Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bilgisayar Esprileri

Ö Çevrimdışı

.ö.z.l.e.m.

Üye
İslam-TR Üyesi
İNTERNETTE GİDECEĞİNİZ ADRESİ YAZDIKTAN SONRA EKRANA GELEN MESAJLAR
.Emin misiniz?
.Ciddi misiniz?
.Bak son defa soruyorum !
.Günah benden gitti bağlıyorum...

E-MAİL ALMAK İÇİN YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

1. Nüfus cüzdanı aslı ve noter tastikli fotokopisi
2. İkametgah senedi
3. Savcılıktan iyi hal kağıdı
4. 6 adet fotoğraf
5. Erkek kullanıcıların askerlikle alakası olup olmadığına dair tecil belgesi ve ya teskere belgesinin noter tastikli sureti

HATA MESAJLARI
-Ulaşmaya çalıştığınız bilgisayarın mahallesinde elektrikler kesik olduğu için bağlanamıyorsunuz
-Eksik tuşa bastınız, lütfen tekrar deneyin
-Q harfine bastınız bu durumun bir yanlışlık sonucu olduğunu düşünüyoruz eğer bir daha Q harfine basarsanız bilgisayarınız takibe alınacaktır
-Git yaa kime şikayet edersen et
-Ooollummm doğru yere tıkla bee
-Bi önceki sayfayı arayıp duruyon iki saatir geri de bunu da mı biz öğretcez git kullanma net falan git evine uyu AllaH'ımm yaa

:D :D

H Çevrimdışı

hasna

Üye
İslam-TR Üyesi
Müşteri: Çok fazla teknik bilgim yok. SEVGI yüklemek için ne yapmam gerekiyor

Yetkili: İlk adım olarak KALBİM dosyanızı açmanız gerekiyor. Açtınız mı?

Müşteri: Evet. Ancak su anda GEÇMİŞ ACILAR.EXE, DÜŞÜNDÜKÇE.EXE, HASET.EXE VE GÜCENME.EXE isimli programlar da çalışıyor. Onlar çalışırken SEVGİ yükleyebilir miyim?

Yetkili: Problem değil. Yüklediğiniz anda SEVGİ otomatik olarak sisteminizden GEÇMİŞ ACILAR.EXE’yi silecektir. Bir süre daha geçici hafızanızda kalabilir ama artık diğer programları etkilemeyecektir. SEVGİ er geç DÜŞÜK GÜVEN.EXE’yi silerek YÜKSEK GÜVEN.EXE isimli bir modül yükleyecektir. Ancak, siz HASET.EXE ve GÜCENME.EXE’yi mutlaka kapatmalısınız. Bu programlar SEVGİ’nin yüklenmesine engel olur. Onları kapatabilir misiniz lütfen?

Müşteri: Tamam, kapattım. SEVGİ otomatik olarak yüklenmeye başladı. Bu normal mi?

Yetkili: Evet ama unutmayın ki bu sadece bir temel program. Üst versiyonlarının yüklenmesi için başka KALP’lerle bağlantı kurmanız gerekiyor.

Müşteri: Ooooops... Daha şimdiden bir hata mesajı verdi. Ne yapmam gerekiyor

Yetkili: Mesaj ne diyor

Müşteri: HATA 412-PROGRAM İÇ SİSTEMDE ÇALIŞMIYOR. Bu ne demek

Yetkili: Endişelenmeyin. Bu sıradan bir problem. SEVGİ programının başka KALPLERDE çalışmaya hazır olduğunu ama henüz sizin KALBİNİZDE çalışmadığını söylüyor. Şu komplike programcılık terimlerinden biri, ama daha sade bir dille "Programın başkalarını SEVEBİLMESİ için öncelikle sizin kendi sisteminizi SEVMENİZ gerektiği" anlamına gelir.

Müşteri: Yani ne yapmam gerekiyor

Yetkili: "KENDİNİ KABULLENME " isimli dosyanın altındaki KENDİNİ AFFETME.doc, KENDİNE GÜVENME.TXT, DEĞERBİLME.TXT ve İYİLİK.doc isimli dosyaların üzerine tıklayıp hepsini "KALBİM" dosyasına kopyalayın. Bir de KENDI KENDINE KRITIK.EXE ‘YI tüm dosyalardan ve daha sonra da çöp kutunuzdan silerek tamamıyla yok olduğundan emin olun.

Müşteri: Başardım. Hey! KALB’im gerçekten tertemiz dosyalarla doluyor. GÜLÜMSEME.AVI şu anda monitörümde oynuyor ve SICAKLIK.COM, BARIŞ.EXE ve MEMNUNİYET.com KALB’imin içine kopyalanıyor.

Yetkili: O zaman SEVGİ yüklendi ve çalışıyor. Şu andan itibaren her şeyle başa çıkabilmeniz gerekiyor. Yalnız telefonu kapatmadan son bir şey...

Müşteri: Nedir?

Yetkili: SEVGİ programı ücretsizdir. Onu ve onun tüm modüllerini tanıştığınız herkese verin. Karşılığında onlar da başkalarıyla paylaşacak ve sonucunda size tertemiz modüller geri dönecektir. Mutlu yıllar!

Müşteri: Size de!!

Ö Çevrimdışı

.ö.z.l.e.m.

Üye
İslam-TR Üyesi
• İkiside erkekler için olmazsa olmazdır.
• İkiside alışkanlık yapar.
• ikisinin de durup dururken niye bozulduğunu anlamazsınız.
• İkisinide ne kadar iyi kullanırsanız kullanın saç baş yoldurtan cinslerdendir.
• İkiside hassastır, sağı solu pek belli değildir.
• İkiside bozulduğunda dediğiniz hiçbir şeyi yapmazlar.
• Verim almak için ikisine de nazik davranmak gerekir.
• İkisinin de bellekleri inanılmaz güçlüdür.

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
• İkisinide ne kadar iyi kullanırsanız kullanın saç baş yoldurtan cinslerdendir.

Bu çok hoşuma gitti...

sağolasın paylaşımınıza

L Çevrimdışı

loves

Üye
İslam-TR Üyesi
mehmetvarlik ' Alıntı:
yok kardeşim bilgisayar için doğru söyledin ama
kadın lar için öyle değil belki diğer erkekler bu tür düşünmez ama bayanlar narin bir güldür onları bebek gibi görüp kızmıyacağız ki onlarda sizi bilsinler
ama allah razı olsun
SÖYLEDIKELRINE AYNEN KATILIYORUM BIDE ERKEKLERIN BENZERLIKLERI VARSA YAZARMISIN ö.z.l.e.m

D Çevrimdışı

difficult25

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim güzel olmasına güzelde... bir ve en önemli farkı unuttun;biri insan diğeri eşya..Bilmem anlatabildimmi..Kadınlar erkekler için bir kutudan ibaret bilgisayardan daha kıymettardır.Onlar bizim analarımız,eşlerimiz ve de evlatlarımızdır.Şahsen ben Anamı bilgisayar ile eş değer tutamam.

M Çevrimdışı

muhammedül emin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Menkıbe:Tenbih-ül gafilinde bildirilmiştir.Bir gün bir kişi Hazreti Ömer'in huzuruna hanımından şikayet etmeye gitti.Saadethanelerinin(evinin) kapısına vardı.İçeriden bir münakaşa sesi geliyordu.O kişi der ki,kulağımla işittim ki,muhterem hanımları ona çok sözler söyler.Hz.Ömer ona asla karşılık vermez.Susar ve dinler.O kişi kendi kendine dedi ki, ben isterim ki kendi hanımımdan Hz.Ömer'e şikayet edeyim.Şimdi o bendende elem ve cefadadır.Evine gitmek üzere geri dönmüş idi.Hz.Ömer dışarı çıktı,o kişiyi gördü ki,gidiyor.Ona dedi ki, ne iş için gelmiştin?O kişi, Ya emir-el mü'minin!Hanımımdan şikayet etmeye gelmiştim.Sizin harem-i şerifinizde olan nesneyi işitince geri döndüm,dedi.Hazreti Ömer buyurdu ki, ''Ben onu,üzerimde olan şu haklardan dolayı affederim.Birincisi, benim ile Cehennem arasında perdedir.Nefsim onun ile haramdan sakin olur.İkincisi, evden dışarı giderim evimin bekçisi olur.Üçüncüsü, çamaşırımı yıkar.Dördüncüsü, çocuklarımın bakıcısıdır.Beşincisi, ekmeğimi yapar, yemeğimi pişirir.Onun bu hakları onu azarlamama mani'dir.'' O kimsede dedi ki, doğruyu söyleyen kişiyi ve doğru giden kişiyi Allahü teala sever.Benim hanımımın da bu hakları var.Onu rızam ile affettim.

