Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Beyaz minare Güncel haberler

Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
#Doğu_Afrika

Eş-Şebab, Somali'deki cihad ve ribat cephelerinden mücahitlerin Ramazan görüntülerini yayınladı.

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IMG_20240415_061624_538.jpg

Suriye'de on binlerce Şii milisiyle, Lübnan vekili Hizbullah ile ve tabii ki sadık köpeği Beşar Esed ile birlikte taş üstünde taş bırakmayan İran'ın, İsrail'e tören eşliğinde gönderdiği füzeler alay ve tepki konusu oldu.

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IMG_20240415_061852_520.jpg

Wall Street Journal: "İran'ın fırlattığı balistik füzelerin yüzde 50'si ya fırlatılamadı ya da imha edilmeye gerek kalmadan hedeflerine ulaşamadan düştü."

İran saldırısı, belirli bir hedefi vurmayan ve hiçbir İsrailliyi hedef almayan bir gösteri oldu. 300'den fazla füze ve drone, işgalci Yahudilerin yaşadığı panik ve kafa karışıklığı durumu dışında işgalin altyapısına dahi herhangi bir zarar vermedi.

İran, İsrail’in Orta Doğu'da varlığını sürdürebilmesi misyonunu üstlenen en büyük aktörlerdendir.

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İran'ın fırlattığı balistik füzelerin çoğunluğu ya Irak topraklarına ya da kendi topraklarına düştü.

Görüntülerde, bir balistik füze daha fırlatıldıktan hemen sonra İran'ın Şiraz kentine düşüyor.

İran kendini bile vurur ama İsrail'i vurmaz.

İranlı Tümgeneral Bagheri:

“Operasyon başarıyla tamamlandı. Biz bu operasyonu tam bir sonuç olarak görüyoruz ve operasyonun devamına yönelik bir düşüncemiz yok.”

İsrail, bu güne kadar İran'ın tam 30 generalini öldürdü.

İran ise, bugüne kadar bir tek İsrailliyi ne öldürdü ne de yaraladı.

Son düzenleme:

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şiiler tam bir eşşşşekkkk
Bir şey yazmıştım eşek meselesi hakkında. Abdulmuizz Hoca'nın attığı Şii ravi videosundan sonra yazıyı silmek daha doğru geldi. Sildiğim yazıyı Peygamberimizin (sav) eşeği hakkında yazmak istememiştim. Tevbe ediyorum. Belki de fazla vesvese yapıyorum bu konularda. Her şeyi bilen yalnızca Allah (Subhanehu ve Teala)'dır.

Son düzenleme:
Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
🔻The Wall Street Journal:

• Suudi Arabistan ve BAE, İran'ın İsrail'e yönelik saldırısını engellemek için yapılan bölgesel düzenlemenin bir parçası olarak ABD ile gizli istihbarat bilgileri alışverişinde bulundu.

🔻 Reuters, İranlı bir kaynağa atıfta bulunarak:

• İran, İsrail'e saldırının gerçekleştirileceği günü Katar, Türkiye ve İsviçre aracılığıyla ABD'ye bildirdi.

🔻 The Wall Street Journal, Amerikalı ve Batılı yetkililere atıfla:

• İsrail'in bugün İran'ın saldırılarına en kısa sürede hızlı bir şekilde yanıt vermesi bekleniyor.

🔻CNN, İsrailli bir yetkiliye atıfla:

• Savaş Konseyi mesaj olarak İran'ın bir tesisine saldırı yapmayı düşünüyor ancak can kaybının önüne geçilecek

• İsrail Savaş Konseyi Üyesi Gantz, İran'ın saldırısına yanıtın gecikmemesini talep ediyor

Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
Münafık Erdoğan'ın Papa'ya Gazze için yazdığı mektup

Erdoğan’dan, Haçlı lider Papa Franciscus’a “Filistin” mektubu!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre mektubuna, “Saygıdeğer Papa Hazretleri, Diyanet İşleri Başkanımızı kabulünüz vesilesiyle, saygı ve muhabbetlerimi iletiyorum.

“sözleriyle başlayan Erdoğan, tarihsel derinliğe sahip Türkiye-Vatikan ilişkilerinin giderek ivme kazanmasından duyduğu memnuniyeti aktardı.Erdoğan, mektubuna şöyle devam etti:”Öldürmenin tüm Semavi dinlerce haram kılındığı bilincine sahip olan insanlık, Gazze’de uluslararası hukukun ve uluslararası insancıl hukukun çiğnenmesine daha fazla müsaade etmemelidir.

Savaşta bile dokunulmaması gereken hastaneler, okullar, camiler, kiliselerin bilerek bombalanması karşısında sesini yükseltmelidir.Filistin-İsrail meselesi adil bir çözüme kavuşturulmadan, Orta Doğu’da kalıcı barış ve istikrarın tesisi mümkün değildir.

1967 sınırlarında, başkenti Doğu Kudüs olan, bağımsız, egemen ve coğrafi bütünlüğe sahip bir Filistin devletinin vücut bulması ve uluslararası toplumun eşit bir üyesi olarak küresel sistemdeki yerini alması şarttır.

Dünya çapında yayılan İslam karşıtlığı, ırkçılık ve yabancı düşmanlığı gibi son dönemde toplumlararası barış ve istikrarı tehdit eden eğilimler de akılda bulundurulduğunda dünyamız, kapsayıcı ve akılcı siyasete, her koşulda bütün taraflarla diyalog kurabilen aktörlere, tarihte hiç olmadığı kadar ihtiyaç duymaktadır.

