Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Başörtülü Öğretmene Linç Kampanyası

• Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
radikal.jpg

Balıkesir'de bir öğretim okuluna atanan Türkçe öğretmeni Elif Kısa'nın başörtülü olmasını hazmedemeyen çevreler 28 Şubat dönemini aratmayan linç kampanyasına başladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kamuda başörtüsünün serbestliği konusunda neredeyse tüm kesimlerde mutabakat sağlanmışken, bazı basın organlarında hala 28 Şubat'ı aratmayan haberler yapılıyor. Ulusalcı olarak tanımlanan gazetelerde bugün manşetlere çıkarılan bir haberde, başörtülü öğretmen, 28 Şubat'ı aratmayan yöntemlerle linç edilmek istendi.

Balıkesir'de, çarşafa benzetilen ancak siyah pardesölü olduğu ortaya çıkan bir öğretmenin başörtüsüyle derse girmesine tahammül edemeyen bazı gazetelerde "Çarşaflı öğretmen" başlıklarıyla haberler yapıldı. 28 Şubat'ta da benzer haberlere imza atan gazetelerin bugünkü sayfalarında yer alana habere göre, Balıkesir ’in Ayvalık İlçesi Küçükköy Beldesi’ndeki Macit Ataklı İlköğretim ve Ortaokulu’na bir süre önce tayinle gelen Türkçe öğretmeni Elif Kısa’nın derslere kara çarşafla gelmesi velilerin tepkisini çekti. İddiaya göre, Erzurum’un Aşkale ilçesinden geçen cuma günü eş durumu nedeniyle gelen Elif Kısa’nın kıyafetinden rahatsız olan veliler, konuyu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne aktardıklarını dile getirdi. Başörtülü öğretmenden rahatsız olan basın mensuplarına İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen'in verdiği cevap da onları tatmin etmedi. Bilen, basın mensuplarına Türk Eğitim-Sen'in aldığı kararı hatırlattı ve bu durumdan kimsenin rahatsız olmadığını belirtti. Bilen, "Türk Eğitim-Sen’in ülke genelinde aldığı bir karar uyarınca, okullara serbest kıyafetle gitme uygulaması var. Öğretmen arkadaşımız aynı sendikaya kayıtlı olduğu için bu kıyafetle derslere giriyor olmalı. Bizim için kılık kıyafetten çok bir öğretmenin öğrencisine katma değer olarak vereceği önemlidir" dedi.
LİNÇ KAMPANYASI BAŞLATILDI
Elif Kısa'ya karşı yapılan çirkin kampanya bazı gazeteler tarafından ise linçe çevrildi. 28 Şubat manşetlerini aratmayan ifadelerle Elif öğretmeni hedef gösteren Sözcü, "Sanki Arabistan" ifadesini kullandı.
Aydınlık Gazetesi, "Milli Eğitim çarşafa dolandı" başlığıyla başörtülü ve pardesülü Elif öğretmenin çarşafla okula gittiğini yazdı. Cumhuriyet gazetesi ise "Okulda çarşafa bir adım kaldı" derken, aynı gazetenin haberini sitesinde alıntılayan Radikal ise Elif Kısa'nın okula çarşafla ile geldiğini yazdı.

Üst Ana Sayfa Alt