Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Allah'la Beşerle Konuşur Gibi Konuşanlara Karşı Neler Yapılabilir?

I Çevrimdışı

ihsan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
s.a

Ben bazı dizilerde Allah la beşerle konuşulur gibi konuşulduğunu... vs buna benzer şeyler görüyorum,buna nasıl karşı konulur,bu konuda yapılan herhangi birşey var mı bildiğiniz,katkımızın olabileceği?yardımcı olursanız inş.

karafi Çevrimdışı

karafi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
televizyonu evinden kaldırdığın zaman deccaliyetin pislikleride girmemiş olur.

I Çevrimdışı

ihsan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
televizyonu kaldırsak daha ii olacak belki ama,ben burda,televizyonu kaldırıyım mı diye sormadım,

bir dizi hakkında işte kanuni şöyle gösteriliyo,türk tarihi şöyle aşağılanıyo diye söyleyenler ve buna karşı bir tepki olsun diye oy toplayanlar vardı net üzerinden,ama aynı kişiler benim yukarda bahsettiğim tarz diziler için birşey söylemiş,birşey yapmış değiller,işte ben eğer bu diziler için de böle anket vs.gibi oy toplayanlar varsa diye onu soruyorum,veya böle bir şey yapılabilir mi diye onu soruyorum,ama nedense insanların çoğu tarihi,padişahı vs düşünürken Allah ın hakkını pek düşünmüyor heralde!!!

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
suç televizyonda değil !!! tağuti sisteminde elinde olan bütün teknoloji islam ve müslümanların aleyhine propaganda görevini yerine getirmektir.bunun tam zıttıda olabilirdi düşünsenize İslam adına bir kanalın olması ne kadar hayra vesile olurdu.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
suç televizyonda değil !!! tağuti sisteminde elinde olan bütün teknoloji islam ve müslümanların aleyhine propaganda görevini yerine getirmektir.bunun tam zıttıda olabilirdi düşünsenize İslam adına bir kanalın olması ne kadar hayra vesile olurdu.

her yerde bir tagutdur gidiyor.peki taguttu ,kafirdi,musrikdi vs.vs. geriye kalan muslimanlar sutten cikmis akkasikmi?nedersin.

kafirlerin boyundurugu altindayasayan mingiri birakamayan lafa soze geldimi her turlu ahkami kesenler,
kendi memleketlerinde yasayip kufrun herturlusunden pislige bulasip laf ile bir seyler yapmaya calisan adi musluman soyadi ancauyuruyanmaz olanlarin kabahatlari nerede onlari irdelemek yazmak gerekmiyormu kardesim bulari cok iyi dusunmek gerekir yanlis anlam sana lafim yok lafim ortayadir kisliklerini ISLAM a gore oturturamayan insanlarin ISLAM i yuceltebilmeleri mumkunmudur,,unutmaki rizki ALLAH celle celaluhu veriyor kafirlerede rizki veren bizim RABBIMIZ yani yazamya kalksak ciltler dolusu kitaplar yetmez aciklarimizi bizlerin su soyle bu boyle demeyi artik birakip kendimize dogru isaret parmaklarimizi gosterip hey sen diyebilmeliyiz kendimize kardesim selametle....

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Şüphesiz ki her müslüman ilk olarak kendinden başlamalı düzeltmeye bu hak olan birşey çünkü ALLAH c.c buyuruyor insanları uyarınca kendinizi unutuyormusunuz ?

bunlar olucak şeylerdir kardeşim ama şöyle bir durumda var kafirleri müşrikleri tağutları bırakıp müslümanlarla uğraşmak ne kadar doğru bilmiyorum.

ALLAH Resulu s.a.v döneminde medinede iken gidipte münafıklarla uğraşmamış hedefi net bir şekilde belli idi oda kureyş müşrikleri idi.dikkat edersen ALLAH Resulu s.a.v medine çevresinde bulunan kabilelere elçi göndererek antlaşmalar yapmıştır.kureyşle olucak olan savaşa karışmamaları için.bizim hedefimiz belli kardeşim muhakkak hepimiz sütten çıkmış ak kaşık değiliz.ve bu yüzden ALLAH sübhanALLAHu teala asır süresinde gerekeni bizlere söylemiş birbirmize hakkı ve sabrı tavsiye ediceğiz ölenedek.

S Çevrimdışı

serindir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah c.c. bize şah damarımız kadar yakın değilmi
ha dilimden dökülerek
ha gönlümden geçirerek konuşmakda ne mana olabilir
haşa ben ifade etmesemde
o bilir içimdekini
ama ifade etmek beni daha rahat samimi hissettiriyorsa bir mahsuru olduğunu düşünmüyorum

s.a

Ben bazı dizilerde Allah la beşerle konuşulur gibi konuşulduğunu... vs buna benzer şeyler görüyorum,buna nasıl karşı konulur,bu konuda yapılan herhangi birşey var mı bildiğiniz,katkımızın olabileceği?yardımcı olursanız inş.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Şüphesiz ki her müslüman ilk olarak kendinden başlamalı düzeltmeye bu hak olan birşey çünkü ALLAH c.c buyuruyor insanları uyarınca kendinizi unutuyormusunuz ?

bunlar olucak şeylerdir kardeşim ama şöyle bir durumda var kafirleri müşrikleri tağutları bırakıp müslümanlarla uğraşmak ne kadar doğru bilmiyorum.

ALLAH Resulu s.a.v döneminde medinede iken gidipte münafıklarla uğraşmamış hedefi net bir şekilde belli idi oda kureyş müşrikleri idi.dikkat edersen ALLAH Resulu s.a.v medine çevresinde bulunan kabilelere elçi göndererek antlaşmalar yapmıştır.kureyşle olucak olan savaşa karışmamaları için.bizim hedefimiz belli kardeşim muhakkak hepimiz sütten çıkmış ak kaşık değiliz.ve bu yüzden ALLAH sübhanALLAHu teala asır süresinde gerekeni bizlere söylemiş birbirmize hakkı ve sabrı tavsiye ediceğiz ölenedek.

genel olarak bakildiginda dogru fakat unutulmamaliki muslimanlarin ALLAH celle celauhunun yardimina mazhar olmalari gerekir.mazhar olmayan muslimanlarin yardim dilemeleri ne derece gercekci olabilirki hayal etmekten baska asagidaki mumin suresindeki ayette acikca ALLAH celle celaluhunun inananlara yardim edecegi soyleniyor acik ve net olarak ALLAH celle celaluhu hepimizi bu ayeti kerimeye mazhar eylesin...

Şüphesiz ki, peygamberlerimize ve iman edenlere dünya hayatında ve şahitlerin şahitlik edecekleri günde yardım ederiz. mumin 51

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
buda imani bir durum ahi ALLAH c.c halis olarak iman edenlere ancak yardım eder

RABBİM bizleri onlardan kılsın amin

I Çevrimdışı

ihsan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
s.a

bir münkeri görünce güç yetiyorsa elle,güç yetiyorsa dille,güç yetmiyorsa bunlara kalbiyle karşı çıkmak gerekmiyor mu?

ve bir soru daha:benim bahsettiğim olay okuyup geçilecek kadar basit,değersiz,önemsiz bir mesele mi ki okunup geçiliyor?hatta konunun başlığı altında bile mesele ele alınmıyor?

tekrar soruyorum eğer bu bahsettiğim olay münkerse,münkerin de büyüğüyse bun a nasıl karşı çıkılır?anket vs gibi yapılabilecek bir şey var mıdır?

keşke bu işlerden anlasam da soran değil uygulayan olsa idim!!

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardesim sorunuzla ilgili ornek gosterilebilecek hic bir sey yazmamissiniz yazarsaniz tam olarak yardimci olabilecek kardesler elbette cikacaktir..

I Çevrimdışı

ihsan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
S.A

YA BEN ŞUNUN İÇİN UĞRAŞIYORUM,YADA DAHA GÜZEL FİKRİ OLAN VARSA DAHA GÜZELİ OLSUN,DİZİLERDE GEÇEN BU TÜR SAHNELERİN VE BUNLARA KARŞI ÇIKILDIĞININ GÖSTERİLDİĞİ BİR VİDEO İLE BU SAHNELERE BİR KARŞI DURUŞU BİR TEPKİ GÖSTERİLMESİ VE DOLAYISIYLA BUNDAN SONRASI İÇİN BU TÜR SAHNELERİN OLMAMASI İÇİN UĞRAŞIYORUM,

EĞER ÖRNEK VERMEK GEREKİRSE,DİZİNİN BİRİNDE DİYOR Kİ HAŞA ''ALLAH IM SAKIN YANLIŞ ANLAMA ALLAH IM'' DİYOR,BU ALLAH A NOKSANLIK YÖNELTMEK DEĞİL MİDİR?

YADA BUNUN GİBİ SAHNELER ÖRNEĞİ ÇOK DA ŞU AN TAM OLARAK YAZAMIYORUM,NET DEĞİL KAFAMDA,

NASIL BİR AMERİKA,BİR İSRAİL YAPTIKLARI ZÜLÜMLERLE KINANIYORSA VE ONLARA TEPKİ GÖSTERİLİYORSA BUNLARA DA TEPKİ GÖSTERİLMESİ LAZIMDIR,ÇÜNKÜ ALLAH KULLARI ÜZERİNDE HAK SAHİBİDİR,TÜM NOKSANLIKLARDAN MÜNEZZEHTİR!!!

KİMSE DE ONU,RASULUNU VE DİNİNİ HAFİFE ALAMAZ...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
s.a

bir münkeri görünce güç yetiyorsa elle,güç yetiyorsa dille,güç yetmiyorsa bunlara kalbiyle karşı çıkmak gerekmiyor mu?

ve bir soru daha:benim bahsettiğim olay okuyup geçilecek kadar basit,değersiz,önemsiz bir mesele mi ki okunup geçiliyor?hatta konunun başlığı altında bile mesele ele alınmıyor?

tekrar soruyorum eğer bu bahsettiğim olay münkerse,münkerin de büyüğüyse bun a nasıl karşı çıkılır?anket vs gibi yapılabilecek bir şey var mıdır?

keşke bu işlerden anlasam da soran değil uygulayan olsa idim!!

İmam müslim r.a'dan bir hadis aktarım.

Ebu Said (r.a)'ın rivayetiyle şöyle buyuruyor Rasulullah (s.a.s):

"Sizden herhangi biriniz bir kötülük görürse, onu hemen eliyle değiştirsin. Eğer buna gücü yetmiyorsa, diliyle değiştirsin. Ona da gücü yetmiyorsa kalbiyle değiştirsin (buğz etsin). İmanın en zayıfı da budur."

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
S.A

YA BEN ŞUNUN İÇİN UĞRAŞIYORUM,YADA DAHA GÜZEL FİKRİ OLAN VARSA DAHA GÜZELİ OLSUN,DİZİLERDE GEÇEN BU TÜR SAHNELERİN VE BUNLARA KARŞI ÇIKILDIĞININ GÖSTERİLDİĞİ BİR VİDEO İLE BU SAHNELERE BİR KARŞI DURUŞU BİR TEPKİ GÖSTERİLMESİ VE DOLAYISIYLA BUNDAN SONRASI İÇİN BU TÜR SAHNELERİN OLMAMASI İÇİN UĞRAŞIYORUM,

EĞER ÖRNEK VERMEK GEREKİRSE,DİZİNİN BİRİNDE DİYOR Kİ HAŞA ''ALLAH IM SAKIN YANLIŞ ANLAMA ALLAH IM'' DİYOR,BU ALLAH A NOKSANLIK YÖNELTMEK DEĞİL MİDİR?

YADA BUNUN GİBİ SAHNELER ÖRNEĞİ ÇOK DA ŞU AN TAM OLARAK YAZAMIYORUM,NET DEĞİL KAFAMDA,

NASIL BİR AMERİKA,BİR İSRAİL YAPTIKLARI ZÜLÜMLERLE KINANIYORSA VE ONLARA TEPKİ GÖSTERİLİYORSA BUNLARA DA TEPKİ GÖSTERİLMESİ LAZIMDIR,ÇÜNKÜ ALLAH KULLARI ÜZERİNDE HAK SAHİBİDİR,TÜM NOKSANLIKLARDAN MÜNEZZEHTİR!!!

KİMSE DE ONU,RASULUNU VE DİNİNİ HAFİFE ALAMAZ...

yag ile suyu yagi homojene etmedikten sonra yani kimyasal asamalardan gecmedikten sonra karistiramazsiniz yani sunu diyecegim ..
insanlar gecek anlamda ISLAM egitimini alabilirsek en basta o tip yayinlari seyretmeyiz.
o tip yayinlari seyretmenin sigarayi sevmiyorum ama icmeden duramiyorum ile ayni anlami tasidigini bilmeliyiz..
anlatabildimmi kardesim....velhasil herkes kendini gelistirebilmeli

I Çevrimdışı

ihsan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
S.A

Ebu Said (r.a)'ın rivayetiyle şöyle buyuruyor Rasulullah (s.a.s):

"Sizden herhangi biriniz bir kötülük görürse, onu hemen eliyle değiştirsin. Eğer buna gücü yetmiyorsa, diliyle değiştirsin. Ona da gücü yetmiyorsa kalbiyle değiştirsin (buğz etsin). İmanın en zayıfı da budur."

--BEN TELEVİZYON İZLEMEK HAKKINDA KONUŞMUYORUM,BU NE DERECE DOĞRU VEYA YANLIŞSA,YANİ NASILSA ÖLEDİR,

--BURDAKİ MESELE BEN DE DEĞİLİM

AMA SANKİ YAZDIĞIM ÖNEMSİZ GİBİ- Kİ BUNU İLK DEFA DA DİLE GETİRMİYORUM-,BAHSETTİĞİM ŞEYİ BIRAKMIŞ BANA YÖNELMİŞ BAZILARI.

ARKADAŞLAR BEN NASILSAM ÖYLEYİM TMM MI,ALLAH ISLAH ETSİN BENİ,

AMA SORUM ŞU YUKARDAKİ HADİSİ YAZIP DA YADA GÖRÜP DE NEDEN ORTADA BİŞEY YOKMUŞ GİBİ DAVRANILIYOR ONU ANLAMIYORUM.

BANA İSLAM EĞİTİMİ ALSAN O TİP YAYINLARI SEYRETMEZSİN DİYENLER,BU KONUDA BENİ ELEŞTİRENLER O TİP YAYINLARDAN BENİM VESİLEMLE HABERDAR OLDUKLARI HALDE NEDEN ONLARA KARŞI HİÇBİRŞEY SÖYLEMİYOR,VE HİÇBİRŞEY YAPMIYOR.

ALLAH EN DOĞRUSUNU BİLİR!!!