Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Bir Günahtan Pişman Olma ve Tevbe Edip Doğru Yolu Bulma Hakkında Nasihat Verir misiniz?

L Çevrimdışı

Levent19

Üye
İslam-TR Üyesi
Merhaba arkadaslar oncelikle konu dogru yeremi actim bilemedim ama cok buyuk bir sikintim var

Seytana uydum yaptik buyuk bir kotuluk hata oyununa geldim para caldim ufak bir miktar ama hatami anladim rabbimin bana gosterdigi yolu secmeliymisim ve yemin ettim seytanin kolesi degil ben rabbimim bana bize gostermis oldugu yolu tercih etmek istiyorum elbet hatalar yapacam ama seytanin oyunlarina gelmek istemiyorum ve bunun icin rabbima siginiyorum onun bize gondermis oldugu kuran i okumaya baslayacagim sizin baska onerileriniz varmidir acaba ?

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Merhaba arkadaslar oncelikle konu dogru yeremi actim bilemedim ama cok buyuk bir sikintim var

Seytana uydum yaptik buyuk bir kotuluk hata oyununa geldim para caldim ufak bir miktar ama hatami anladim rabbimin bana gosterdigi yolu secmeliymisim ve yemin ettim seytanin kolesi degil ben rabbimim bana bize gostermis oldugu yolu tercih etmek istiyorum elbet hatalar yapacam ama seytanin oyunlarina gelmek istemiyorum ve bunun icin rabbima siginiyorum onun bize gondermis oldugu kuran i okumaya baslayacagim sizin baska onerileriniz varmidir acaba ?
Allah sizi affetsin..
O parayı aldıgınız yere iade edin..!!
Durumu anlatıp helallik isteyin.
Sonrada tewbesini yaparsınız.

M Çevrimdışı

Muzammil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eger müskil bir durumdan dolayı "açlık gibi " yaptı iseniz sizi muskil durumdan kutaralım yardımci olalım.Yeterki harama eliniz uzanmasın .!

Sakin...
"Allah´ın bir rahmeti olarak sen onlara yumuşak davrandın. Eğer katı kalpli ve kırıcı olsaydın etrafından dağılır giderlerdi" (Âl-i İmrân, 159)

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Şeytan a nasil uyarim anlamiyorum dilim varmiyor ama demeye rabbime karsi gelmis gibi hissediyorum kendimi affettirmek icin onun bize gosterdigi yoldan gitmek istiyorum artik

Akhi daha yeni cahiliyeden çıkmış bir kardeşin olarak en büyük tavsiyem samimi bir tevbe ve mutlaka ama mutlaka 5 vakit namaz tevbe edipte ilk namazını kıldın mı helede secdede gözyaşı döküp yalvardın mı hemen anında öyle bir huzur doluyorsun Allah Azze ve Celle öyle bir ferahlık veriyorki gönlüne anlatamam.Ama namaz çok önemli Vallahi uzun bir aradan sonra ilk sabah namazını kıldım uyudum ve kalktığımda anladımki doğru yoldayım çünkü şeytan rüyalarımda o kadar çok uğraştı ki benimle anlatamam.O yüzden dirayetli olup namazlarımızı gevşetmeden şeytana yenilmeden dosdoğru Hakk yolda yürüyeceğiz İnşaAllah Allah Subhanehu ve Teala yolundan ayırmasın İnşaAllah.Bu arada bunları ben yaptım çok faydası oldu diye söyledim yoksa bişey bildiğimden değil bende 2 3 ay önce tevbe ettim Elhamdulillah şimdi namazlarımı kılıp birde bolca İnternetten açıp Kuran dinliyorum oda çok faydalı oluyor Biiznillah.

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Yatmadan Önce Mutlaka 3 Gündür Kuran,Peygamberlerimizin Duaları,Hadislerini okuyorum azda olsa öyle yatıyorum dua ederek yatıyorum

Allah'a bolca gözyaşı döküp af dile özellikle namazdayken dua et ama en çokta secdedeyken Allah'a dua et buda Peygamber Efendimizin (s.a.v) bir sünnetidir biliyorsun.Ve ettiğin duanın karşılığını anında alıyosun namazdan kalkar kalkmaz Allah Azze ve Celle hemen karşılığını veriyor dene göreceksin zaten.

L Çevrimdışı

Levent19

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaslar bayadir yoktum
Aradan biraz sure gecti kendimi biraz toparladim sayilir isimi gucumu kaybettim sonucta zor bir donemden geciyorum kisissl olarak

Ilk cuma namazina gittim ordaki o ortam bile huzur verdi insana gene gece yatmadan kuran okumaya devam ediyorum surekli rabbimden af dileyip dua ediyorum umarim dualarami kabul eder ve yeni bir baslangic icin sans verir bana

Eger bu mesajimi okuayacak benim givo durumda olan varsa Rabbimizu sukredin ve onun bize gosterdigi yoldan devam edin rabbimiz bagislayicidir.

Üst Ana Sayfa Alt