Ey arkadaşlar!Ey Allahü teala ve tebareke hazretlerinin güzel kulları sahabeyi güzin ve veliler sultanı Hz.Ömer radyallahü anhüma bile bu şekilde davranırken, bizler ise yaradan tarafından verilen bizim için yaradılmış eşimize niçin eza ederiz.Niçin incitir kırar dökeriz?Lütfen yazın da hala kardeşlerimiz varsa bu şekilde davranan hidayet bulurda vazgeçer tövbe eder sayemizde.Allaha emanet olun kardeşlerim!!

N Çevrimdışı

Nilay

Üye
İslam-TR Üyesi
Bilgisayarla aramızdaki fark bilgisayarı sizler yönetirsiniz istediğinizi yapar bizleri sizler yönetmezsiniz bizler bilgisayardanda öteyiz dimi bayanlar :p :p

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
şiyar ' Alıntı:
Karaca arkadaşımız çok çekti herhalde

yok canım..
espirili konuya espirice yaklaşalım dedik.
Allah razı olsun kendisinden, memnunum.

Ö Çevrimdışı

.ö.z.l.e.m.

Üye
İslam-TR Üyesi
1. Modeminizi kapattiginizda icinizde bir burukluk hissediyorsaniz;
2. Defterinizdeki tüm adreslerde @ varsa;
3. internet erisimi olmadigi icin annenizle haberlesemiyorsaniz;
4. Telefon faturaniz 2 sayfadan fazlaysa;
5. Eşiniz resti cekip "Hayır, bilgisayar yataga giremez!" dediyse;
6. Bilgisayar masanızın sandalyesini bir klozetle degistirmeyi düsündüyseniz;
7. Gülümsediginizde başınızı yan çeviriyorsaniz; :)
8. Eşiniz devamli olarak evlilikte iletişimin önemini vurguluyorsa ve siz de bunun üzerine kendisine yeni bir telefon hatti ve modem aldiysaniz;
9. Kelime islemcinizle birseyler yazarken her noktadan sonra "com" yaziyorsaniz.com
10. "0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,..." diye sayıyorsanız;
11. Rüyalariniz 256 renkse;
12. Uyumaya calisirken sleep(8*3600) diye düsünüyorsaniz;
13. Asansore bindiginizde gitmek istediginiz kata ait dügmeyi cift tikliyorsaniz...Bu internet işini biraz fazla abartmışınız demektir.
:)

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
13. Asansore bindiginizde gitmek istediginiz kata ait dügmeyi cift tikliyorsaniz...Bu internet işini biraz fazla abartmışınız demektir.

6. Bilgisayar masanızın sandalyesini bir klozetle degistirmeyi düsündüyseniz;

6.şık anneme baya cazip geliyodu artık lavaboya bile gitmez olmuştum bi aralar ennemde bunu düşünüyodu.....

