Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Banlanmaktan Korkar Oldum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
:)
Bazi konularda yanlis anlasilmakdan korkdugum icin, bazen cevap vermek istesem de, bazi yöneticilerin tahammül sinirlarinin pek az olduguna şahitlik edince, geri duruyorum ....

Açık konuşmak gerekirse, bir olaya tarafsiz baksam da hemen ISID, harici veya tekfirci yaftası yemekden uzak degilim(z) ...

Adminlerden biraz daha tahammüllü olmalarini, cahilce bir laf konustuysak da, bunu, Peygamber(sav) efendimizin Müslümanlara karsi kullandigi yumsakligi ile bizi düzeltmelerini isterim....
:harika:

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Buna katılmıyorum. kolay bir iş değil bu. komedi forumu değil islami bir forum. ve burda yönetici olarak da bir yanlış yaparsanız sonuçları ağır olur dinen.
Buna sizin de saygı duymanız gerekir. Kaldı ki samimi insanla inatçı insanı birbirinden ayıracak feraset sahibiler yöneticiler diye düşünüyorum. Nice insana yavaş yavaş ve güzel bir şekilde anlatıldı, bunun aksine samimi olmayan ve bişey almaya kapalı olarak eleştiren kimseler banlandı.
Bu ayrımı iyi yaptıklarına inanıyorum. Yani gözleri kapalı konusanla açık konusan arasındaki ayrıma. Yanlış yapan her insan banlanmıyor yani. Sitede konular mevcut ve hak ayan beyan ortada olan konularda inatla ve gözü kapalı yazı yazanın banlanması gerekiyor çoğu zaman.
Çünkü ilk başta yazdığım gibi dini bir forum yönetiyorsunuz ve yükümlülüğünüz de o derecede fazla.

İlerleyen süreçte ışid belası ortadan kalktığında dünyada inş, bizim forumumuzda da her görüşten insan gelse ve hak anlatılabilse. bu düşünce aklımızda var elbette. tarikatçısı da cemaatçisi de bulunabilse. Onlara da güzel dillerle dini anlatabilsek. Bunlar gerçekleşecektir inş. Sadece şuan bi bela var islam dünyasının üzerinde. cihad amelini yapanların içine fitne ateşi atmamak için bunlara göz yummuyoruz o kadar.

Dualarınızı unutmayın, bir de ağır bir iş olduğunu kabul edin derim.

Hamd-u Sena Çevrimdışı

Hamd-u Sena

Üye
İslam-TR Üyesi
Hafız Abdurrahman b. Batta, insanların davetçilere değişik kulplar takmalarından yakınarak şunları der: “İnsanların kafalarındaki şablona muhalefet ettiğim zaman tepkiyle karşılaştım. Kitap ve Sünnet’e karşı ters hareket eden şahısları eleştirdiğim zaman, Harici olmakla, Kur’an ve Sünnetteki tevhitle ilgili bir nassı aktarınca, Müşebbihe olmakla, imanın önem ve gücünden bahsedince Mürcie olmakla, amelin önemini ifade edince Kaderiye ve (Mutezile) olmakla, marifeti tavsiye edince Keramiye olmakla, Hz. Ebubekir ve Hz. Ömer’in faziletinden söz edince, Nevâsib olmakla, Ehli Beyt’i sevdiğimi söyleyince, Rafizi olmakla, Allah’ın sıfatları konusunda Selefî yöntemi savunup, Kur’an ve Sünnet naslarını tevil etmeyince, Zahiri olmakla, nasları tevil ettiğimde Batini ve Eş’ari olmakla, aklı kullandığımda, Mu’tezili olmakla, Vitir namazlarında kunut okuduğumda, Hanefi olmakla, sabah namazlarında kunut okuduğumda, Şafii olmakla itham edildim. Kısacası; hangi kesime yaklaştıysam, muhalifleri bana düşmanlık etti. Onlara tasannu edersem, Allah’ı gücendirmiş olurum. Her şey onları razı etmeye bağlı. Bunların hiçbiri bana Allah katında bir şey yapamaz. Ben Kitap ve Sünnet’e bağlı kalmaya devam edeceğim. Allah’a istiğfar ediyorum. O bağışlayandır, merhametlidir.” (Nakleden, Kardavi, Fetâvâ Muasıra, 3/ 17-18)

