Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bağrimizda Bir Hain

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O Çevrimdışı

orhan afacan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yıllardır bağrımızda bir hain elin koru
Yirmi beş defa yaktı, baskınla şafağa doğru
Görünce cesareti, görünce hain zoru
Geri bakmadan kaçtı Kuzey Irağa doğru.

Meydanlar doldu taştı teröre lanet için
Herkes Mehmet, Mehmetler hazır şahadet için
Tek bayrak, tek dil, tek devlet, tek millet için
Birlikte yürüyoruz yeni bir çağa doğru.

Yeni, yeni kabuk tutarken gönül yaramız
Çok acı yaktı bağrımızı ecelin koru
Yedi onda iki güçle sarsıldı Van’ımız
‘’Sevgi apartmanı” kapandı toprağa doğru..

Başladı saçma, sapan etnik beyanatlar
Bölücülük yapmak içinmi acı fırsatlar
Mühim değildi haine enkazdaki hayatlar
Çekmek istiyordu milleti tuzağa doğru
Unutup depremle şehitlerin acısını
Paylaşmaya başladık depremin yarasını
Büyükler maldan, küçükler harçlık parasını
Gönderme yarışında kalktık ayağa doğru
İnanamadık uzun sure gördüğümüze
Soğuk su serpti acıyla kavrulmuş gönlümüze-
Azra bebek tam anlamıyla bir mucize
Şükürlerle gönderildi kundağa doğru
Sırtında ölünün sıcaklığı, soğukluğu
Dost yapmış mevtayı, korkunun çokluğu
Yine bulunca hayat denen yokluğu
Yunusun bakışları şaşkın ışığa doğru
Babana söylemedik, söyleyemedik Yunus,
Ama babanın gönlüne çökmüştü ki kâbus
Sen kendini yorma hiç, dinlen, konuşma, sus
Yetiş, acilen git hayata, sağlığa doğru.
‘’Polise, askere atılan taşlar” devlete
Yunusun bakışları sorgudur ihanete
Anlamak için gerek var’mı hiç kehanete
Yedi onda iki, örgütte paniğe doğru.
Farklı, farklı illerden gelmiştiler birçoğu
Görev yeri değil, evleriydi artık doğu
Bir yıldız, bir ay, bir güneş yapmaktı her çocuğu
‘’Yüz üç Güneş” gitti sonsuz karanlığa doğru
Her birinin ayrı ayrı hayat hikâyesi
Millete hizmetti hepsinin ortak gayesi
Yedi onda iki’di ölümün çığlık sesi
Seslenemediler, ses gelen çatlağa doğru
Vana yardım yapmamak ayıp oldu adeta
Yerler, gökler yapılan yardımla doldu adeta
Yedi onda iki haini vurdu adeta
Eylemleri her gün daha yalnızlığa doğru.
Her fırsatta düşman tanıtılan Türk nüfusu
Vana kuru verdi sevgi, kardeşlik köprüsü
Paniğe düştü bunu gören hain sürüsü
Bomba yüklü katırla kalktı atağa doğru
Nerde olursa olsun Mehmetçik ensesinde
Sıcak temasa geçildi Kazan Vadisinde.
Hani cesaret, yaratıkların adisinde
Parmağını uzatamadı tetiğe doğru.
Nasıl yakışmış Türk bayrağı taziye evine-
Su serpmiş, Yasin olmuş terörün alevine
‘Oğlum terörist’ demek zordu baba diline
Yutkununca canı gelirdi gırtlağa doğru.
Osmanlı tokadı sanki babanın sözleri
Asla devlete düşman yapamazsın bizleri
Kızarmaz, bozarmaz hainlerin yüzleri.
Meğili ya kör’lüğe, ya sağırlığa doğru
Çok kanlı olacaktı hainliğin gereği
Olmasaydı farkında eğer ana yüreği
Yıkıldı üç çocuklu bir aile direği
Sağ kalanın bakışı düştü boşluğa doğru
Terörden daha kötü yardımı yağmalama
Safari görüntüleri geliyor aklıma
Vahşi hayvan desem insana benziyor ama.
Aklımı yönlendirin siz, düz mantığa doğru
Yerden gelen afetle yapılar bir bir enkaz
Zamanla yarışarak bir can, bir nefes için kaz
Bilmem kaç kat altında yaşama şansı çok az
Gönder bütün gücünü yirmi tırnağa doğru
Betonarme sanılmış hep kâğıttan kuleler
Menfaatimiz için zincirleme hileler
Kusur bulup’ta kalem kırmıyor adliyeler
Bütün deliler gülümsüyor sanığa doğru
Kürtlerin ata dinidir diyorlar ‘Zerdüştlük’
Canavarlaştırmış ruhları manevi boşluk.
Ne Meryem’e, nede Ahura Mazda’ya kulluk
Amentü ile tek Allah’a kulluğa doğru.
Barışla, Demokrasi öyle sözle olmuyor
Barışla, demokrasi öyle sözle dolmuyor
Barışla, demokrasi hain ruha uymuyor
Barışla, demokrasi saklı batağa doğru….
Orhan Afacan

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH için sitemizi bi araştır ona göre konu aç

T.C cumhuriyetini şeriat devleti gibi gösterip,polisini,askerini şehid diyorsun bunu neye dayanarak söylüyorsun delillerini söylermisin

O Çevrimdışı

orhan afacan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben hepsinin şehid olduğuna inanıyorum.ya sen aksini nasıl buldun.bu iman işi ince iştir,unutmaki münafıkjlık müslüman gibi görünenlerdendir.Yoksa size vahiymi geldi bu hükmü verdiniz.İman Allahın elindedir.

O Çevrimdışı

orhan afacan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ALLAH için sitemizi bi araştır ona göre konu aç

T.C cumhuriyetini şeriat devleti gibi gösterip,polisini,askerini şehid diyorsun bunu neye dayanarak söylüyorsun delillerini söylermisin
bu sözü yazabilmeniz TC POLİS VE ASKERİNİN sayesindedir.Sanma siyasilerin ve tabi olduğun kişiler sayesindir.orhan afacan

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
bu sözü yazabilmeniz TC POLİS VE ASKERİNİN sayesindedir.Sanma siyasilerin ve tabi olduğun kişiler sayesindir.orhan afacan

ne t.c polisinin nede askerinin sayesinde yazıyorum,ALLAHın izni ile yazıyoruz.şimdi meseleye kişisel nefsi olarak değil

ALLAH (c.c) kitabı ve Rasulullahın sünnetine göre bize delil getir !!! yoksa nefsi davranarak işin içinden çıkamayız

O Çevrimdışı

orhan afacan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
el mühacir -nikcın cihad ama cihad öyle figürle olmuyor.Son zamanlarda Kabe'ye gidenlere sor.Kabe içinde kaçtane''Muhammed'' -sav-ismi var,bundan 5-10 sene evvel kaçtane vardı.Bu gün azalan Muhammed sav. ismi zamanla tamanen Kabe'den kaldırılacak,Kabe'nin kapısında Kral A.Aziz yazıları daha da çoğalacak.

O Çevrimdışı

orhan afacan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
O ZAMAN BUYUR KABE'DE muslümanlar Kur'anı Kerimin üzerinde yatıyorlar.Görenler,bilenler vardır çevrende bana alıntılarla bilgi aktarma icraat yap.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
anahro sanki biz burda Kral a.aziz veya onun gibi nice tağutu burda övmüş gibi bi duruma sokmuşsun bizi,siteyi araştır bi bak

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
ben hepsinin şehid olduğuna inanıyorum.ya sen aksini nasıl buldun.bu iman işi ince iştir,unutmaki münafıkjlık müslüman gibi görünenlerdendir.Yoksa size vahiymi geldi bu hükmü verdiniz.İman Allahın elindedir.

Şehidlik makamını veren Allahtır. Allah c.c. Şehid olabilme şartlarını belli şartlar dahilinde sınırlandırmıştır. Eğer bu sınırlandırma olmasa idi Tüm devletlerin silahlı kuvvetleri öldüklerinde şehid denilebilirdi.
Bu şartlar ve Türk askerinin girdiği bölüm aşağıdaki linklerde işlenmiştir :

ŞEHİD İSTİSMARCILIĞI

https://www.islam-tr.org/tevhid/10449...marciligi.html (ŞEHİD İSTİSMARCILIĞI)

KÜFÜR DUZENİNİ KORUMAK - ASKERLİK

https://www.islam-tr.org/tevhid/11600...-askerlik.html (Küfür Duzenini Korumak - Tağuta Askerlik)

O Çevrimdışı

orhan afacan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben kimseyi övdüğünüzü değili,islamın nereye götürüldüğünü anlatmaya çalışltım ama siz öyle anlıyorsunuz,Peygamberin sav evine adak yazan ve imza atan müslümanlarla bu din yürümez vs.polemeğe gerek yok.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
anahro;
Kardeşim anlaşılıyor ki dini meselelerde kendi doğrularını Kur'an ve sunnetin önüne koyuyorsun. Sana verilen linkleri okursan Kur'an ve sunnete göre Musluman nasıl olur, Şehid olmanın şartı var mıdır? Kerhaneyi meyhaneyi laik rejimi koruyanların nasıl şehid olamadığını görürdün.
Bu sebeble Kur'an ve sunnete dayandurmadığın sürece, aksine Kur'an ve sunnete aykırı yazılarından dolayı yazman durdurulur.

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
şöyle askeri bi kamuflaj satın alıp dağlara çıkıp beni öldürmelerini sağlamam lazım...şehit olcam...bu kadar basitmiş...haydi ahiler cennete....

O Çevrimdışı

orhan afacan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bu sitede bir sürü şiirim yayımlandı,onların çoğunu okumadınız.Bu şiirdede hainleri savunacak kadar cesursunuz.Şiirimde deprem ,yardım vs.işledim onları hiç dikkate almadan şehitliği taktınız.Sizin sosyal durumunuzu bilmiyorum.Ben emekli polisim maaşımıda ordan alıyorum.Faiz haram olan bankalarda bir sürü senin gibi müslümanlar çalışıyor,Ayet ve hadisler tamamda eksik olan sizlersiniz.Sitenizden de sile bilirsiniz şiirlierimi,vatanı satıpta sonra Allaha yalvaran müslüman olmayacağım.Orta doığu bir +beyrut+ bir zamanlar fuhuş uyvasıdı ama şimdi kan yuvası.İstediğiniz kadar Cihad ismini takınınız kalpleri ancak Allah bilir. vesselam.ORHAN AFACAN

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
anahro

İncirlik üssünü koruyan,konyada yahudilere uçak eğitimi veren ve onların korumasını sağlayan asker ve polisler değil mi ? bunlarda şehid mi elini vicdanına koy söyle

israil konsolosluğuna en son filistin olaylarında gitmiştim onları koruyan yine çevik kuvvetti

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın kanunlarına savaş açan Allah'ın indirdikleriyle hükmetmeyen bir rejimin polisi ve askeri şehit olamaz

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
bu sitede bir sürü şiirim yayımlandı,onların çoğunu okumadınız.Bu şiirdede hainleri savunacak kadar cesursunuz.Şiirimde deprem ,yardım vs.işledim onları hiç dikkate almadan şehitliği taktınız.Sizin sosyal durumunuzu bilmiyorum.Ben emekli polisim maaşımıda ordan alıyorum.Faiz haram olan bankalarda bir sürü senin gibi müslümanlar çalışıyor,Ayet ve hadisler tamamda eksik olan sizlersiniz.Sitenizden de sile bilirsiniz şiirlierimi,vatanı satıpta sonra Allaha yalvaran müslüman olmayacağım.Orta doığu bir +beyrut+ bir zamanlar fuhuş uyvasıdı ama şimdi kan yuvası.İstediğiniz kadar Cihad ismini takınınız kalpleri ancak Allah bilir. vesselam.ORHAN AFACAN
Edebsizlik etmeden yazamıyorsun, çünkü cahilsin, delilin yok. Aklında yok ki kibrinden verilen yazıları okuyamıyor, okusan kabullenemiyorsun.

deprem yangın yardım konuları Sadece Muslumana hasredilen bir konu değildir. Sen milliyetçiliği din edinerek Laik demokratik bir ülkenin bekasını sağlıyan polislik yapıyor, sonra da kendini Bedrin mucahidleri gibi görüyorsun. Öldüğün zamanda Şeriat topraklarını korumuş gibi Şehid sıfatını alıyorsun.
Beyrut bir zamanlar fuhuş yuvası olmuş olması şimdi kan yuvası olmuş olmasından çok mu iyi? Sizin aklınız bu kadar işte. Fuhuşhanelerin kapısında güvenliğini sağlayan polis, çıkan çatışmada genelevin kapısında öldürüldüğü zaman Sizin dini anlayışınıza göre şehid olabilir ama İslama göre Telef olmuştur! Haberin ola.

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Edebsizlik etmeden yazamıyorsun, çünkü cahilsin, delilin yok. Aklında yok ki kibrinden verilen yazıları okuyamıyor, okusan kabullenemiyorsun.

deprem yangın yardım konuları Sadece Muslumana hasredilen bir konu değildir. Sen milliyetçiliği din edinerek Laik demokratik bir ülkenin bekasını sağlıyan polislik yapıyor, sonra da kendini Bedrin mucahidleri gibi görüyorsun. Öldüğün zamanda Şeriat topraklarını korumuş gibi Şehid sıfatını alıyorsun.
Beyrut bir zamanlar fuhuş yuvası olmuş olması şimdi kan yuvası olmuş olmasından çok mu iyi? Sizin aklınız bu kadar işte. Fuhuşhanelerin kapısında güvenliğini sağlayan polis, çıkan çatışmada genelevin kapısında öldürüldüğü zaman Sizin dini anlayışınıza göre şehid olabilir ama İslama göre Telef olmuştur! Haberin ola.

Rabbim Razı olsun ahi..

O Çevrimdışı

orhan afacan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bu polis seninde canını,malını koruyor aslanım.Bu şiirimi MAHİR ÇAYAN tarafları sitesinde yayımladım onlar bu kadar kabarmadı.Hem benim günahım veya kusruımu senmi tayinediyorsun:Hüküm ALLAH'A aittir.siz sakıngünaha girmeyin ve Allahtan yaptıklarınız karşılığında cenneti isteyiniz,bunu kesin olarak verilecek biliniz.Bedri bahsederken Hz.Ebubekir ra.unutna ,vücüdnün buyuk olmasını neden istemiş,bir iki ayat hadis alıntılarıyla işi götürmeyin.cidi koy cihazda okur Kur'an zavallılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt