Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Bağdadi Cemaatinin Holywood Gerçeği

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kimde müminlere karşı tekfir hastalığı varsa, o mevcut değerlerini baştan bir daha sorgulasın.
Bu konuşma bence yersiz.... bir sonuçta çıkmayacak gibi, gerçekler ortada. ALLAH kalpleri kararttığı zaman kim o kalbi tekrar parlatacak? İşid kendi dışındaki herkese mürted damgası vurmuş, nusra ise işide sadece harici demekle yetinmiş, bu uslüp bile anlayabilen bir toplum için yeterli bir açıklamadır. Herkesin doğrusu kendisine, kıyamet günü herkes hesabını verecek.
Bugün gece namazı kılabilen kaç müslüman var?
Ya da evlerini kıblegah edinebilen?
Eşi ya da çocuklarına islami akaidi öğreten ve terbiye verebilen kaç müslüman var?
ALLAH islam üzerine ayaklarımızı sabit kılsın.

E Çevrimdışı

Ebu Remle

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşım güzle sözler söylemişsin de: şu sözünün bir tane delilinin getirir misin? Yoksa acaba müslümanlar kendilerini mi kandıyoryo? İslami sorumululktan kurtulmak için.

Demişsin ki: "...İşid kendi dışındaki herkese mürted damgası vurmuş,"

Bu sözü ne zaman dedi? yhaut bırak sözcü yahut önde gelen birisini: Bir tane ferdinin bu sözü söylediğine dair bir delil getir: Bizim dışımızda her kes mürted yahut kafir denildiğine dair...

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşım güzle sözler söylemişsin de: şu sözünün bir tane delilinin getirir misin? Yoksa acaba müslümanlar kendilerini mi kandıyoryo? İslami sorumululktan kurtulmak için.

Bu sözü ne zaman dedi? yhaut bırak sözcü yahut önde gelen birisini: Bir tane ferdinin bu sözü söylediğine dair bir delil getir: Bizim dışımızda her kes mürted yahut kafir denildiğine dair...

Kaide mucahidlerine "cıhadın yahudileri" demesi yetmez mi delil olarak daha birsürü şey var ama size yetmez kör olmuşunuz.

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Kardeşim ( Mü’minler ancak kardeştirler. Hucurat 10 ) öncelikle yazını öğleden sonra gördüm ama siteye ceptelefonumdan girdiğim için cevap yazmam zor oldu, şu an bilgisayar başında olduğum için delilleri sunmaya çalışacağım inşallah. Senden ricam Benim konuma cevap yazmadan başka kimselerin konularına cevap vermemendir, çünkü; Konu dağılıyor söylenenler unutuluyor.

IŞİD İdeoloğu: Zevahiri'nin Kaidesi,Cihadın Yahudileri!

http://www.islahhaber.net/isid-den-yeni-aciklama--el-kaide-yahudilere-benzedi--52140.html
IŞİD'den yeni açıklama: El Kaide Yahudilere benzedi!

Adnani: Tevbe edin ve Cemaatlerden, gruplardan dağılın!

IŞİD'den Taliban'a Ajanlık İddiası

IŞİD El Kaide savaşçılarını deşifre etti

Bu ve buna benzer birsürü haber paylaşabilirim, Şimdi ben sana sorarım;
Nusra ve Kaideye bakış açın nedir? ve işid'i kabul etmeyeb benim gibi müslümanlara bakışın nedir?

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
CfnxvNCWIAE4tDq.jpg

IŞİDin Yemendeki bir camiide yaptığı saldırıdan bir görüntü

Kaynak: el-Mukaveme Haber

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eger bır fasık haber getırırse dogrulunu arastırın yoksa bılmeden bır kawme zulmedersınızde ..dıye buyurdu rahman
İste ssnı o fasıklardan göruyorum
Cehennemde yanmayı göze almıs olmalısın bu ıftıraları atarken..

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gittim konuştum, Onlara sorduğum sorulardan ilki: bu fethetmiş olduğunuz yerlerde ne yapıyorsunuz idi? Cevap: Muhalfilere bırakıyoruz..
Sübhanallah...

Gittiğim şeriatın tatbik edilemediğini gördüm, ramazan günü sigara satan mahaller mevcuttu. kadınların yüzleri açıktı. Müzik dinlenilen yerler vardı. Tv ler açıktı. Çok şaşırdım. Zaten bu tür sebeplerden sonra kendi kendime sordum: Ben bunun için mi cihad ediyorum? Ben kimin için cihad ediyorum dedim ve terk ettin Nusrayı...
Zannımca sız klewye basında yaptınz cıhadı sonra vazgecıp karsı ataga gectınz kımbılır ımman kalbınıze ınmemıstırde buyuzden olsakı Allah yolunda olan ınsanlara dil uzatıyrsun
İsıdcısın

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dinimizde bir kimse kimse ne zaman mürted olur bunun ölçüsü bellidir.
-Kafirleri dost edinme.
-Kafirlerin safında yer alma.
-Kafirlerle müminlerin aleyhine hareket etme.
-Kafirlere kardeşlerim deme.
-Kafirlerin savaşını meşrulaştırma.
-Kafirler lehinde, müminler aleyhinde casusluk ve istihbarat yapma.
-Müminleri kafirlere teslim etme.
-Müminlerin aleyhine kullanılması için kafirlere silah yardımı yapma.
-Kafirlere karşı el vela ve el bera uygulamama.
-Emri bi-l marufu ve nehyi ani-l münkeri bir takım farklı amaç ve isimlendirmelerle terk etme.
-Güç ve kuvvet sahibi olunan yerlerde şeriatı tatbik etmeme.
-Müminler, kafirler tarafından ihanete uğradığında kafirlerin yanında yer alma.
-Müminlerle savaşma.
-Meşru bir otoriteye huruc etme.
-Meşru bir otoriteye itaat etmeme.
-Güçsüzlere bir kısım şer-i ahkamı uygulayıp, güzlü, makam ve mevki sahiplerine uygulamama.
Suriye sahasında insanların irtidadına sebep olabilecek meselelerden bazıları bunlardır.

Ancak unutulmamalıdır ki müslümanlara illa irtidat ettiler diye savfaşılmayabilir.

Birde müslümanlar ne zaman müslüman olan, islamını bozmayan kimslere ne zaman mürted demişler. Bunlarıdelillendiriseniz. Daha net cevap verilebilir...
bu dediğinin içindeki çoğu şey küfür değil birde din dersi veriyorsun millete ayıp ayıp

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bütün cemaatlere, ketibelere, gruplara savaş açacağını söyledi. Ha tekfir etti mi bilmem ama tekfir etse başka ne yapardı ki zaten.

FETHUMMUBİN Çevrimdışı

FETHUMMUBİN

..Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ....
İslam-TR Üyesi
Savaş hile olsa dahi kafire cihad anında uygulanır.Bize yalan haber etmeleri savaş konusuna girmez.İşidi destekleyenleri iyiyerde görmüyorum.Allahtan korkun ve hakiketleri örtbas etmeyin.

Üst Ana Sayfa Alt