Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bilgisayar Esprileri

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
deli ' Alıntı:
valla biz ne bulsak onun delisi oluyoz. evet anlaşılan bu alanda bize meslektaşlarda çıkmış. inşaallah deliliğinizi hayırlı işlerde kullanırsınız kardeşler. yukarıdaki tanımlar bizlere nekadarda tanıdık geliyor öyle değilmi :lol: :lol: :lol:

yok mehmet kardeş biz delinin aklıyla yola çıkmayız zaten varsın olsun o kendine saf arasın :p :p :p :p :p :p

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
SENDEN BİRAZ BAYAĞA ÇOK BÜYÜK MEHMET KARDEŞİM AMA OKADARDA ÇOK DEĞİL :lol:

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allahın aciz bir kulu desem kızarmısın.

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
bence sen ona bişey sorma maz allah günaha girer deli kardeş adını söylerse yani yapmayalım şimdi neme lazım onun o sadece formrma yazılan konulara cevvap verir şimdi sen kalkmış ona konu içinde soru soruyosun hiç cevvap veririmi yav bikere deli kardeş tanışalım diye bi konu açtı sözüm onaki kendini tanıttı ne yaşı var ne başı hiç bişrey anlamdım boşver mehmet kardeş istekle olacak bu işler istemiye istemiye bişeyleri yaptıramayız hadi selametle................... :D :D :D :D :D :D :D

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ya arkadaş bu neiştir anlamadım zaten akıllı adam beni bulmazki :lol: banane ben mızıkçı bir adamım. adım deli yaşım belli.

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
fark etmez güzel kardeşim deli meli her delininde bi adı vardır verilen t.c kimliğinde yaaaaaaaaaa. 8) 8) 8) 8) 8)

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
hayır aslında heves kırıldıktan sonra bir önemi kalmaz belliki seninde hevesin kırıldı:?

A Çevrimdışı

anaksunamum

Üye
İslam-TR Üyesi
A: Adam Y:Yardım hattındaki kişi
Y-Wordperfect yardım hattı buyrun , nasıl yardımcı olabilirim?
A-Wordperfect te bir sorun oldu.
Y-Nasıl bir sorun?
A-Yazı yazıyordum birden bütün kelimeler gitti.
Y-Gitti mi?
A-Yok oldu.
Y-Ekranda şu anda ne görüyorsunuz?
A-Hiçbirşey.
Y-Hala wordperfect programın da mısınız yoksa çıktınız mı?
A-Bunu nereden bileyim.
Y-Ekranda bir "C" harfi görüyor musunuz.
A-Bir "hece" mi?
Y-Boş verin.Ekranda yanıp sönen bir çizgi var mı?
A-Söyledim ya hiçbirşey yok.
Y-Moniter üstünde yanan bir lamba var mı?
A-Monitör ne?
Y-Ekranı olan yer,televizyon gibi.Çalıştığını gösteren küçük bir lamba var mı?
A-Bilmiyorum.
Y-Monitörün arkasına bakın , oraya bir elektrik kablosu giriyor olması lazım.Görebiliyor musunuz?
A-Evet.
Y-Harika , o kabloyu takip edin elektriğe bağlı mı bana söyleyin.
A-Bağlı.
Y-Harika.Monitörün arkasına bakınca bağlı olan tek kablo mu gördünüz , yoksa iki tne mi?
A-Görmedim.
Y-Tekrar bakar mısınız,ikinci bir kablonun da bağlı olması lazım.
A-Evet gördüm.
Y-Tamam şimdi onu takip edin bilgisayara bağlı mı diye bakın.
A-Kabloya ulaşamıyorum.
Y-Ulaşmayın bağlı mı diye bakabilir misiniz?
A-Olmuyor.
Y-Bir şeyden destek alıp eğilip bilgisayarın arkasına baksanız...
A-Eğilmek dert değil karanlık olduğu için bakamıyorum.
Y-Karanlık?
A-Ofisin ışıkları kapalı pencereden gelen ışık yetmiyor.
Y-Ofisin ışıklarını yakın.
A-Yanmaz.
Y-Neden?
A-Elektrikler kesik.
Y-Elektrikler mi kesik,tanrım?(kısa bir sessizlik).Bilgisayarın kitapları,kutusu herşeyi duruyor mu?
A-Ewet dolapta.
Y-Şimdi bilgisayarı sökün aynı şekilde kutularına yerleştirip aldığınız yere iade edin.
A-Durum bu kadar kötü mü?
Y-Korkarım öyle.
A-Peki tamam onlara ne diyeceğim?
Y-"ben bilgisayar kullanamıyacak kadar gerivites zekalıyım diyeceksiniz

