Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aşırı Tekfir Hastası Ebu Hanzala'nın, Taliban Saçmalamasına Reddiye!

Abdullah el Hanbeli Çevrimdışı

Abdullah el Hanbeli

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konu başlığında adı geçen şahıs ve benzerleriyle ilgim ve alakam olmamakla birlikte şunu merak ediyorum.

Şu videolarda Taliban'ın Birleşmiş Milletler'de koltuk talep etmesinden tut, "T.C devleti Müslüman bir devlettir. Türk askerleri de Müslümandır." gibi laflar ediyorlar. Hatta daha da ötesi, son linkteki videoda aynen şu cümleyi söylüyorlar "Türkiye'nin şu anki hükümeti, bizimle aynı(İslâmî) fikre sahiptirler. Biz bunu takdir ediyoruz ve kardeş olarak görüyoruz."

Bu ne demektir? İslâm'a göre bu sözlerin hükmü nedir?

Not: Bunları destekleyen Musa Ebu Cafer bile ikrah altında götürülmediği müddetçe askere gidenleri tekfir ediyor.

Kaynak: https://ilimvecihad.com/fetva/508/zorla-askere-gidilirmi.html (Site Türkiye'de erişime kapalı. VPN ile girilebiliyor.)

Ekli dosyayı görüntüle 30471

Bunu buldum:
https://islam-tr.org/konu/pakistan-talibani-lideri-mevlana-asim-omer-tekfirin-engelleri.42515/

Bu yazıdan anladığıma göre bu tür hükümetleri te'vil ehli müslüman görmeleri mümkün. Her ne kadar Pakistan Taliban'ı olsa da itikad yönünden bir farklarının olduğunu zannetmiyorum, Allahu alem.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Bunu buldum:
Pakistan Talibanı Lideri Mevlana Asım Ömer : “tekfirin Engelleri”

Bu yazıdan anladığıma göre bu tür hükümetleri te'vil ehli müslüman görmeleri mümkün. Her ne kadar Pakistan Taliban'ı olsa da itikad yönünden bir farklarının olduğunu zannetmiyorum, Allahu alem.
"Şeriat getirmek için başka hiçbir yöntem olmadığını düşünerek demokrasiye girmek" diyor. Eğer Sünnetten yüz çevirmediyse, Kur'ân'da defalarca geçen cihad ayetlerini ve "Kâfirlere itaat etme" ayetlerini arkasına atmadıysa hiçbir Müslümanın bunu yapacağını sanmıyorum. Tarihte bu şekilde şeriat getiren olmamışken, önlerindeki bunca hüccete rağmen artık (büyük şirkte) cehalet mazaret değilken bu işe girişenlerin küfrünü tevil etmek mürcie mezhebidir.
Ayette sarihen, açık bir şekilde diyor ki: "Kim Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse onlar kâfirlerin ta kendileridir." Eğer devlette İslâm ahkâmı hakim değilse, o zaman küfür ahkâmı hakimdir.

Bu kafa yüzünden son 20 senedir daha önce hiç yaşanmamış bir yozlaşmışlık var. İnsanlar bu hükümetleri "Yavaş yavaş şeriat getirecek" diyerek, İslâmî sanıp destekliyor. Öyle bir haldeler ki örtünenler arttı ama kimse niye örtündüğünü bilmiyor. Herkesin ağzından Allah-kitap eksik olmuyor ama kimse "Allah ne buyuruyor?" diye sormuyor. Kur'ân'ı yüksekte tutuyorlar ama onunla amel eden yok. Bu, yozlaşmanın zirvesidir. Sebebi de bu mürcieliktir. Ben bundan Allah'a sığınırım.

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt