Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Ankara Etimesgut'ta Bayanların Cemaat Olarak Teravih Kılabileceği Bir Yer Var mı?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
evli iseniz eşinizle cemaat yapabilirsiniz kardeşim

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
RABBİM,size hayırlı müslim uktiler ile islam dinini ikame edebileceğin ortam nasip etsin amin lakin hanım uktiler için en hayırlı yer evleri bu dönemde

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallaha bacım Ankara'da bizim akidede olan erkek müslümanlarin teravih kildiği 3-4 farkli yer var diye biliyorum.Ama bu yerlerin hiçbirinde bacilarin da teravih kilabildiğini hiç duymadim, ama bacilarin da teravih kilabildiği bi yer varsa Ankara'da, ben duymadim, olsa az çok kulağimizi gelirdi diye düşünüyorum.Mesela ben bu yerlerden birinde itikafdayim şuan, elhamdülillah her akşam teravihimizi kiliyoruz, ya vitirde ya gece namazinda ya teheccüdde ya da sabah namazinda kunutumuzu yapiyoruz inşallah, Kunutta başta Suriyedeki mazlum müslümanlar ve mücahidler olmak üzere bütün dünyadaki müslümanlara ve mücahidlere dua ediyor, başta Amerika, İsrail, Rusya, Esed ve İran olmak üzere tüm kafirlere bedduamizi ediyoruz, itikaf çok güzel geciyor elhamdülillah.Şahsen bana soracak olursan; kadinin en iyi namazi da evdedir, en iyi teravihi de evdedir.Sünnete göre de zaten kadinin itikafi da evdedir.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallaha bacım Ankara'da bizim akidede olan erkek müslümanlarin teravih kildiği 3-4 farkli yer var diye biliyorum.Ama bu yerlerin hiçbirinde bacilarin da teravih kilabildiğini hiç duymadim, ama bacilarin da teravih kilabildiği bi yer varsa Ankara'da, ben duymadim, olsa az çok kulağimizi gelirdi diye düşünüyorum.Mesela ben bu yerlerden birinde itikafdayim şuan, elhamdülillah her akşam teravihimizi kiliyoruz, ya vitirde ya gece namazinda ya teheccüdde ya da sabah namazinda kunutumuzu yapiyoruz inşallah, Kunutta başta Suriyedeki mazlum müslümanlar ve mücahidler olmak üzere bütün dünyadaki müslümanlara ve mücahidlere dua ediyor, başta Amerika, İsrail, Rusya, Esed ve İran olmak üzere tüm kafirlere bedduamizi ediyoruz, itikaf çok güzel geciyor elhamdülillah.Şahsen bana soracak olursan; kadinin en iyi namazi da evdedir, en iyi teravihi de evdedir.Sünnete göre de zaten kadinin itikafi da evdedir.
Ewdeyım zaten ıstedıgım tek bırsey cemaatle kılmak :uzgnm: