Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Amellerimizi Allah Rizasi Için Yapmak...

Ö Çevrimdışı

ÖzgürlüğüN_Gülü

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Amel,dünya ve ahirette ceza veya mükafat konusu olan her türlü iş ve davranıştır.

Allah'u Teala insanı yer yüzünün halifesi kılmıştır;yeri ve gökleri kısacası herşeyi insanların hangilerinin daha iyi amel edecekleri hususunda insanları demek için yaratmıştır.

''İnsanların hangisinin daha güzel amel yaptığını deneyelim diye şüphesiz biz yeryüzündeki şeyleri ona bir ziynet yaptık''(Kehf suresi 7)

''O hanginizin daha güzel amel yapacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratandır.O,mutlak güç sahibidir çok bağışlayandır(Mülk suresi 2)

Allah'u Teala insanınyaptığı bütün amellere(iyi veya kötü)şahit olur,şahit olmadığı hiçbir amel yoktur.

''Artık kim zerre ağırlığında bir hayır işlerse,onun mükafatınıgörecektir.Kim de zerre ağırlığınca bir kötülük işlerse onun cezasını görecektir.''

İnsan Allah'u Tealaya bir adım atarsa Allah'u Teala insana on adım gelir.Sen amellerini Allah rızası için yaparsan sevabını gerek bu dünyada gerrekse öbür dünyada karşılığı ''KAT KAT'' verilecektir...

Allah amellerimizde samimiyeti nasip etsin

wesselam
 
Üst Ana Sayfa Alt