Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Biz Müslümanlar Neyin Derdindeyiz?

İmam Ebu Hanif Çevrimdışı

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Çizdim :D

Tek bi noktada kitleniyoruz bakis acisi olarak, ama arkamiza donup baksak o soru işaretli yerde devasa bir alan var.
O noktada takili kaldigimiz surece sorularinin cevaplari donup dolasacak soylemlerde kalacak
hareket diger alanda ama yeterli donanım yok, heybetli cumleler kurup yasantimiza aktarmadigimiz icin bir sure daha boyle devam edecek sanirim.
Kendini ve baskalari kandiranlar onlerini goremez,gordum bildim sanar ama her daim yanilir kardeşim. Bu da kişinin kendi ic aldatmacasi perdesi aslinda.

Ekli dosyayı görüntüle 29555
Hala anlamdım birader . :))

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ilahiyat olayında öğrencileri ve masumları da hedef göstermek doğru değil vebal olabilir ama şu marş rezilliği nedir bu marşı koyana karşı çıkan hiç mi yok zaten darulharp olduğunu biliyoruz ama cumhuriyeti ve küfür ordusunu hatırlatan bu rezillik nedir
O marş yerine Kur'an da okunurdu belki ama orda elini kolunu sallayanda kapalı bir kadın yani hatta olaya ses çıkarmayan bile kapalı kadınlar var burda mesele kapanmakda değil aslında

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Boşver yav, yarin sabah okusam ben de anlamam herhalde.
@Alketa kardeşim bi kaç haber aldım bu darul harbde gine şaşırlmayacak bi kaç olay bazı kızlar prn sektörleri ile çalışmaya başlamış ve klipler tr de çekiliyor ya hala diyom valla bakın Hicret gerek yandık yandık valla yandık ülke battı

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
@Alketa kardeşim bi kaç haber aldım bu darul harbde gine şaşırlmayacak bi kaç olay bazı kızlar prn sektörleri ile çalışmaya başlamış ve klipler tr de çekiliyor ya hala diyom valla bakın Hicret gerek yandık yandık valla yandık ülke battı

Kardeş, bu ahlaki problemler sadece bu ulke ile sınırlı değil, tüm dünya böyle.
Ayrica misal, cumhuriyet donemi romanlari okursan, bugunden cok da farkli olmadigini goreceksin. Tek farki o zamanlarda belli kitlelere hitap eden seylerin, günümüzde herkesin evine girebiliyor olması.
Elimizdeki telefon bizim celladimiz ayni zamanda.
O yuzden bireysel olarak ne yapabilecegimize bakip, guzel olan seylere odaklanmaya calisip ,aktif muslumanlar olmaya bakmak. Oyle ya da boyle guzel islerde Allah insanları bir vesile ile bir araya getiriyor zaten.
Bu memlekette hala guzel müslümanlar var.
Yaptiklari guzel isler var.
Kafayi biraz aydinlik tarafa cevirmek lazim.
Oteki turlu inan olsun ben bu gundem degisikligine yetisemem, battik gittik bittik vs deyip de karamsar olamam. Bu psiko olarak bizi geriletip, tembelleştiriyor.

(Bu sefer cizmedim kesin anlaman lazim. )

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş, bu ahlaki problemler sadece bu ulke ile sınırlı değil, tüm dünya böyle.
Ayrica misal, cumhuriyet donemi romanlari okursan, bugunden cok da farkli olmadigini goreceksin. Tek farki o zamanlarda belli kitlelere hitap eden seylerin, günümüzde herkesin evine girebiliyor olması.
Elimizdeki telefon bizim celladimiz ayni zamanda.
O yuzden bireysel olarak ne yapabilecegimize bakip, guzel olan seylere odaklanmaya calisip ,aktif muslumanlar olmaya bakmak. Oyle ya da boyle guzel islerde Allah insanları bir vesile ile bir araya getiriyor zaten.
Bu memlekette hala guzel müslümanlar var.
Yaptiklari guzel isler var.
Kafayi biraz aydinlik tarafa cevirmek lazim.
Oteki turlu inan olsun ben bu gundem degisikligine yetisemem, battik gittik bittik vs deyip de karamsar olamam. Bu psiko olarak bizi geriletip, tembelleştiriyor.

(Bu sefer cizmedim kesin anlaman lazim. )
Karamsar oldumu babamda derdi tamam sende haklısın tabiki tebliğ lazım kardeş ama yıllardır söylüyorum benim evimde dinimi dert eden insanlar yokki bende evde dert edinince oraya buraya yazma gereği duyuyorum napim arkadaşım da yok biride beni tekfir etti herhalde bayrak dan dolayı fotonda türk bayrağı var filan diye

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Karamsar oldumu babamda derdi tamam sende haklısın tabiki tebliğ lazım kardeş ama yıllardır söylüyorum benim evimde dinimi dert eden insanlar yokki bende evde dert edinince oraya buraya yazma gereği duyuyorum napim arkadaşım da yok biride beni tekfir etti herhalde bayrak dan dolayı fotonda türk bayrağı var filan diye

Senin dert edinmen o ev icin yeter gerisini zamana birak, aceleci olma.
Tekfir vs olayini da cok takilma bence
Sosyal medyada ozellikle, 82783773 kere kafir filan denmiştir bana.Tw de de 1 kere sağlam linç yemiştim. Ama bana 500den fazla takipci kazandirmişti.
Olumlu tarafindan bak :D

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Senin dert edinmen o ev icin yeter gerisini zamana birak, aceleci olma.
Tekfir vs olayini da cok takilma bence
Sosyal medyada ozellikle, 82783773 kere kafir filan denmiştir bana.Tw de de 1 kere sağlam linç yemiştim. Ama bana 500den fazla takipci kazandirmişti.
Olumlu tarafindan bak :D
Valla hiç dostum yok olumlu yanı bu herhalde

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çizdim :D

Tek bi noktada kitleniyoruz bakis acisi olarak, ama arkamiza donup baksak o soru işaretli yerde devasa bir alan var.
O noktada takili kaldigimiz surece sorularinin cevaplari donup dolasacak soylemlerde kalacak
hareket diger alanda ama yeterli donanım yok, heybetli cumleler kurup yasantimiza aktarmadigimiz icin bir sure daha boyle devam edecek sanirim.
Kendini ve baskalari kandiranlar onlerini goremez,gordum bildim sanar ama her daim yanilir kardeşim. Bu da kişinin kendi ic aldatmacasi perdesi aslinda.

Ekli dosyayı görüntüle 29555
Yılın ve tüm zamanların resmi diyebiliriz. Anlayana sivrisinek saz.

Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Atatürk şeriata savaş açmış ve diliyle şeriat nurunu söndürmeye çalışmış , ilhamlarını bizzat hayattan aldığını ve Allah'ın kanunlarını tanımadığını söyleyen ama Tbmm'yi dualarla açmış biri , yaptığı inkılaplarla soktuğu milliyetçilik gibi bidatları kaldırmak için müslümanların daha çok çaba harcaması gerekiyor , iş,aş,eğitim kaygısıyla gidilen atatürkçü okullarda Allah'ın şeriatına çocuklar küstürülüyor . 1935 Kudüs konferansında bazıları farketmişler ki islam dinine savaş açmakla uğraşmakla bitmiyor onları içten ele geçirmek gerekiyor
Bidat kelimesini sanırım yanlış yerde ve manada kullandım gibi geldi (kendime bir reddiye)

Üst Ana Sayfa Alt