Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Başörtülülere Sert Bir Yazı

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Es selamün aleyküm...
Bir sitede okuduğum yazı...
Sizinle paylaşmak istedim...
Haklılık payı yüksek diye düşünüyorum...
Tabiki tüm başörtülüler için geçerli değil...
Affınıza sığınarak...
Değiştirme yapmadan ekliyorum...

***başlık sert olabilir gerçekten ama inanın konunun içeriği çok önemli--

bu yazıyı okuyacak olanlar;başta anlaşalım sizle önyargısız bi şekilde başlayın okumaya ve sonrasında ister katılın ister katılmayın fikrime!

3-5 gün önce abdurrahman dilipak ında aynı serzenişte olduğunu okuyunca demek ki düşüncelerim de bir yanlışlık! olmadığı kanaatine vardım
lafı eğip bükmeyi sevmiyorumneyse o

ilk önce aklıma ünv kovulan,hırpalanan,dövülen,sövülen,ezilen,horlanan ,suçlanan,karalanan,kırılano yürekli başörtülü kızlar geliyor4 sınıfa kadar gelmiş ve ramak kala mezun olmaya derken kovuluş!
elleri kelepçeli,gözler buğulu sicim sicim,umuduna prangalar vurulmuş,yitik,yetim kalmışcasına bir yürek ve daha neler neler
kısacası böyle vahim bir durum
ben onların asil duruşunu sevdim dostum,asil duruşunu!
yılmadılar ve kazandılar sabırlarıyla

ama sına geliyorum belki de hiç gelmek istemeyerek ama gelmenin de yerinde olduğunu bilerek!
istanbul gibi bir yerde elbette bi bakıma günün belirli bir vakti(fazlaca)yollarda geçiyorotobüs,vapur,trenherneyse
genç kızlarımız elbette hayatın her safhasında özgürce yaşamaktalarki hakları da zatenfakat hani bizim dediğimiz,bizden dediğimiz,aynı gökyüzüne uçurtmalar uçurduğumuz o kardeşlerimiz çok farklı hallere girdilerbelki kendileri farkındadırlar belki de değiller
kaş alma hakkında bilmiyorum ne biliyorlar!fetva vermek istemem ama karışamamda!!!
daracık etekler,üstünde o zırt kafaların dedikleri türban! öyle de cicili bicili ki vallahi de billahi de tallahi de mankenler yanında halt yemişyüze göze yarım kilo makyaj,değişik baş bağlama modelleri,şekil bakışlar falan filan
-ama efendim bi kapalıyız!
valla ne olursan olherkes böyle değil amenna!fakat işte
ne zaman birisiyle konuşsam''ama türbanlılarda böyle'' lafını işitiyorum!
nedir ki buartık savunma yapamaz hale geldimmillet laf anlamıyor

hakkınız vardır dostumherşeye sonra da arkalarından bu şekil sindirememeleri de vardırolsun boşver
türbanlı! dedikleri sinema da olsa ''aha da türbanlılara bak'' demogojisi
türbanlı! gitar çalsa ''şuna bak şuna bi de türban takıyor'' safsatası
gülüp geç bunlara ama
bak;
-mesela sade giyinsen he?
-güzelcene yakana salsan o bembeyaz örtünü
-yürüdüğün vakit yollarda melekler de sana hayran hayran baksa
-alımlı bakışlarını yollarda gezdirsen ve sonra o yollar da sana selam dese
-ne var ki sanki yüzünü gözün boya fabrikasına çevirmeye,abdest suyu nurlandırır merak etme güzel yüzünü
-sonrasında sana laf atanlara güzel bir tebessümle geri iade etsen
-gören yüzünü yere eğse sana bakarken
-selviler gibi olsanda rüzgar estiği vakit şahlansan

biliyo musun seni aişelerle,rabialarla,sümeyyelerle,rümeysalarla,fat ımalarla,hümeyralarla görmeyi çok istiyorum
adının değil yüreğinin busesiyle gül onlara!
kırdımsa seni affet ama bu deli ve dediği anlaşılamayan! bu kardeşini de bi dinle
olur ya hani ''BEYAZ DÜŞ'' ler de buluşma vaktinde saadete ereriz

(hakan taha-teşekkürler)

huzur yolu Çevrimdışı

huzur yolu

Üye
İslam-TR Üyesi
aslında bencede haklılık payı büyük..bugün ben de Ankara da aynı şeyi gözlemliyorum..sonunu ne güzel kapatmışş..İnşaAllah o tarif ettiği hali uygulamaya çalışıyoruz.Rabbim ayırmasın yolumuzdan..

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
adının değil yüreğinin busesiyle gül onlara!
kırdımsa seni affet ama bu deli ve dediği anlaşılamayan! bu kardeşini de bi dinle
olur ya hani ''BEYAZ DÜŞ'' ler de buluşma vaktinde saadete ereriz

kardesim cok hakli bir yazi ne bileyim ne diyeyim .....................ne denilirki boyle bir durumda........!!!!!!!!!!

raba_84 Çevrimdışı

raba_84

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razi olsun Sümeyyecim Dewrimcinin dediği gibi bilinçli Müslüman olmamiz duasiyla

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ahh keske böyle olmasaydik :(
ne olurdu bacilarimiz yanlizca ALLAH rizasi icin kapansalar, ne olurdu Onun istedigi gibi örtünseler. ne olurdu yolda yürürken saga sola degilde önüne hatta yere baksalar. o canim yüze tonlarca boya sürmeseler. yüzlerce bakisi kendilerine cevirmeseler.
ne olurdu da erkek kardeslerimiz gecen mümin bacilarina yan gözle bakmasalarda mümine bacisini görünce bakislarini hemen yere indirseler. o bacilarimiz zamanini ayna karsisinda makyaja degilde Kitap okumaya harcasalar, erkek kardeslerimz net cafelerde sabahtan aksama kadar tanimadigi insanlarla nbr? nasilsin muhabbeti yapmasalarda camiilerimizi doldursalar. gencecik yasina ragmen Imaninin diregini dikseler secdelerde acsalar.

ne olurdu bizler düzgün müslüman olsaydik, Ne olurdu bizler Ecdadimizi örnek alsaydikta HIC BÖYLE OLMASAYDIK :(

sümeyye Rabbim razi olsun ins.

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ne kadarda garip ,daha evvel çarşaf giyen bazı ablalar bile çarşaflarını çıkartır oldular.
eskiden yolda yürüdüklerinde "bana yine ninja dediler " deyip tebessüm ederlerdi. o ablalar bile neden bilmem günümüz modasına uyar oldular. ki zaten şimdi ki kardeşlerin pek çoğu kendi kafalarına göre bir tessettür icat ettiler. eski resimlere bakıp devrim olmuş diyorum.
nerde o eski radikal ablalar bilmiyorum.başörtü boyları küçük gelirde kumaşcıdan kumaş kestirirlerdi büyük olsun diye , öyle anlatırlardı.
pek çok şeyin sıradanlaşmasını hazmedemiyorum .

bilinçli müslümanlar olmamız duasyla.
Allahumme aminn...........nerde o bacılar kardeşim nerde...........ah...ah .üzüyor benimde arkadaşlarım öyle.......içlerinde bi değişmeyen ben kalmışım öyle diyorlar......inşallah öyledir......selametle

S Çevrimdışı

SeHaDeT_YeMiNi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah hepınızden razı olsun Allah herkese ruveyda sumayye aıse gıbı yuregı temız omru temız ıman dolu nur dolu ınsanları es dost akraba nasıp eyleye!!!

E Çevrimdışı

erkam9

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ea

kadın farz gereği yüzünü de kapatsa idi erkekler de bakmazdı.maal esef yuzu dahil etmeyen görüşler türedi,fakat rasulallah sav hayatındaki kadınlar hicab emri geldikten sonra hiç biri yuzu açık dolaşmamıştır.örtü veya çarşaf giyip yuzunu kapatmayan kadınlar kesinlikle teseture riayet etmediklerini bilsinler.bu bidatı ortadan kaldırın.yuzu açık diye getirilen rivayetlerden olan esma rivayeti murseldir.delil olarak alınmaz.sahih olduğunu farz etsek bile esma ,rasulallah 'ın sav baldızı idi ve diğer rivayette esma rasullallah'ın sav yanında ölümüne kadar hep başı açık oturduğunu söyler,çünkü nikahlanmaları haram idi...
diğer verilen rivayetlerde ya cariyelerden veya ehli kitab kadınlardan bahs edildiği için ,bu hür ve musluman kadınlar için olduğu vehmi ile böyle fetvalar çıkmıştır.fakat ulemaların istisnasız hepsi de fitne zamanında kadınların yuzu kapanması gereğinde icma halindeler.