ama yeterli değil ilim ilim ilim öğrenmeliyim doğru kaynaklardan öğrenmeliyim ki aşılanmalıyım ki öğreteyim 1 kişi değişse bile boşa gitmez çabam
uyumuyorum uyku ile geciremem artık bu dünyanın hızla uçan zamanını ibadet ibadet ibadet
Allah a şükrediyorum
ya ben çok yaşlandığımda elimi ayağımı tutamadığımda kendime gelseydım ölüm korkusu sarsaydı ve ben nasıl nasıl baş eder nasıl kulluk görevlerimi yapardım düşünmesi bile kalbimi sızlatıyor nasıl şimdiki gibi dimdik namazımı kılar abdestimi alır dilim dönmezken Lailahe illallah derdim.
şükürler olsun şükürler olsun

bu dünyanın meşguliyetini tabakta ki yemeye atılan tuz gibi kullanmalıyız az ve serpiştirerek
tabaktaki yemek gibi değil.
Allah yardımcımız olsun .

Üst Ana Sayfa Alt