Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Allah Sehadetını Kabul Etsın

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
123.jpg
Esed, İran ve Rusya’nın tüm gücüyle saldırması sonucunda Güney Halep’teki topçu okulunu yeniden ele geçirdiler ve Halep yeniden kuşatma altında kaldı. Yoğun bombardıman ve çatışmaların şiddetinden dolayı ribat tutan mücahidler, Ramusa’da 4 gündür aç susuz ve gece gündüz çatışmaya devam ettiler. Esed askerlerinin kaybı ise 1000’in üzerinde oldu.

Çatışmalarda ve bombardımanda Türkiyeli mücahidlerden de çok sayıda şehid düşen oldu. 4 Eylül’deki çatışmada Liva Etrak’tan 10 Türkiyeli şehid olduğunu sizlere yazmıştık. Türkiyeli mücahidler direnişi şehadete kadar sürdürdüler ve geri çekilmediler. 4 Eylül’de şehid düşenlerden biri de Adana’dan İsmail. Yaklaşık 5 aydır Şam’ın Fethi Cephesi saflarında cihad eden İsmail, Topçu Tepesinde Türkiye’den şehid düşen 10 savaşçıdan biri. Ailesine yazdığı vasiyeti sizlere sunuyoruz:

* * *

“Aileme,

Selamun Aleykum, Benim buraya gelişim kimsenin ne zoruyla oldu nede benim beynimi yıkadılar. Benim buraya gelmemin sebebi Allah ve Resulünün sözleri olmuştur. Allah Azze ve Celle buyuruyor ki: “Fitne kalmayıncaya kadar mücadele edin”. Allah Resulü de: “Mümin Müminin uzuvları gibidir” buyuruyor. Beni buralara getiren, Müslümanlara yardıma gelmemin sebebi budur. Bugün dünyanın çeşitli bölgelerinde Müslümanları diri diri yakarken, diri diri gömerken, tecavüz ve katlederken, işkence edilirken benim sizin yanınızda oturmamı istiyorsunuz. Bu mümkün değil çünkü Allah Müslümanlara yardım etmeyi emrediyor. Bu dinin hâkim olması için Allah mücadele emrediyor.

Selamun Aleykum,

Bismillahirrahmanirrahim Bizi Alak’tan yaratan Allah’adır tekrar dönüşümüz. Anacığım Allah Azze ve Celle bizleri kendisine kul olmamız için yarattığını ayette belirtiyor. Ben Allah’a kul olmaya çalışıyorum. Kimin bana ne dediği önemli değil. Bu din Tevhid dinidir. Allah’tan başka ilah yoktur bizlere, din ancak Allah’ın oluncaya kadar kıtal etmemizi Allah emretti. Zafer veya Mağlubiyet bizi ilgilendirmiyor, O Allah’a kalmış bir şey. Allah’a hamdolsun beni bu izzet topraklarına getirdi. Benim size anlatmak istediğim, Allah’tan başka ilah yoktur, yani Allah’tan başka hükümdar, ibadet edilecek kimse yoktur. Araştırın bu dininizi: Tevhid kavramlarına bir bakın.. Sizleri seviyorum. Allah’a şirk koşmayın. Eğer şehit olursam Allah’tan size şefaat isteyeceğim, kendinize iyi bakın. Abim ve babam sizleri de seviyorum, birbirinize iyi bakın.”

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
İnnanillah ve inna ileyhi raciun

RABBİM,şehadetini kabul buyursun ve ailesine sabırlar ihsan eylesin amin

Üst Ana Sayfa Alt