Bu anlayış çerçevesinde, ortak insani değerlerimiz ve dünya barışına hizmet etme gayemiz temelinde, barış içinde bir arada yaşama ve karşılıklı anlayış kültürünü yaygınlaştırmak üzere, Vatikan’la diyalog ve işbirliğimizi daha da geliştirmekte kararlıyız. Bu vesileyle, milletim ve şahsım adına sağlık ve esenlik temennilerimi tekrarlıyorum.”Papa, mektubun ardından Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.

Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
🔴 Hızlı yürüyen insanların, yavaş yürüyenlere göre daha yüksek IQ'ya sahip olduğu bilimsel olarak kanıtlandı.

Ebu Hureyre (رضي الله عنه), şöyle anlatıyor: "Ben, Rasûlullah'tan (ﷺ) daha hızlı yürüyen birisini görmedim. Yürürken adeta yeryüzü onun ayakları altında dürülürdü. Biz, onun arkasından giderken geri kalmamak için büyük çaba harcardık." (Tirmizî, Şemail-i Şerif)

Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
Jerusalem Post:

"Suudi Arabistan, İran'ın İsrail'e yaptığı saldırıya karşı İsrail'e yardım etti."
IMG_20240415_221333_304.jpg

Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi

KAFİRLERİ DOST EDİNMENİN HÜKMÜ​

1- Mümin, müminin dostudur.

2- Kâfir, Kafirin dostudur.

3- Kafirleri Dost Edinmekten Nehy.

4- Müminin Mümine Dostluğu, Allah’a ve Resûlüne Dostluktur. Ayrıca Bir Yardım ve Zafer [Vesilesi]dir.

5- Müslümanın Kâfirlerle Dostluğu, Şeytana Dostluktur ve Onun Fırkasına Girmektir.

6- Müslümanın Kâfirlerle Dostluğu Zayıftır ve Şeytan Kendilerini Küfre Düşürdükten Sonra Onların Dostluğundan Teberri Edecektir.

7- Müslümanın Kâfirlerle Dostluğu Kendisini Onlardan Kılar, Amelini Boşa Çıkarır ve Onu Riddete Götürür.

8- Kavin-Kabileyi ve Akraba-Taallukatı -Eğer Kâfir İseler Dost Edinmenin Nehyedilemesi.

9- Kafirleri Sırdaş ve Yardımcı/Müttefik Edinmenin Nehyedilemesi.

10- Bize Karşı Savaşan Bizi Yurtlarımızdan Çıkaranlara Dost Olmanın Nehyedilemesi.

11- Dinimizi Alay ve Oyun Konusu Yapanlara Dost Olmanın Nehyedilemesi.

12- Kâfirler Arasında Bilhassa Yahudileri ve Hristiyanları Dost Edinmenin Şiddetle Nehyedilemesi.

13- Milleti İbrahim’e Kâfirlerden Tamamen Beri Olarak Uyulmasının ve Onlara Buğz ile Adavet Gösterilmesinin Emredilmesi.

14- Kur’ân Ayetleri, Müslümanlardan Kafirleri Dost Edinenlerin ve Nifaka Düşenlerin Bahanelerini Ya İzzet/Güç Talebi Ya da Eziyet ve Felaket Korkusu Olarak Tehdit Etmiştir.

Ebu Musab es-Suri, El-Mukaveme, 205-212

Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
🔴 ABD'nin İsrail'e daha önce karşı çıktığı Refah harekatı konusunda İran'ın saldırısı sonrasında yeşil ışık yaktığı iddia ediliyor.

Buna göre ABD, İsrail'in İran'a misillemede bulunmaması koşuluyla Refah'a yönelik saldırıya onay verecek.

Evet size şeytanın üçgenini anlatayım ; İran'ın yaptığı saldırı çok açık ki ABD'nin ve İsrail'in haberinin olduğu ve bunu bir plan aşaması şeklinde yapıldığı,refaha sivilleri katletmek için yapıldığı çok bariz bir şekilde ortaya çıktı,şuan İran'in yalandan Irak'ı ve Bağdat'ta gönderdiği müslümanları katlettiği füzeleri yüzünden karşılık olarak İsrail'in refaha girmesi için Amerika'nın onayı aldığı ortaya çıktı ,şimdi Allah'ın azze ve celle'nin laneti başta İran'ın ve diğer kafirlerin üstüne olsun . Şimdi İran'ın ne kadar kurnaz ve pislik insanlar olduğunu ve asi kâfirlerden daha kötü olduğunu inseAllah insanlar artık görür

Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
.Muhakkak ki Allah; kendi uğrunda kenetlenmiş bir duvar gibi saf halinde savaşanları sever.’ Allah’ım kuvvetimizi birleştir, kalplerimizi birbirine bağla, saflarımızı birleştir, düşmana karşı bize yardım et, günahlarımız ve israflarımız ile canımızı alma! Allah’ım günahlarımızdan ötürü yardımını ve dualarımızın kabulünü bize haram kılma! Allah’ım biz zafer ve yardımının ehli olmasak, dualarımız cevapsız kalsa bile cömertliğin ile bizi ehil kıl!
Şeyh Eymen ez zevahiri rahimullah

Üst Ana Sayfa Alt