Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Halife Bağdadi'ye Resulullah Ne Dedi? - Taklahaber Özel :-)

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müminlerin Emiri Dr. Şeyh Ebubekir el Bağdadi geçtiğimiz gün rüyasında Resulullah'ı (sav) gördü. Halife'nin sözleri gözleri yaşartacak cinsten.

Takva Haber.com muhabirinin ulaştığı güvenilir bir kaynak olayı şöyle anlattı:

Mücahid bir kardeşimiz Şeyh Ebu Muhammed el Adnani'nin yanına gitti. Şeyhi ziyaret edip duasını alan kardeşimiz sohbet sırasında gözlerini yaşartan bazı sözler dinledi.

Fazilet ve keramet sahibi Halife İbrahim geçtiğimiz gün rüyasında Resulullah'ı (sav) görüyor. Allah'ın peygamberi kendisine şöyle söylüyor:

"Sabredin! Kobane, Halep ve Bağdat'ın fethiyle müjdelendiniz..."

http://www.takvahaber.com/m/?id=1132

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birileri kamyona peygamberi indirir,birileri türkçe olmipiyatına indirir,birileride kutlu doğuma indirir(her ne kadar bu etkinliklerde olsam bile asla tasvib etmediğim bir durum),birileri şeyhiyle efendimizin rüya alemlerindeki sohbetlerini anlatır,herkes kendi gurubunu,liderin,şeyhini bir şekilde efendimizle kutsamaya çalışır,Resulullah sav i rüyada görmek veya bunu iddia etmek moda oldu,bu zarar veriyor....pek bu dedikleri çıkmasa ne olacak ve kılıf içn ne uyduracaklar acaba?
rüyalarla propaganda yapmak,tasavvufçuların işiydi,ihaleyi ışidmi aldı...

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aslinda 'Ilham' teknigi daha iyi olmasina ragmen.
cubbeli(2).jpg

Ruya soylenilmis.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
acaba bağdadi bu taklacıyı nerde görmüşte bu taklacıya haber vermiş yalanlarına peygamberi bile alet eden bir insanda münafıklık alameti var demektir

muhammed bin ali Çevrimdışı

muhammed bin ali

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
acaba bağdadi bu taklacıyı nerde görmüşte bu taklacıya haber vermiş yalanlarına peygamberi bile alet eden bir insanda münafıklık alameti var demektir
Akhi orasını karıştırma peygamberi rüyasında gören, görmeden onada bildirmiş olabilir.

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hlifenin hilafeti başlı başına nükleer bir yalan iken rüyasında gördü hedefler bu yalanın yanında sönük kalır.
Adam bir yılda Kaidenin bir kolu olmakta devlet başkanlığına, ordan da hilafete terfi etti kendini. İnşaallah yakında ben Mehdiyim demez.

Slave of Allah Çevrimdışı

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yalan olabilir doğru da olabilir, Allah bilir.
Doğruluğunu ispatlayabilir misiniz? Hayır.
Yanlışlığını ispatlayabilir misiniz? Yine hayır.
Şaşırdığım nokta böyle bi konuyla nasıl alay yorumları yapabilecek kadar Allah'tan korkmamanız.
Lafızda Resulullah sav geçiyor ve bunu söyleyen kişi size göre baği de olsa tekfir ettiğiniz biri değil.

Ben bu mutlak doğrudur veya yanlıştır demem,
Ama Resulullah sallalahu aleyhi ve sellem de duyduğum saygıdan ötürü saçma sapan mizahlara girmem.
Eğer durum gerçekten inandığımın aksiyse,
Ahirette bu alaylı ifademden ötürü bana yakıcı bi azab dokunmasından korkarım vesselam.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şaşırdığım nokta böyle bi konuyla nasıl alay yorumları yapabilecek kadar Allah'tan korkmamanız.
Lafızda Resulullah sav geçiyor ve bunu söyleyen kişi size göre baği de olsa tekfir ettiğiniz biri değil.

Ama Resulullah sallalahu aleyhi ve sellem de duyduğum saygıdan ötürü saçma sapan mizahlara girmem.
Ahirette bu alaylı ifademden ötürü bana yakıcı bi azab dokunmasından korkarım vesselam.
Kardeşim bu adamlar o kadar müslümanı tekfir edip kanına girdikten sonra nasıl böyle dedikleri rüyalara inanırım bana söyler misin ?

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

"Resulullahı" (sav) ağızlarından düşürmeyen mücahidlere her türlü hakaret eden, tekfir eden ve katleden canilere de yapıyor musun bu uyarıları? Asıl sen bu sapıkları ikide bir savunduğun için Allah'tan (svt) kork..

Üst Ana Sayfa Alt