13. şıkıda hemen hemen hergün yapıyorum.:D:

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Sevgili Asli
Seni ram'inin alamayacagi kadar cok seviyorum. Zipsiz, zapsiz oldugun gibi... Seni ilk gordugum anda formatlandim. Bana oyle bir sistem transfer ettin ki, hic bir komut artik beni senden ayiramaz. Seninle coklu ortamlar da dahil, her ortamda mutlu olabilecegimi biliyorum.Senin megahertz'in beni de atesliyor. Bakislarin beni taa derinden scan ediyor. Sana cok guveniyorum, bu mektubumu baskasina forward etmeyecegini de cok iyi biliyorum. Ben, seninle evlenecegim Asli. Evleninceye kadar da soz; sana hicbirsey insert etmeyecegim. Evlenmeden once DR NORTON'dan randevu aldim, ikimiz de usulen bir virus taramasindan gececegiz. Merak etme hic bilmedigim software'lerle iliskim olmadi. Senin icin hardware'i tas gibi diyorlar, ancak biliyorsun ki benim icin software guzelligi hardware guzelliginden onde gelir. Asli, seninle biz cok dvd'ler seyredecegiz. Sana evlilik yildonumunde 24 hizli rewritable dvd alacagim. Pembe slotlu kasamiz, icinde nurtopu gibi hard disklerimiz olacak. Tatillerimizde ikimiz de birer windows gezgini olacagiz. Daha sonra da ver elini internet. Sana guzel gorunmek icin oyle cok calisacagim ki, uc hafta sonra karsina yirmibir inch plazma ekran gibi cikacagim. Ondan sonra istersen beni duvarina bile asabilirsin Aksamlari dizlerinin uzerinde bir laptop gibi yatacagim. Asla uyku moduna gecmeyecegim Asli. Biz seninle isiklari kapatip kucaklarimizda klavye sabahlara kadar chat edecegiz. Ancak ilk yillarda senden biraz tasarruflu olmani isteyecegim, onun icin screen saver, standbye modu vs. anlarsin ya acik dikkatli olmani isteyecegim. Salonumuzun bas kosesine babamin eski 10 megabaytlik bilgisayarini koyacagim, malum sark koseleri bana hep cok sicak gelmistir, yanina da 5,25 lik disketler. O bicim nostalji olacak. Hatta yilbasi aksamlari tetris falan oynayabiliriz. Kendimizi hep gelistirecegiz, zaman hangi ram'i gerektiriyorsa uyacagiz.Birbirimizden fikir download'unu bir gurur meselesi yapmayacagiz. Aramizda ayri gayri olmayacak, herkes birbirinin sörfüne saygi duyacak.O seni istemeye anasini gonderen herifin sitesini crack ettim, anasini da hack edecegim. Ben geleneklere sadik kalmak istiyorum seker Aslicigim. TV kartini kiz tarafi alirmis. Seni, ceyiz sandigindaki emek emek dodurdugun cd-rom'larla bekliyorum. Ben de sana amazon.com dan bes tasli bir yüzük siparisi verdim bile. Nikahimizda da real player calacak... Home page'indekilere de cok selam, her baytini opuyorum, CPU'm daima seninle...

L Çevrimdışı

loves

Üye
İslam-TR Üyesi
sena__19 arkadasim sen bir süre bilgisayarini bir odaya kitle ve anahtarida annene ver fazla bilgisayarli ortamlarada girme yoksa senin sonun pek parlak gözükmüyor :D :D :D :D

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
LOVES VALLA BİLİYORUM AMA OLMUYO ŞİMDİ SEN BU FORMA GİRMEZSEN OLURMU OLMAZ BENDE ÖYLEYİM İŞ YERİNDE EVDE NERDEYSE İNTERNET BULDUĞUM HER YERDE İSLAM FORUMA GİRİYORUM NAPAYIM KÖTÜ BİŞEY YAPTIĞIM YOKKİ ANNEM ÖYLE DİYO Bİ BİLSE BEN İNTERNETTE NE HAYIRLI İŞLER YAPIYORUM AMA BİLMİYOKİ :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
valla biz ne bulsak onun delisi oluyoz. evet anlaşılan bu alanda bize meslektaşlarda çıkmış. inşaallah deliliğinizi hayırlı işlerde kullanırsınız kardeşler. yukarıdaki tanımlar bizlere nekadarda tanıdık geliyor öyle değilmi :lol: :lol: :lol:

Üst Ana Sayfa Alt