Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bakalım Yusuf Olduğunu Hissedebilecek Misin?

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bakalım yusuf olduğunu hissedebilecek misin?

Yusuf olmaksa muradın ya da Züleyha; Korkmayacaksın ölümden. Ölümün ayrılık değil kavuşmak olduğunu bileceksin.Dünyaya kafa tutacaksın tek başına. Yandaş yoldaş aramayacaksın. Bir Allah’ına bir kendine güveneceksin sadece. Yol arkadaşın terk etse bile seni yarı yolda, aşkına sahip çıkacaksın sonuna kadar. Tek başıma taşıyamam demeyeceksin. Ölünceye kadar taşıyacaksın şerefle.Karşılık beklemeyeceksin. Sevmek olacak tek amacın. Sevilmemişsin ne fark eder.
Ayıplanmaktan korkmayacaksın. Sevgini gurur madalyası olarak taşıyacaksın göğsünde, kim ne derse desin…Sevgin için zindana atılmayı da attırmayı da göze alacaksın. Karanlıklar sırdaşın, böcekler yoldaşın olacak.Bileceksin sonunda ayrılık olduğunu. İsyan etmeyeceksin, vuslat beklemeyeceksin.
Zaman ve mekan sizi ayıramayacak. Nerede olursan ol, her daim sevdiğinin yanında olacaksın. Üzüntüsüne üzülecek, sevincine sevineceksin. Sanma ki beraber olmak için yan yana olmak lazım. Gönüller beraberse mesafenin ne önemi var!..
Gönül gözüyle görecek, duyacaksın. Gönül diliyle konuşacaksın. Bilmez misin gönlü kainat bile kuşatamaz dar gelir. Gönül dilinden anlamam konuşamam, dayanamam bu çileye karşılıksız hiçbir şey veremem diyorsan; talip olmayacaksın Yusufluğa. Yusuf olmak için Yusuf gibi yürek gerek, gönül gerek, iman gerek. Züleyha değilsen eğer peşine düşmeyeceksin Yusufların. Kendi ayarında birini seveceksin ki mutlu olasın.
Her babayiğidin harcı değildir Yusufluk ve her kadının harcı değildir Yusuf yüreklileri taşıyabilmek, layık olabilmek, Züleyha olabilmek!..

Hicran Dergisi--Fahrettin Petriçli
 
ensarullah Çevrimdışı

ensarullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ümmetin kızlarının züleyha olmak amacı olmuşsa vay halimize...züleyha günaha girmiştir ve ne olursa olsun bu onu temize çıkarmaz...
 
Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
DeWrİmCi ' Alıntı:
yusuf olmak .
yusuf gibi gönüllü olmak
yusuf gibi yürekli olmak.
yusuf gibi imanlı olmak
kuyuda sabahlamak , zindandan kalmak haksız yere ..
yusuf gibi sevmek , yusuf gibi sevilmek ..
masumiyet , iffet ve iktidar gömleğini giymek
yakabun oğlu olmak
güneş olmak ay olmak yıldız olmak

ve varmak secde ye ..


ve hasılı yusuf olmak hissedebilirsen eğer ..

yusufla yarış edebilmek..
 
Üst Ana Sayfa Alt