Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Boşanma Sonrası Çocuğumu Görememek ve Tevhid Uğruna Mahkeme Açmamak Hakkında Bana Nasihat Eder misiniz?

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum kardeşlerim,abilerim ve ablalarım.Geçmiş hayatımda batılın sözde en üst seviyesi olan hippi düşüncesini benimsemiş ve o hayatı yaşayan biriydim.bundan 2 sene önce evlendim.eşimle tam olarak olmasada başlangıç olarak aynı düşünce yapısına sahiptik.ben genel olarak evlenmeden önce eşime kendimle alakalı bilmesi gereken herşeyi dürüstçe anlattım.ve o da artık aşkın verdiği heyecan diyelim buna ya da heva diyelim.o heva ve heves ile herşeye tamam dedi. tabi bu ilk bir kaç ay güzel denilebilecek seviyede geçti.bu süreçte eşim hamile kaldı.ve bir oğlumuz oldu.detayları anlatıp sizleri yormak istemiyorum.o yüzden özetliyorum kusura kalmayın.tabi doğumdan sonra eşim evi 5 sefer terk etti ve her seferinde kendisi tekrar geri geldi.ve herseferinde tekrar yeniden düzeltiriz birşeyleri diye umut ettik.ama olmadı.en son 1 yıl önce ben müslüman olmaya karar verdim ramazan ayıydı.direkt olarak namaz kılmakla ve oruç tutmakla başladım elhamdülillah.o süreçte yine evi terk etmişti.ramazanın yarısıydı ve takrar eve geri dönmek istediğini söyledi.bende kendisine artık olmayacağını ve ayrılmamız gerektiğini söyledim.ama kendisi ısrarla olacağını gelmek istediğini dile getirdi.hatta direk eve bile geldi.bende peki dedim ama kendisine artık başka bir hayata adım attığımı ve islamı seçip müslüman olduğumu dile getirdim.buna sevindi tabiki yani en azından öyle olduğunu düşünüyorum.ve bu konuyu detaylıca konuştuk.kendiside namaz kılmak ve oruç tutmak istediğini söyledi. ve ramazanı böylelikle beraber namaz kılarak oruç tutarak geçirdik.sonra yavaş yavaş konuşmalarımızda bu durumu kabullenemediğini yani din anlayışını benimseyemediğini dile getirmeye başladı.ki daha önceleri maddi sıkıntılar yüzünden ve ona benzer şeyler yüzünden tartışmalarımız oluyordu ve evden gidip tekrar geliyordu.bu seferki başkaydı.bunu hissedebiliyordum.eşimin bana karşı bakış açısı değişiyordu.çünkü korkuyordu yada istemiyordu genel islam anlayışını.uzatmadan konuya geleyim yine küçük bir olay yüzünden evi terk etti.ve bunun üzerine bana boşanma davası açtı.yüklü miktarda tazminat davası açtı.üstüne nafaka üstüne koruma kararı çıkarttı falan filan.bu kadar olup biten umrumda değil o haklı yada ben haklıyım gibi bir düşüncede gütmüyorum.sonuçta evlenmek kadar boşanmakta tabi bir durum.biliyorum ki rabbim beni böyle sevketti islama ve müslüman olmamı istedi.Elhamdülillah.sadece sorun şuki eşim bu kadar şeyin bende etki ettiğini göremediği için oğlumuzu koz olarak kullanıyor.ve 9 aydır göstermiyor bana.mahkeme oğlumla ilişki tesisi kurabilmem için karar çıkartıyor.ama malesef yasada boşluk olduğu için karar bi hükme bağlanmıyor.yani göstermek istemediği zaman karşı taraf göstermeyebiliyor.hal böyleyken oğlumu görebilmem için icra dairesine başvurmam gerekiyormuş.oğlumu haczetmem gerekiyormuş.ancak öyle görebiliyorum.başka türlü olmuyor.saçmalığın daniskası.Allahım sen bana sabır ver.şimdi karşı davada açmadım ben.çünkü tevhidi öğrenelide 6 ay falan oldu.ve tağuta muhakeme konusunda takıldım o süreçte o yüzden karşı dava açamadım.savunma süresi içerisinde açmam gerekiyordu.açamadığım içinde velayet hakkı isteyemedim.savunma yaptım sadece.şimdi oğlumu görmek onu öpüp koklamaktan başka birşey düşünmüyorum.Biliyorum ki Allah c.c sabredenlerle beraberdir.Allah rızası için konuyla alakalı bana nasihatlerinizi bekliyorum.Allah razı olsun şimdiden hepinizden.

Allah yardımcınız olsun.

Boşanmış çiftler de bir tarafın çocuklarını görememe durumunda
Çocuğu icra ile haczederek görmeyi Yargıtay bozdu
Ortak velayetle anne ve baba eşittir hükmü çıktı
Fakat bu yeni olduğu için herhalde tam olarak işlemiyor

Ek olarak çocuğu göstermeme durumunda artık anneye de ceza veriliyor
Yalnız bunları sizin ispatlamanız lazım,tutanak tutturarak
Böylece ilerde olacak velayet davasında sizin tarafınız güçlenmiş olur
Tabi bunun için hukuksal süreç içine girmeniz lazım
Bunlar yıllar suren çetrefilli yollar
Fakat Çocuğun da yaşı küçük olduğundan ve siz de işlem yapmadığınızdan eşiniz çocuğu size göstermemeye devam eder
Eşinizin Çok ciddi bir sorunu yoksa velayet anne de kalır zaten
İzinsiz bir işlem de yaparsanız , bu sefer siz haklı olsanız da mevzu size ters teper

Çocuk açısından bakacak olursak
İletişim olmadığı için de yaşı da bir hayli küçük sanırım
Büyük ihtimalle anne tarafından , size düşman olarak yetiştirilecektir
Zaten Yargıtay'ın icra ile çocuk görme kararını bozma sebeblerinden biri de,
Çocuklarda oluşan travmatik durumların ortadan kalkmasına yönelik

Eşler birbirine hırs yapıp düşmanca tavır sergileyerek ne olacaksa asıl arada kalan o yavruya olacak
Eşiniz çocuğunuza sizi nasıl tanıtacak muamma
Büyük ihtimal de babası tarafından istenmeyen çocuk olarak yetiştirecektir
Ben yavrunuza üzüldüm en çok
Bir suredir anne babası olmayan ve yahut vukuatlı ailelere sahip çocuklarla beraberim
Çok ciddi sıkıntıları var öyle böyle değil
Yalnızlar, öfkeliler ,kendilerini değersiz hissediyorlar
Ne kadar psikolojik destek verirseniz verin ciddi anlamda toplum içinde zor bir sınav içindeler

Hukuksal işlem dışında ne yapılır bilemiyorum ama çoçuğunuzu sadece fiziki değil
Ruhsal anlamda da yalnız bırakmayacağınız bir yol bulmanız gerek,bir şekilde mücadele etmeniz gerek
Onun size ihtiyacı var.

ebuu.ali Çevrimdışı

ebuu.ali

Elhamdulillah
İslam-TR Üyesi
Allah yardımcınız olsun.

Boşanmış çiftler de bir tarafın çocuklarını görememe durumunda
Çocuğu icra ile haczederek görmeyi Yargıtay bozdu
Ortak velayetle anne ve baba eşittir hükmü çıktı
Fakat bu yeni olduğu için herhalde tam olarak işlemiyor

Ek olarak çocuğu göstermeme durumunda artık anneye de ceza veriliyor
Yalnız bunları sizin ispatlamanız lazım,tutanak tutturarak
Böylece ilerde olacak velayet davasında sizin tarafınız güçlenmiş olur
Tabi bunun için hukuksal süreç içine girmeniz lazım
Bunlar yıllar suren çetrefilli yollar
Fakat Çocuğun da yaşı küçük olduğundan ve siz de işlem yapmadığınızdan eşiniz çocuğu size göstermemeye devam eder
Eşinizin Çok ciddi bir sorunu yoksa velayet anne de kalır zaten
İzinsiz bir işlem de yaparsanız , bu sefer siz haklı olsanız da mevzu size ters teper

Çocuk açısından bakacak olursak
İletişim olmadığı için de yaşı da bir hayli küçük sanırım
Büyük ihtimalle anne tarafından , size düşman olarak yetiştirilecektir
Zaten Yargıtay'ın icra ile çocuk görme kararını bozma sebeblerinden biri de,
Çocuklarda oluşan travmatik durumların ortadan kalkmasına yönelik

Eşler birbirine hırs yapıp düşmanca tavır sergileyerek ne olacaksa asıl arada kalan o yavruya olacak
Eşiniz çocuğunuza sizi nasıl tanıtacak muamma
Büyük ihtimal de babası tarafından istenmeyen çocuk olarak yetiştirecektir
Ben yavrunuza üzüldüm en çok
Bir suredir anne babası olmayan ve yahut vukuatlı ailelere sahip çocuklarla beraberim
Çok ciddi sıkıntıları var öyle böyle değil
Yalnızlar, öfkeliler ,kendilerini değersiz hissediyorlar
Ne kadar psikolojik destek verirseniz verin ciddi anlamda toplum içinde zor bir sınav içindeler

Hukuksal işlem dışında ne yapılır bilemiyorum ama çoçuğunuzu sadece fiziki değil
Ruhsal anlamda da yalnız bırakmayacağınız bir yol bulmanız gerek,bir şekilde mücadele etmeniz gerek
Onun size ihtiyacı var.