L Çevrimdışı

loves

Üye
İslam-TR Üyesi
bu kadarda geri zekali olunmazki ya bir insan elektirik gidince calisamayacagini anlayamazmi :D :D :D

A Çevrimdışı

anaksunamum

Üye
İslam-TR Üyesi
-Oturumunuz süresince bir hatamız olduysa affola. Şimdi bilgisayarınızı kapatabilirsiniz. Nereye isterseniz oraya!
- Kah güldük kah eğlendik, yeri geldi üzüldük, ağladık, kızdık… Ancak her güzel şey gibi bu oturumun da sonuna geldik… Yeni bir oturumda görüşmek üzere..
- Gidiyorsun ama ya dönemezsen? Hadi hakkını helal et…
- Windows kapatılıyor, bu katliama sessiz kalmayın! Her gün dünyada on binlerce windows kapatılıyor. Bunların yarısından çoğu orijinal bile değil… Bırakın windowslar açık kalsın…
- Bu akşam da ayrılan sürenin sonuna geldik… Yarın gene aynı saatte buluşmak ümidiyle esen kalın!…
- Kapatıyorsun ha? Tamam kapat bakalım. Ama bir sonraki oturumda bazi şeyler bıraktığın gibi olmayabilir.
- Bu kadar. Dağılabilirsiniz…
- Beni böyle istediğin gibi kullanıp sonra kapatamazsın, asıl ben seni kapatıyorum.
- Bugünü de kazasız belasız atlattın.
- Verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz.
- Bilgisayarı gerçekten kapatmak istediğinize emin misiniz? Belki güç tasarrufu moduna alsanız daha iyi olur. Yarım saat sonra yine açmak isterseniz hiç olmazsa beni uğraştırmamış olursunuz…
- Şimdi kapanıyorum ama kullanırken sarfettiğin sözleri anlamadım sanma. Bir dahaki oturumda sorarım ben sana..
- Niye kapatıyorsun? Daha karpuz kesecektik!
- Bana biraz daha fazla ilgi göster ve dinlenmeme izin ver.
- Her kapanan pencerenin ardından bir yenisi açılır… Yahu yoksa pencere değil de kapı mıydı?
- Müsaadenle kaçıyorum, sahip.
- Bunu saymayız

- Yedeklemissindir insallah.. hayir bi dahaki aCilista ben ayni ben olmayabilirim de o bakimdan.. eheh"

- Tekrar bekleriz efendim...

-26 saat online kalmayi basararak bugune kadarki en buyuk eforunu sarf ettin.. afferim boyle bilgisayarla ugrasmaya devam edersen evde kalacaksin

A Çevrimdışı

anaksunamum

Üye
İslam-TR Üyesi
1. Compaq "Press any key" komutunu "Press return key" şekline dönüştürmeyi düşünüyor. Neden? "Any" tuşu nerede sorusuna cevap vermekten baygınlık gelmiş.
2. Bir müşteri, üzerinde "toz koruyucu" olduğunda fareyi kullanmakta güçlük çektiğinden dert yanmış. Toz koruyucu dediğinin farenin plastik paketi olduğu ortaya çıkmış.
3. Disklerinin hatalı olduğunu savunan müşteriye "diskleri satıcıya yollayın" denmiş. Satıcının eline geçen mektuptan disklerin fotokopileri çıkmış.

4. Dell şirketinin bir müşterisi bilgisayarının faks çekememesinden şikayet etmiş. 40 dakikalık bir telefon görüşmesi sonucunda adamın kağıdı monitöre dayayıp "Gönder" tuşuna bastığı ortaya çıkmış.

5. Bir IBM müşterisi dökümanı yazıcıya aktaramadığından şikayet etmiş. "Bilgisayar yazıcıyı görüyor mu?" sorusuna karşılık "Ekranı yazıcıya doğru çevirdim ama hala görmüyor" cevabını vermiş.

6. Yeni aldığım bilgisayar çalışmıyor diye Dell firmasını arayan kadın sürekli "Ayak pedalına basıyorum basıyorum makinadan hiç ses gelmiyor" demiş. Ayak pedalı dediğinin fare oldugu ortaya çıkmış.

7. Novell Netware'in ünlü hikayesi:

NetWare: Buyrun SysOp.

Adam: Bilgisayarın kahve taşıyıcıs kırıldı. Garanti kapsamındayım, ne yapmam lazım?

Netware: Kahve taşıyıcı mı?

Adam: Evet bilgisayarın önündeki!

Netware: Pardon anlamakta güçlük şekiyorum. Bu kahve taşıyıcıyı nereden aldınız. Promosyon falan mı? Üzerinde bir marka var mı?

Adam: Bilgisayarla birlikte geldi. Promosyon olup olmadığını bilmiyorum. Üzerinde 4X yazıyor.

8. Bir IBM müşterisi:" İlk disketi sürdüm. İkincisini sürerken çok zorlandım. Üçüncüsü asla içeri girmiyor."

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
hakkaten bunlar bilgisayar saklarıymış ya amman allahım bukadar salak olabilirmi insan oğlu ya ay kafayı yiyeceğim aslında benimde bi anım var bununla ilgili :S

bigün arkadaşımla bilgisayar alıcaz ama o daha yeni doğu tarfından mardinden geldiği için çok şey bilmiyo hatta bilgisayarla ilgili hiç bişey bilmiyo ona toplama bilgisayara aldık daha sonra sadece fareyi istemedik çünkü ben optik maus alamsını istedim o gün akşam oldu bende ertesi gün işe gideceğim için onunla mausu almaya çıkamadım ona telefon açtım dedimki sen dedim optik mausu al dedim tmm dedi derecesi kaç olsun dedi analamdım ne dercesi ya dedim nys nys tmm ben alırım sen merak etme dedi. akşam annesiyle bize geldi saatt olmuş akşam 7-8 sıraları geldiler ya ben bulamadım dedi nasıl yani ya nasıl bulamazsın dedim ne bileyim bunlarmı çok salak benmi anlamadım ama adam yaptıkları işin ne olduğunu bimiyoki şaşkalozlar dedi bende dedimki nerelerde aradın dedim ya kızım girmediğim optikçi kalmadı dedi ne optiği ya dedim ya salakmısın sen ya dedi sabatandır gitmediğim gözlükçü kalmadı diyo o ona gönderiyor öteki başkasına gönderiyo diyince beni kriz tutu sordum kız dedima kıl var nizam var içerde gözlükleri görmedinmi gördüm dedi niye girdin dedim tabelada optikçi yazıyodu diyo e söylemedilermi sana brda fare falan satılmaz diye yooooooo diyo sen ne dedin dedim optikli fare dedim diyo adeta koptum ya :lol: :lol: :lol: kızı her gördüğümde kahkaha kırizim tutuyodu adeta,ogün hayatımda hiç gülmediğim kadar güldüm şimdi benden iyi kullanıyo bilgisayarı.................... kader kısmet.......... :D :D :D :D :D :mrgreen:

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
yuh ya demek mause almaya gözlükçüye gitmiş he. :D ben gözlükçü olsam bayağı dalga geçerdim arkadaşla hehee.bide optikli fare he heheheheheh. hiç gülesim yoktu yawww

L Çevrimdışı

loves

Üye
İslam-TR Üyesi
VALLA KOPTUM ARTIK GÜLMEKTEN GÖZLÜKCÜYEMI GITMIS INANILMAZ YA :D :D :D GEL ARKADAS GEL GÖZLÜKCÜYE GEL OPTIKLI FARE :D :D

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
süper yaw.yalnız kendisi ile bu kadar dalga geçen başka millet dünyada mevcut değil :D

L Çevrimdışı

loves

Üye
İslam-TR Üyesi
güzelmis ya
dünyada ancak bizim gibi bir millet kendisi ile dalga gecer baska yerde arama bulamazsin :D

Üst Ana Sayfa Alt