Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Balıkesir'de Tanıdığınız Güvenilir Bir Rukyeci Var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AllahKulu19 Çevrimdışı

AllahKulu19

91ŞafiAllah19
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar merhaba.Bu sapkın sofilerin ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha anlamış vaziyetteyim.Unesco ve Madanno denilen sapkınlar Mevlanayı övünce işe uyandım.Anladımki ağır büyü ve musallat altındaymışım.Bu gerçek tevhide şirk koşmanın kötü bir durumu.Balıkesirde ehli sünnet tevhid akidesine bağlı rukyeci biliyor musunuz?Birlikte namaz kılabileceğim beni arındırıp temizleyecek güçlü bir insan?

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar merhaba.Bu sapkın sofilerin ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha anlamış vaziyetteyim.Unesco ve Madanno denilen sapkınlar Mevlanayı övünce işe uyandım.Anladımki ağır büyü ve musallat altındaymışım.Bu gerçek tevhide şirk koşmanın kötü bir durumu.Balıkesirde ehli sünnet tevhid akidesine bağlı rukyeci biliyor musunuz?Birlikte namaz kılabileceğim beni arındırıp temizleyecek güçlü bir insan?
Seni Allah ve peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) dışında kimse arındırıp yani tezkiye edip temizleyemez.

"Allah’a verdikleri sözleri ve ettikleri yeminleri önemsiz bir dünya menfaatine satanlar var ya, işte onların âhirette hiçbir nasipleri yoktur. Allah kıyâmet günü onlarla konuşmayacak, onlara merhamet nazarıyla bakmayacak ve onları temize çıkarmayacaktır. Onlar için can yakıcı bir azap vardır. "

(Âl-i İmrân Sûresi(3) 77. Ayet)

“Rabbimiz! Onlara içlerinden bir peygamber gönder de, onlara senin âyetlerini okusun, kitap ve hikmeti öğretsin ve onları günahlardan arındırıp tertemiz yapsın. Muhakkak ki, kudretine karşı gelinmeyen, her hükmü ve işi hikmetli ve sağlam olan ancak sensin.”

(Bakara Sûresi(2) 129. Ayet)

AllahKulu19 Çevrimdışı

AllahKulu19

91ŞafiAllah19
İslam-TR Üyesi
Seni Allah ve peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) dışında kimse arındırıp yani tezkiye edip temizleyemez.

"Allah’a verdikleri sözleri ve ettikleri yeminleri önemsiz bir dünya menfaatine satanlar var ya, işte onların âhirette hiçbir nasipleri yoktur. Allah kıyâmet günü onlarla konuşmayacak, onlara merhamet nazarıyla bakmayacak ve onları temize çıkarmayacaktır. Onlar için can yakıcı bir azap vardır. "

(Âl-i İmrân Sûresi(3) 77. Ayet)

“Rabbimiz! Onlara içlerinden bir peygamber gönder de, onlara senin âyetlerini okusun, kitap ve hikmeti öğretsin ve onları günahlardan arındırıp tertemiz yapsın. Muhakkak ki, kudretine karşı gelinmeyen, her hükmü ve işi hikmetli ve sağlam olan ancak sensin.”

(Bakara Sûresi(2) 129. Ayet)

Çok doğru söylüyorsun.Hayır ben kendim zaten peygamberimizi ve Allah'a sadığım.Sadece bu yolda bana yardım edecek bir dosta ihtiyacım var.

AllahKulu19 Çevrimdışı

AllahKulu19

91ŞafiAllah19
İslam-TR Üyesi
Biliyorum asıl bağışlayan Allah'dır.Bende gayret ediyorum.Sadece bana bu yolda destek çıkacak bir arkadaş arıyorum.Bu kadar katı olmayın.Allah'ın merhameti geniştir.Ben onun doğru yoluna dönmek istiyorum sadece bana bu yolda destek olacak bir öğretmen arıyorum.Biliyorum doğru söylüyorsunuz keşke işe daha erken uyansaydım ve sizi bulsaydım.Ben hiçbir tarikate üye değilim sadece bu adamları iyi sanıyordum.Kitap okuyordum.Ama internetten araştırdıktan sonra şok oldum.Sonunda Allaha binlerce şükür bu siteyi buldum.Buradaki insanların gerçek müslümanlar olduklarını anladım.Lütfen bana yol gösterin.

Salafiyyaaa Çevrimdışı

Salafiyyaaa

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Biliyorum asıl bağışlayan Allah'dır.Bende gayret ediyorum.Sadece bana bu yolda destek çıkacak bir arkadaş arıyorum.Bu kadar katı olmayın.Allah'ın merhameti geniştir.Ben onun doğru yoluna dönmek istiyorum sadece bana bu yolda destek olacak bir öğretmen arıyorum.Biliyorum doğru söylüyorsunuz keşke işe daha erken uyansaydım ve sizi bulsaydım.Ben hiçbir tarikate üye değilim sadece bu adamları iyi sanıyordum.Kitap okuyordum.Ama internetten araştırdıktan sonra şok oldum.Sonunda Allaha binlerce şükür bu siteyi buldum.Buradaki insanların gerçek müslümanlar olduklarını anladım.Lütfen bana yol gösterin.
Rukyeci bulabilmen için Müslüman bir cemaatler ile iletişime geç hiç olmadı hacamat yaptır zira hacamat sayesinde de büyü nazar vs çıkıyor ve illa ki rukyeci gelip sana rukye yapacak diye bir Kaide yok alimlere göre , elbette gelip olması daha güzel ama imkan yoksa kendi imkanlarınla yap .

Salafiyyaaa Çevrimdışı

Salafiyyaaa

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Doğru söylüyorsunuz birde öteki taraftan düşünün Allah buraya gelmemi nasip etti
Hatta muasır alimlerden birisi şöyle bir şey vermişti ; Fatiha , ayetel kürsi ,felak, nas ,ihlas bu sureleri 30-40 dakika okuyacaksın , 3 günde bir bakara suresi. Namazlara dikkat etmen gerekiyor ve sabah akşam zikirlerini aksatmaman lazım . Bu şeye 1 ay devam ediyorsun ve hoca bu şey ile çok güzel dönüşler aldığını söylüyor Allah en doğrusunu bilir

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
katı olmak niyetiyle yazmadım kardeşim .Müslümanların insanlara karşı tutumlarının nasıl olacağı ayet-i kerime ile belirtilmiştir.

"Muhammed Allah'ın elçisidir. Onun yanında bulunanlar da kâfirlere karşı çetin, kendi aralarında merhametlidirler. Onları rükûa varırken secde ederken görürsün. Allah'tan lütuf ve rıza isterler. Yüzlerinde secdelerin izinden nişanları vardır. Bu, onların Tevrat'taki vasıflarıdır. İncil'deki vasıfları da şöyledir: Onlar filizini yarıp çıkarmış, gittikçe onu kuvvetlendirerek kalınlaşmış, gövdesi üzerine dikilmiş bir ekine benzerler ki bu, ziraatçıların da hoşuna gider. Allah böylece onları çoğaltıp kuvvetlendirmekle kâfirleri öfkelendirir. Allah inanıp iyi işler yapanlara mağfiret ve büyük bir mükâfat vaad etmiştir." (Fetih suresi 29. ayet-i kerime)

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Yukarıda paylaşılan videoya katılıyorum. Ben de şunu ekleyeyim;

Abdullah b. Abbas (radiyallahu anh)'tan şöyle dediği rivayet edilmiştir:
"Bir gün Rasûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem)'in terkisine iken bana: "Ey oğul! Allah'ın seni faydalandıracağı bazı kelimeleri sana öğreteyim mi?" diye sordu.
Ben: "Evet!" deyince Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:
"Sen Allah'ı
(hudutlarını) koru ki, Allah da seni korusun. Allah'ı koru ki O'nu önünde bulasın. Refah zamanında Allah ile tanış ki darlık zamanında sana iyilikte bulunsun. İstediğin zaman Allah'tan iste! Yardım dilediğin zaman da Allah'tan dile!
Bil ki olacak olan her şey yazılmış ve kalem kurumuştur. Eğer bütün insanlar, Allah'ın senin için yazmadığı bir faydayı sana vermek için toplansalar buna güç yetiremezler. Yine sana Allah'ın senin için yazmadığı bir zararı vermeye çalışsalar buna da güç yetiremezler.
Şunu iyi bil ki! Senin hoşlanmadığın şeye sabretmende pek çok hayır vardır. Bil ki Allah'ın yardımı sabırla, kurtuluş da sıkıntılarla birliktedir. Hiç şüphesiz zorlukla beraber kolaylık vardır."

(İmam Ahmed, Musned, 1/293. Bknz: Musned, 1/307)

Senin bahsetmiş olduğun durumdan daha kötü durumda olan (büyücülük yapanlar vs...) insanlar bile tevbe edip kendini düzelttikten sonra Allah'a sığınarak geçmişinden kurtulabiliyor. Burada günahın, gizlisinden de, açığından da kaçınmak, gizli ibâdetleri arttırmak ve nafilelere/zikirlere ehemmiyet göstermek de önemli. Ama en önemlisi farzlar hususunda dikkatli davranmak ki farzların en büyüğü tevhid'dir. Tevhid hususunda kendini geliştirmeyi ASLA bırakma. Namazını güzelleştirmeye gayret göster. Sabah ve akşam sırayla her birini 3'er defa olmak üzere Felak-Nas-İhlâs surelerini okumaya gayret göster. Bunu sakın ola aksatma.
Sen Allah'tan sabır ve namazla yardım istediğinde Allah seni kendi hâline bırakmaz. Tazarru ile yalvara yakara dua etmeyi unutma ve duanın kabul olmasında da aceleci davranma.

Ebû Hurayra radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

“Herhangi biriniz acele etmedikçe duası kabul edilir. (Kul acele ederek) Rabbime kaç defa dua ettim de duamı kabul etmedi, der.” (Buhârî, Daavât 22; Müslim, Zikir 90, 91. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Vitir 23; Tirmizî, Daavât 12; İbni Mâce, Dua 7)

Müslim’in diğer rivayeti şöyledir:

- “Bir kul günah olan veya akrabası ile darılmasına yol açan bir şeyi dilemedikçe yahut acele etmedikçe duası kabul olunur.”

- Yâ Rasûlullah! Acele etmek ne demektir? diye sorulunca da şöyle buyurdu:

- “Nice defalar hep dua ettim de Rabbimin duamı kabul buyurduğunu gördüğüm yok, der. Duasının hemen kabul edilmemesi sebebiyle bıkar ve duayı bırakır.” (Müslim, Zikir 92)

AllahKulu19 Çevrimdışı

AllahKulu19

91ŞafiAllah19
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar o kadar halsiz düşüyorumki bazen bir şey yapacak gücüm kalmıyor.Acaba kurban kessem olur olur mu?Ve bu tip durumlarda ne yapmam gerekir tesbih çeksem olur olur mu?Balıkesir de güvenilir rukyeci var mı?

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar o kadar halsiz düşüyorumki bazen bir şey yapacak gücüm kalmıyor.Acaba kurban kessem olur olur mu?Ve bu tip durumlarda ne yapmam gerekir tesbih çeksem olur olur mu?Balıkesir de güvenilir rukyeci var mı?
Bir Euzubesmele söyle ardından tüm dertlerini, sıkıntılarını her şeyi bilen Allah-u Teala'ya anlat ve Allah-u Teala'dan yardım iste, Allah-u Teala'ya sığın. Her şeyi bildiği halde
“Rasûlüm! Kullarım sana beni sorarlarsa, şüphesiz ben onlara çok yakınım. Bana dua edenin duasına icâbet ederim. Öyleyse onlar da benim davetime uysunlar ve bana iman etsinler. Böyle yaparlarsa, en doğru yolu bulmuş olurlar.” (Bakara 2/186)

“Rabbinize yalvara yakara ve gizlice dua edin. Çünkü O, aşırı gidenleri sevmez.” (A‘râf 7/55)

Rabbiniz şöyle buyuruyor: “Bana dua edin, size cevap vereyim. Bana kulluk etmeyi kibirlerine yediremeyenler, yakında perişan bir halde cehenneme gireceklerdir.” (Mü'min 40/60)
ayetlerinde buyurduğu gibi dua etmemizi isteyen Allah'a yalvar. Allah'ı zikrettikçe huzur bulucaksın Allah'ın izniyle. Günahlarına tevbe et belki de içini daraltan günahlarının etkisidir.

Kurban kesilir mi böyle durumlar için bilmiyorum ama zikir edebilirsin. Hem sıkıntı içindeyken hem de sıkıntıdan kurtulduğunda da zikir etmeye devam et.
Rukye hakkında da hiç rukyeciye gitmedim. Ben Fatiha, Ayetel Kursi, AmennaRasulu, İhlas, Felak, Nas ayet ve surelerini okuyorum veya birkaç kere internetten açıp kulaklığımı takıp dinlemiştim.

Şimdilik aklıma bunlar geldi.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Konu kapanması uygun görüldü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt