Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu Dünyami Öteki Dünyami?

ARKADAŞLAR ÇOK MERAK EDİYORUM SİZLER BU DUNYANIN GÜZELLİKLERİMİ CEZB EDİYO YOKSA HİÇ GÖRMEDİĞİNİZ

• FANİ OLAN DÜNYAMI:

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
BUNU ÇOK MERAK ETTIĞIMDEN OTURU SORUYORUM ? BANA BU DÜNYA PEK CEZBEDICI GELMIYO AMA Bİ ÇOK ARKADASIMA VE INSANLAR BU DUNYANIN ESI BENZERI YOKMUŞCASINA DAVRANIYOLAR BUNA ÇOK AMA ÇOK KIZIYORUM BU YÜZDEN DE Bİ ANKET HAZIRLADIM OYLARSANIZ SEVINIRIM..... :) :)

F Çevrimdışı

fatih_1453

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamünaleyküm.Akıllı insanlar için tabiki öbür dünya tercih konusudur.Ancak aptallar ve zalimler bu dünyayı tercih ederler.tabi ki bunun sonucuda sonsuz hüsran ve azabtır,ALLAH(cc)korusun.Ne günah işlemiş olursak olalım hemen tevbe edip hakka yönelmeliyiz,hiç birşey için geç değildir.Yeterki ölüm bizi yakalamadan samimi bir tevbeyle ALLAH'tan af dileyelim.Yüce rabbim işlemiş olduğumuz günahlarımızı affeylesin.AMİN...

T Çevrimdışı

turab40

Üye
İslam-TR Üyesi
bence her ikisi .
ebedi olan öbür dünyayı herkes seçer
kısıtlı olan bu dünyayı kimse seçmez gerçekte böyledir değilmi ?
ama ebedi dünyayı hak etmek için bu dünyanın olması lazım
ve bu dünyada çalışarak kazanmamız lazım haksızmıyım

A Çevrimdışı

akifturker

Üye
İslam-TR Üyesi
gerçek sevgi ' Alıntı:
ne bu dunya ne öteki dunya bana seni gerek seni

YUNUS MİSALİ YAŞAMAK VAR YA...NE BU DÜNYA NE AHİRET ALLAH AŞKI GÖNLE DÜŞTÜKTEN SONRA....
DÜNYA NİMETLERİ AHİRET NİMETİNİN BİRER KOPYASI OLA...
HAKİKİ LEZZET ORADADIR...LEZZET HAK EDENE VERİLİR. ACI HAK EDENE...

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
allahın selamı hepimizin üzerine olsun

Bırakın bu dünya akıllıların(!!!) dünyası olsun. bana diğer dünyada delilikte yeter.

E Çevrimdışı

elifnur

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
yanıtın gereği bile yok...

bu dünyayı vesile kılıp ötekine ulaşmak...

Şeb-i Arus'a ...

L Çevrimdışı

loves

Üye
İslam-TR Üyesi
deli arkadasim saten yukaridaki yaziyi sen yazmistin önce sonra neden bendece yazdin anlamadim :D :D :D

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
loves ' Alıntı:
deli arkadasim saten yukaridaki yaziyi sen yazmistin önce sonra neden bendece yazdin anlamadim :D :D :D

uğraşma yav delidir naparsa yeridir diye boşuna demememişler (inşallah deli kardeşim bana kızmaz yani hakkını helal et deli kardeş):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)::):)):):):):

M Çevrimdışı

muhammedül emin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaşlar kendimizi kandırmayalım elbette öteki dünya diyoruz söze gelince ancak gerçekler ne olursa olsun hiç öyle değil en mantıklımızın ve Allahımızın dini için yaşıyorum diyenimizin bile %60 dünya %40 ahiret der yani iç kısmı nefis kısmı.Allaha emanet olun

L Çevrimdışı

loves

Üye
İslam-TR Üyesi
sena__19 ' Alıntı:
loves ' Alıntı:

uğraşma yav delidir naparsa yeridir diye boşuna demememişler (inşallah deli kardeşim bana kızmaz yani hakkını helal et deli kardeş):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)::):)):):):):
:D :D :) :) :) :)HAKLISIN FAZLA UGRASMAYIM SONRA KIRILIRMASIN BANA

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kimseye kırıldığım yok kardeşlerim.gerçekten doğru bir söz. deliyim ne yapsam yeridir. :D
bencede :lol:

muhammedül emin kardeşimede yerden göğe kadar hak veriyorum. gerçektende aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. lafta herkes cenneti ister ama ya amellerimiz neyi gösteriyor kardeşlerim

Üst Ana Sayfa Alt