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Samanpan kardeş ben sizin işiniz kolay demiyorum zaten. Allah c.c. sabır versin ... ilmi yazilar yazanlarin ilmini artirsin ...
Ama biraz daha tahammül istiyorum ... peki neye tahammül ?? Fikirlere karşı ... ben kendime hicbir zaman 'birsey biliyorum' demedim ... yanlislarim olacagini biliyorum ... ama yanlisini sana yumsak uslupla bir kardesin sana izah ediyorsa sorun yok ... bakin ben acikca insanlari delilsiz, haksiz yere tekfir edenlerden bahsetmiyorum ... ya da bunun tam tersini de düsünebiliriz ...birine haksiz yere harici demek de cürüm degil mi Islam'a göre?
Ben işin ciddi oldugunu biliyorum ama ciddiyetin, bazen tahammülsizlikle yer degistine inaniyorum ... neyse bunlari birkac zamandir yazmak istedim .... umarim banlanmam :D

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Bak ne güzel konuşuyoruz. Sorun yok. Sorun şu gözü kapalı herşey ortada olduğu halde hala dalga geçer gibi söyleyenler var. Mücahidin kafasını kesmiş adam resim yayınlıyo dinle dalga geçiyor, gelip bu konuda biri onu savununca napsın yönetici. ayy güzel kardeşim bak şöyle konusalım falan mı desin.
Kaldı ki biliyo da yazan neyin ne olduğunu. Hatta sana şunu söyleyim ilimden nasip almaya da gelmiyo bi çoğu. laf söylemeye geliyo.
Öyle bir benliğe sahip ki, diyo ki benim sizden öğreneceğim bişey zaten yok, size laf sokup gidecem diyo mealen. Yönetici kardeşim de diyo ki madem nasibin yok siteden buyur git nasibin olduğu yere diyo. Anlatabiliyo muyum? bu sizden bişey öğrenebilirim diyerek soran insanla fark ortaya koyuyo. Buraya bilgisiz ve öğrenmeye aç gelen kim kovulmuş. Kovulan mütemerrid insanlar sadece.
Anlaştık mı bilmiyorum

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Buna katılmıyorum. kolay bir iş değil bu. komedi forumu değil islami bir forum. ve burda yönetici olarak da bir yanlış yaparsanız sonuçları ağır olur dinen.
Buna sizin de saygı duymanız gerekir. Kaldı ki samimi insanla inatçı insanı birbirinden ayıracak feraset sahibiler yöneticiler diye düşünüyorum. Nice insana yavaş yavaş ve güzel bir şekilde anlatıldı, bunun aksine samimi olmayan ve bişey almaya kapalı olarak eleştiren kimseler banlandı.
Bu ayrımı iyi yaptıklarına inanıyorum. Yani gözleri kapalı konusanla açık konusan arasındaki ayrıma. Yanlış yapan her insan banlanmıyor yani. Sitede konular mevcut ve hak ayan beyan ortada olan konularda inatla ve gözü kapalı yazı yazanın banlanması gerekiyor çoğu zaman.
Çünkü ilk başta yazdığım gibi dini bir forum yönetiyorsunuz ve yükümlülüğünüz de o derecede fazla.

İlerleyen süreçte ışid belası ortadan kalktığında dünyada inş, bizim forumumuzda da her görüşten insan gelse ve hak anlatılabilse. bu düşünce aklımızda var elbette. tarikatçısı da cemaatçisi de bulunabilse. Onlara da güzel dillerle dini anlatabilsek. Bunlar gerçekleşecektir inş. Sadece şuan bi bela var islam dünyasının üzerinde. cihad amelini yapanların içine fitne ateşi atmamak için bunlara göz yummuyoruz o kadar.

Dualarınızı unutmayın, bir de ağır bir iş olduğunu kabul edin derim.

Galiba Samsapan bunu söylüyor :
:)

bunlarin-derdi.jpg

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Al mesela örnek. samsapan deyip dalga geçip duruyo. Şimdi banlasam haketmiyo mu bu? siz deyin. haketmiyo derseniz banlamayacam :)

Şaka yaptım. anlamadın mi? Eğer sen kötü kişileri banlamasan, azap seni beklicek.

Resimde zaten o yazıyor. Şaka mahiyetti.