Allah (c.c) sizden razı olsun kardeşim değerli cümleleri sarfettiğiniz için.inanın benimde tek düşündüğüm şey evladımızın psikolojisi.benim de eşimin de anne babası ayrı.ve bu durumun ikimizdede nasıl bir etki yarattığını defalarca konuştuk.ama şimdi sanki o bunları unuttu ve olaya ben herşeye yeterim kafasıyla bakıyor.onun içinde üzülüyorum.Allahu alem.Rabbim hidayet etsin diyorum eşim içinde hep..dua ediyorum.ama işte ailesinin etkisi altında kalması gerekse olan biten durumları kabullenememesi durumu daha beter bir hale getiriyor.evet yargıtay bozmuş.sözde bakanlığında bu konuda bir çalışması var çifte velayet verilecek.ama bununda yürülüğe girmesi uzun zaman alacak.haciz yasası 1932 den beridir değişmemiş siz hesap edin.yani oğlumu başıboş bırakacak değilim elbette oğlumun bana ihtiyacı var.ama işte maddi gücüm olmadığı için karşı tarafta bunu bildiği için zaten bana karşı o yüzden bu kadar sertler.ve önümü kapatıyorlar.hata yapmamı bekliyorlar.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardesim belki de paranin olmamasi iyi bir seydir cunku icraya basvurmak tevhid anlayisina ters. İcraya basvurmadan kapilarina gidersen uzaklastirma karari almalari an meselesi olur baba savci oldugundan. Sonra tekrargidersin bir bakmissin nezarettesin, kendini yine tevhid anlayisiyla savunmaman erektigi icin de bos yere hapislerde surunebilirsin. Hic gerek yok. Yukarida ayetler verildi, mumin kisi cocuguyla esiyle imtihan olacak. Cok net. Simdi sen cocugum cocugum diye tagutami basvuracaksin yoksa tevhidi mi sececeksin mesele bu aslinda. Bu bir sinav. Ben olsam her aklima estigindecocuguma bir mektup yazardim, bir kopyasi bendebir kopyasini adrese yollardim. Durumumu da bir guzel anlatirdim. Unutmadigimi ve davam icin dik durdugumu bilirdi cocuk yasi geldiginde. Ki 5 6 yila kalmazbir facebook hesabi acar evladin ordan da yazarsin. Hersey sinav su hayatta, hz. Musanin annesi cocugunu sepetin icinde nehire birakiyor düşün, ama Allahın kudretiyle bir sonraki emzirme vaktinde cocuguyla bulusuyor. Elhamdulillah. Dua dua dua baska cözüm göremiyorum.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Allah (c.c) sizden razı olsun kardeşim değerli cümleleri sarfettiğiniz için.inanın benimde tek düşündüğüm şey evladımızın psikolojisi.benim de eşimin de anne babası ayrı.ve bu durumun ikimizdede nasıl bir etki yarattığını defalarca konuştuk.ama şimdi sanki o bunları unuttu ve olaya ben herşeye yeterim kafasıyla bakıyor.onun içinde üzülüyorum.Allahu alem.Rabbim hidayet etsin diyorum eşim içinde hep..dua ediyorum.ama işte ailesinin etkisi altında kalması gerekse olan biten durumları kabullenememesi durumu daha beter bir hale getiriyor.evet yargıtay bozmuş.sözde bakanlığında bu konuda bir çalışması var çifte velayet verilecek.ama bununda yürülüğe girmesi uzun zaman alacak.haciz yasası 1932 den beridir değişmemiş siz hesap edin.yani oğlumu başıboş bırakacak değilim elbette oğlumun bana ihtiyacı var.ama işte maddi gücüm olmadığı için karşı tarafta bunu bildiği için zaten bana karşı o yüzden bu kadar sertler.ve önümü kapatıyorlar.hata yapmamı bekliyorlar.

