Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Bilene Sorayim Dedim, Keyboard Denen Meredi

F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kusura bakmayın saygıdeğer kardeşlerim, sorum için belli bir bölüm bulamadığım için burayı seçtim. lütfen bilgisi olan kardeşlerimden ricada bulunuyorum, bende alman klavyerı var. türkçe keyboard nasıl kullanılır bilgisayarda. Türk Klavye - Türkçe´yi kolayca yaz1n1z olmuyor. bende 64bıt wın7 var. internetten uyguladıklarımdan bir sonuç alamadım.
virtuelle tastaturla tıngırdatım duruyorum. eziyetin böylesi. tablet ve ceptelefonunda bır zorluğum yok, bılgısayarda bır türlü hallemedim. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. laf aramızdaö doğru dürüst türkçem de yok ama illede türkçe tastarum olsun istedim.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Denetim Masası/bölge ve dil/klavyeleri veya diğer giriş yöntemlerini değiştir/klavye değiştir/ekle

bu bölüme geldikten sonra türkiye'yi bulup oradan Q ya da F klavyeyi seçebilirsiniz.

Tavsiyem Q klavyeyi seçmenizdir.

F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razi olsun senden, denedim oldu da, nasil oldu, ENIGMA gibi inanki, hangi tusun altinda hangi harf sakli onu önce ögrenmem lazim. Sifreli bir seyler oldu. Cok zoooor.

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
ibyraCD8Qokis4.jpg

ibh0X55rB07QNV.jpg

iki klavye arasında oldukça fark var, tuş dizaynlarıda farklı, eğer imkanınız varsa net üzerinden bir türkçe klavye siparişi verebilirsiniz en kolay yöntem bu gibi görünüyor.

Sizin verdiğiniz Türk Klavye - Türkçe´yi kolayca yaz1n1z linkteki programı kurdum sorunsuzca çalıştı bende. Böyle bir programdan da ilk kez haberim oldu oldukçada güzel bir program. Programı bi daha kurun örneğin Ö harfi yazmak istiyorsanız iki kez ve seri bir şeilde O harfine basın, belki siz seri bir şekilde basmadığınızdan sizde olmamış olabilir.

ibyraCD8Qokis4.jpg

ibh0X55rB07QNV.jpg

F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cok güzel bir program olmasina güzelde, dedigim gibi, benim bilgisayarim 64bit ve bu program 64bit olan systemleri desteklemiyor, bu yüzden benim isime yaramiyor. Tarif ettiginiz kullanis seklini ancak Virtuell Klavyerle tatbik edebiliyorum, oda cok zahmetli, önce yaz sonra kopye et falan filan.

Sizin isinize yaradigindan dolayi cok sevindim, insAllah öbür üyelerinde isine yarar.

Üst Ana Sayfa Alt