Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

ASRIMIZIN İZLENEBİLİNECEK ALİMLERİNİ PAYLAŞALIM

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
BENİM BİLDİKLERİM BUNLAR

TÜRK HOCALAR SOSYAL MESELLERDE : NURETTİN YILDIZ HOCA-ABDULLAH YOLCU(ABDULLAH YOLCU TEVHİDİ MESELELERDE TEMKİNLİ YAKLAŞILMASI GEREKTİĞİ YÖNÜNDE YAZILAR OKDUM ONA GÖRE DAKKİTLİ OLALIM).

bazı meselelerde :UBEYDULLAH ASLAN Ubeydullah Arslan - YouTube BUDA KANALININ LİNKİ .(itikat ile ilgili problemleri varmış o yüzden temkinli yaklaşılsın bizden uyarması)

HER MESELE İÇİN HOCALAR MUSAB KÖYLÜ OĞLU YOUTUBE LİNKİ :musab köylüoğlu - YouTube ayrıca buda galiba yonettiği olduğu site Rahmete Açılan Pencere.

HER MESELE İÇİN HOCALAR HASAN KARAKAYA

HER MESELE İÇİN HOCALAR ŞEYH MAKDİSİ

HER MESELE İÇİN timurtaş hoca YOUTUBE LİNKİ :gercekcesaret - YouTube

yabancı hocalar1 : muhammed abdul jabbar (bu hocanın derslerini n bir kısmını çeviren bir kanal buldum Mektebi Suffa - YouTube)

yabancı hocalar :enver ewlaki ,abdullah azzam,ebu yahya ellibi,zakir naik,musa cerantonio, feiz muhammed,şey khalid yasin,said rageah, ahmed deedat, kemal,el mekki, (özellikle arapça hitabını çok begendiğim)= algzouli ali hocayı tavsiye ederim,mustapha al majzoub,şeyh muhammed doar,omar najjarine, şeyh abu bakr zoud,bilal ismail,hasan khalil,neelain muhammed,şeyh riad quarzazi,

arkadaşlar araştırmalrıma göre bu kadar benden buldukçada güncellerim sizlerde eklersenız birde aralarında uygun olmıyan hocalar varsa söyleyin ben biraz< tahmini hareket ettim çünkü ARAPÇAMDA İNGİLİZCEM DE YOK BENİM

R Çevrimdışı

rahmanınkulu

Guest
Ebu Muhammed Mestur (rahmet.at)
Ebu Hanzala (tevhiddersleri.com)
Saffet Bakirci Hadisleri cok degisik bir anlatim tarzi var

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
BENİM BİLDİKLERİM BUNLAR

TÜRK HOCALAR SOSYAL MESELLERDE : NURETTİN YILDIZ HOCA-ABDULLAH YOLCU(ABDULLAH YOLCU TEVHİDİ MESELELERDE TEMKİNLİ YAKLAŞILMASI GEREKTİĞİ YÖNÜNDE YAZILAR OKDUM ONA GÖRE DAKKİTLİ OLALIM).

HER MESELE İÇİN HOCALAR:UBEYDULLAH ASLAN Ubeydullah Arslan - YouTube BUDA KANALININ LİNKİ .
HER MESELE İÇİN HOCALAR MUSAB KÖYLÜ OĞLU YOUTUBE LİNKİ :musab köylüoğlu - YouTube ayrıca buda galiba yonettiği olduğu site Rahmete Açılan Pencere.

HER MESELE İÇİN HOCALAR HASAN KARAKAYA

HER MESELE İÇİN HOCALAR ŞEYH MAKDİSİ

HER MESELE İÇİN timurtaş hoca YOUTUBE LİNKİ :gercekcesaret - YouTube

yabancı hocalar1 : muhammed abdul jabbar (bu hocanın derslerini n bir kısmını çeviren bir kanal buldum Mektebi Suffa - YouTube)

yabancı hocalar :enver ewlaki ,abdullah azzam,ebu yahya ellibi,zakir naik,musa cerantonio, feiz muhammed,şey khalid yasin,said rageah, ahmed deedat, kemal,el mekki, (özellikle arapça hitabını çok begendiğim)= algzouli ali hocayı tavsiye ederim,mustapha al majzoub,şeyh muhammed doar,omar najjarine, şeyh abu bakr zoud,bilal ismail,hasan khalil,neelain muhammed,şeyh riad quarzazi,

arkadaşlar araştırmalrıma göre bu kadar benden buldukçada güncellerim sizlerde eklersenız birde aralarında uygun olmıyan hocalar varsa söyleyin ben biraz< tahmini hareket ettim çünkü ARAPÇAMDA İNGİLİZCEM DE YOK BENİM
kardeş ubeydullah arslan her mesele için demişsin ama akide konusu hariç çünkü itikad problem malesef

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ibn teymiyyenin 37 ciltlik eseri hakkında yardıma ihtiyacım var. bu eseri arapça halinde 37 cilt şeklinde satış yapan arapça bir kitap alış veriş sitesi varmı .

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Feyzullah birışık,Mehmet emin akın,Şahımerdan sarı,Ali küçük. Bunlar iyi alimlerdir.Epeyi varda aklıma gelenler şimdilik bunlar.Birde Suriyeli alim ve mücahid Ebu basir et tartusi'de iyi bir alim ve mücahid tavsiye ederim.İlminden faydalanabilirsiniz.Pekçok kitapları var onun.Ayrıca şeyh Atiyyetullah el libi'yi de unutmayalım

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Feyzullah birışık,Mehmet emin akın,Şahımerdan sarı,Ali küçük. Bunlar iyi alimlerdir.Epeyi varda aklıma gelenler şimdilik bunlar.Birde Suriyeli alim ve mücahid Ebu basir et tartusi'de iyi bir alim ve mücahid tavsiye ederim.İlminden faydalanabilirsiniz.Pekçok kitapları var onun.Ayrıca şeyh Atiyyetullah el libi'yi de unutmayalım

onu unuturmuyum hiç ama çok fazla videosu yokki zaten kitap vs side yok yani neyini izliyeceğiz şeyhin . :(

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yanlış hatırlamıyorsam geçenlerde şeyh atiyyetullah'ın bir kitabını gördüm internette satılıyordu biraz araştırayım

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

arkadaşlar zevahirinin,usamenin,ve atiyetullah el libinin,yahya ell libi,abdullah azzam,enver el ewlaki ve daha geniş kitapları varmı yani külliyattan bahsediyorum.

külliyat veya video enver hocanın videoları var zaten abdullah azzamında var,ebu yahya ellibinin çok fazla yok atıyettullahında yok, şey usamenin ve zevahirin zaten çok az.

yukarıda ismini saydığım kişilerin her anlamda geniş dersleri varmı fıkıh tevhid akaid vs . türkçe arapça fark etymez.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ebu yahya el libi'nin "çağın putu demokrasi" adlı uzun video dersini izle herkesin izlemesi ve yayması gereken bir video bence

Abdullah Azzam'ın cihad dersleri diye bir seri kitabı vardı sanırım.Yine abdullah azzam'ın kitaplarından "hurilerin aşıkları" ve "afgan cihadında rahmanın ayetleri" kitapları var fakat bu son iki verdiğim kitap İslami roman tarzı kitaplardı.

atiyyetullah el libi'nin tekfir hakkında sorulara cevaplar diye yayınladığı yazısı var onu da mutlaka okumalısın

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh Usame ve Şeyh Zevahiri'nin de bolca videosu var ama cihadla alakalıdır çoğu yada tamamı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu arada enver el evlaki'nin bir röportaj videosunu da buldum türkçe altyazılı