Hata yapmayayım derken insan hata yapar bazen , ben çok yaparım mesela.. Bu yuzden sakin düşünün

Hem eşinizin hem de sizin, ailesel anlamda zor bir hayatınız olmuş
Demek ki eşiniz de,kendi hayatı içinde,çocukluğundan gelen karışık duygularla
Zaman Zaman kırılmalar yaşamış
Bu da evliliğinize yansımış
Yanı doğru düşünemiyor bu da çok normal
Bir de böyle zayıf anlarda insanların konuşmalarından (aile bireyleri ,arkadaşları )çok çabuk etkilenebilir
Belki de bu konuda ona psikolojik destek sağlanırsa, bakış açısı değişebilir zamanla

Yaşamış olduğunuz durum çok taze olduğu ve
İçinde olduğunuz için ,
önünüzde olan açık kapyı bile göremeyebilirsiniz
Öncelikle sakinliğizi koruyun Ebu Ali bey kardeşim
Arkadaşlarda yorumlarında size sabır tavsiyesinde bulunmuşlar
Zaten siz, bunların farkında ve bilincindesiniz
Oğlunuz için de - ki benzer bir yaşamı tecrübe etmişsiniz
Yaşayan olarak,elinizden geleni de yapacaksınızdır
Ama biraz Zaman, ama biraz sabır

Hem sizin hem eşinizin hem de evladınızın ve sizin durumunuzda olan insanların ve minik insanların
Rabb'im yar ve yardımcısı olsun. Sizleri yolundan ayırmasın, gönlünüze ferahlık versin. Amın.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah.

ebuu.ali kardesım ALLAH zulcelal Dunya ve ahıret sınavını kolaylastırsın ve merhametıyle sana muamele eylesın.

Gereken herseyı yapmıssın zaten bu devırde ısın cıddı olarak soyluyorum mahkeme vs. Kalırsa mazlum zalımın karsısında her daım ezılıyor.
Benım sana tavsıyem uzerıne fazla dusme bu olayın uzerıne ne kadar cok gıdersen eger o kadar cok sen yıpranırsın cunku karsı tarafta bı art nıyet var ve ıs ınsanı boyuttan cıkıp senı yolma pesıne gıdılmıs.

Sunu da unutma 0-3 yas arası cocuklar her daım anneye verılır ılerıkı zamanda tekrar dava acıp eger ıs bu halle yuruyecekse ımkanında bıraz ıyıyse cocugu sen alabılırsın.

Akıllı olan bır kımse soyle bır dusunmesı gereklıdır.Normal olarak.

Bu adam benım cocugumun babası bu cocuk ılerıde aklı basına ıllakı gelecek Bu Cocuk benım babam nerede dıye sormayacakmı hıc Subhanallah.

Sen sabret ve bekle ılerıde evının onunde oynar parka gıder oynar gormende de bır problem olmaz hatta aklı basına bıraz gelınce 3 3.5 yas bır kere senı gorsun bır daha bırakmaz zaten baba olanlar bılır bu durumu.

Hayat ıste ımtıhan Muslumanın ımtıhanı ne kadar agır olursa ve buna dayanabılırse ALLAH zulcelal ona guzelın en guzelı ıle mutlaka yardım eder.

Kendı tafsıyem su ahır zamanda bu derece bozuk ınsanlardan yuz cevır ve goreceksın o amacına ulasamadıgı ıcın belkıde bır sure sonra bu ısden de vazgececektır.
Sen ne kadar ustune gıdersen bu ıs ınat ısıne donmus;
karsı taraf ıcın soyluyorum.Bu ısten senı madur ederler.

Karsı dava acabılırsen eger sana karsı olan sorumluluklarını yerıne getırmedıgı ıcın sende ondan sıkayetcı olup onun olumsuz davranıslarını sunabılırsen eger bır ıhtımal tazmınat ısınden kurtulabılırsın lakın dedıgım gıbı bu ısler maddı anlamda oldugu kadar manevı olarak da ınsanı yoran bır durumdur.

KArdeslerımın de dedıgı gıbı eger dayanabılıp bıraz sabredıp az da kurnazlık yapıp cocugu kendıne alıstırabılırsın kı o zaten senı bır daha asla bırakmaz kımsede gelıp alamaz Bi iznillah.

ALLAH zulcelal kısıleri cesıtlı ımtıhanlarla sınıyor ve bıze de en guzelıyle hareket edın mukafatı bende buyuruyor.
Onun ıcın kendını yıpratma ınsaallah kardesım zaten onumuzde cok cetın seneler olacak tahmınımce ama cocugununda eger yanında ıstıyorsan pesını asla bırakma.

SAbret ınsaallah. Derdı veren dermanını da gonderır Elhamdulıllah. Buna bızzat sahıt olanlardanız bız.
Elhamdulıllah.

Hasbunallahı ve nımel vekıl kardesım.

ebuu.ali Çevrimdışı

ebuu.ali

Elhamdulillah
İslam-TR Üyesi
Kardesim belki de paranin olmamasi iyi bir seydir cunku icraya basvurmak tevhid anlayisina ters. İcraya basvurmadan kapilarina gidersen uzaklastirma karari almalari an meselesi olur baba savci oldugundan. Sonra tekrargidersin bir bakmissin nezarettesin, kendini yine tevhid anlayisiyla savunmaman erektigi icin de bos yere hapislerde surunebilirsin. Hic gerek yok. Yukarida ayetler verildi, mumin kisi cocuguyla esiyle imtihan olacak. Cok net. Simdi sen cocugum cocugum diye tagutami basvuracaksin yoksa tevhidi mi sececeksin mesele bu aslinda. Bu bir sinav. Ben olsam her aklima estigindecocuguma bir mektup yazardim, bir kopyasi bendebir kopyasini adrese yollardim. Durumumu da bir guzel anlatirdim. Unutmadigimi ve davam icin dik durdugumu bilirdi cocuk yasi geldiginde. Ki 5 6 yila kalmazbir facebook hesabi acar evladin ordan da yazarsin. Hersey sinav su hayatta, hz. Musanin annesi cocugunu sepetin icinde nehire birakiyor düşün, ama Allahın kudretiyle bir sonraki emzirme vaktinde cocuguyla bulusuyor. Elhamdulillah. Dua dua dua baska cözüm göremiyorum.

Allahu alem.zaten koruma kararı çıkarttı daha önce 6 ay.elhamdülillah ben Rabbimden ötesine bel bağlamam bu saatten sonra inşaAllah.o yüzden tercih konusunda sıkıntı yaşamıyorum.tağuta başvurmamak için zaten bu kadar kasıldım ve sıkıntı yaşadım.işin ehli olmadığım için çok kişiye sordum danıştım fikir ve nasihat aldım.sizlerle de paylaşmak ve nasihat almak istedim o yüzden.bir müslümanın herzaman diğer müslüman kardeşlerine ihtiyacı vardır.yani mektup olayı olurmu bilmem.çünkü mektup gitse yırtıp atarlar.ama yinede denicem.Allah razı olsun ilginiz ve duanız için.

ebuu.ali Çevrimdışı

ebuu.ali

Elhamdulillah
İslam-TR Üyesi
Hata yapmayayım derken insan hata yapar bazen , ben çok yaparım mesela.. Bu yuzden sakin düşünün

Hem eşinizin hem de sizin, ailesel anlamda zor bir hayatınız olmuş
Demek ki eşiniz de,kendi hayatı içinde,çocukluğundan gelen karışık duygularla
Zaman Zaman kırılmalar yaşamış
Bu da evliliğinize yansımış
Yanı doğru düşünemiyor bu da çok normal
Bir de böyle zayıf anlarda insanların konuşmalarından (aile bireyleri ,arkadaşları )çok çabuk etkilenebilir
Belki de bu konuda ona psikolojik destek sağlanırsa, bakış açısı değişebilir zamanla

Yaşamış olduğunuz durum çok taze olduğu ve
İçinde olduğunuz için ,
önünüzde olan açık kapyı bile göremeyebilirsiniz
Öncelikle sakinliğizi koruyun Ebu Ali bey kardeşim
Arkadaşlarda yorumlarında size sabır tavsiyesinde bulunmuşlar
Zaten siz, bunların farkında ve bilincindesiniz
Oğlunuz için de - ki benzer bir yaşamı tecrübe etmişsiniz
Yaşayan olarak,elinizden geleni de yapacaksınızdır
Ama biraz Zaman, ama biraz sabır

Hem sizin hem eşinizin hem de evladınızın ve sizin durumunuzda olan insanların ve minik insanların
Rabb'im yar ve yardımcısı olsun. Sizleri yolundan ayırmasın, gönlünüze ferahlık versin. Amın.

Aynen dedikleriniz geçerli.psikolojik destek almaya başlamıştı daha önce ama onuda yarım bıraktı kabul etmedi.eşimin genel anlamda sıkıntısı takıntı.çünkü evlilik sürecindede bana karşı çok düşkündü.yani tabiri yerindeyse bir insan sevgi ile karşısındakini öldürebilir mi? öldürebiliyor işte.aynı şeyi oğlumuza yapmaz diye umut ediyorum ve Rabbime dua ediyorum.ikimizinde geçmişten kalan psikolojik sıkıntıları var elbet.ama ben yaşım gereği birde tecrübelerden kaynaklı elhamdülillah Rabbimin bana verdiği sabırla hareket ediyorum.eşim sabırlı olamadı birşeylerde.yaşadığımız sıkıntıları bile bile bu evliliği istedi ama sonrasında bu sıkıntıları başıma kakmaya başladı.sorunun en büyüğü buydu.şu anda da nasıl bir psikoloji ile bana ve oğlumuza bunu yaşatıyor anlamıyorum.düşünemiyor ya da düşünmek istemiyor diyorum kendi kendime.sonuçta bir mesele varsa bu ikimiz arasında olan bir şey.oğlumuzun bunda günahı yok.ne ben onu senden edebilirim.ne sen beni ondan edebilirsin.Ya sabır diyorum.ve sakin olmaya çalışıyorum.Allah c.c sizden razı olsun alketa kardeşim.dualarınınız ve telkinleriniz için çok teşekkür ederim.

ebuu.ali Çevrimdışı

ebuu.ali

Elhamdulillah
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah.

ebuu.ali kardesım ALLAH zulcelal Dunya ve ahıret sınavını kolaylastırsın ve merhametıyle sana muamele eylesın.

Gereken herseyı yapmıssın zaten bu devırde ısın cıddı olarak soyluyorum mahkeme vs. Kalırsa mazlum zalımın karsısında her daım ezılıyor.
Benım sana tavsıyem uzerıne fazla dusme bu olayın uzerıne ne kadar cok gıdersen eger o kadar cok sen yıpranırsın cunku karsı tarafta bı art nıyet var ve ıs ınsanı boyuttan cıkıp senı yolma pesıne gıdılmıs.

Sunu da unutma 0-3 yas arası cocuklar her daım anneye verılır ılerıkı zamanda tekrar dava acıp eger ıs bu halle yuruyecekse ımkanında bıraz ıyıyse cocugu sen alabılırsın.

Akıllı olan bır kımse soyle bır dusunmesı gereklıdır.Normal olarak.

Bu adam benım cocugumun babası bu cocuk ılerıde aklı basına ıllakı gelecek Bu Cocuk benım babam nerede dıye sormayacakmı hıc Subhanallah.

Sen sabret ve bekle ılerıde evının onunde oynar parka gıder oynar gormende de bır problem olmaz hatta aklı basına bıraz gelınce 3 3.5 yas bır kere senı gorsun bır daha bırakmaz zaten baba olanlar bılır bu durumu.

Hayat ıste ımtıhan Muslumanın ımtıhanı ne kadar agır olursa ve buna dayanabılırse ALLAH zulcelal ona guzelın en guzelı ıle mutlaka yardım eder.

Kendı tafsıyem su ahır zamanda bu derece bozuk ınsanlardan yuz cevır ve goreceksın o amacına ulasamadıgı ıcın belkıde bır sure sonra bu ısden de vazgececektır.
Sen ne kadar ustune gıdersen bu ıs ınat ısıne donmus;
karsı taraf ıcın soyluyorum.Bu ısten senı madur ederler.

Karsı dava acabılırsen eger sana karsı olan sorumluluklarını yerıne getırmedıgı ıcın sende ondan sıkayetcı olup onun olumsuz davranıslarını sunabılırsen eger bır ıhtımal tazmınat ısınden kurtulabılırsın lakın dedıgım gıbı bu ısler maddı anlamda oldugu kadar manevı olarak da ınsanı yoran bır durumdur.

KArdeslerımın de dedıgı gıbı eger dayanabılıp bıraz sabredıp az da kurnazlık yapıp cocugu kendıne alıstırabılırsın kı o zaten senı bır daha asla bırakmaz kımsede gelıp alamaz Bi iznillah.

ALLAH zulcelal kısıleri cesıtlı ımtıhanlarla sınıyor ve bıze de en guzelıyle hareket edın mukafatı bende buyuruyor.
Onun ıcın kendını yıpratma ınsaallah kardesım zaten onumuzde cok cetın seneler olacak tahmınımce ama cocugununda eger yanında ıstıyorsan pesını asla bırakma.

SAbret ınsaallah. Derdı veren dermanını da gonderır Elhamdulıllah. Buna bızzat sahıt olanlardanız bız.
Elhamdulıllah.

Hasbunallahı ve nımel vekıl kardesım.

