Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Anne baba ve kardeş hükmü (Tekfir)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ö Çevrimdışı

Öylesine Biri

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Nerede olduğunu bilmiyorum kardeşim.
Müslümanlara ulaşmaya çalış elinden geldiğince, babanla da güzel bir uslub ile konuş ve anlatmaya çalış.
selamun aleykum. istanbulda cuma kılınan bildiğin mescidleri yazabilir misin. imam buhari vakfı ve ümmetin sesinde cuma kılınıyor mu

Son düzenleme:
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Babamla aram kavgalı falan değil zaten
Ya sen tekfiri ne sanıyorsun acaba? Vela ve beradan bahsediyorsun. Babanı tekfir ettiğinde vela ve bera gereği babandan nefret etmen gerektiğini bilmiyor musun. Tekfir ettiğin biriyle normal ilişkini sürdürebileceğini nasıl düşünüyorsun? İki üç yazı okudun birkaç video izledin diye alim mi kesildin başımıza? Gerçekten saçma sapan konuşuyorsun. Babana cahil diyorsun ama sen de cahilsin, önce kendi cehaletini gidermen gerek.

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum. istanbulda cuma kılınan bildiğin mescidleri yazabilir misin. imam buhari vakfı ve ümmetin sesinde cuma kılınıyor mu

Aleykum Selam we rahmetullah. İstanbulda yaşamadığım için nerede cuma kılınır bilmediğim gibi Türkiye de cuma namazı kılınmaması gerektiğine inanıyorum.
İmam Buhari vakfında cuma kılınıyor diye biliyorum ama emin değilim. Bİlidğim kadarı ile derneklerde kılınmıyordu en son

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya sen tekfiri ne sanıyorsun acaba? Vela ve beradan bahsediyorsun. Babanı tekfir ettiğinde vela ve bera gereği babandan nefret etmen gerektiğini bilmiyor musun. Tekfir ettiğin biriyle normal ilişkini sürdürebileceğini nasıl düşünüyorsun?

Ebu Talib kafirdi ama Rasulullah(s.a.v) ondan nefret etmedi. Keza Müslüman erkek, Yahudi ve Hristiyanların kadınları ile evlenebilir ama pek tabi karısından nefret etmez hatta sever.
El vela ve'l bera ile sevgi ve nefreti karıştırmamak lazım.

Pezdevi Çevrimdışı

Pezdevi

Üye
İslam-TR Üyesi
Babamla aram kavgalı falan değil zaten
Ya sen tekfiri ne sanıyorsun acaba? Vela ve beradan bahsediyorsun. Babanı tekfir ettiğinde vela ve bera gereği babandan nefret etmen gerektiğini bilmiyor musun. Tekfir ettiğin biriyle normal ilişkini sürdürebileceğini nasıl düşünüyorsun? İki üç yazı okudun birkaç video izledin diye alim mi kesildin başımıza? Gerçekten saçma sapan konuşuyorsun. Babana cahil diyorsun ama sen de cahilsin, önce kendi cehaletini gidermen gerek.
Kardeşim ben sana cevap vermek zorunda mıyım bi gitsene ben burda kimi muhatap alacamı iyi biliyorum benim arkadaşlarım var sanana ya heryerde çıkıyorsun iki kitap okudun burdan bana ahkam kesiyon ben cahil olabilirim belki ama senin cevap yazmanı istemiyorum bu yüzden de kendini haklı sanma fazla

Pezdevi Çevrimdışı

Pezdevi

Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Talib kafirdi ama Rasulullah(s.a.v) ondan nefret etmedi. Keza Müslüman erkek, Yahudi ve Hristiyanların kadınları ile evlenebilir ama pek tabi karısından nefret etmez hatta sever.
El vela ve'l bera ile sevgi ve nefreti karıştırmamak lazım.
Allah Resulü nun anne babası ateşte desek bu arkadaş onu bile kabul etmez sen nasıl böyle diyon der bura tartışma yeri değil kardeşim ben gidiyorum burdan gine

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Resulü nun anne babası ateşte desek bu arkadaş onu bile kabul etmez sen nasıl böyle diyon der bura tartışma yeri değil kardeşim ben gidiyorum burdan gine

Kardeşim konu Allah rasulü'nün(s.a.v) anne babası değil.
Abla "Eğer babanı tekfir ediyorsan, nefret etmen gerekir" demişti. Bende Ebu Talib örneği ile böyle bir zorunluluk olmadığını söylemiştim. Hepsi bu.
Senin meselen ise farklı, babanın kendisini kati kafir yapacak bir ameli yada itikadı yok

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Soru cevab bölümüne açılmayan konulara cevab yazmasın hiç bir üye kardeşimiz.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt