Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aslana Neden Hayvanların Kralı Diyorlar Anlamadım

F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın c.c Selamı ve Rahmetı üzerinize olsun kardeşlerim!

Anlamadığım nokta şudur; aslan neden dolayı hayvanların kralı oluyor? Günde 20 saatten fazla zamanı uykuyla geçiriyor diye mi, yoksa dişisini ava gönderip oturduğu yerden besleniyor diye midir?

Bildiğim kadarıyla leşlerden beslenen sırtlan bile bir aslan ailesine posta koyabiliyor ve gereğinde öldürebiliyor. Bu nasıl bir krallık böyle. Hayvanlar dünyasında yalnızca aslanlar değil, bir çok hayvan çeşitleri de ayni şekilde sağlıklı bir nesil sürdürme çabası gösteriyorlar.

Hayvanlar konusuda olsa cahil kalmıyayım dedim. Cevaplarınıza şimdiden çok teşekkür ederim.
ALLAH c.c. sizlerden razı olsun. Amin.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Aslan Ormanların Kralı Değildir!!!

Evet aslan ormanların kralı değildir, olamaz!...

Aslan, her daim söylendiği ve zannedildiği gibi ne ormanların kralıdır, ne de çöllerin!.. Sadece avlayacağı hayvanların, yâni otçul hayvanların yaşamını sürdürdüğü savanalarda veya çalılıklarda yerleşebilen bir hayvandır. Avlanmasına ve hayatını tehlikeye atmadan dolaşmasına pek de elverişli olmayan sık ağaçlı ormanlardan uzak durmaya çalışır. Bu durumda, aslanın ormanların kralı olmasına ihtimâl olmayıp olay söylentiden ibarettir.

Aslan, avını tek vuruşta yere serebilecek kadar kuvvetli olduğu gibi, aynı zamanda, yavrularıyla oynaşan, yumuşak huylu, müşfik bir aile babasıdır.

Aslan bilhassa Afrika' nın bozkırlarında yaşamını sürdürür ve gazallarla zebraları avlayarak karnını doyurur. Bütün gününü, gölge bir ortamda uyuklamakla ve kendine çektiği muhteşem ziyafeti tembel tembel sindirmekle geçirir. Bu vesileyle, gece çıkacağı yeni bir ava daha hazırlıklı olmak için dinlenmiş olur.

Gece bastırınca, aslan birden tembellikten sıyrılarak canlanır... Çünkü otobur hayvanlar, ormanın seyrek yerlerinde otlamak ve susuzluklarını gidermek amacıyla, geceleyin saklandıkları sık ağaçlı ortamlardan çıkarlar. İşte o zaman avlanmanın tam vaktidir!

Avını seçen aslan, kokuyu izleyerek avına yaklaşır ve genellikle bir tek pençe vuruşuyla hayvanı yere serer.

Erkeğinden daha ufak tefek ve yelesiz olan dişi aslan da en az erkeği kadar yırtıcıdır.

alıntı..

F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hmm...benim için de aslanın bir krallık özelliği yoktur, ama bir sorayım dedim. Olsa olsa aptal alman uydurmasıdır.

esselamu aleykum ve rahmetullah