Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

AMBULANS TELSİZLERİ....

A Çevrimdışı

akifturker

Üye
İslam-TR Üyesi
Olay yerinden hastayı alan ambulans şoförü doktorun ambulansa ta olduğunu kontrol etmeden hareket eder. Olay yerinde kalan dr hanım ambulansın arkasından el telsizi ile anons yapar
Kısık bir ses ile ( diğer istasyonların duymaması için kısık bir ses ile )
-Yusuf, Yusuf geri dön. Beni bırakma

ambulans ekibi - kaza yaptık
Merkez - Anlaşıldı Yaralı var mı? Ambulans İhtiyacı var mı?
ambulans ekibi - Yok merkez öndeki araca arkadan hafif tıkılattık devam ediyoruz. Şoför R.G.

112 Çağrı Merkezinde günlük 15 000 asılsız çağrıyı karşılayan santral görevlileri ile Acil Yardım ihbarında bulunan vatandaşlarımız arasında geçen diyaloglar.

Santral Görevlisi - Hastanızın Nesi vardı ?
Hasta Yakını - Şincik guzum bunun derdi içinde....

Santral Görevlisi - Hastanızın Nesi vardı ?
Hasta Yakını - ilaç kekiçtiydi dalı alaz alaz gabardı sonra da alıvırdı bir kaşıntı...

Hasta Yakını - Biz yurtta kalıyoruz arkadaşımız hastalandı
Gece saat 03:00 de okul ile yurdu karıştıran
Santral Görevlisi - Yalan söyleme, bu saate yurtta öğrenci olurmu (Halen Santralde çalışmıyor)

Eşinin kalp krizi geçirdiğini ve Acil yardım ihtiyacını dile getirmeye çalışan ve ağlayan bayanın karşısında heyecanlanan
Santal Görevlisi - Eşiniz erkek mi?

Santral Görevlisi - Evinizin yakınında bilinen bir cami market okul var mı? Ambulansımızı nerde karşılarsınız
Hasta yakını - Gapının Önündeee ..

Santral Görevlisi - Beyfendi Ambulansımız adrese ulaşamaz ise sizi aramamız gerekebilir telefonunuzu verirmisiniz?
Hasta yakını - Telefonumu yeni aldım sana verirsem ben neyle konuşacam...

Santral görevlisi - Ambulansımız sizi bulamadı sizin sokakta dolaşıyor
Hasta Yakını - Ben ambulansı görüyorum bu yana gelsin bu yana

A Çevrimdışı

anaksunamum

Üye
İslam-TR Üyesi
millet telatan ne diyeceğini şaşırıyo herhalde.yoksa bizim insanımız yapmaz öyle numaralar:):):)

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
YAV BU MİLLET DERDİNİDE ANLATAMYO HE ADAM OLECEK HALA KADINMISIN ERKEKMİSİN SAÇMA SAPAN SORUAR SANA NE BEADAM CİNSİYETİNDEN SEN GEL ADAMI KURTAR :x :x :x :x :x :x :x

L Çevrimdışı

loves

Üye
İslam-TR Üyesi
sena kardesim haklisin sanki cinsiyetini ögrenince degisen bisey olacak ne tuhaf nsanlar varya su dunyada

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
arkadaşlar sinirlenmeyin hemen. adamlar heyecandan soruyorlar öyle saçma soruları.yoksa ne alakası var konuyla sorunun. türk milleti işte. ne yapsak yeridir. :lol: :lol: :lol: bu olaylar sizlerin başına gelseydi sizler nasıl saçmalıklar yapardınız acaba. kendinizi iki ayağınız bir papuca girmiş şekilde düşünsenize bir :lol:

L Çevrimdışı

lazmutlu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Herkes kendine göre yada bilgisi kadar yorum yapıyor fakat arkadaşlar detayi bilgiler müdahalede çok önemli. çağırdığınız ekip elinde sihirli değnek yok. Vaka yerinde ne gibi mudahalenın uygulanacağı ilk bilgi olan çağrı merkezine verdiğiniz bilgi doğrultusunda başlar. verilen her bilgi hastanın yararına olduğunu unutmayın. Zaman kaybı olmaması için hastanızın yanına gerekli cihaz ve ekipmanların seçilmesi açisindan bilgiler gereklidir.

R Çevrimdışı

ramazanusta

Üye
İslam-TR Üyesi
Santral görevlisi - Ambulansımız sizi bulamadı sizin sokakta dolaşıyor
Hasta Yakını - Ben ambulansı görüyorum bu yana gelsin bu yana

tam bizim millet. bu yana gelsin bu yana

Üst Ana Sayfa Alt