Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Başörtüsü Neden Var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Bir sınava girdiğimiz zaman o sınavı belli kurallar çerçevesinde oluruz ve kurallara uyarsak sınavımızı geçeriz peki sınavda özgürce davranabilir miyiz kuralların dışına çıkabilir miyiz
Hayır

Son düzenleme:
P Çevrimdışı

Pilot46

Üye
İslam-TR Üyesi
Düşünsenize tesettür diye birşeyin olmadığını
50 Yaşında dedeler bile geçen kadına bakarken ..
Düşünemiyorum , buyur burdan bak.
En kısa cevap.
Lütfen yanlış anlamayın amacım kötü değil ama söylemek istediğim birkaç bişey var.Erkeğin canı çekecek ve günah işleyecek diye kadını 'Yürüyen Çadırlar' gibi yapmak doğru ise, o zaman bankaların da kapatması gerekiyor. Çünkü onlar da Çalma günahına teşvik ediyor. Ayrıca kuyumcular da, hatta restoranlar, tatlıcılar da. Kadın ne kadar kapanırsa kapansın, erkekler hep aç aç bakar. Batıda ise bikinili bayanlara bile pek bakan olmaz. Çünkü alışmışlar artık. Normal geliyor. Afrikanın çıplak zencileri ve Brezilya'nın yerli Amazon halkı, çıplak oldukları için, bütün gün ihtirasla yanıp kavrulmuyorlar.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Lütfen yanlış anlamayın amacım kötü değil ama söylemek istediğim birkaç bişey var.Erkeğin canı çekecek ve günah işleyecek diye kadını 'Yürüyen Çadırlar' gibi yapmak doğru ise, o zaman bankaların da kapatması gerekiyor. Çünkü onlar da Çalma günahına teşvik ediyor. Ayrıca kuyumcular da, hatta restoranlar, tatlıcılar da. Kadın ne kadar kapanırsa kapansın, erkekler hep aç aç bakar. Batıda ise bikinili bayanlara bile pek bakan olmaz. Çünkü alışmışlar artık. Normal geliyor. Afrikanın çıplak zencileri ve Brezilya'nın yerli Amazon halkı, çıplak oldukları için, bütün gün ihtirasla yanıp kavrulmuyorlar.

İşte bizler de insanları tesettüre alıştırıyoruz ve alıştırmalıyız da.. :)

M Çevrimdışı

Melikşah Kaya

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Banka ve kuyumcular günaha teşvik edebilir görüşünüzce fakat güvenlik sistemleri ile dolu kadında günaha teşvik ediyorsa güvenlik sistemi ile dolu olması gerekmezmi ? bakın kendiniz tesettürü ispatladınız.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Bu videoyu izleyin inşallah

P Çevrimdışı

Pilot46

Üye
İslam-TR Üyesi
Kadının özgürlüğü tesettürle yok ama mantıklı bir açıklama da yapmıyorsunuz çünkü çoğunuz yani müslümanların çoğunu kastediyorum Araştırmadan sorgulamadan inanıyorsunuz. O zaman erkek de kapansın sanki kadınlar tahrik olmuyor mu. Burda tamamen eşitsizlik ve ayrımcılık var

M Çevrimdışı

Melikşah Kaya

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kadının özgürlüğü tesettürle yok ama mantıklı bir açıklama da yapmıyorsunuz çünkü çoğunuz yani müslümanların çoğunu kastediyorum Araştırmadan sorgulamadan inanıyorsunuz. O zaman erkek de kapansın sanki kadınlar tahrik olmuyor mu. Burda tamamen eşitsizlik ve ayrımcılık var
Biz erkek soyunsunmu diyoruz bizimde tesettürümüz var

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi

Bacım sen evvela Allah'a ve Kur'an'a olan inancını sorgula bence..

M Çevrimdışı

Melikşah Kaya

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki hanım ablacığım şunu açıklayabilirmisiniz
Sakal kesmek haram , saç sakalı kafire benzetmemek
vb vb bunlar nedir ?
Çağımız erkeklerinin çoğu uyuyormu? Şahsen bunlarda kuraldır. tesettüre girermi bilemem

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Sorguladığım için bunları soruyorum zaten. Nedenlerini bilmeden araştırmadan körü körüne inanmak doğru değil

Sen önce bir inan, teslim ol sonra da hikmetlerini araştır(ırsın) inşallah..

M Çevrimdışı

Melikşah Kaya

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bacım şunada cevap vermenizi istiyorum dar tayt dar pantolon giyen kadınmı dikkat çeker yoksa peçe veya çarşaf giyen bir kadınmı?

M Çevrimdışı

Melikşah Kaya

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bizim de Göz kapaklarımız olsun o zaman biz neden kapanmak zorundayız ki bunu ayrımcılıktan başka bişey olarak görmüyorum
Bakın biz size körü körüne atalarınızın dinine uyun demiyoruz
Müslümansanız ayet hadisdir deliller bunlara göre hareket edilir akıla göre değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt