Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Azerbaycan'da Yaşıyorum, Burada Karşılaştığım İki Grup Hakkında Bilginiz Var mıdır?

N Çevrimdışı

Nurlan Tahirli

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben onceler rafizi idim.Elhamdulillah sonradan ehli-sunnet vel cemaat-i gordum,tanidim ve selefi oldum.Ama burada kendine selefi diyen 2 qrup var.
1-ci qrup
bu qrup mescide gidiyor.sayica 2 ci qrupdan fazlalar.Ibn Teymiyye,AbdulVahhabi alim olarak kabulleniyorlar.sunnete amel etdikleri zahiri gorunuslerinden anlasiliyor.
2-ci qrup
mescide gitmiyor.gidenlere kafir diyorlar.ulkemizin prezidenti Ilham Aliyevi kafir gibi kabul ediyorlar (ki ben kafir demiyorum da sadece nefret ediyorum).askerden kaciyorlar.

simdi burani dikkatle okuyun.1 ci qrupun "Abu Bakr" diye bir mescidi vardi.2 ci qrup buraya bomba atdi ve kac kisi oldu yaralandi.mescid kapatildi.simdi baska mescide gidiyorlar.

simdi sorularim boyle :

ey 1 ci qrup ! suudi arabistani destekliyorsunuz.seriatla hukm ediyorlar(o biri ulkelere nisbetde).ama amerikayla dostluga ne demeli.2 ci qrupdakileri hapishanede oldurmek de ne ? yine mi destekliyorsunuz.bin Baz bildiyim kadar suudda devletde is yapmis.peki oda mi amerika pisliyinin icinde ? oyleyse biz ondan nasil ili aliriz ?!

ey 2 ci qrup ! kendini patlatmanin bazi sartlar yerine getirilince helal olacagini biliyorum.peki kafirlerin cocuklarini,kadinlarini oldurmek helalmi ?! amerikada o binalari yikinca orada hic mi cocuk olmedi ! onlar bizim cocuklarimizi oldurdu diye biz hirsimiza kapilib onlarin cocuklarini neden oldurelim ? kafirlerin mali helal diye 2 ci qrup azerbaycanda hirsizlik yapiyor.buna ne demeli ?

nolur herkes fikrini yazsin.delilli yazarsaniz cok sevinirim.benim buna verilecek cevaplara ihtiyacim var akhiler...

M Çevrimdışı

Mshdv

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet, Iki gruptada ciddi sıkıntılar var. Kur'an ve Sünnet üzerine bir cemaat bulana kadar internet aracılığıyla ilim öğrenin. Kendinizi öyle geliştirin. @Abdulmuizz Fida hocam bu konuda yardımcı olur inşaallah. Ayrıca internet aracılığıyla birkaç hocayı takip edin.

Üst Ana Sayfa Alt