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kendimden örnek vermek istiyorum ...
Bir akrabam, Selefin akidesinle yeni tanistiginda, nerdeyse herkezi tekfir ediyordu .... herkezlen düşman oldu ... tabi beni de tekfit etmisti ... bende basta kirilsam da (tabi o zaman din acisindan cok cahildim) dedim bakim akrabam ne diyor ....
o gündür arastirdim, okudum, dinledim ve hamd olsun dogrulari buldugumu inaniyorum ... Din diye bildiklerimi yeniden,selefin akidesine göre "resetledim" ... şimdi mesela tekfir konusunda cehaletin bazi konularda mazaret olabilcegini de biliyorum ... yani akrabam bana karsi haksizlik yapmis ama helallestik tabi ... ne demek istiyorum ... tahammülsiz olsaydim, ki o zaman hakkli nedenlerim vardi, belkide hidayet yolunda yürümeyecektim Allahu alem ...

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kendimden örnek vermek istiyorum ...
Bir akrabam, Selefin akidesinle yeni tanistiginda, nerdeyse herkezi tekfir ediyordu .... herkezlen düşman oldu ... tabi beni de tekfit etmisti ... bende basta kirilsam da (tabi o zaman din acisindan cok cahildim) dedim bakim akrabam ne diyor ....
o gündür arastirdim, okudum, dinledim ve hamd olsun dogrulari buldugumu inaniyorum ... Din diye bildiklerimi yeniden,selefin akidesine göre "resetledim" ... şimdi mesela tekfir konusunda cehaletin bazi konularda mazaret olabilcegini de biliyorum ... yani akrabam bana karsi haksizlik yapmis ama helallestik tabi ... ne demek istiyorum ... tahammülsiz olsaydim, ki o zaman hakkli nedenlerim vardi, belkide hidayet yolunda yürümeyecektim Allahu alem ...

Tekfir için herhangi bir neden vardımi o zaman? Yoksa kapalı meselerden dolayı mı tekfir etti?

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Bi cevap yazıyorum az müsade edin. sonra da konuyu kapatacağım biraz kimse yazmasın lütfen

Slave of Allah Çevrimdışı

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Büyük şirkte cehaleti mazeret görmüyorum, oy veren onsekizinden yetmişine müşriktir desem muhtemelen forumda-herkes tarafından değil- bana harici denir ama benim de delilim var ve hatalı bile olsam bir te'vil sonucu buna ulaşmışım.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Bu konuyu şöyle neticelendirip kapatalım bence. Çünkü bu tarz mevzular uzadıkça maraz çıkıyor. Soruya cevap verilince uzamasının da anlamı kalmıyor.

Sitede kardeşler bir çaba veriyor.

Bakın kitap bölümü var, radyo bölümü var soru cevap bölümü var. Portal kuruldu, yabancı dillerde forumlarımız var vs.

Farkındayız radyoyla ilgileniyo Allah razı olsun. Yönetici falan değil ama işin bi ucundan tutuyor.
Elhamdülillah isimli kardeşim bilgisayarla ilgili bilgisi var o konuda yardım etmeye çalışıyor insanlara.
Ummu Aişe kardeşimiz sabah akşam zor şartlarda siteye giriyor, konuları güzel gözüksün diye düzenlemeye çalışıyor
Abdulmuiz kardeşimiz Allah razı olsun işi gücü var yılmadan sorulan sorulara cevap veriyor.
Enfalle Hasbihal Ali yabancı dillerde yazılar eklemeye, cevaplar vermeye çalışıyor.
Abdullah Yusuf sağolsun sürekli konularla ilgileniyor yardım için.
Hilafet sancağı olsun furkan olsun size sahih kaynaklı haberleri ulaştırmaya çalışıyor.
İslam4ever ucuz kitap alsın millet diye sabah akşam ıvır zıvır insanlarla kavga veriyor ki iki kişi daha okusun bişeyler diye.
İstişhad bilgilendirme amaçlı güzel konular ekledi ekliyor yıllardır
Katre bayanlarla alakalı yerlerde görev yapıyor
Elmuhacir olsun muaz ibni cebel olsun kuşçu olsun vs. Sadece yöneticiler değil üyeler de el birliği yapıp burada bi hizmet vermeye çabalıyorlar.
Bunca emek göz ardı edilip bişey söylendiğinde haliyle alınıyoruz. Ama öğrenmek için sorandan alınmıyoruz laf söylemek için cedel için gelenden alınıyoruz.
Kazanç sağlamadan bunca hizmet yapan insan var vaktinden vererek.
Yani bakın o kadar hizmet saydım haliyle bi maddi gideri var bu sitelerin, hizmetlerin. Çok da ciddi giderler bunlar, bunları bile bile gelip de ya da sağda solda " ya şunlara bak ne utanmazlar açık saçık reklam alıyolar" diyenden alınıyoruz anlatabiliyomuyum. Elini cebine atıp 50 vermeyecek ama sabah akşam eleştirenden. Reklam mevzusunda mesela o kadar açıkladık, dedik ki bu google reklamı, rastgele gönderiliyo. Eğer açık saçık reklam görürseniz bildirin ki bu reklam kanalını engelleyelim bi daha görünmesin. Kaç kişi gönderdi acaba? laf söyleyen mi çok yardım için şu kanallardan açık reklamlar geliyor diyen mi çok?