Allah c.c senden razı olsun ömer faruk kardeşim.mahkemenin m sine güvenmiyorum zaten.tağutuda onun içinde barındırdığı pisliğinde herzaman farkında oldum.gerek cahiliyede gerekse müslüman olduktan sonra.ki tevhid ile tam olarak oturdu.yolma peşine demeyelimde,çünkü mesele benden para koparmak değil.eşimin ailesi zengin.birşeylere ihtiyaçları yok.mesele benden intikam almak istemeleri.ama bilmiyorlarlar ki Allah s.w.t zulmü kendisine haram kılmış.bir insanın insana yapacağı zulmü nasıl karşılayacak.o yüzden içim bunlardan yana rahat.ne tağuttan nede onlardan korkmuyorum.sadece oğlum alinin hiçbir suretle zarar görmesini istemiyorum.tek kaygım bu.tazminat almasına imkan yok.yani 400 bin tl tazminat.akıl var mantık var.ben asgari ücretle çalışan biriyim.herhangi bir taşınmaz malımda yok.yani zaten işin komik yanları bunlar bu tağut sistemde.mahkeme demiyor ki yahu siz kafayımı yediniz.bir dava açıyorsunuz bari mantgığa akla dayanacak bir dava olsun.herneyse.en iyisi sabredip beklemek.Rabbim en iyisini bilir ve Rabbim kulunun dualarına icabet edendir.dua ve nasihat için çok teşekkür ederim kardeşim.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah c.c senden razı olsun ömer faruk kardeşim.mahkemenin m sine güvenmiyorum zaten.tağutuda onun içinde barındırdığı pisliğinde herzaman farkında oldum.gerek cahiliyede gerekse müslüman olduktan sonra.ki tevhid ile tam olarak oturdu.yolma peşine demeyelimde,çünkü mesele benden para koparmak değil.eşimin ailesi zengin.birşeylere ihtiyaçları yok.mesele benden intikam almak istemeleri.ama bilmiyorlarlar ki Allah s.w.t zulmü kendisine haram kılmış.bir insanın insana yapacağı zulmü nasıl karşılayacak.o yüzden içim bunlardan yana rahat.ne tağuttan nede onlardan korkmuyorum.sadece oğlum alinin hiçbir suretle zarar görmesini istemiyorum.tek kaygım bu.tazminat almasına imkan yok.yani 400 bin tl tazminat.akıl var mantık var.ben asgari ücretle çalışan biriyim.herhangi bir taşınmaz malımda yok.yani zaten işin komik yanları bunlar bu tağut sistemde.mahkeme demiyor ki yahu siz kafayımı yediniz.bir dava açıyorsunuz bari mantgığa akla dayanacak bir dava olsun.herneyse.en iyisi sabredip beklemek.Rabbim en iyisini bilir ve Rabbim kulunun dualarına icabet edendir.dua ve nasihat için çok teşekkür ederim kardeşim.

ALLAH zulcelal yardımcın olsun kardesım
Bu devır oyle bır devırkı Herseyden ALemlerın rabbı olan ALLAH a sıgınırım.
3 kurusluk dunya ıcın yaptıkları planlara bak kulu sahıpsız zannedıyorlar sanırım.
ALLAH ıntıkam alıcıdır.
Dualarım senınle kardesım.
ALLAH sana en guzel olanı tez zamanda en hayırlı ve guzel bır sekılde nasıp etsın. amin.

ebuu.ali Çevrimdışı

ebuu.ali

Elhamdulillah
İslam-TR Üyesi
ALLAH zulcelal yardımcın olsun kardesım
Bu devır oyle bır devırkı Herseyden ALemlerın rabbı olan ALLAH a sıgınırım.
3 kurusluk dunya ıcın yaptıkları planlara bak kulu sahıpsız zannedıyorlar sanırım.
ALLAH ıntıkam alıcıdır.
Dualarım senınle kardesım.
ALLAH sana en guzel olanı tez zamanda en hayırlı ve guzel bır sekılde nasıp etsın. amin.

Amin ecmain kardeşim.Allah c.c herkese herşeyin hayırlısını nasip etsin.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Birşey dıkkatımı cektı Adaletsız olmaktan ve davranmaktan ALLAH a sıgınırım

Neden sen den ıntıkam almak ıstesınlerkı ?

ebuu.ali Çevrimdışı

ebuu.ali

Elhamdulillah
İslam-TR Üyesi
Birşey dıkkatımı cektı Adaletsız olmaktan ve davranmaktan ALLAH a sıgınırım

Neden sen den ıntıkam almak ıstesınlerkı ?

