Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Biz Müslümanlar Neyin Derdindeyiz?

İmam Ebu Hanif Çevrimdışı

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm Soru saçma olabilir ama sormak istiyorum acaba şuan derdimiz İslâm mı yoksa tasavvuf çevresi mi yoksa ibn Teymiyye yi savunmak mı yoksa başka bir şey mi biz nerde hata yaptık biz hep alimlerin bile susstu sebebleri ortaya artık kafamıza sadece namazın kazası varmı yokmu amel imandan mı değil mi iman artar mı ekisilirmi eşariler iyimi kötümü aha işte herşey ortada hangi müslüman çıkıp haykırır dinini şuan ben tevhid dergisine bakıyorum halis bayuncuk için her şeyi yapıyor piknik olmadı diye herşeyi söylüyor ama kalkıp da dinimiz ayaklar altına alınmış hiç kimsenin umurunda değil. Cemaatler artık uyanmalı ben başka bir şey demiyorum.

Elveravelbera Çevrimdışı

Elveravelbera

السلام عليكم
İslam-TR Üyesi
Sevban'dan (r.a) rivayet edildiğine göre Rasûlullah (asm) şöyle buyurmuştur:

"Yakında milletler, yemek yiyenlerin (başkalarını) çanaklarına (sofralarına) davet ettikleri gibi, size karşı (savaşmak için) biribirlerini davet edecekler."

Birisi: "Bu o gün bizim azlığımızdan dolayı mı olacak?” dedi.

Rasûlullah (asm), "Hayır, aksine siz o gün kalabalık, fakat selin önündeki çörçöp gibi zayıf olacaksınız. Allah düşmanlarınızın gönlünden sizden korkma hissini soyup alacak, sizin gönlünüze de vehn atacak." buyurdu.

Yine bir adam: "Vehn nedir ya Rasûlullah?" diye sorunca:

"Vehn, dünyayı (fazlaca) sevmek ve ölümü kötü görmektir." buyurdu. (bk. Ebu Davud, Melahim, 5)

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm Soru saçma olabilir ama sormak istiyorum acaba şuan derdimiz İslâm mı yoksa tasavvuf çevresi mi yoksa ibn Teymiyye yi savunmak mı yoksa başka bir şey mi biz nerde hata yaptık biz hep alimlerin bile susstu sebebleri ortaya artık kafamıza sadece namazın kazası varmı yokmu amel imandan mı değil mi iman artar mı ekisilirmi eşariler iyimi kötümü aha işte herşey ortada hangi müslüman çıkıp haykırır dinini şuan ben tevhid dergisine bakıyorum halis bayuncuk için her şeyi yapıyor piknik olmadı diye herşeyi söylüyor ama kalkıp da dinimiz ayaklar altına alınmış hiç kimsenin umurunda değil. Cemaatler artık uyanmalı ben başka bir şey demiyorum.
Bunlar basit konular değil.İman, küfür ve bidatin ayrılması, hak ve bâtılın ortaya çıkması Müslümanların imanlarının artmasına ve birleşmelerine bir sebeptir.Kafirler Müslümanlara imanlarındaki zayıflıktan dolayı musallat olmuşlardır.Yoksa Allah kafirlere müminlerin aleyhine yol vermez.Peki imanın zayıflaması nasıl olmuştur? Günahların, bidatların kalplere yerleşmesiyle.Bu doğrultuda bidatlara ve sapık fırkalara reddiyeler vermek olmazsa olmazlardandır.İbn Teymiyye mevzusuna gelecek olursak.Evet sapıklar İbn Teymiyye'ye saldırıyorlar.Ama İbn Teymiyye'ye itikadından dolayı saldırıyorlar.Onun muattıladan olmamasından, kendileri gibi Allah'ın isim ve sıfatlarının içini boşaltmaya çalışmamasından dolayı saldırıyorlar.Yani onun nezdinde Allah ve Rasulü'nün ispat ettiklerine saldırıyorlar.İbn Teymiyye ve diğer alimleri savunmak neden kötü bir şey olsun?

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Çizdim :D

Tek bi noktada kitleniyoruz bakis acisi olarak, ama arkamiza donup baksak o soru işaretli yerde devasa bir alan var.
O noktada takili kaldigimiz surece sorularinin cevaplari donup dolasacak soylemlerde kalacak
hareket diger alanda ama yeterli donanım yok, heybetli cumleler kurup yasantimiza aktarmadigimiz icin bir sure daha boyle devam edecek sanirim.
Kendini ve baskalari kandiranlar onlerini goremez,gordum bildim sanar ama her daim yanilir kardeşim. Bu da kişinin kendi ic aldatmacasi perdesi aslinda.

20220611_144619.jpg

Vasat Çevrimdışı

Vasat

Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanların itikadı ortak olursa düşmanları da ortak olur. Düşmana karşı ortak savaşan kazanır.

Kendi içinde parçalanan toplumlar bozguna uğrar. Çünkü düşman yerine birbiri ile meşguldür.

"Allah’a ve Resûl’üne itaat edin ve birbirinizle çekişmeyin. Sonra gevşersiniz ve gücünüz, devletiniz elden gider. Sabırlı olun. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir." (Enfal 46. Ayet)

İtikad olmadan birlik olmaz öyleyse itikad asıl sorunumuz.

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Çizdim :D

Tek bi noktada kitleniyoruz bakis acisi olarak, ama arkamiza donup baksak o soru işaretli yerde devasa bir alan var.
O noktada takili kaldigimiz surece sorularinin cevaplari donup dolasacak soylemlerde kalacak
hareket diger alanda ama yeterli donanım yok, heybetli cumleler kurup yasantimiza aktarmadigimiz icin bir sure daha boyle devam edecek sanirim.
Kendini ve baskalari kandiranlar onlerini goremez,gordum bildim sanar ama her daim yanilir kardeşim. Bu da kişinin kendi ic aldatmacasi perdesi aslinda.

Ekli dosyayı görüntüle 29555
Bune yaw hedef tahtası mı

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Müslümanların itikadı ortak olursa düşmanları da ortak olur. Düşmana karşı ortak savaşan kazanır.

Kendi içinde parçalanan toplumlar bozguna uğrar. Çünkü düşman yerine birbiri ile meşguldür.

"Allah’a ve Resûl’üne itaat edin ve birbirinizle çekişmeyin. Sonra gevşersiniz ve gücünüz, devletiniz elden gider. Sabırlı olun. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir." (Enfal 46. Ayet)

İtikad olmadan birlik olmaz öyleyse itikad asıl sorunumuz.

(y)

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sistem iyi bir şey yapacak derken hep kendi çukurunu kazıyor.
Attığım link uçmuş sanırım tekrar bağlanamadım bu adamın bir kaç videosunu izledim ehli sünnet ve cihadı seven gerçek bir alim gibi geldi ama her videosunu izlemedim o yüzden bilmiyorum ama bu adamı izleyeceğim bu videoya da sonra bakarım

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Attığım link uçmuş sanırım tekrar bağlanamadım bu adamın bir kaç videosunu izledim ehli sünnet ve cihadı seven gerçek bir alim gibi geldi ama her videosunu izlemedim o yüzden bilmiyorum ama bu adamı izleyeceğim bu videoya da sonra bakarım
Yok kanal gizli olabilir YouTube dan konum yerini abd yap

Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yok kanal gizli olabilir YouTube dan konum yerini abd yap
Benim attığım link uçmuş , hocanın videosu duruyor ama şu an müsait değilim sonra izlerim attığın hocanın birkaç videosunu izlemiştim daha önce bana hakiki bir alim gibi geldi ama tüm videolarına bakmadım cihad hakkında bir videosunu izlemiştim hocayı takdir ettim çünkü böyle şeyler söylemek gerçekten yürek ister helal olsun

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
kalkıp da dinimiz ayaklar altına alınmış hiç kimsenin umurunda değil. Cemaatler artık uyanmalı ben başka bir şey demiyorum.

Peygamber döneminde de kafirler hep alay etmişler. Er ya da geç, dünyada veya ahirette onlar cevaplarını alacaklar. Bize düşen imanda ve tebliğde sabretmek.

Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ilahiyat olayında öğrencileri ve masumları da hedef göstermek doğru değil vebal olabilir ama şu marş rezilliği nedir bu marşı koyana karşı çıkan hiç mi yok zaten darulharp olduğunu biliyoruz ama cumhuriyeti ve küfür ordusunu hatırlatan bu rezillik nedir

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Bu ilahiyat olayında öğrencileri ve masumları da hedef göstermek doğru değil vebal olabilir ama şu marş rezilliği nedir bu marşı koyana karşı çıkan hiç mi yok zaten darulharp olduğunu biliyoruz ama cumhuriyeti ve küfür ordusunu hatırlatan bu rezillik nedir

Sorun cumhuriyet veya ordu değil, Allah'a hamdedilmemesi, Türk milliyetçiliği ve Atatürkçülük. Gerçekten üzücü ilahiyat fakültesinin böyle bir saçmalığa alet olması. Hristiyanlar örneğin milliyetçilik konusunda çok hassas, Katolikler asla alet olmazlar böyle bir şeye. Bizde ise bilinç körelmiş.

Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sorun cumhuriyet veya ordu değil, Allah'a hamdedilmemesi, Türk milliyetçiliği ve Atatürkçülük. Gerçekten üzücü ilahiyat fakültesinin böyle bir saçmalığa alet olması. Hristiyanlar örneğin milliyetçilik konusunda çok hassas, Katolikler asla alet olmazlar böyle bir şeye. Bizde ise bilinç körelmiş.
Atatürk şeriata savaş açmış ve diliyle şeriat nurunu söndürmeye çalışmış , ilhamlarını bizzat hayattan aldığını ve Allah'ın kanunlarını tanımadığını söyleyen ama Tbmm'yi dualarla açmış biri , yaptığı inkılaplarla soktuğu milliyetçilik gibi bidatları kaldırmak için müslümanların daha çok çaba harcaması gerekiyor , iş,aş,eğitim kaygısıyla gidilen atatürkçü okullarda Allah'ın şeriatına çocuklar küstürülüyor . 1935 Kudüs konferansında bazıları farketmişler ki islam dinine savaş açmakla uğraşmakla bitmiyor onları içten ele geçirmek gerekiyor

Ekli dosyalar

• images (32).jpeg
    images (32).jpeg
    38.5 KB · Görüntüleme: 83
Son düzenleme:

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kur'an'a tekme atan zındıklara ceza vermek yerine müdür ve yardımcısı ceza aldı bune perhiz bune lahana turşusu diyesi geliyor adamın 4 zındık disipline sevk edildi deniyor

Üst Ana Sayfa Alt