Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Allahu Ekber...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BsfpyUOIgAE4r-0.jpg

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
akhi, bu fotoğrafı çok önceden görmüş gibiyim, resimdeki kişinin gerçekten ismi geçen şahıs olduğuna emin misin? Hem Hamas'tan olan bir kişi şehid olabilir mi? Biraz tuhaf geldi bana

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Resimdeki omu değilmi elbette emin değilim,çünkü kendisini tanımam,öncedende görmüşlüğümde yok.Biz sadece sosyal medyaya yansıyanı alıyoruz,bende bunu bir yerde buldum ve paylaştım,eğer elinde onun olmadığına dair bir bilgi ve belge varsa paylaş,aksi halde bu sadece zan olur.
Hamastan olan bir kişi şehid olurmu olmazmı konusuna gelince....İsrailliler tarafından müslüman olduğu için katledilen bu hamaslı kardeşlerin şehid olup olmadığını öldüğümüzde anlıyacağız.Önemli olan bizim ne olacağımız,onlar gidiyorlar ve ahidlerine sadık kalıp savaşıyorlar,yerlerinde çakılıp etrafa taş atanların akibeti ne olacak asıl onu düşünelim...

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kimin şehid olup olmayacağına bağlı olduğu grup değil Allah azze ve celle karar verecek o yüzden biz şehid gözüyle bakarız doğrusunu Allah azze ve celle bilir. fitne çıkarmayın yok hamastan şehid mi olur bilmem ne diye.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mısır diye yazacaktım ki resim eklemiş bi akhi.
Dün de bi tane bayan resmi yayılıyordu . Yine Mısırdan geçen sene . Hatırlayan olacaktır. Tiyatro sahnesinden alınma bi görüntüydü. Gülen bayan şehit diye gündemde de kalmıştı bi süre.

Hamas hakkında çok bilgi sahibi değilim. Filistin halkının demografik yapısı hakkında da bilgim yok.
Hamasın iran ve Hizbuşşeytanla sıkıfıkı olduğu haberleri var. Filistin için de ağırlıklı sünni diye duydum.
Bu detayları bilenler kısaca aktarırsa biz de bilgileniriz

kimin şehid olup olmayacağına bağlı olduğu grup değil Allah azze ve celle karar verecek o yüzden biz şehid gözüyle bakarız doğrusunu Allah azze ve celle bilir. fitne çıkarmayın yok hamastan şehid mi olur bilmem ne diye.

Haddi aşan bir cümle olmuş

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Mısır diye yazacaktım ki resim eklemiş bi akhi.
Dün de bi tane bayan resmi yayılıyordu . Yine Mısırdan geçen sene . Hatırlayan olacaktır. Tiyatro sahnesinden alınma bi görüntüydü. Gülen bayan şehit diye gündemde de kalmıştı bi süre.

Hamas hakkında çok bilgi sahibi değilim. Filistin halkının demografik yapısı hakkında da bilgim yok.
Hamasın iran ve Hizbuşşeytanla sıkıfıkı olduğu haberleri var. Filistin için de ağırlıklı sünni diye duydum.
Bu detayları bilenler kısaca aktarırsa biz de bilgileniriz

Haddi aşan bir cümle olmuş
haddi aşma ile ne alakası var akhi. hamastan şehid olmaz demek haddi aşmaktır kimin şehid olup olmayacağını Allah azze ve celle bilir. hamastan kimse şehid olmaz demek fitnedir.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
haddi aşma ile ne alakası var akhi. hamastan şehid olmaz demek haddi aşmaktır kimin şehid olup olmayacağını Allah azze ve celle bilir. hamastan kimse şehid olmaz demek fitnedir.
haması bize anlatırmısın o zaman. Ben çok bilgi sahibi değilim

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Boş verin kardeşler,şimdi sırası değil,mesele yine hamasa kaymasın...
Ben bu fotoyu bir yerde bulup aynen paylaştım,ister hamaslı olsun,ister mısırlı ve ihvan,istersede nusra ve taliban...kimliği beni ilgilendirmiyor,ama inşaALLAH şehidtir ve yüzündeki ifade muhteşem,sanki resmen gülüyor.Biz zahire bakarız,kalbindekini sorgulama hakkımız yok,bu her kim olursa olsun.inşaALLAH şehidtir.
selametle

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
izzeddin kassam tugaylarını hamasın siyasi kanadından ayrı tutuyorum.Ve biliyorum ki İslami kökleri olan bir cemaat olan hamasın içinden pekala samimi müslümanlar ve şehidler çıkabilir bu mümkündür.İnanılmaz birşey değil.Lakin genel bakış olarak bu cemaatin doğru yolda olduğunu söyleyemeyiz maddeler halinde sıraladım diğer konuda.Ayrıca alimler de haması şiddetle eleştirdiler.Ama şimdi hattab amedi kardeşinde dediği gibi sırası değil.Çok yüklenmek doğru olmaz şu anda yahudi pisliğiyle savaş halindeler.Hamas hakkında bilgi isteyen kardeşler varsa özel mesaj yoluyla bilgilendirebilirim elimden geldiğince.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
izzeddin kassam tugaylarını hamasın siyasi kanadından ayrı tutuyorum.Ve biliyorum ki İslami kökleri olan bir cemaat olan hamasın içinden pekala samimi müslümanlar ve şehidler çıkabilir bu mümkündür.İnanılmaz birşey değil.Lakin genel bakış olarak bu cemaatin doğru yolda olduğunu söyleyemeyiz maddeler halinde sıraladım diğer konuda.Ayrıca alimler de haması şiddetle eleştirdiler.Ama şimdi hattab amedi kardeşinde dediği gibi sırası değil.Çok yüklenmek doğru olmaz şu anda yahudi pisliğiyle savaş halindeler.Hamas hakkında bilgi isteyen kardeşler varsa özel mesaj yoluyla bilgilendirebilirim elimden geldiğince.
kısa olarak özet verebilirmisin akhi . özelden. Uzun olmasın. Uzun uzun araştırma veya okuma imkanım yok bu aralar. uzun yazılarsa istemem. Kısa öz lazım bana. ))

Üst Ana Sayfa Alt