bir insan bir insana neden evladını göstermez?yani eğer sen biriyle bir sorun yaşamışsan bu onunla senin arandadır.üçüncü birini ki bu evladınsa birde ve daha sabi ise yani kendini ifade edemiyor ise dahil etmezsin.onu koz olarak kullanmazsın.hem suçlu hem güçlü olmak böyle birşey.işte bir insana bunu yaptıracak duygu kin ve nefrettir.kin ve nefretin sonucunda insan intikam duygusuna bürünür.Ben eşimi ya da ailesini yermek derdinde değilim.yani olan biten her ne ise oldu.kimin haklı kimin haksız olduğunun artık bir önemi yok.burda önemli olan oğlumuz.ve onun geleceği.işte karşı taraf bana hertürlü iftirayı atarak ve maddi durumumun iyi olmadığını bilerek bana bu zulmü kendisine bir hak olarak görüyor.ha diyeceksin yaşadıklarımız kısmı önemli belkide.ama emin ol.Rabbim şahidimdir ben şahsıma üzerime düşeni yapmaya çalıştım ve yaptımda.yani uzun hikaye kardeşim.burda bunları anlatmak derdinde değilim.zaten haksız olsam emin ol buraya giripte nasihat istemezdim.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir insan bir insana neden evladını göstermez?yani eğer sen biriyle bir sorun yaşamışsan bu onunla senin arandadır.üçüncü birini ki bu evladınsa birde ve daha sabi ise yani kendini ifade edemiyor ise dahil etmezsin.onu koz olarak kullanmazsın.hem suçlu hem güçlü olmak böyle birşey.işte bir insana bunu yaptıracak duygu kin ve nefrettir.kin ve nefretin sonucunda insan intikam duygusuna bürünür.Ben eşimi ya da ailesini yermek derdinde değilim.yani olan biten her ne ise oldu.kimin haklı kimin haksız olduğunun artık bir önemi yok.burda önemli olan oğlumuz.ve onun geleceği.işte karşı taraf bana hertürlü iftirayı atarak ve maddi durumumun iyi olmadığını bilerek bana bu zulmü kendisine bir hak olarak görüyor.ha diyeceksin yaşadıklarımız kısmı önemli belkide.ama emin ol.Rabbim şahidimdir ben şahsıma üzerime düşeni yapmaya çalıştım ve yaptımda.yani uzun hikaye kardeşim.burda bunları anlatmak derdinde değilim.zaten haksız olsam emin ol buraya giripte nasihat istemezdim.

Haklı yada haksızsın demek ıcın yada aranızda yasanan problemlerı ogrenmek ıcın sormadım kardesım.Sonucta aılevı bır mesele buda bızı ılgılendırmez.

Intıkam almak deyınce orada bır durum ortaya cıkıyor ondan dolayı sordum.

Dedıgım gıbı zor bır durum bır kımse helekı evladını ana olsun baba olsun ayıramaz.

ALLAH yardımcın olsun kardesım.

ebuu.ali Çevrimdışı

ebuu.ali

Elhamdulillah
İslam-TR Üyesi
Haklı yada haksızsın demek ıcın yada aranızda yasanan problemlerı ogrenmek ıcın sormadım kardesım.Sonucta aılevı bır mesele buda bızı ılgılendırmez.

Intıkam almak deyınce orada bır durum ortaya cıkıyor ondan dolayı sordum.

Dedıgım gıbı zor bır durum bır kımse helekı evladını ana olsun baba olsun ayıramaz.

ALLAH yardımcın olsun kardesım.

Öyle düşündüğünü düşünmüyorum tabiki.ama olur ya insan elbette ki aklına durumu bilmediği için farklı şeyler getiriyor.ben diyorum ki evlenmek nasıl ki hak.boşanmakta öylece haktır.bunun için kalkıpta karşındaki insana zarar vermen seni yüceltmez.zararıda geçtim evladını buna alet etmez.içimi acıtan bu. Allah c.c cümlemizin yardımcısı olsun.Rabbim En başta dünyada zulüm gören müslüman kardeşlerimizin ve onların ailesinin yar ve yardımcısı olsun inşaAllah..onları gördükçe ve bir şeyler yapamadıkça kahroluyorum.benimkide dert mi diyerek tefekkür ediyorum.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öyle düşündüğünü düşünmüyorum tabiki.ama olur ya insan elbette ki aklına durumu bilmediği için farklı şeyler getiriyor.ben diyorum ki evlenmek nasıl ki hak.boşanmakta öylece haktır.bunun için kalkıpta karşındaki insana zarar vermen seni yüceltmez.zararıda geçtim evladını buna alet etmez.içimi acıtan bu. Allah c.c cümlemizin yardımcısı olsun.Rabbim En başta dünyada zulüm gören müslüman kardeşlerimizin ve onların ailesinin yar ve yardımcısı olsun inşaAllah..onları gördükçe ve bir şeyler yapamadıkça kahroluyorum.benimkide dert mi diyerek tefekkür ediyorum.
Amin kardesim hersey gecici elbet kim kaldiki su dunyada sefa sursun.
Zalim ler elbette kaybedecek her iki dunyada da

biz muslumanlar iz ve herseye hazirlikli olmali ve buna gore yasamaliyiz yikilmis gibi gorulsekte elbette kazanan bizler olacagiz.

Üst Ana Sayfa Alt