Hal böyle olunca alınıyoruz.

Akidevi konulara gelince de kimseyi banlamadık. Lakin bir ayrım gözettik. Biri gelse dese ki "ben falanca akidedenim ve bu akide hakkında şöyle düşünüyorum, siz ne düşünüyosunuz" dese delilini yazsa biz de yazsak eksik olan eksiğini tamamlasa güzel. Bu forum bu yüzden kuruldu.
Ama adam geliyo, seni tekfir ediyo zaten kafadan, ve ölsek de zerre miskal bi ilerleme kat edilemeyeceğini bize hal diliyle gösteriyo, e bizde insanız sonuçta, karımızı kızımızı malımızı helal görenden uzak durmak bizim de hakkımız. O zaman da diyoruz ki "senin burada işin yok, git sevdiğin adamların sitelerinde takıl". Bu kadarına hakkımız var diye düşünüyorum.

Bize gelip de hakkı öğrenmek isteyen kimseyi banlamadık yani. Banladığımız kişiler bellidir ve engelleme tarzımız da açıklanmıştır. Bunu beğenmeyebilirsiniz de o zaman dediğim gibi daha çok beğendiğiniz yerlerde durmalısınız.
Bunca emekle burada hizmet etmeye çalışan insanların hakkına girmeden.

Soru geldiği için genel bi açıklama yaptım, kimse üzerine alınmasın her kardeşimizi seviyoruz. Önerileriniz için özelden mesaj atabilirsiniz. Ben de şu işin başından tutayım demek için de atabilirsiniz. Bu sadece nasıl siteden engelleriz sorusuna cevap olsun, konuyu da cevapladığımıza göre kapatalım.

Diğer konularımızdan devam edebilirsiniz diğer fikir münakaşalarınız için.

Selametle.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bizi tekfir edenler ve Hakk'a gözünü yumanları uyarmamıza rağmen sapıklıkta ısrar edenleri banlamamız Tahammülsüzlüğümüzü değil, haysiyetli olduğumuzu göstermektedir!

Uyarıldığı halde ;
Kur'an ve sunnetle deliller sunulduğu halde hala sapık şirk itikadında ısrar ederek bize saldıran bağnaz sofiler ve;
Bizleri tekfir eden aşırı tekfir hastası her kişi, gurublar ve gözümüzün içine bakarak burada savumaya çalışanlar, banlanacaklarını bile bile devam ettikleri için banlanmış ve banlanacaklardır da. Bu uygulamamız sabırsızlığımızı değil, ilkelerimize sahib çıktığımızı ve tutarlı olduğumuzu göstermektedir.

Burası bir forumdur, binlerce insan takib ediyor. Özel başbaşa görüşüyor olsak, şahsımıza yapılan yanlışlıkları sineye çeker, belki daha farklı bir tutum izlenebilir. Fakat bu kadar yoğun bir forumda her türlü anlayış ve karaktere sahib insanların mevcut olduğu bir yerde kural ve disiplin olmazsa, daha büyük yanlışlıklara ve kuralsızlığa yol olacaktır.

Üye kardeşlerin bir tek yazısındaki hata veya farklı manaya gelebilecek kelimeler var diye yasaklanmaz, yılların üyeleri sitede mevcuttur ve üyelerin genel yapıları dikkate alınarak, bizce hatalı sandığımız kelimeleri ona göre tevil ederek değerlendirebiliriz.
Siteden kimseyi uzaklaştırmak istemeyiz, kim ister dükkanına gelen bir müşteriyi kovmak, başka dükkana yollamak. Fakat dükkanda fitne çıkaracak, diğer müşterileri de tahrik ve tahrib edecekse, sadece o bir müşteriyi diğer müşterilerin selameti için uzaklaştırılması uygun görülmektedir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...