Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aşırı Tekfir Hastası Ebu Hanzala'ya Bazı Sorular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir Alimin sevmeniz için nasıl olması gerektir biliyormusunuz?

Charlie Hebdo olayından sonra kafirleri taziyeye giden Recep Tayyip Erdoğanı Maslahatı için yaptığını söylediği zaman o zaman o gerçek Müslümandır. O zaman onun hakkında dersiniki demokrasi hakkında dedikleri hariç dinlenir iyi hocadır. Ama bir hoca Işide harici dememisse yok napsa bitmiştir artık ağzıyla kuş tutsa köpek kafir harici Allah canını ibret olacak şekilde alsın dersiniz.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
İ
Bir Alimin sevmeniz için nasıl olması gerektir biliyormusunuz?

Charlie Hebdo olayından sonra kafirleri taziyeye giden Recep Tayyip Erdoğanı Maslahatı için yaptığını söylediği zaman o zaman o gerçek Müslümandır. O zaman onun hakkında dersiniki demokrasi hakkında dedikleri hariç dinlenir iyi hocadır. Ama bir hoca Işide harici dememisse yok napsa bitmiştir artık ağzıyla kuş tutsa köpek kafir harici Allah canını ibret olacak şekilde alsın dersiniz.
İftirayada mı başladın?

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ama doğruda değilmi şimdi Allah için Allah Âzze ve celle için diyorum bakın tarafsca düşünün

kim olursa olsun bir örnek;

Bir kişi Ak Partiyi desteklediğini belirtince o hocanın sadece o görüşü alınmaz ama iyi hocadır (demeye getirilen yorumlar). Ama bir hoca sadece ışide harici köpek falan demediği için yemediği laf kalmasın amerikaya yada israle beddua edercesine laflar etmeler böyle diyenler hergün Allaha yöneliyorsunuz azabından korkmuyormusunuz?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaslar daha dün siteye giriyorsunuz bugün gelmis 10 sene öncesinden zuhur eden meseleri görmezlikden gelerek ya da bilmeyerek bos bos konusuyorsunuz, ilgili sahis demokrasi küfürdür dedigi icin kimse ona harici demiyor zira bunda zaten hemfikiriz, ilgili sahis peygambere hakaret edenleri dostedenlere laf diyor diye yine ona kimse harici demiyor zira bu tür meselelerde en az ilgili sahis kadar bizde denmesi gerekeni diyoruz. Mesele ilgili sahsin müslümanlar hakkindaki tekfirinden kaynaklandigi icin ona sitede harici denmistir ki bu zaman zaman site icindeki konusmalardan onu seven ve taraftarlarindan da bunu gördük.

Ondan dolayi meseleyi sulandirmamanizi rica ediyorum.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Bu aşırı tekfir hastalarının cihada giden ve cihad eden bazı cemaatleri tekfir ettıklerı (nusra, taliban..vs), Suriyeki, Doğu Türkistandaki ve çoğu yerdeki mazlumları müslüman görmedikleri için cihad etmedikleri ve yardim etmedikleri doğru Mu?

S Çevrimdışı

Shekau'nun Misvağı

Üye
İslam-TR Üyesi
Amacın fitne mi anlamıyorum...
Furkan kardeş bu görüşünde hatalı olabilir ama akbaba gibi üzerine çullanmaya çalışmak da bende soru işareti uyandırıyor ...
Hele profil resmi/ismi "Harici" dediği kesimin bir lideri olması daha da garip ...

bak akhi burada devlenin-haricilerin onca iğrençliğine rağmen hala bunlara sempatiyle bakanlar hatta nusra mücahidlerinin yakılmasını savunanlar bile varken niye bunlardan rahatsız olmuyor da ben onları deşifre edince rahatsız oluyorsun forumda ki haricilere sempatiyle bakanların-nusra mücahidlerinin yakılmasını savunlalrın üzerine çullanmak fitneyse evet fitneciyim profil resmiyle ilgili de imzamı okumamışsın sanırım

S Çevrimdışı

Shekau'nun Misvağı

Üye
İslam-TR Üyesi
ümmetin namuslu bacılarının ırzlarına göz diken haricilere sempatiyle bakanlara ses çıkarmamanızı anlayamıyorum ille devlenin size de bir zarar mı vermesi gerekiyor

bak akhi burada devlenin-haricilerin onca iğrençliğine rağmen hala bunlara sempatiyle bakanlar hatta nusra mücahidlerinin yakılmasını savunanlar bile varken niye bunlardan rahatsız olmuyor da ben onları deşifre edince rahatsız oluyorsun forumda ki haricilere sempatiyle bakanların-nusra mücahidlerinin yakılmasını savunlalrın üzerine çullanmak fitneyse evet fitneciyim profil resmiyle ilgili de imzamı okumamışsın sanırım
Kardeşim IŞID'e birsey dediğin için sana kızmıyorum.
Burda üyelere hakarete varan şeyler yazıyorsun ...
Deşifre böyle olmaz ... bu uslupla hiç olmaz ...
Ayrıca profil resmindeki adamın hiçbir komik yanı yok ...

Moderatör tarafında düzenlendi:
N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
harici sevici nizamı furkana söylemiş

Kardeş baksana gerçek hayatta beni tanıyormusun? Kendimi savunmaktan Allaha sığınırım yok. Başka kardeşte olsa hesap verileceğini düşünmüyormusunuz bu usluplarladan dolayı? Hitap ettiğin ben Allahın en büyük düşmanı mı? Köpek it ağzındaki salyaları akıttı bir yoruma bakarak:"harici seven" bu ne bu. bu ne Analarından ırzına başlayın iffetine sövün o zaman olmazmı? zaten demeye ne kadar kaldıki? İslam ahlakıylamı ahlaklandık biz neyle ahlaklandık. Bu İslam tr foruma girme amacımız ne? Bi aşırı parçalayıcı konuşmalar ağır sert sert aşalayıcı yere vurucu tavırlar bunlar dinimizden mi kaynaklanıyor? Zaten etrafınıza bakın Müslümanlar milyon parçaya ayrılmamışmı? Ahlakımızı biz geçmişe bırakmışız geçmişe. O artık yok

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Önce Hebbet Kerrih Akhiyi uslubundan ötürü tebrik ediyorum. Ben bu meselelerin cahiliyim. Bu hocanın derslerini dinliyordum, kalbimde Allaha karşı yumuşama oluşuyordu. ilk defa demokrasinin küfür olduğunu ondan gördüm. Tekfir harici mürcie bu konulara yeni açılıyorum. Samimi olduğunu düşünüyordum(bugüne kadar). Aşırılıkları olduğunu falan hiç bilmiyordum. Yani ne olurdu aşırılıkları şudur şudur şudur şeklinde delilleriyle ele alınsaydıda bende bilseydim buna göre hakkı görmüş olsaydım olmazmıydı

Onlar bunu yapmıyorlar direk hakaretle çirkef çirkef sözlerle dalıyorlar. Şu atılan yorumlara bak. burda kardeşinizin biri hakkı göreceksede göstermez ederler. Böyle bir davet metodu varmı? Ben cahillik etmiş olabilirim bana kalkıpta harici seven diye hitap edipte damarıma basarak hakkı gösterme nedir bunu anlatmaya çalışıyorum. Ben cehenneme sürülsem hoşunamı gidecek. Ebu hanzala cehenneme sürülse hoşunamı gidecek o zaman bir şekilde ulaş hakkı izah et arkasından bu kadar hakaret etmek erkeklik olurmu?

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kimseyi eleştirirken körü körüne düşmanlık etmekten,
Bir kimseyide sevmede körü körüne gitmekten Allah'a sığınırız.
Bizi kimsenin şahsı ilgilendirmiyor,Yaptığı icraatlar ilgilendiriyor.
Biz şunu veya bunu eleştirirken veya yaptığının yanlış olduğunu söylerken şahsını değil söylemlerini eleştiriyoruz.
Bakıyorum bazı kardeşler forumda daha yeni üye olmasına rağmen olayın içine dalmışlar.
Daha güzel bir uslupla,Kimse kimseyi kırmadan düşüncenizi belirtin kardeşler Allah'tan korkun.

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunların inancında Bayuncuk'u sormuyorum sadece : diyelimki ; bir kişi tekfir edildi ve sonradan tekfiri getiren sebeblerin aslının olmadığı ortaya çıktı . şimdi "“Kim (Müslüman) kardeşine “Kafir” derse o söz ikisinden birine döner" kuralı gereği gerçek ortaya çıkıncaya dek bunların kafir olmuş olması gerekmez mi ve bu kafirlikleri süresince verdikleri fetvalar falan ,, ayrıca bunların biz olayın aslını bilmiyorduk meğğersem bu meselede cahilmişiz deme mazeretleri var mıdır ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bak kardeşim hakaret ve küfürsüz yazamazsan (Bu iki oldu) forumdan uzaklaştırılacaksın. Öfkene hakim ol ve delille yaz.

Uyari üzerine inceledim ve daha önce uyari almasina ragmen Shekau'nun Misvağı adli üye uslubunu düzeltmedigi üzere 3 gün süre ile yazma yasagi almistir. Bu tutumun devami halinda süresiz yazma yasagi gelecektir.

alisalklim Çevrimdışı

alisalklim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm kardeşler.
Ebu Hanzala ve arkasında ki kişiler tekfir etmekten davet çalışmalarından uzak kalıyorlar genel olarak bizim işimiz tekfir değil insanlara sahih bir islam akidesini anlatmaktır. Ama adamlara göre ülkede müslüman yok (askere giden kafirdir, vergi veriyosan yada tağutun okulunda okuyosan gibi) bir çok kez tekfir yemiş biri olarak söylüyorum.

akeyi Çevrimdışı

akeyi

Üye
İslam-TR Üyesi
ben ebu hanzala'nın videosunu bugün akşam yani temin gördüm. birkaç tane videosunu izledim birinci videosu oy kullanmak hakkında olan zaten furkan vakfıyla aynı görüşte bana da biraz mantıklı geliyor. diğer videosuda bu ülkede askere ve cumaya gidilmez deniyor. Aslında ilk başta çok saçma geldi. Cuma konusunda yanlış gibi. Bu ülkede resmi genelevleri milli piyango var. Bu ülkede islami ceza hukuku yok. Medeni hukuk aile içinde çözülür ama ceza hukuku yok! bu yüzden mesela banada hep su yanlıs gelmiştir. Mesela darbe yapanlara hizmet ediyor o erler bilmeden. Aslında yaptıkları yanlış. Cumhuriyetin ilk yıllarında da asker zorla halka zulm etmiş şapka taktırmış dersime saldırmış rizeyi bombalamış. Ama hala bu askere mehmetçik denmiş. Mehmetçik demek muhammedçik demek. Yani küçük Muhammed. Sallahu aleyhi vessellem. Bu kadar zorla küfür yapan ere nasıl mehmetçik denir banada saçma geliyordu. Ama askerliğe sonuçta zorla altıkları için bir vebal yok denileni yapacağına programlanıyorsun bir sorun olmuyor. Ama maalesef türkiyeye bir islam devleti denmediği için dediğim gibi cuma sorunu bir sorun. O yüzden bende yarın cumaya gitmemeyi düşünüyorum. Vebalide bu hocaya olsun. Evde inşallah öğle namazını kılacağım. Allah beni affetsin yanlışım varsa. Allahümme salli ala seyidina muhammed. Müslüman kardeşlerim bana dua edin. Allahümme salli ala seyidina muhammed. Selamın aleyküm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt