Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Allah'ın Azabından Nasıl Kaçacaksınız Ey Gırgır Ey Sözcü ?

Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

Twitter: @sknttt
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum.

Kardeşler böyle önemli bir olayı sitede paylaşan veya yorum yapan görmediğimden konu olarak açmak ve bilmeyenlere, duymayanlara bildirmek, duyurmak istedim. Eğer benden önce paylaşıldıysa affola. Böyle hainlikleri gündeme taşımak gerektiğini düşündüm sadece.

Öfkelenin ey Müslümanlar ! Halkının çoğu müslümanlardan oluşan bir ülkede nasıl bu kadar açık bir şekilde din ile, bu dinlerin taşıyıcıları olan peygamberler ile alay edilir oldu ?

Allah'ın laneti üzerinize olsun ey mukaddessatımız ile dalga geçenler ! İşinizin her geçen gün bittiğine müşahede oldukça daha çok cami duvarlarına bevledeceksiniz. Ama bütün bunların sonu bir gün mutlaka gelecek. Bunların hesabını bir gün soracağız inşaAllah. Biz olmasak bile çocuklarımız, torunlarımız mutlaka soracak !

Dergi kapatıldımı bilmiyorum ama inşaAllah bir daha açılmamak üzere tarihe gömülür. Amin

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum.

Kardeşler böyle önemli bir olayı sitede paylaşan veya yorum yapan görmediğimden konu olarak açmak ve bilmeyenlere, duymayanlara bildirmek, duyurmak istedim. Eğer benden önce paylaşıldıysa affola. Böyle hainlikleri gündeme taşımak gerektiğini düşündüm sadece.

Öfkelenin ey Müslümanlar ! Halkının çoğu müslümanlardan oluşan bir ülkede nasıl bu kadar açık bir şekilde din ile, bu dinlerin taşıyıcıları olan peygamberler ile alay edilir oldu ?

Allah'ın laneti üzerinize olsun ey mukaddessatımız ile dalga geçenler ! İşinizin her geçen gün bittiğine müşahede oldukça daha çok cami duvarlarına bevledeceksiniz. Ama bütün bunların sonu bir gün mutlaka gelecek. Bunların hesabını bir gün soracağız inşaAllah. Biz olmasak bile çocuklarımız, torunlarımız mutlaka soracak !

Dergi kapatıldımı bilmiyorum ama inşaAllah bir daha açılmamak üzere tarihe gömülür. Amin

Dün gece bu konu hakkında Alketa ve metin öztürk abi konu hakkında konuşmuşlardı fakat konu açarak değil başka bir konuda öyle hatırlıyorum..

Evet dün dergi kapatıldı. Zaten çok saçma bir gerekçe yazılmıştı özür mahiyetinde. Akabinde ise kapatıldı Elhamdülillah..

Bu dergi bayağı zamandır aslında bu şekilde yayınlar yapıyordu ama bu son baskıda artık son nokta oldu..

İşte müslüman denilen bir ülkede islama bu şekilde kolayca dil uzatılabiliniyor bunu bir kez daha gördük..

Son düzenleme:
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Mevzu sosyal medyada patlayinca anlik hissiyatlar konusunda paylasilmisti zaten.

Müslümanlar tepki verince;
Sözcü bu sefer yahudiler uzerinden
Tepki verdiler kapatıldı seklinde lanse ettirdi.

-Siz musluman tayfa istediğinizi yapin, dikkat cekin, pek muhim değil lakin yahudi emir etti mi demiri keser hesabı şak diye kapatılır dergi.

Muslumanlara laf edin, dalga gecin, hakaret edin, bilmem ne yapin , lakin yahudiye dokundun mu, hemen ozur dileyin beyanat sunun yine şak diye kapatilir dergi.

1-muslumanlar tepki gosterdi
2-yahudilerden cekindiler
3-dergi son dakka ile reklamini yapmış oldu
4-yahudilerin umrunda bile degil.
Zira;
Arsivlere bakildiginda da benzer çok karikatur varmis, o vakit nerdeymis yahudiler merak edilesi.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rasule hakaret eden cızımler yapan mıllıyet gazatesı bak hala dımdık surada duruyor.

Rasulallaha Hemde son peygambere hakaret eden bırılerı hala cıkıp konusabiliyor.

Bırak sende kardesım dıyorlar bosver.
Bosvere bosvere elımızdekı bulgurdan da olduk.

Her turlu ımkanımız var kafa desen kafa akıl desen akıl ee amel desen mucahıd desen hepsı var.
Ama bırsey eksık.
O eksık bırseyı bulmadan basarıyı elde edemeyecegız.
Bunu bulmak ıcın de AShaba bakmak ve Rasulallahın yolundan gıdenlerın yaptıklarına bakmak
ALLAH ın emrettıgı sekılde mucadele etmek gerekli.
İman teslimiyet sadakat kararlılık sebat vakar.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Evet anlık hissiyatlarda derginin kapatıldığını ben de yazmıştım. Sosyal medya bazen çok eleştirilebiliyor ama şu da var ki artık müslümanlar da sosyal medyada birlik olup tepkilerini gösteriyor, işte tag açıyor, birbirlerini protestolara davet ediyor, en azından zulmü duyurmaya çalışıyor ki bence etkisi de oluyor bunların...

Dua da edeceğiz infak da, zulmü bizzat engelleyemiyorsak da duyuracağız...Bize düşen görevler bunlar. Herkesin yapabileceği bişeyler vardır elbet. Rabbim bize gücümüzün yetmediğini yüklemez zaten.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gırgır dergisi dedikleri, sözcü gazetesinin yanında ücretsiz verilen bir ekmiş.
sözcü gazetesinden yapılan açıklamada gırgır çalışanlarının hepsinin işine son verilip haklarında suç duyurusundan bulunduk dendi.
sözcü gazetesi böyle bir hamleyle kendini aklamaya çalısada durum hiçde öyle değil
bu olay sözcü gazetesinin ilk vukuatıda değil.
daha önce amerikada isa aleyhisselama hakaret içeren bir piyes olduğunda, olaya müslümanların tepki vermesi hristiyanları şaşırtmış ve müslümanlar hakkında bilmediklerini öğrenme fırsatları olmuştu.
gırgır dergisine yapılacak tepkilerde dünyaya güzel bir davet şansı olurdu. malesef olmadı.
sosyal medyadaki tepkiler sonucu dergi kapatıldı.
türkiyede seçimlerin yaklaşmış olması bazı kararların ertelenmesine sebeb olarak gösterildi.
atatürk'ü ilahlaştıranların, ''biz onu peygamber olarak görmüyoruz'' veya ''biz de müslümanız'' dedikleri halde
mevcut yasalar atatürke en ufak bir ima ile dahi olsa hakareti cezalandırırken, Allahın peygamberlerine hakaret basın özgürlüğü olarak görülmektedir.
sütden çıkmış ak kaşık rolündeki sözcü gazetesinin ve onun aşağılık elemanlarının cezalandırılacağı söylemi hikayeden ibaretdir.
fakat seçimden sonra bu sıkıntının tekrarlanmasını engelliyecek yasaların çıkarılacağı vaadi müslümanların takibinde olmalıdır
ayrıca böyle bir olay olmuş ve milletin ağzına bakmak yerine sözcü gazetesinin satıldığı standları yakmadığım için Allahdan af diliyorum.
ben beklersem biz bekleriz,
biz beklersek ümmet bekler
Allahında bekleyenlere cennet vaadi yoktur

Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

İslam-TR Üyesi
sözcü gazetesinden yapılan açıklamada gırgır çalışanlarının hepsinin işine son verilip haklarında suç duyurusundan bulunduk dendi.
sözcü gazetesi böyle bir hamleyle kendini aklamaya çalısada durum hiçde öyle değil
daha önce amerikada isa aleyhisselama hakaret içeren bir piyes olduğunda, olaya müslümanların tepki vermesi hristiyanları şaşırtmış ve müslümanlar hakkında bilmediklerini öğrenme fırsatları olmuştu.
gırgır dergisine yapılacak tepkilerde dünyaya güzel bir davet şansı olurdu. malesef olmadı.
türkiyede seçimlerin yaklaşmış olması bazı kararların ertelenmesine sebeb olarak gösterildi.
atatürk'ü ilahlaştıranların, ''biz onu peygamber olarak görmüyoruz'' veya ''biz de müslümanız'' dedikleri halde
mevcut yasalar atatürke en ufak bir ima ile dahi olsa hakareti cezalandırırken, Allahın peygamberlerine hakaret basın özgürlüğü olarak görülmektedir.
sütden çıkmış ak kaşık rolündeki sözcü gazetesinin ve onun aşağılık elemanlarının cezalandırılacağı söylemi hikayeden ibaretdir.
fakat seçimden sonra bu sıkıntının tekrarlanmasını engelliyecek yasaların çıkarılacağı vaadi müslümanların takibinde olmalıdır
ayrıca böyle bir olay olmuş ve milletin ağzına bakmak yerine sözcü gazetesinin satıldığı standları yakmadığım için Allahdan af diliyorum.

Allah razı olsun kardeşim içimizde hislere tercüman oldun adeta.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bilgilendirme:

Yazılan her mesaj, bir başkasına cevap hakkı doğurduğu için, konunun gidişatını değiştiren ilk mesajdan itibaren sonraki tüm mesajlar silindi.

Konuya ikinci bir müdahelede (şahsen) bulunmayacağım, bu yüzden bundan sonra yorum yazacak kardeşler buna dikkat ederseler sevinirim. Yani "bu mesajımı siler misiniz?" gibi isteklerle gelmeyin, değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Konu tekrar açık.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

anlık hislerimi yansıtan bir yazıdan öte birşey değildir.
yoksa kişinin kafasına göre hayır sandığı bir şeyi, delili kuran ve sünnetden bile getirse, istişaresiz kafasına göre hareket etmesi caiz değildir.
''...işlerde onlara da danış...'' Al-i İmran 159

Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

İslam-TR Üyesi
Yani akhi bu nasil bir sinirlenmedir biz olmasak bile cocuklarimiz filan demssn : )) cocuklarda bizim cocuklarimiz desin digerleride bizim cocuklarimiz desin .

Rabbim sana anlayış nasip etsin kardeşim. Madem bu kadar çok sinirlendin yaptıklarına gidip onlarla tartış bizimle değil. o kadar haber siteleri var gidip yorum kısmında vur kır. Lakin seninle aynı düşüncede ki kardeşlerine yaptığın herşey ahirette karşına dikilecek. şuan burada konuştuklarından ne ben memnunum nede tahminen diğer kardeşler. Yani yanlış kişiler ile tartışıyorsun. biz o lanetli görseli çizenler değil, kınayanlarız. Bu sözümüde anlamak için husnu zan ile bakman yeterli. Lütfen cevap verme çünkü versen dahi cevap alamayacaksın. Allah ıslah etsin.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Yahu arkadaşlar,
Yüklendiginiz cocuk daha 19 yasinda ve sağlık sorunlariyla boğuşan bir çocuk.
Hem yasi gereği cosku ile yazmış
Hem de saglik sorunlarından mütevellit problemli düşünebilir
Allah askiniza ya hu biraz sabir ve anlayış

Ozele gidin ve problematiksel düşünceleri aktarin bu kadar basit.

Kardeşlik hukuku bunu gerektirir.

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
Ben bişi demek istiyorum ben vallahi ayağım kırık diye boş keseden atmak gibi bir niyetim yoktu.Sadece dayak atmalıyız dedim insanlar benle tartıştı.

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
Rabbim sana anlayış nasip etsin kardeşim. Madem bu kadar çok sinirlendin yaptıklarına gidip onlarla tartış bizimle değil. o kadar haber siteleri var gidip yorum kısmında vur kır. Lakin seninle aynı düşüncede ki kardeşlerine yaptığın herşey ahirette karşına dikilecek. şuan burada konuştuklarından ne ben memnunum nede tahminen diğer kardeşler. Yani yanlış kişiler ile tartışıyorsun. biz o lanetli görseli çizenler değil, kınayanlarız. Bu sözümüde anlamak için husnu zan ile bakman yeterli. Lütfen cevap verme çünkü versen dahi cevap alamayacaksın. Allah ıslah etsin.
Akhim ben o anki sinirle seni yermişim hakkını helal et uzgunum

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Ben bişi demek istiyorum ben vallahi ayağım kırık diye boş keseden atmak gibi bir niyetim yoktu.Sadece dayak atmalıyız dedim insanlar benle tartıştı.

Insanlar senle tartismak icin ne sebeble yorum atsınlar, konu hakkindaki düşüncelerin de eksik bir yan gormusler dikkat cekmek istemişler.
Kaldi ki yasin kadar tecrubesi olanlar var içlerinde, o yuzden uzerinden zaman geçtikten sonra bir daha düşün ki,daha net bakabilesin hem konuya hem tartismalara.
Jakobenlik yapacaksan yeri burasi değil.

EbuHasanAlMuhajiri Çevrimdışı

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
îbn Abbas (r.a.) dan yapılan rivayete göre; A'ma bir adamın bu ümmüveled (kendisine çocuk doğuran bir cariyesi) bulunuyor du. Bu câriye sık sık Peygamber (s.a.v.) Efendimize dil uzatiî aleyhinde çok ağır sözler sarfederdi. A'ma adam ise onu bunaai men'etmeye çalışır, ama kadın vazgeçmeyip sövmeye devan ederdi. Bir gece yine o câriye Peygamber (s.a.v.) aleyhinde agı söz söyleyip sövdü. A'ma adam dayanamayarak demir bir kes kiyi onun karnına vurup bütün ağırlığıyla bastırarak kaam öldürdü. Sabah olunca olay Peygamber (s.a.v.) Efendimiz e an latıldı. Bunun üzerine Peygamber (s.a.v.) Efendimiz insanlaı topladı ve şöyle buyurdu; Allah adına bir adama and veriyorur ki işlediği fiili işlemiştir, benim onun üzerinde bir hakkım bulunuyor, mutlaka ayağa kalksın!" Böylece o a'ma adam ayağa kalkıp oradaki insanların omuzlarını adımlayarak, hareketini sürdürerek Peygamberin (s.a.v.) Önünde oturdu ve şöyle söze başladı: 'Ya Resûlallah! O öldürülen cariyenin sahibi benim. O durmadan sana dil uzatıp söver, ağır sözler kullanırdı. Ne kadar men'etsem yine de men'olmaz sövmeyi sürdürürdü. Ondan inci misali iki de oğlu vardı ve o benim yakın refikam olarak bulunuyordu. Geçen akşam yine size sövüp aleyhinizde ağır söz söyledi. Bunun üzerine ben de ucu sivri demir keskiyi alıp onun karnının üzerine dayadım ve ağırlığımı kullanarak o demiri ba-tırdım tâ ki öldürmüş oldum." Bunun üzerine Peygamber (s.a.v.) Efendimiz şöyle buyurdu: "Sizler şâhid olunuz ki o cariyenin kanı hederdir (öldürene hiçbir ceza verilmeyecektir)." [33]
Ebu Dâvud/hudud:2, 3, Nesâî/tahrîm: 16.

EbuHasanAlMuhajiri Çevrimdışı

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
Nereden nereye peygambere sövdü diye iki çocugunun anası cariyesini gözünü kırpmadan katleden müslümanlardan peygambere küfredenleri protesto edelim(!) diyen ılımlı müslümanlara(!) ne yapalım bu zamanda bunada şükür

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
Insanlar senle tartismak icin ne sebeble yorum atsınlar, konu hakkindaki düşüncelerin de eksik bir yan gormusler dikkat cekmek istemişler.
Kaldi ki yasin kadar tecrubesi olanlar var içlerinde, o yuzden uzerinden zaman geçtikten sonra bir daha düşün ki,daha net bakabilesin hem konuya hem tartismalara.
Jakobenlik yapacaksan yeri burasi değil.
Jakobenlik nedir bilmiyorum ama ben tartistigim kişilerle helallestm biri haric onunlada helallescem inşaAllah . Ama bence o kafirlere gününü gostermeliyiz dedim . Ayrıca beş on kişi gidek demek istemedm cemaatlerce guzel bir ders vermeliyiz dedm . Ama bunu savunurken kişişel tartismalar oldu onun icin uzgunum.

Üst Ana Sayfa Alt